Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Chyba nic złego się nie dzieje skoro zmniejszyłeś moc dmuchawy?Zanim to zrobiłeś kocioł szybciej "docierał do zadanej".napisz proszę ,dlaczego taka reakcja?

To zmniejszenie mocy dmuchawy miało związek z obserwacją temp. spalin wyżej w kominie. Normalnie dla mojej Wesołej i małego palnika ardeo 27% jest wystarczające, a czyszczenie polegało na ogarnięciu zmiotką wymiennika. Od 4 dni robię test jakiegoś eko podobno z Piekar, na 28% i zauważyłem nalot taki bardziej smołowy ale nie czarny. Chciałbym dokończyć test porównawczy względem miału Piekary i nie wiem czy da radę na 28% a wolałbym nie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
To zmniejszenie mocy dmuchawy miało związek z obserwacją temp. spalin wyżej w kominie. Normalnie dla mojej Wesołej i małego palnika ardeo 27% jest wystarczające, a czyszczenie polegało na ogarnięciu zmiotką wymiennika. Od 4 dni robię test jakiegoś eko podobno z Piekar, na 28% i zauważyłem nalot taki bardziej smołowy ale nie czarny. Chciałbym dokończyć test porównawczy względem miału Piekary i nie wiem czy da radę na 28% a wolałbym nie zmieniać.

Ok,pytałem z czystej ciekawości.jak dla mnie szybciej dochodził z przed zmiany nadmuchu,chyba że zmiana opału się odbyła.No ale ja stary już jestem,i wzrok nie ten :)

Jak możesz cyknij opał z wesołej na tym palniku,tak aby płomyk było widać.Ciekaw jestem tego palnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDC18500.jpgSDC18502.jpg

Starsze fotki ten sam czas z lampą i bez. Palnik obrotowy ale obrót mam wyłączony, brak doświadczenia i nie wiadomo jak na to patrzeć to niech chociaż w miejscu stoi. Histogramów na grupowym nie szło opanować , ale po zmniejszeniu powietrza antyspalinowego coś zaczęło się jakby klarować. Niedopału nia widzę a resztą się nie przejmuję, ciepłomierz mówi że jest dobrze i to wystarczy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez wojtek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już o problemy ze sterem macie problemy z zalogowanie po IP? u mnie wielokrotnie muszę powtarzać tę czynność wyskakuje błąd "połączenie zresetowane".

 

I druga sprawa wejście z telefonu na stronę sterownika jest niemożliwe zawiesza się na szarej stronie z napisem ecoal i pasku ładowania strony gdy osiągnie jakieś w 1/4%. Wchodząc przez program na android działa własciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temp czopucha mierzy.

Dokładniej 5,5 metra nad czopuchem a 1 metr przed wylotem z komina. Dzień bez testów dzień stracony:yes: W kociołku się pali a coś trzeba eksperymentować. Ciekawe jak długo wytrzyma czujnik wewnetrzny bez tej obudowy z kompletu owinięty folią aluminiową na przewodzie elektrycznym 2x 0,5 . Próbowałem inny od starego sterownika i Bruli go nie odczytuje. Inny pt 100 od innego miernika też nie odczytuje także zamiana pt 100 w miejsce KTY 81 210 nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej 5,5 metra nad czopuchem a 1 metr przed wylotem z komina. Dzień bez testów dzień stracony:yes: W kociołku się pali a coś trzeba eksperymentować. Ciekawe jak długo wytrzyma czujnik wewnetrzny bez tej obudowy z kompletu owinięty folią aluminiową na przewodzie elektrycznym 2x 0,5 . Próbowałem inny od starego sterownika i Bruli go nie odczytuje. Inny pt 100 od innego miernika też nie odczytuje także zamiana pt 100 w miejsce KTY 81 210 nie wchodzi w grę.

Z CWU ma 4m długości,można go przedłużyć.U mnie ten czujnik właśnie wewnętrzną mierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...