Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja również jestem za podłogówką po całości - moim zdaniem nie ma co mieszać - albo podłogówka, albo grzejniki - unikniesz wielu problemów stosując jednorodny system. W perspektywie zakazu grzania węglem - pozostaje jedynie podłogówka. Sam mam wyłącznie podłogówkę - do kotła na ekogroszek naturalnie bardziej pasuje ogrzewanie grzejnikowe, ale i z podłogówką można go również świetnie "sprzęgnąć", a w razie zmiany źródła ogrzewania jesteś przygotowany. ( potem podłogówki raczej nie dobudujesz)

 

Wierzysz w całkowity zakaz palenia węglem? ja teraz patrząc na mój "bezdymny komin" skłaniałbym się do całkowitego zakazu palenia ale tylko w śmieciuchach to tak na początek. A myślę, że lobby węglowe nie dopuści do całkowitego zakazu palenia węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ceny węgla zostaną ustalone na poziomie +/- 2000,- , to sami przestaniemy palić węglem.

Nie będą potrzebne żadne zakazy :)

To będziemy kupować sprowadzany a kopalnie pozamykają!

A do tego rząd nigdy nie dopuści bo to nasze "czarne złoto".

Nawet chiński węgiel bede palił jak wyjdzie taniej :p

Tutaj nie bedę miał sentymentu i mimo ,że jestem ze śląska ważniejsze jest ile za to musze zapłacić.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziemy kupować sprowadzany a kopalnie pozamykają!

A do tego rząd nigdy nie dopuści bo to nasze "czarne złoto".

Nawet chiński węgiel bede palił jak wyjdzie taniej :p

 

Teoretycznie tak, ale kopalnie podniosą ceny węgla z biegiem czasu, bo to norma. Obawiam się , że z jakiś czas opodatkowanie węgla (VAT, akcyza, podatek ekologiczny i nikt nie wie jaki jeszcze rządzący wymyślą ...) i z obecnej ceny z dnia na dzień zrobi się 2000,- + VAT z 1 tonę. Niemożliwe ? Jak najbardziej możliwe. Kogo z pryncypałów na górze (nie ma znaczenia jaka opcja polityczna obecnie na świeczniku) obchodzi, że Polacy nie zarabiają kroci, że kupili , wybudowali domy biorąc duże kredyty i będą je spłacać przez kolejne kilkanaście, -dziesiąt lat i chcą te domy w miarę oszczędnie ogrzewać. Oni "elyta" tego kraju mają nas małych polaczków głęboko w doopie. Możemy co najwyżej usłyszeć sławetne "spieprzaj dziadu" jak Ci się nie podoba, to sprzedaj chatę, idź do bloku.

Ja do puki nie docieplę domu (ściany) to przy temp. poniżej zera jestem niemal skazany na węgiel, powyżej zera pozostaje gaz, który mam doprowadzony do kotłowni. W przyszłym roku pewnie jakiegoś Buderusa stacjonarnego wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mark3k juz teraz kopalnie się borykają z nadmiarem produkcji i leży węgiel .Nikt nie jest samobójcą aby podnosić ceny węgla i ryzykować iz kupujacy odwróca się od rodzinnego rynku.Węgiel był i będzie jednym z podstawowych paliw Polski a uzależnianie się od ruskich i ich kaprysów co do cen gazu?Jaki rząd się na to zgodzi?Pis dojdzie na pewno do władzy a z ruskimi sie lubia jak "pies z kotem"

Ponadto ludzie nie tylko palą węglem sa przecież alternatywne paliwa:pellet,fasola itp.Nikt Ci nie każe palić węglem ale kazdy pali tym cotańsze a na te chwilę wygrywa węgiel moim zdaniem i kolejne 10 lat ,mam pewność tak samo bedzie jak nie taniej :)

Od zeszłego roku u mnie ceny węgla sa na tym samym poziomie lub nawet taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mark3k juz teraz kopalnie się borykają z nadmiarem produkcji i leży węgiel .Nikt nie jest samobójcą aby podnosić ceny węgla i ryzykować iz kupujacy odwróca się od rodzinnego rynku.Węgiel był i będzie jednym z podstawowych paliw Polski a uzależnianie się od ruskich i ich kaprysów co do cen gazu?Jaki rząd się na to zgodzi?Pis dojdzie na pewno do władzy a z ruskimi sie lubia jak "pies z kotem"

Ponadto ludzie nie tylko palą węglem sa przecież alternatywne paliwa:pellet,fasola itp.Nikt Ci nie każe palić węglem ale kazdy pali tym cotańsze a na te chwilę wygrywa węgiel moim zdaniem i kolejne 10 lat ,mam pewność tak samo bedzie jak nie taniej :)

Od zeszłego roku u mnie ceny węgla sa na tym samym poziomie lub nawet taniej.

 

Już teraz firmy i ciepłownie importują opał ze wschodu , bo obecnie nie ma "wymogu" brania z PL kopalni ...

Kopalnie straciły na tym duuużo , a duże firmy importują bo na zachodzie taniej ...

 

Jedynie osoby prywatne w większości kupują ale też jest dużo importerów węgla z Rosji i powoli często polski węgiel jest wypierany przez obcy tańszy węgiel ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz firmy i ciepłownie importują opał ze wschodu , bo obecnie nie ma "wymogu" brania z PL kopalni ...

Kopalnie straciły na tym duuużo , a duże firmy importują bo na zachodzie taniej ...

 

Jedynie osoby prywatne w większości kupują ale też jest dużo importerów węgla z Rosji i powoli często polski węgiel jest wypierany przez obcy tańszy węgiel ...

 

Jak zwykle w Polsce się nic nie opłaca lepiej importować.

Jak to jest że innym się opłaci wydobyć zarobić i jeszcze przetransportować taki kawał drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że może tyko jak to udowodnić i konkretnie o jakie wyniki pytasz bo jeżeli chodzi o poziom emisji różnego rodzaju badziewia to wystarczy że będę używał opał bardziej eko niż na testach i już są lepsze:D

 

Skoro nie potrafisz udowodnić, to dlaczego piszesz, że może?

 

Pytałem o wyniki, które wychodzą z badań atestacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszpir007 prawo wolnego rynku :)

Kopalnie musza zejść z ceny jak chcą sprzedać, ponadto w cenie kazdej tony jest wliczony szereg opłat, które wpływaja na cenę końcowa to jak z paliwem prawie :D

Ja bym się nie martwił o przyszłość węgla bo wkońcu ktoś na górze się opamieta i bedzie się starał aby "nasze" lepiej się sprzedawało.

Tylko do tego muszą najpierw sporo stracić nim coś zrobią bo tak działa nasze Państwo od zawsze,że robi sie dopiero jak się stanie :D

 

Do posta powyżej :dziękuje za radę i sam zdecyduję co bedę robił.

A brak odpowiedzi potwierdza tylko co pisałem.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiałem knota, którego przysłali do badań i z którego wyszedł potem RBR 23kW.

Z pozostałymi RBR-ami nie miałem nic wspólnego.

Że co poprawiałeś?Przecież Ty (jak piszesz) na kotłach się nie znasz to co poprawiałeś,pomijając fakt że to chyba jedyny kocioł,który tak wnikliwie przebadaliście z niedowierzania,że taki jest dobry.

 

Teraz już zwyczajnie bredzisz.

Chyba, że to taki głupi żarcik. Bardzo głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pamietam jak Zawijan pisał o nim.. skromnie..." moje dziecko''," również przyczyniłem się do jego powstania"...etc.. widac Łaska Pańska na pstrym koniu jezdzi :)

 

Tak pisałem, bo tak rzeczywiście jest.

Z małym sprostowaniem - "moje" tzn. "nasze", jak wszystko co piszemy z partnerem na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...