Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

A ja mam inne pytanko.

Czy jest ktoś komu padł kiedys sterownik eCoal i co było przyczyną jak już?

 

Ja swoje wiem a Wam Panowie krzykacze, proponuje wstrzymać zwieracze i zająć się rodzina przed świętami.

Wystarczy napisać raz a nie co 2 strony sie powtarzać.Zapewne chodzi o to aby przypadkiem nowy uzytkownik nie przeoczył wpisu, to może piszcie to samo co post , lub w stopce sobie zapiszcie aby nikomu nie umknęło.

 

Piec ma grzać,palić mało moich pieniędzy i mam mieć cieplucho .Ja akurat jestem zadowolony ,pewnie z niebieskiego też bym był.

To co od niego wymagam wykonuje 2 sezon i jeszcze mi troszkę kasy zostaje.

Z ciekawości zapytam:

Ktoś mnie pobije 1000 zł opał na całą zimę ?

Pozdrawiam i może dałem do myślenia. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do tego brakuje ci jeszcze pompy ciepła, grzejników elektrycznych i ogrzewania miejskiego. Po co ci tyle źródeł wytwarzania ciepła do nowego domu, kondensat i tyle ewentualnie kominek jak się ktoś upiera.

 

Gdyby gaz był o połowę tańszy, to nawet nie myślałbym o niczym innym. Ba, nawet bym w kominku nigdy nie rozpalił, bo i po co.

Kondensat nawet ze swoim 108% swoje musi spalić, jak się chce mieć 23stopnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym momencie zwrócić uwagę Wszystkich na fakt, że ja nigdzie nie napisałem (jeszcze), że RBR-y to złe kotły. Zwracam tylko uwagę na - powiedzmy - pewne nieprawidłowości w ich dystrybucji, z marketingiem włącznie.

 

A Ty, Kolego, próbujesz być złośliwym w stosunku do mnie, ale wychodzi Ci to głupio. Nie wygłupiaj się, proszę.

 

Skoro grzecznie prosisz :) To proszę bardzo, muszę pogonić tego z widełkami bo coś mi ciągle tam do ucha truje:D

 

 

To zapytam też grzecznie bo było tu tyle wywodów, odnośników, linków itd. Jakie badania i atesty, certyfikaty i.t.d zgodnie z prawem polskim i UE musi mieć kocioł CO aby mógł być sprzedawany na polskim rynku nie pytam oto co by było wskazane ,co zaleca się, tylko o to co musi być

To nie jest pytanie tyko do zawijana tylko prosze jak ktoś nie wie to poprostu nie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Gdyby gaz był o połowę tańszy, to nawet nie myślałbym o niczym innym. Ba, nawet bym w kominku nigdy nie rozpalił, bo i po co.

Kondensat nawet ze swoim 108% swoje musi spalić, jak się chce mieć 23stopnie w domu.

Ograniczenie zużycia energii na ogrzewanie odbywa się przez ograniczenie strat ciepła przez dom.Jeśli je ograniczysz do minimum to i zużycie gazu byłoby minimalne,tym bardziej że jest to nowy dom.

Nie zrozumie decyzji,że mając już gaz ktoś pakuje się w węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie zużycia energii na ogrzewanie odbywa się przez ograniczenie strat ciepła przez dom.Jeśli je ograniczysz do minimum to i zużycie gazu byłoby minimalne,tym bardziej że jest to nowy dom.

Nie zrozumie decyzji,że mając już gaz ktoś pakuje się w węgiel.

 

Zobacz tylko ilu ludzi ma gaz i nie czepia się kominka, a drewno też w większości przypadków za darmo nie jest, a zużycie przecież na gazie jest minimalne, to po co palą w kominku? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko.

Czy jest ktoś komu padł kiedys sterownik eCoal i co było przyczyną jak już?

 

Ja swoje wiem a Wam Panowie krzykacze, proponuje wstrzymać zwieracze i zająć się rodzina przed świętami.

Wystarczy napisać raz a nie co 2 strony sie powtarzać.Zapewne chodzi o to aby przypadkiem nowy uzytkownik nie przeoczył wpisu, to może piszcie to samo co post , lub w stopce sobie zapiszcie aby nikomu nie umknęło.

 

Piec ma grzać,palić mało moich pieniędzy i mam mieć cieplucho .Ja akurat jestem zadowolony ,pewnie z niebieskiego też bym był.

To co od niego wymagam wykonuje 2 sezon i jeszcze mi troszkę kasy zostaje.

Z ciekawości zapytam:

Ktoś mnie pobije 1000 zł opał na całą zimę ?

Pozdrawiam i może dałem do myślenia. :p

 

 

To za drewno do kominka przypuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zobacz tylko ilu ludzi ma gaz i nie czepia się kominka, a drewno też w większości przypadków za darmo nie jest, a zużycie przecież na gazie jest minimalne, to po co palą w kominku? ;)

Ponieważ nie ograniczają strat ciepła domu,podobnie jak Ty nie mają pojęcia jak to jest ważne i jak wpływa na zużycie energii na ogrzewanie.

Zrób sobie OZC to dowiesz się jakie byś miał rachunki przy gazie i jak izolacja wpływa na zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby gaz był o połowę tańszy, to nawet nie myślałbym o niczym innym. Ba, nawet bym w kominku nigdy nie rozpalił, bo i po co.

Kondensat nawet ze swoim 108% swoje musi spalić, jak się chce mieć 23stopnie w domu.

 

A kocioł na węgiel nie musi swojego spalić?

Cena węgla jest niska wg ciebie? za dobry groszek trzeba już płacić po 1000zł z dostawą uwierz mi że w nowym domu za połowę z tego gazem ogrzejesz. Mam porównanie w najbliższym otoczeniu w nowych domach i taniej wychodzi na gazie, koleżanka ma 150mkw z rekuperatorem z odzyskiem ciepła i kondensat gazowy 500zł/mieś kosztuje ją ogrzanie do 24 stopni no ale nowy ocieplony solidnie dom

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi napisałem, że do spalania nic nie mam pali mniej około 10 kg na dobę to na co mam narzekać? Nic się złego nie dzieje popiołu mało, trochę sadzy ale to też da się wyjaśnić. Może i możnaby to jeszcze poprawić ale do tego trzeba być na miejscu i poobserwować, póki co jako podstawę do oceny biorę ile mie to kosztuje i jest ok.

 

Pozostała do rozwiązania jeszcze kwestia hałasu bo pomimo zastosowania oringów nie ustał.

 

U mnie hałas niestety powrócił dokręciłem śruby z oringami wczoraj wieczorem bo sprawdziłem po tygodniu i były trochę luźne chyba oringi się uleżały, i już tak kolorowo nie ma. Z tego co mówił mi sprzedawca to Ewmar ma ceramiczne zębatki i to może być poniekąd przyczyną ale czy to prawda ? nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hałas niestety powrócił dokręciłem śruby z oringami wczoraj wieczorem bo sprawdziłem po tygodniu i były trochę luźne chyba oringi się uleżały, i już tak kolorowo nie ma. Z tego co mówił mi sprzedawca to Ewmar ma ceramiczne zębatki i to może być poniekąd przyczyną ale czy to prawda ? nie wiem

 

A może węgla już brakuje, i hałas przez pusty zasobnik coraz większy??

Taka dodatkowa opcja gratis, powiadamianie dźwiękowe o pustym zasobniku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro grzecznie prosisz :) To proszę bardzo, muszę pogonić tego z widełkami bo coś mi ciągle tam do ucha truje:D

 

 

To zapytam też grzecznie bo było tu tyle wywodów, odnośników, linków itd. Jakie badania i atesty, certyfikaty i.t.d zgodnie z prawem polskim i UE musi mieć kocioł CO aby mógł być sprzedawany na polskim rynku nie pytam oto co by było wskazane ,co zaleca się, tylko o to co musi być

To nie jest pytanie tyko do zawijana tylko prosze jak ktoś nie wie to poprostu nie odpowiada

 

Grzecznie odpowiadam, ;) ktoś napisał kilkanaście stron wcześniej że żadne badania nie obowiązują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kocioł na węgiel nie musi swojego spalić?

Cena węgla jest niska wg ciebie? za dobry groszek trzeba już płacić po 1000zł z dostawą uwierz mi że w nowym domu za połowę z tego gazem ogrzejesz. Mam porównanie w najbliższym otoczeniu w nowych domach i taniej wychodzi na gazie, koleżanka ma 150mkw z rekuperatorem z odzyskiem ciepła i kondensat gazowy 500zł/mieś kosztuje ją ogrzanie do 24 stopni no ale nowy ocieplony solidnie dom

 

a jak wyliczyłeś ze spali w tym domu za większą kwotę eko groszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko.

Czy jest ktoś komu padł kiedys sterownik eCoal i co było przyczyną jak już?

 

Ja swoje wiem a Wam Panowie krzykacze, proponuje wstrzymać zwieracze i zająć się rodzina przed świętami.

Wystarczy napisać raz a nie co 2 strony sie powtarzać.Zapewne chodzi o to aby przypadkiem nowy uzytkownik nie przeoczył wpisu, to może piszcie to samo co post , lub w stopce sobie zapiszcie aby nikomu nie umknęło.

 

Piec ma grzać,palić mało moich pieniędzy i mam mieć cieplucho .Ja akurat jestem zadowolony ,pewnie z niebieskiego też bym był.

To co od niego wymagam wykonuje 2 sezon i jeszcze mi troszkę kasy zostaje.

Z ciekawości zapytam:

Ktoś mnie pobije 1000 zł opał na całą zimę ?

Pozdrawiam i może dałem do myślenia. :p

Mi w 25kw padł eCoal i zostaw wymieniony,serwis sprawnie był na następny dzień od zgłoszenia. Sterownik zaczął się wieszać bez przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może węgla już brakuje, i hałas przez pusty zasobnik coraz większy??

Taka dodatkowa opcja gratis, powiadamianie dźwiękowe o pustym zasobniku :).

 

Niestety hałas powrócił po dokręceniu muszę zastosować chyba inne oringi obecne są chyba za miękkie i się ugniatają za szybko tam są siły dlatego musi być to skręcone jak należy

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyliczyłeś ze spali w tym domu za większą kwotę eko groszku?

 

Gdzie to wyliczenie napisałem? napisałem że tona kosztuje 1000zł a za połowe tej ceny czyli 500 ogrzejesz dom gazem a ile weglem nie napisałem, ale szwagier i kuzynka grzeją nowe domy już o tym pisałem wcześniej, że szwagier płaci za ogrzewanie znacznie więcej obecnie około 25kg /24h kocioł HEF domy w obydwóch przypadkach nowe z termopora i 10 cm wełny na elewacji z tym że kuzynki dom jest 10 mkw większy

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kocioł na węgiel nie musi swojego spalić?

Cena węgla jest niska wg ciebie? za dobry groszek trzeba już płacić po 1000zł z dostawą uwierz mi że w nowym domu za połowę z tego gazem ogrzejesz. Mam porównanie w najbliższym otoczeniu w nowych domach i taniej wychodzi na gazie, koleżanka ma 150mkw z rekuperatorem z odzyskiem ciepła i kondensat gazowy 500zł/mieś kosztuje ją ogrzanie do 24 stopni no ale nowy ocieplony solidnie dom

500zl??????? to ja mam 160m użytkowej i na cały rok koszt mam 2500zl z ciepła wodą [aha u nas gazu nie ma jak coś] Rekuperator może założę ..fajna sprawa to jest :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie zużycia energii na ogrzewanie odbywa się przez ograniczenie strat ciepła przez dom.Jeśli je ograniczysz do minimum to i zużycie gazu byłoby minimalne,tym bardziej że jest to nowy dom.

Nie zrozumie decyzji,że mając już gaz ktoś pakuje się w węgiel.

 

I tu się poniekąd z tobą zgodzę, bo kiedyś mieszkałem dobrych kilka lat w mieszkaniu gdzie miałem piec dwu obiegowy na gaz mieszkanie 64,8m2 średnia wysokość lokalu to 3,5m( na ziemi krzyżackiej to było) i póżniej w typowym bloku 54m2 i rachunki nie przerażały nie wiem nie analizowałem może ceny gazu poszły w górę albo co innego ogrzać mieszkanie a co innego dom, w każdy razie mój osobisty szwagier jak sądze ze względów ekonomicznych też ma gaz oddzielnie kocioł do CO i do CWU na gaz i w tam tym roku zamontował smieciucha z miarkownikiem ciagu pali drewnem i wunglem jest zadowolony bo nauczył się rozpalać od góry i ma stałopalność 7 godz na jednym załadunku także każdy ma swoje doświadczenia i swoją kalkulację i to nie jest powiedziane,że za parę lat nie zmienisz oceny swojego super taniego ogrzewania

 

Tu nic nie oszuka za energię trzeba płacić w takiej czy innej postaci jak zapłacisz za super wydajne urządzenie to masz tańsze rachunki, jak włożysz w ocieplenie to masz nizsze rachunki, jak nie zapłacisz za prąd to za drewno do kominka :yes:kwestia co kto wybierze i jakie ma możliwości czy wyłożyć kase od razu czy później placi w ratach, czy kogoś staćna leżenie bykiem czy chce lub musi przerzucić parę kilo opału i popiłu, pozatym niektórzy to lubią i co pan zrobisz nic pan nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...