Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Na poczatku eksploatacji mialem podobny przypadek. U mnie pomoglo wyciagniecie wtyczki pompy z gniazda sterownika i ponowne dokladne wcisniecie. Jesli to nie pomoze, podejrzewalbym problem w sterowniku. Triak?

PS Dziekuje czp1 :)

 

Qurna już chyba z 5 razy wkładałem i wyciągałem bo to podejrzewałem że nie łączy. Idę na wszelki wypadek zrobić to jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Qurna już chyba z 5 razy wkładałem i wyciągałem bo to podejrzewałem że nie łączy. Idę na wszelki wypadek zrobić to jeszcze raz

 

Poprobuj jeszcze zamienic miejscami kable do pomp z gniazdami. Tym sposobem wykluczysz co najmniej jedna opcje. Bedziesz wiedzial, czy to pompa uszkodzona, czy jej przewod, czy wyjscie w sterowniku. Nie majac przynajmniej multimetra taki sposob jest dosc skuteczny. Dopilnuj tylko wczesniej i podnies na moment zadana co i cwu, zebys mial "zielone kropki" na pompach.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprobuj jeszcze zamienic miejscami kable do pomp z gniazdami. Tym sposobem wykluczysz co najmniej jedna opcje. Bedziesz wiedzial, czy to pompa uszkodzona, czy jej przewod, czy wyjscie w sterowniku. Nie majac przynajmniej multimetra taki sposob jest dosc skuteczny. Dopilnuj tylko wczesniej i podnies na moment zadana co i cwu, zebys mial "zielone kropki" na pompach.:yes:

 

Dzięki właśnie już to robiłem pompa CWU również się wyłączyła po chwili pracy, póki co CO już chwile kręci ale nie podoba mi się to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał,brrr.W domu ogrzewam miałowcem.Wyrazy współczucia.Taniej wychodzi?Ile taniej?A nadmiar popiołu?Za to trzeba też zapłacić jak przyjadą po śmieci :)

 

Spoko, mam gdzie wysypywac popiol I nie trzeba placic:)A nawet przy oplatach place od osoby I wsio odbieraja bez gadania.

 

Taniej o polowe wychodzi , wiec jak na razie jest ok.W domu cieplo I woda goraca jest .

SORKI ZA BRAK PL pisze z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie dla mnie chore bo w okresie zimowym powinien być dodatkowy wór na popiół lub pojemnik po co to mieszać i zwiększać objętość wysypiska

 

U mnie w gminie burmistrz zorganizował plac, na który można wywozić bezpłatnie popiół i gruz. Dobry pomysł, dodatkowo kontenery przy cmentarzach są do dyspozycji mieszkańców, pomału ludzie zaczynają się przyzwyczajać, że rowy i lasy pełnią inną funkcję niż śmietnisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie forumowiczów. Mam małe pytanko: w przyszłym roku zabieram się za wykonanie instalacji CO w moim nowo budowanym domu. Zamierzam palić ekogroszkiem. Dom 126m2 pow. uż., 7-8 cm styro na podłodze, 25cm waty na poddaszu, 16-18cm styro na ścianach zew. I teraz moje pytanie: czy lepiej zrobić w całym domu podłogówkę (parter i poddasze), czy na dole podłogówka a na górze grzejniki alu? Obawiam się, że za kilka lat może być "moda" na zakaz palenia w piecach węglem i wtedy będę się musiał przesiąść na inne źródło ciepła. Przy montażu grzejników ten wybór będzie pewnie ograniczony. Proszę o porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie forumowiczów. Mam małe pytanko: w przyszłym roku zabieram się za wykonanie instalacji CO w moim nowo budowanym domu. Zamierzam palić ekogroszkiem. Dom 126m2 pow. uż., 7-8 cm styro na podłodze, 25cm waty na poddaszu, 16-18cm styro na ścianach zew. I teraz moje pytanie: czy lepiej zrobić w całym domu podłogówkę (parter i poddasze), czy na dole podłogówka a na górze grzejniki alu? Obawiam się, że za kilka lat może być "moda" na zakaz palenia w piecach węglem i wtedy będę się musiał przesiąść na inne źródło ciepła. Przy montażu grzejników ten wybór będzie pewnie ograniczony. Proszę o porady.

Pozdrawiam

 

Przedewszystkim zmień podejście do izolacji budy, 7-8 cm w podłodze to chyba naet nie bedzie zdognie z obowiązującymy przepisami no chyba że dasz aerożel, styropian to min 10 w 20 optymalnie a 30 wypas - to teraz za rok pewnie się pogrubi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podłogówki nie dawał za wiele bez dokładnego wyliczenia strat ciepła, jeżeli masz dobrze ocieplony dom to podłogą bym poleciał całość jeśli nie to tam gdzie są płytki kuchnia, łazienka, ewentualnie ganek. Ale to kwestia indywidualnego wyboru. Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie forumowiczów. Mam małe pytanko: w przyszłym roku zabieram się za wykonanie instalacji CO w moim nowo budowanym domu. Zamierzam palić ekogroszkiem. Dom 126m2 pow. uż., 7-8 cm styro na podłodze, 25cm waty na poddaszu, 16-18cm styro na ścianach zew. I teraz moje pytanie: czy lepiej zrobić w całym domu podłogówkę (parter i poddasze), czy na dole podłogówka a na górze grzejniki alu? Obawiam się, że za kilka lat może być "moda" na zakaz palenia w piecach węglem i wtedy będę się musiał przesiąść na inne źródło ciepła. Przy montażu grzejników ten wybór będzie pewnie ograniczony. Proszę o porady.

Pozdrawiam

 

Tu masz temat tu pytaj .

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210318-Czy-jest-sens-robić-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=6270345#post6270345

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zmiany w izolacji podłogi już za późno :(. Tak to jest, jak człowiek sam nie dopatrzy. A co lepsze, pewnie cała chata w podłogówce?

 

Ja również jestem za podłogówką po całości - moim zdaniem nie ma co mieszać - albo podłogówka, albo grzejniki - unikniesz wielu problemów stosując jednorodny system. W perspektywie zakazu grzania węglem - pozostaje jedynie podłogówka. Sam mam wyłącznie podłogówkę - do kotła na ekogroszek naturalnie bardziej pasuje ogrzewanie grzejnikowe, ale i z podłogówką można go również świetnie "sprzęgnąć", a w razie zmiany źródła ogrzewania jesteś przygotowany. ( potem podłogówki raczej nie dobudujesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za podłogówką po całości - moim zdaniem nie ma co mieszać - albo podłogówka, albo grzejniki - unikniesz wielu problemów stosując jednorodny system. W perspektywie zakazu grzania węglem - pozostaje jedynie podłogówka. Sam mam wyłącznie podłogówkę - do kotła na ekogroszek naturalnie bardziej pasuje ogrzewanie grzejnikowe, ale i z podłogówką można go również świetnie "sprzęgnąć", a w razie zmiany źródła ogrzewania jesteś przygotowany. ( potem podłogówki raczej nie dobudujesz)

 

Najlepiej przez sprzeglo hydrauliczne... :D nomen omen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie dla mnie chore bo w okresie zimowym powinien być dodatkowy wór na popiół lub pojemnik po co to mieszać i zwiększać objętość wysypiska

Moja gmina każdemu dawała za friko 3 kosze: mały na organiczne, duży plastik na komunalne i duży metalowy na popiół właśnie.

Do segregacji worki kolorowe.

Nie wiem jak jest u Was ale u mnie nie ma żadnego z tym problemu a obecnie nie korzystam z tego kosza bo wysypuje na niezrobiony podjazd.Zawsze to potem mniej kamienia wejdzie ;).A później normalnie z metalowego będę korzystał bez dodatkowych opłat bo tak jak pisałem płacę i zabierają wszystko co się wystawi.Całkiem dobrze jest w Bieruniu to zorganizowane.

Edytowane przez Delphion1
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do podłogówki to mam wszędzie nawet pod panelami i jak na razie jesteśmy zadowoleni z wyboru.

Dołozyłem w sypialniach na poddaszu kaloryfery i to było bardzo dobre rozwiązanie , bo jak podłogówka nie wyrabia pod panelami ,to kaloryfery dogrzewają ,ale to się dzieje bardzo sporadycznie.Początkowo nie chciałem tam podłogówki ,ale teraz wiem,że dobrze zrobiłem i nie żałuję.Ewentualna zmiana w przyszłości zasilania, nie zrobi mi kłopotu.A i najważniejsze,chyba spalanie mniejsze niż przy kaloryferach .;)

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...