Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Jeszcze jakiegoś moda z jajami trzeba wybrać i trole będą miały od razu wakacje.

Prze 300 stron dość gnoju tu narobili.

Nie chodzi żeby był miód i malina a o to żeby jakieś szumowiny wątek nie rozpieprzały.

Założyciel wątku jasno napisał w jakim celu go założył i tego proszę się trzymać.

 

Rozumiem, że chodzi Ci o takiego, który będzie po Twojej stronie.

Czy do tego potrzebne są jaja, to nie wiem

 

Wiem natomiast, co napisał założyciel wątku.

Witam,

wiem że to nie sezon, ale zakładam nowy temat, aby użytkownicy kotlów Rbr z firmy Instalco, mieli gdzie, dzielić się uwagami z zakresu szeroko rozumianej obsługi i wrażeń z użytkowania

 

Rozumiem teraz, dlaczego karoka i minertu kupili sobie kotły RBR.

Właśnie po to, aby być użytkownikami kotła RBR, bo inaczej nie mogliby dzielić się swoimi uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobra , źle się wyraziłem , świadectwo.

 

Niekoniecznie zle.... byłem właśnie w Urzędzie Miasta i z ciekawości się zapytałem ( bo u nas jest dofinansowanie (20-30%) ) i pani powiedziała wyraznie i 2 razy !!CERTYFIKAT !! O TYM ŻE KOCIOŁ SPEŁNIA WARUNKI EMISJI czyli jak to co niektórzy piszą śliweczka albo gałązka z iphw (jak zwał tak zwał ) wiec nie mieszaj Zawijan ludziom w głowach..i nie czepiaj się detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zle.... byłem właśnie w Urzędzie Miasta i z ciekawości się zapytałem ( bo u nas jest dofinansowanie (20-30%) ) i pani powiedziała wyraznie i 2 razy !!CERTYFIKAT !! O TYM ŻE KOCIOŁ SPEŁNIA WARUNKI EMISJI czyli jak to co niektórzy piszą śliweczka albo gałązka z iphw (jak zwał tak zwał ) wiec nie mieszaj Zawijan ludziom w głowach..i nie czepiaj się detali.

 

Aha! Pani powiedziała...

Fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to - trzeba badać kotły, czy nie trzeba?

 

P.S.

Ja już nie badam kotłów. Żeby było jasne.

 

I nie dajesz również dofinansowania - Żeby było jasne....jak napisałem wcześniej wg. urzędu masz mieć CERTYFIKAT ( a czy na nim pisze certyfikat czy świadectwo to urzędu akurat nie obchodzi, generalnie ma być PAPIER !!) wraz dowodem zakupu i ceną. koniec kropka masz jakiś problem w jego załatwieniu??podejrzewam że każdy sprzedawca Ci taki załatwi...No Problem... wystarczy że na fakt zakupu, wpisze kociołek o mocy na którą ma papier i sprawa rozwiązana... żyjemy w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to - trzeba badać kotły, czy nie trzeba?

 

P.S.

Ja już nie badam kotłów. Żeby było jasne.

 

Ja bardzo przepraszam za to moje ,,może głupie,, pytanie ale chcę się dowiedziec czy to pan jest autorem tych wszystkich bardzo ciekawych i pouczających wypowiedzi na temat spalania które można przeczytać w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo przepraszam za to moje ,,może głupie,, pytanie ale chcę się dowiedziec czy to pan jest autorem tych wszystkich bardzo ciekawych i pouczających wypowiedzi na temat spalania które można przeczytać w internecie?

 

Przypuszczam, że nie wszystkie "bardzo ciekawe i pouczające wypowiedzi na temat spalania które można przeczytać w internecie" są mojego autorstwa. Piszę jednak w internecie na temat kotłów i spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że nie wszystkie "bardzo ciekawe i pouczające wypowiedzi na temat spalania które można przeczytać w internecie" są mojego autorstwa. Piszę jednak w internecie na temat kotłów i spalania.

 

Zawijan sie tylko pod nimi podpisał :) to taki żart... który chodzi po uczelni.... po co profesor ma doktora?doktor magistra.. itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zle.... byłem właśnie w Urzędzie Miasta i z ciekawości się zapytałem ( bo u nas jest dofinansowanie (20-30%) ) i pani powiedziała wyraznie i 2 razy !!CERTYFIKAT !! O TYM ŻE KOCIOŁ SPEŁNIA WARUNKI EMISJI

 

Ja takie dofinansowanie dostałem. zresztą pisałem już kiedys o tym. Przynajmniej w mojej gminie musisz mieć:

- dowód zakupu kotła np. faktura gdzie jest wymieniona nazwa i model pieca

- dowód zdania na złom starego pieca

- oświadczenie, że nowy piec bedzie w danym miejscu minimum 5 lat

- oświadczenie kominiarza, że podłączenie jest OK

- oświadczenie instalatora, że podłączenie jest OK

- świadectwo czy certyfikat (jak zwał tak zwał) gdzie jest o ile pamiętam oznaczenie A --> dostajesz to od producenta lub sprzedawcy. na certyfikacie/świadectwioe musi być nazwa i model kotła, który jest na fakturze.

 

Nikt nie ogląda pieca, nie sprawdza gdzie on jest, kominiarz wydaje oświadczenie nie wchodząc na dach, nikt nie sprawdza czym palisz, jak palisz itp itd.

Dostałem zwrot 1/3 faktury. Termin otrzymania pieniędzy - około 12 miesięcy od złożenia wniosku.

 

P.S. Sorry za offtop... w sumie nie w temacie...

Edytowane przez MARTINOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Sorry za offtop... w sumie nie w temacie...

 

Ale ...ważne !! Coraz więcej miast i gmin wprowadza dofinansowania, bo jest na to kasa z unii...acha ma to być stricte wymiana ze śmieciucha lub nie ekologicznego kotła i ma to być nowa wymiana-zamontowane już kotły nie łapią się na dofinansowanie.

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że nie wszystkie "bardzo ciekawe i pouczające wypowiedzi na temat spalania które można przeczytać w internecie" są mojego autorstwa. Piszę jednak w internecie na temat kotłów i spalania.

 

Pytam bo nie rozumiem,czytałem troszke co pan pisze i moge powiedzieć że ma pan OGROMNĄ wiedze w tym temacie ,jest to ogromny zasób wiedzy dla takiego laika jak ja żywie ogromny szacunek do pana i pańskiej wiedzy Ale nie rozumie tego co pan tu na tym forum pisze i w jakim stylu Naprawde nie moge tego pojąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musiałeś mieć prawdziwego "Kazika", taki poipół z niego powinien być tylko ja chyba prze ponad 4 lata miałem go dwa razy, Chwałowice maja powera ale popił niestety dużo większy a jak się źle trafi to i przypieka.

Nie wal ogniem, dostaniesz :)

 

Ogień to tylko w kotle puki nie wybuchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...