Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Ale syf zrobiliście z porządnego wątku szkoda słów... raptem kilku gości...

Rozumiem Piotrek,że porządny wątek to taki z samymi zadowolonymi userami.Tak jak do pewnego dnia było na wątku o Ogniwie?

Jesteś inteligentny koleś,wiesz jak wygląda branża kotlarska w tym kraju.Wiesz też,że nie wszystko odbyło się tu tak jak powinno.Ja mam w doopie certyfikaty,chciałbym wiedzieć tylko jaki kocioł kupiłem,nawet jak to już nic tego nie zmieni.Interesują mnie wyniki 11kW z ceramiką.I tyle.Chcę wiedzieć czy moje myślenie o tej "branży" jest poprawne.Czy można na potrzeby rynku nazwać 17kW ,mianem 11kW ot tak.Bez żadnych testów ,badań itd.

To aż tak wiele wymagam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wisławie.Pisałem Panu nie raz.Proszę nie robić sobie żartów.na mnie Pana moc perswazji nie działa.Jeśli ma Pan temp,w domu 26-27deg jak Pan pisał,i takie marne zużycie CWU na tylu mieszkańców,to ja naprawdę chylę czoła przed Pana spalaniem.Chyba,że ma Pan kubaturę kurnika.

Proszę dać spokój.Traci Pan zaufanie....

Mój kurnik pan widział.

Pisałem że 25 na dole a u góry skacze między 26 a 27, tam mieszkają rodzice w podeszłym wieku i muszą mieć cieplej.

Jak będzie pan gdzieś przypadkiem przejeżdżał to mimo wszystko zapraszam, bez telefonu żebym kominkiem nie dogrzał :)

Żartuję nie mam kominka.

Nie mam nic do ciebie, ale zaintrygował mnie twój wynik ;) poprostu nie rozumię, z wyliczeń pomiędzy zasypami 1.12.2013 godz. 10.31 a następnym 09.12.2013 godz.10.03 a więc po równo 8 dniach spaliłeś 125 kilogramów. Proste wyliczenie 125/8 wynik 15,6 kg/d średnio a kalkulator ES wylicza ten okres mniej więcej na 10,5 kg. Myślisz , ze to jakiś bug w opogramowaniu, czy ja coś mylę ;):yes: Pytam z ciekawości, bo często, jeżeli użytkownik nie podaje statystyk, to w ten sposób obliczam jego zużycie opału.

Edytowane przez w84u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy! nie o to chodzi, to był chyba Ostatni wątek na FM gdzie ludzie otrzymywali realną pomoc, rozmawiało się o sterowniu, kotle,instalacji i takich tam pierdołkach.. pomagano nawet użytkownikom róznych kotłów czy sterowań ,mi osobiście krytyka nie przeszkadza ( osobiście nigdy nie byłem za ceramiką w kotle) ale to co się zrobiło z wątku to szkoda gadać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam,jaką moc źródła ciepła potrzebujesz do swojego domu ?

No cóż,za późno na naukę aczkolwiek widzę,że łosiów dla nowego kotła minertu będzie całkiem sporo ;)

 

Swoją drogą dobry pomysł na biznes bo bezmyślnych inwestorów jest masa,trzeba będzie wynająć garaż i kilku spawaczy ;)

Jakby co to zastrzegam sobie kolor kotła ŻÓŁTY :)

 

A co mi to da, skoro mniejszego kotła i tak nie kupię? Może obliczysz dla mnie OZC, wtedy poproszę Instalco o napisanie na FV, że kocioł jest 5kW, jeśli to Cię uspokoi ;)

 

BTW. może ktoś jednak podpowie coś w temacie moich pytań o przestrzeń do wyciągnięcia ślimaka (i którą metodą się to robi) i dobór kąta rury wylotu spalin, bo jednak na tym mi zależy najbardziej. Kotła już nie zmienię, więc dyskusja w temacie doboru jest jałowa i szkoda ją ciągnąć dalej, bo niczego nie wnosi.

 

I więcej luzu Chłopaki, to dłużej pożyjecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u ciebie zużycie się zgadza?

Bo u mnie tak.

Jeżeli to do mnie pytanie to tak, z dokładnością do +/- 1kg. Ale tu różnica jest 5 kg na dobę, i jeżeli zasypuje wciąż 125 kg to albo podajnik jest z gumy , bo z każdego zasypu zostaje 40 kilo, albo bieżące zużycie jest inne, czyli ustawienie podawania ślimaka (kg/min) bo z tego jest informacja zużycia w statystykach. BTW Twoje zużycie uważam za realne, byłem u ciebie i widziałem budowlę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to do mnie pytanie to tak, z dokładnością do +/- 1kg. Ale tu różnica jest 5 kg na dobę, i jeżeli zasypuje wciąż 125 kg to albo podajnik jest z gumy , bo z każdego zasypu zostaje 40 kilo, albo bieżące zużycie jest inne, czyli ustawienie podawania ślimaka (kg/min) bo z tego jest informacja zużycia w statystykach. BTW Twoje zużycie uważam za realne, byłem u ciebie i widziałem budowlę ;)

A kiedy Ty u mnie byłeś?

Widzisz a bernard mi zarzuca ,że oszukuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy! nie o to chodzi, to był chyba Ostatni wątek na FM gdzie ludzie otrzymywali realną pomoc, rozmawiało się o sterowniu, kotle,instalacji i takich tam pierdołkach..

 

I dalej tak jest,przynajmniej w moim przypadku dzieje się to przez priv.Kto chce,taką pomoc otrzymuje.

Piotrek,nikt nie lubi być oszukiwany lub,nazwę to delikatnie-niedoinformowany.Samo stwierdzenie-o co Panu chodzi?Ma Pan ciepło?No to jest ok! -W mojej ocenie jest niedopuszczalne.Jeszcze by brakowało by nie grzał.Nie o to tu chodzi.Nie o moje pretensje,zaufałem sprzedawcy,nie zagłębiałem się w temat czy to "wykastrowana " 17kW czy nie.Zapytałem o 11kW,zobaczyłem co mogłem wtedy przez chwilę zobaczyć-trudno siedzieć u gościa tydzień w kotłowni :)

W "praniu" okazało się (po rozmowie ze starszym Panem z Instalco),że palnik "nie toleruje" zbyt kalorycznego opału,powyżej 26MJ.Obiecał ,że takie info pojawi się na stronie producenta.Tylko ja kupując tego nie wiedziałem.Nie wiedziałem tez wielu innych rzeczy,takich jak brak badań "oferowanej" mocy kotła.

Zaraz zacznie się lincz,czemu nie pytałeś itd.A to temu ,że jak coś kupuję w legalnej sprzedaży to ufam ,że to jet to co pisze na produkcie.Tak jest w normalnym świecie.zanim coś trafi na półkę jest sprawdzone kilka razy,to jest chyba normalne.Po co miałem pytać czy ma badania czy nie.Skoro można to kupić w sklepie,to chyba jasne ,że takie normy spełnia...

Ale tak być powinno...Niestety tak nie jest.

I tak nie mam żadnych pretensji do karoki,bo tak mu obiecałem.Jeśli wiedział ,że ten kocioł nie jest sprawdzony i przebadany,to z takim sprzedawcą nie chcę się więcej widzieć.A może był tak nieświadom jak ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W "praniu" okazało się (po rozmowie ze starszym Panem z Instalco),że palnik "nie toleruje" zbyt kalorycznego opału,powyżej 26MJ.Obiecał ,że takie info pojawi się na stronie producenta.Tylko ja kupując tego nie wiedziałem.Nie wiedziałem tez wielu innych rzeczy,takich jak brak badań "oferowanej" mocy kotła....

Że co? Masz ekoenergię tak? Super, kociołek miał spalać to co do niego wrzucamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Że co? Masz ekoenergię tak? Super, kociołek miał spalać to co do niego wrzucamy...

Zadzwoń zapytaj.ja od starszego gościa w rozmowie tel.dostałem takie info.

Zamówiłem już tone czecha,korna trza zakasać rękawy i mieszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń zapytaj.ja od starszego gościa w rozmowie tel.dostałem takie info.

Zamówiłem już tone czecha,korna trza zakasać rękawy i mieszać...

 

Myslę że należy zrewidować ranking kotłów/palników/sterowań. Widzę że każdy polecany producent wcześniej czy później się w jakiś sposób wysypuje i okazuje się, że to produkty dobre/średnie, a na pewno nie rewelacyjne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej tak jest,przynajmniej w moim przypadku dzieje się to przez priv.Kto chce,taką pomoc otrzymuje.

 

O ho!

Widzę, że wątek przeniósł się do podziemia. Pod dywan, gdzie najłatwiej ukryć problemy, które ujawniły się od pewnego czasu.

Kochani.

Pod ziemią te problemy dalej będą. Będą tylko ukryte przed oczami potencjalnych nowych nabywców kotłów.

Czy o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ho!

Widzę, że wątek przeniósł się do podziemia. Pod dywan, gdzie najłatwiej ukryć problemy, które ujawniły się od pewnego czasu.

Kochani.

Pod ziemią te problemy dalej będą. Będą tylko ukryte przed oczami potencjalnych nowych nabywców kotłów.

Czy o to chodzi?

Problemy są nadal.

Palimy w RBR bez badań, w palnikach ekonergii co to ponoć nie tolerują mocnego eko, prowadzone to jest wszystko przez ecoal który nie potrafi trzymać temp zadanej, itd.

Wszystkie te rzeczy mają cechę wspołną. W każdej macał palce Pan dr inż J.Z .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...