Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Witam serdecznie.

RBR17 hula od jakiegoś czasu. Niestety martwi mnie dość duży pobór ekogroszku, tj. ok 30kg/dobę przy temperaturach ok. 0 do -5 stopni. Dom ok. 170 m2. Przy takim wydatku paliwa moc kotła ok. 4 - 6 kW w zależności od pracy palnika. Kaloryczność węgla ok. 21 kJ - z marketu. Instalator który składał instalację i od czasu do czasu steruje piecem przez neta twierdzi że duży pobór paliwa jest wynikiem jego słabej kaloryczności. Kupuję właśnie węgiel ok. 25kJ zobaczę.

Zastanawiam się jak by można obniżyć koszty. Czy ktoś z szanownych kolegów palił w tym piecu owsem lub innymi ziarnami? Czy samym owsem, czy mieszanką z węglem. W jakich proporcjach. A może innymi ziarnami? Rzepak,jęczmień może coś innego.

Trochę pola jest, na przyszły rok mogę posiać.

Jaka odmianę owsa polecacie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Ja paliłem samym owsem i nie ma żadnego problemu, ale jak cena poszła coś tam powyżej 500PLN to dla mnie stało się nieopłacalne, ale kolega Adam https://remote.esterownik.pl :8080/device/360/ którego przy okazji pozdrawiam:bye: (o ile jeszcze to czytasz) już nie pierwszy rok jedzie na samym owsie i jest zadowolony nawet nie chce aktualizowac stera bo mówi że dobrze działających rzeczy się nie zmienia. Z tego co pamietam to uprawia jakąś specjalną odmianę owsa chyba jak mnie pamięć nie myli to się zwała RAJTAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz podziwiam twoj optymizm , ale uwiez ja to mam na zywo i widze jak to dziala.

Nie wiem czy wiesz ze piec lat temu w Krakowie zostal uchwalony podobny zakaz tylko dotyczyl opalania mialem oraz smieciami. Wiesz jak to sie skonczylo?.........................

.

 

Tylko teraz pieniądze na przyłącz i rekompensaty będą pochodzić z funduszy UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ocieplony ten dom, jakie okna?

Dom ocieplony, okna plastikowe, tylko klatka schodowa bez odcięcia pięter i drzwi.

 

Ja 100kg marketowego brunatnego z Castoramy spaliłem w 3 dni szkoda twojego czasu nerwów i kasy. Instalator miał rację kup dobry węgiel 26J to minimum

Właśnie kupuję 28 MJ. Zobaczę może będzie lepiej.

 

Ja paliłem samym owsem i nie ma żadnego problemu, ale jak cena poszła coś tam powyżej 500PLN to dla mnie stało się nieopłacalne, ale kolega Adam https://remote.esterownik.pl :8080/device/360/ którego przy okazji pozdrawiam (o ile jeszcze to czytasz) już nie pierwszy rok jedzie na samym owsie i jest zadowolony nawet nie chce aktualizowac stera bo mówi że dobrze działających rzeczy się nie zmienia. Z tego co pamietam to uprawia jakąś specjalną odmianę owsa chyba jak mnie pamięć nie myli to się zwała RAJTAR

Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi głównie o to czy ten palnik radzi sobie z takim paliwem.

Na początek skombinuję ze dwa worki owsa i zrobię próby.

Jak wyjdzie dobrze, to na wiosnę w pole i zasiew. Zawsze będzie trochę oszczędniej.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja dziś upchnąłem 134 kg do kosza :D. Myślę że jakbym jeszcze porozgarniał po bokach to by 135 weszło.

Podpowie ktoś palący miałem, czy sypie sam miał czy mieszankę z groszkiem??

 

witam,ja sypie sam miał nie mieszam,a groch czeka na inne czasy, kurna musze chyba zmienić wage bo na mojej wychodziło nawet ok 150kg miału i to suchego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze pytanie do bardziej obeznanych, jak widać po moich wykresach spaliny u mnie są dosyć niskie, choć nikt tak na prawdę nie ustalił punktu odniesienia, jakie powinny być.

I pytanie w jaki sposób sprawdzić czy w kominie nie dzieje się nic złego??

Komin systemowy, 9m, fi 200.

A może ktoś jakoś u siebie sprawdza komin?:)

Ja od wczoraj widzę co się dzieje 5,5 metra powyżej czopucha, czyli 1 metr od wylotu z komina, i wbrew pozorom wcale nie dmucham spalinami do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ja od wczoraj widzę co się dzieje 5,5 metra powyżej czopucha, czyli 1 metr od wylotu z komina, i wbrew pozorom wcale nie dmucham spalinami do domu.

 

Chyba nic złego się nie dzieje skoro zmniejszyłeś moc dmuchawy?Zanim to zrobiłeś kocioł szybciej "docierał do zadanej".napisz proszę ,dlaczego taka reakcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak zrobić, że zamontuję sobie wolny czujnik spalin na końcówce komina, i podepnę go pod wolne gniazdo podłogówki, żeby mieć pogląd na wykresie jaka jest temperatura spalin tam na górze.

Tylko teraz pytanie jaka powinna być temperatura spalin tam na górze, żeby cały komin był suchy??

I jaka powinna być temperatura spalin w kominie w zależności od temperatury zewnętrznej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A jakby tak zrobić, że zamontuję sobie wolny czujnik spalin na końcówce komina, i podepnę go pod wolne gniazdo podłogówki, żeby mieć pogląd na wykresie jaka jest temperatura spalin tam na górze.

Tylko teraz pytanie jaka powinna być temperatura spalin tam na górze, żeby cały komin był suchy??

I jaka powinna być temperatura spalin w kominie w zależności od temperatury zewnętrznej??

 

Jeśli się mylę,to proszę,niech mnie ktoś poprawi.Jeśli widzisz biały dym z komina,a opał jest suchy-wtedy świadczy to "zimnej" spalinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...