Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajnie, że ktoś czyści temat, ale przez to nie potrafię znaleźć gdzie skończyłem czytać temat. Ponad 80% miałem za sobą i teraz już odpuszczam bo szkoda czasu na szukanie tym bardziej, że im dalej tym mniej rzeczowych porad tylko dyskusja nie na temat.

 

Wracając do RBRa to chciałbym się zapytać na co zwrócić uwagę przy pierwszym odpalaniu kotła? Na dniach (w przyszłym tygodniu) mi go przywiozą i potem max 2 tygodnie będę czekał na jego podłączenie do instalacji. Chciałbym od razu ale nie wiem jak mój instalator z czasem wyrobi. Jakbym miał sprzęt odpowiedni to chyba sam dałbym radę, ale bez tego nie ma co nawet zaczynać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ktoś czyści temat, ale przez to nie potrafię znaleźć gdzie skończyłem czytać temat. Ponad 80% miałem za sobą i teraz już odpuszczam bo szkoda czasu na szukanie tym bardziej, że im dalej tym mniej rzeczowych porad tylko dyskusja nie na temat.

 

Wracając do RBRa to chciałbym się zapytać na co zwrócić uwagę przy pierwszym odpalaniu kotła? Na dniach (w przyszłym tygodniu) mi go przywiozą i potem max 2 tygodnie będę czekał na jego podłączenie do instalacji. Chciałbym od razu ale nie wiem jak mój instalator z czasem wyrobi. Jakbym miał sprzęt odpowiedni to chyba sam dałbym radę, ale bez tego nie ma co nawet zaczynać.

 

Ustaw 55deg na kotle i powoli puszczaj na instalacje.Dla pompy CO kup sobie (ok 10zł) kabel ze wzmacniacza komp i wepnij pompę CO na sztywno w gniazdko.Efekt taki,że równomiernie będzie wygrzewać wodę w instalacji.Zawsze tak uruchamiam nową instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CO mam zamiar kupić pompę energooszczędną z autoadapt (na 95% będzie to wilo stratos 25/60, bo instalacja otwarta i w przyszłości ma być piętro) i raczej na starcie z gniazdka pójdzie, a potem pod sterownik podłączę bo 1 stycznia wyjeżdżam za granicę (znowu:() i chciałbym mieć możliwość sterowania wszystkim.

Co do kabla to jedna uwaga, jest to kabel do zasilacza, a nie wzmacniacza. Lubię się czepiać szczegółów, więc się przyzwyczajajcie, bo już taki jestem:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ktoś czyści temat, ale przez to nie potrafię znaleźć gdzie skończyłem czytać temat. Ponad 80% miałem za sobą i teraz już odpuszczam bo szkoda czasu na szukanie tym bardziej, że im dalej tym mniej rzeczowych porad tylko dyskusja nie na temat.

 

Wracając do RBRa to chciałbym się zapytać na co zwrócić uwagę przy pierwszym odpalaniu kotła? Na dniach (w przyszłym tygodniu) mi go przywiozą i potem max 2 tygodnie będę czekał na jego podłączenie do instalacji. Chciałbym od razu ale nie wiem jak mój instalator z czasem wyrobi. Jakbym miał sprzęt odpowiedni to chyba sam dałbym radę, ale bez tego nie ma co nawet zaczynać.

 

jeśli jesteś wyczulony na 'przeszkadzajki' to zawczasu zadbaj o wyciszenie kotła:

stawiaj na gumowych podkładkach (np. z pasów transmisyjnych )

dołożyłbym uszczelkę ( może sznur ) między koszem a korpusem palnika

jest też patent z oringami między silnikiem, a przekładnią ( chyba fi70 )

 

Dodatkowo uszczelnienie korony palnika.

 

Przygotuj sobie kable pod czujniki, pompy, 230V dla sterownika.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dopowiem że niektóre gminy dopłacają do wymiany kotłów weglowych na ekologiczne - weglowe - i Tu można dostać do 50% ceny kotła z powrotem

 

I warunkiem takiej dopłaty jest właśnie CERRTYFIKAT ekologiczny lub równoważny

To już pisałem nie raz ,że tylko do dopłat jest certyfikat potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co?

Nie mam admina więc zastanów się co piszesz !!!

O to chodzi że pieprzy żeby pieprzyć.

Widać że ktoś nie wytrzymał i robi sie mały porządek.

I jak dalej będzie takie trolowanie to łby się posypią podejrzewam, nie ważne jak zasłużone.

Jeszcze jakiegoś moda z jajami trzeba wybrać i trole będą miały od razu wakacje.

Prze 300 stron dość gnoju tu narobili.

Nie chodzi żeby był miód i malina a o to żeby jakieś szumowiny wątek nie rozpieprzały.

Założyciel wątku jasno napisał w jakim celu go założył i tego proszę się trzymać.

Pozdrawiam i życzę Dobrej Nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem dostawę eko z Wesołej i tu pytano jestem na stronie http://wegiel.katowice.pl/wegle/kwk__myslowice_wesola_/

i nie ma ekogroszku w ich ofercie dobrze się domyślam, że firmy typu Bartex kruszą gruby węgiel na eko?

Poza tym dostałem węgiel cholernie mokry woda się leje z worów cena 800zł. A i znalazłem kolejnego magika co za podobno ten sam węgiel chce 700zł workowany to ciekawe ile on kosztuje na kopalni ?

Jest groszek II 8 - 20mm na Wesołej. 652 zeta brutto na kopalni kosztuje w drobnicach. Luzem - workowanego kopalnia nie sprzedaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że pieprzy żeby pieprzyć.

Widać że ktoś nie wytrzymał i robi sie mały porządek.

I jak dalej będzie takie trolowanie to łby się posypią podejrzewam, nie ważne jak zasłużone.

Jeszcze jakiegoś moda z jajami trzeba wybrać i trole będą miały od razu wakacje.

Prze 300 stron dość gnoju tu narobili.

Nie chodzi żeby był miód i malina a o to żeby jakieś szumowiny wątek nie rozpieprzały.

Założyciel wątku jasno napisał w jakim celu go założył i tego proszę się trzymać.

Pozdrawiam i życzę Dobrej Nocy.

 

Każdy pieprzy jak potrafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zechcesz to mogę bezinteresownie zrobić zestawienie np. z okresu ostatniego tygodnia wraz z wykresem aktywności ( trolowania ) poszczególnych forumowiczów.

 

Podobno statystyki nie kłamią ?.

Ty jesteś stronniczy, odpadasz.

Andrzeju proszę odpisz na priva bo potrzebuję ja Twojej pomocy, poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest groszek II 8 - 20mm na Wesołej. 652 zeta brutto na kopalni kosztuje w drobnicach. Luzem - workowanego kopalnia nie sprzedaje.

 

Dzięki, a w tym cenniku z linka tego groszku dlaczego nie ma?

i jakim sposobem można zapakować w worki przewieź na plac kilkaset km i sprzedać go za 700? to jest sztuka polak potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...