Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Pomiędzy 10 a 12 był pobór wody dla zmywarki. W wymienniku CWU zasilanie zimnej wody z sieci wprowadzone jest obok powrotu ciepłej wody z CO. i to zaburza wykresy, ale wiem już jak to załatwić . stosunkowo łatwo, ale kosztuje stówę...

Nie przesypuje Ci przy 1:5 na tak małym nadmuchu?Nie pamiętam już,ale w moim Ogniwie 39% to nie był na pewno nadmuch dla dawki 1:5 ;) Chyba ,że zmienili dmuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesypuje Ci przy 1:5 na tak małym nadmuchu?Nie pamiętam już,ale w moim Ogniwie 39% to nie był na pewno nadmuch dla dawki 1:5 ;) Chyba ,że zmienili dmuchawki.

 

Podejrzewam, że spokojnie na tym burner-s pojechałbym 1:4. mogę spróbować, ale wygenerowałbym więcej żużla (mam RI 10) przy zwiększonym nadmuchu. Przy tym samym musiałbym przywrócić do pracy jeden segment burnera. Ale nie ma potrzeby. W tej chwili od paru dni zwiększałem moc palnika, aby dowieźć pewnemu niedowiarkowi, że zwiększanie mocy, (wbrew tzw.logice i chłopskiemu rozumowi :yes: ) w niektórych układach zmniejsza zużycie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? takie pisanie niewiele wnosi ,po pierwsze uczciwość ,po drugie zapotrzebowanie domu powierzchni zależy od izolacji ocieplenia ,mostków utrzymywanej temperatury i wielu innych składników .

 

dziwnie czasem wyglądają wykresy np.CWU. baniak ~150l, rodzina wieloosobowa a wykres jak od linijki :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
dziwnie czasem wyglądają wykresy np.CWU. baniak ~150l, rodzina wieloosobowa a wykres jak od linijki :lol2:

Jak ktoś leci na jednej pompie i ma duży zbiornik to zużycia na wykresie po krótkim prysznicu nawet nie widać na wykresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Podejrzewam, że spokojnie na tym burner-s pojechałbym 1:4. mogę spróbować, ale wygenerowałbym więcej żużla (mam RI 10) przy zwiększonym nadmuchu. Przy tym samym musiałbym przywrócić do pracy jeden segment burnera. Ale nie ma potrzeby. W tej chwili od paru dni zwiększałem moc palnika, aby dowieźć pewnemu niedowiarkowi, że zwiększanie mocy, (wbrew tzw.logice i chłopskiemu rozumowi :yes: ) w niektórych układach zmniejsza zużycie paliwa

W tym wątku tego nie udowodnisz.Ja próbowałem.Nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku tego nie udowodnisz.Ja próbowałem.Nie da rady.
Niczego nie chcę udowadniać, jestem tu gościem ;) na stronie głównej z działu Ogrzewanie pisze "To największe w Polsce forum o budowaniu i o życiu. " No to ja właśnie o życiu :yes: Bo wielu widzę, żyje kotłownią i w kotłowni :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj palić grupowym trochę inaczej.Ustaw moc na 8/12kW, i ustaw większą Histerezę CO na początek.1deg.W takim dużym kotle ,aż się prosi aby trochę zbuforować wody.Lecisz z mocą na styk.Mnie sie wydaje,że taki kocioł jak 17kW trzeba prowadzić z większa mocą...Jedziesz na 5 biegu,ale z prędkością 40km/h :)Gdybyś leciał na 5 biegu ponad 70km/h było by już prawie ok.Na tym forum jest dziwne przekonanie,że aby mało spalić trzeba "jechać" z jak najmniejszą spaliną,na jak najmniejszej mocy.Bez względu na zapotrzebowanie na ciepło,metraż budynku czy moc kotła :) Dla mnie to dziwne przekonanie,no ale jak kto tam woli.

Pozdrawiam.

 

Zrobiłem tak jak sugerujesz, co dziwne mogłem zgrać ustawianie, ale juz przy próbie przywrócenia ustawień zawiesiło mi sie w połowie, czekalem z 10 min i anulowałem.

 

U Was również tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym palisz?

Miał + ekogroszek to znaczy że mieszasz? Czy trochę tym a trochę tamtym?

Jaka powierzchnia do ogrzania?

Te Twoje statystyki są całkiem ok.

Palę tylko miałem 25 z czeczota stosunek cena /jakość do zaakceptowania.

Ma to też wady(sadza) w przyszłym sezonie spróbuję lepszego opału.Zapewne spali mniej piec bardziej kalorycznego opału i może sadzy ubędzie?

Przy moich niespełna 120m2 palę tyle co widać a co do izolacji w opisie opisane.

Fajnie jest podpatrzeć bardziej doświadczonych użytkowników i samemu próbować, szkoda że niektórzy ustawienia zachowuja tylko dla siebie.

Drugi raz zdecydowanie dołozyłbym styro do podłogi i do dachu .

No i dłużej bym szukał instalatora!

Edytowane przez Delphion1
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Zrobiłem tak jak sugerujesz, co dziwne mogłem zgrać ustawianie, ale juz przy próbie przywrócenia ustawień zawiesiło mi sie w połowie, czekalem z 10 min i anulowałem.

 

U Was również tak jest?

 

Jutro zobaczysz czy jest lepiej.Po co kombinacje.Potrzebujesz zachować ustawienia robisz screena i cześć.Ile zmieniasz raptem parametrów,chyba nie wszystkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Palę tylko miałem 25 z czeczota stosunek cena /jakość do zaakceptowania.

Ma to też wady(sadza) w przyszłym sezonie spróbuję lepszego opału.Zapewne spali mniej piec bardziej kalorycznego opału i może sadzy ubędzie?

Przy moich niespełna 120m2 palę tyle co widać a co do izolacji w opisie opisane.

Fajnie jest podpatrzeć bardziej doświadczonych użytkowników i samemu próbować, szkoda że niektórzy ustawienia zachowuja tylko dla siebie.

Drugi raz zdecydowanie dołozyłbym styro do podłogi i do dachu .

No i dłużej bym szukał instalatora!

 

Miał,brrr.W domu ogrzewam miałowcem.Wyrazy współczucia.Taniej wychodzi?Ile taniej?A nadmiar popiołu?Za to trzeba też zapłacić jak przyjadą po śmieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Podejrzewam, że spokojnie na tym burner-s pojechałbym 1:4. mogę spróbować, ale wygenerowałbym więcej żużla (mam RI 10) przy zwiększonym nadmuchu

Wesoła w tym roku też łatwa w paleniu nie jest.Może taki nadmuch wystarcza bo przy małym zapotrzebowaniu na ciepło robi krótkie cykle...Jeśli nie dostarczasz dodatkowego powietrza to musisz mieć inną dmuchawkę.Ja musiałem dmuchać 42-45% dla 1:5.Chyba,że to efekt przeróbki palnika.Co do ustawień mocy.Mnie uczono tak prowadzić kocioł aby tyle stał co pracował(pomoże histereza),a sinusoida wyglądała tak że po lewej stromo do góry,po prawej łagodnie w dół.U mnie tak się nie da.Za duży odbiór ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pompą CO zauważyłem że grzejniki zrobiły się letnie schodzę do kotłowni a pompa nie działa wyłączyłem na chwilę sterownik od zasilania włączyłem i odpaliła za 5 minut wyłączyła się ponownie znowu restart i znowu to samo miał ktoś taki problem? Dajcie jakąś poradę bo niedziela przed nami Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pompą CO zauważyłem że grzejniki zrobiły się letnie schodzę do kotłowni a pompa nie działa wyłączyłem na chwilę sterownik od zasilania włączyłem i odpaliła za 5 minut wyłączyła się ponownie znowu restart i znowu to samo miał ktoś taki problem? Dajcie jakąś poradę bo niedziela przed nami

 

Na poczatku eksploatacji mialem podobny przypadek. U mnie pomoglo wyciagniecie wtyczki pompy z gniazda sterownika i ponowne dokladne wcisniecie. Jesli to nie pomoze, podejrzewalbym problem w sterowniku. Triak?

PS Dziekuje czp1 :)

Edytowane przez gmaj22
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...