Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Co Ty powiesz? Nikt nie odpowiedział?

Ani karoka, ani minertu, ani Bałka? Jak to możliwe?

Przepraszam, że wymieniam tylko tych trzech, ale więcej serwisantów z INSTALCO nie znam.

 

O ho!

Widzę, że wątek przeniósł się do podziemia. Pod dywan, gdzie najłatwiej ukryć problemy, które ujawniły się od pewnego czasu.

Kochani.

Pod ziemią te problemy dalej będą. Będą tylko ukryte przed oczami potencjalnych nowych nabywców kotłów.

Czy o to chodzi?

 

Nie.Udzielam pomocy tym co jej chcą.Ja temat wyczerpałem.Zaczekam na odpowiedź.Co złego to nie ja,bynajmniej nie celowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleciesz Pan.

 

Problemy są nadal.

Palimy w RBR bez badań, w palnikach ekonergii co to ponoć nie tolerują mocnego eko, prowadzone to jest wszystko przez ecoal który nie potrafi trzymać temp zadanej, itd.

Wszystkie te rzeczy mają cechę wspołną. W każdej macał palce Pan dr inż J.Z .

 

Ja plecę? Może zaprzeczysz? Ale w sumie to fajny zestaw do palenia w domu. Tylko reklamowany jako Ferrari, a takim nie jest jak się okazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "praniu" okazało się (po rozmowie ze starszym Panem z Instalco),że palnik "nie toleruje" zbyt kalorycznego opału,powyżej 26MJ.Obiecał ,że takie info pojawi się na stronie producenta.Tylko ja kupując tego nie wiedziałem.

 

No proszę. Nie żeby się chwalić ale na wątku o spalaniu w dwustanie założonym właśnie przez kolegę Novy! w polemice z Boleckim zawarłem taką uwagę : " Ale kto wie, czy oprócz podawanej obecnie granulacji (czyli mechanicznych wymiarów) nie należało by podawać wartości opałowej?"

Było to zaledwie 3 grudnia.

A tak na prawdę to uważam, że facet z INSTALCO się myli. Nie cała wina jest w palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coraz ciekawsze rzeczy tu mozna przeczytać, niedługo się dowiem,że w RBR-ku to tylko sianem należy palić, bo co bo ktoś jest w gorącej wodzie kąpany i niewysłucha nikogo do konca ale już swoje wie i to wie najlepiej, Ja paliłem i Wieczorkiem i próbowałem KJ i Chwałowice i nie wpomnę o innych przynajmniej sprzedawca miał kwity na ten węgiel i źle na moje mało wprawne oko nie wyglądał i nie zauważyłem żeby czegoś nie trawił i dalej twierdze, że wszystko co przez slimak przelezie da się spalić( no może bez przesady bo wiadomo mimo szczerych chęci.......:) ) Wiadomo do każdego opalu trzeba trochę cierpiliwości i dać szansę kotłowi i sterownikowi nie że po dobie palenia pojawi sie mały spiek czy niedopał to już zaczyna się na forum alarm i ocena kotła, opału, sterownika i.t.d

Jak się RBR skończy to zamontuję sobie PC ale wcześniej pojadę cichcem do Arturo starego wygi:)w tym temacie niech mi wszystko objaśni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może żaden RBR-Ekouniwersal o mocy grzewczej 11kW nie powinien być zainstalowany do żadnego domu o projektowym obciążeniu cieplnym pon.7kW gdyż zawsze będzie stwarzał problemy czy to z sadzą czy ze zbytnim spalaniem paliwa ?

 

No nie żartuj, że zakupiłeś piec węglowy za 8000zł do domu o obciążeniu 7 KW?

Bo moim zdaniem takich ludzi należałoby ubezwłasnowolnić a przynajmniej odebrać im dalsze fundusze na skończenie budowy i niech robią to za nich żony. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce i ja stanę się właścicielem tego cudu techniki, jakim jest RBR 11kW, więc wypada się przywitać.

 

Co prawda dojechałem dopiero do 183 strony tego tematu, gdzie aktualnie walczy się z buczącymi przekładniami i byłem nadal zadowolony z wyboru, aż tu ostatnio przeskoczyłem na najświeższe posty i okazuje się, że zamówiłem szmelc jakich mało na rynku ;) Dodam, że na ten kociołek byłem zdecydowany od początku budowy (2010r.), kiedy to najmniejszym był jeszcze 17kW (oglądałem to cudo na targach w Lublinie - wtedy Instalco jeszcze na te targi zajeżdżało).

 

Obecnie dom ogrzewamy kominkiem z DGP, do tego w kotłowni wisi sobie kondensat, który daje nam ciepłą wodę w kranach. W przyszłym roku mają pojawić się solary w darze od UE i żeby tego było mało, to dokładam jeszcze kocioł z podajnikiem, a co :)

 

W związku z tym, że dysponuję mikrokotłownią (chyba nikt z Was nie ma tak małej), mam dylemat jak ustawić kocioł. Pozwolę sobie więc zadać kilka laickich pytań i mam nadzieję na wyrozumiałość, bo nigdy nie miałem do czynienia z takim cudem.

1. Jak wygląda temat demontażu ślimaka po zablokowaniu? Opróżnia się podajnik i wyciąga sam ślimak czy może należy opróżnić podajnik, odkręcić korpus od podajnika i kotła (czyli w zasadzie zdemontować kosz podajnika) i wtedy wyciąga się ślimak ze zdemontowanego korpusu? Ile miejsca poza obrys kosza jest potrzebne, żeby wykonać opcję z demontażem kosza? Wg. schematów ze strony ekoenergii wychodzi mi, że jakieś 35cm i da się już to wyszarpać.

 

2. Druga z opcji montażu zakłada ustawienie kotła frontem do komina i pozostawieniu między nimi przestrzeni ok. 70cm na obsługę. Wypuszczam wtedy rurę z czopucha w pion, gdzie na pewnej wysokości zakładam kolano i pod kątem ładuję je w przewód kominowy na wys. ok. 240cm. Pytanie tylko pod jakim minimalnym kątem należy łączyć kocioł z kominem, żeby zapewnić jeszcze odpowiedni ciąg spalin? Odległość od czopucha do komina w poziomie to jakieś 110cm. Średnica przewodu spalinowego - 20cm. Wysokość komina - ok. 8m.

 

Co do trudnego dodzwonienia się do firmy Instalco, to również potwierdzam, że jednego dnia nie chcieli wcale odbierać telefonów. Na maile nie odpowiadają, ale w końcu kocioł udało mi się zamówić. Tyle, że ja w siedzibie byłem kiedyś osobiście, więc potrafię zrozumieć dlaczego mogą mieć problem z czasem na rozmowy przez telefon :)

 

Do tego brakuje ci jeszcze pompy ciepła, grzejników elektrycznych i ogrzewania miejskiego. Po co ci tyle źródeł wytwarzania ciepła do nowego domu, kondensat i tyle ewentualnie kominek jak się ktoś upiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Pewnie, że tak i tak ostatecznie to użytkownik odpowiada za to jaki kocioł czy sposób ogrzewania wybierze i ponosi tego konsekwencje.

 

Warunek jest jeden.Użytkownik kupił to co było z nazwy i specyfikacji tym produktem ,który chciał kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiałem knota, którego przysłali do badań i z którego wyszedł potem RBR 23kW.

Z pozostałymi RBR-ami nie miałem nic wspólnego.

 

 

A RBR 17 podobno poszedł do Łodzi i podobno nie jest badany ale pojechał na badania :-) :-) info Karoka65

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to teraz wiem dlaczego moja 17-ka tak fajnie smiga:D

 

Chciałbym w tym momencie zwrócić uwagę Wszystkich na fakt, że ja nigdzie nie napisałem (jeszcze), że RBR-y to złe kotły. Zwracam tylko uwagę na - powiedzmy - pewne nieprawidłowości w ich dystrybucji, z marketingiem włącznie.

 

A Ty, Kolego, próbujesz być złośliwym w stosunku do mnie, ale wychodzi Ci to głupio. Nie wygłupiaj się, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam pod jakim wzgledem palnik nie toleruje tego opalu? Pale w tym roku wesola z bartexu w ubieglym ekoretem od lokalnego ale znanego dostawcy. Po spieciu powrotow okres od zasypu do zasypu wydluzyl sie, z jednego zasypu wyszlo kolo 1.5 popielnika, troche sadzy jest ale jak ma nie byc jak +8 na zewnatrz i srednia moc kotla to nie wiecej niz 3kW.

 

Jakieś nowe dane o jakości węgla? ja zasłyszałem od Naszych ekspertów że tylko opał first class bo inaczej to spalanie, sadza, same problemy a teraz producent nie zaleca palenia mocnym grochem to jakiś żart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...