Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Pogieło was???? ustawiaćie kotły pod temp spalin???:bash::jawdrop: masakra jakaś...kocioł ma oddawać ciepło to raz, dwa eko ma być dopalone,trzy ma nie być w kotle sadzy... nie wspominam o takim detalu jak emisja spalin- czyli komin ma nie kopcić,a temp spalin to wypadkowa...

A kto tak robi?Ja wybieram palenie z większą mocą i spaliną,mam inne priorytety.Jeśli opał pozwala to staram się tak palić.Ale można z mniejszą mocą i spaliną,jeśli zapotrzebowanie na ciepło pozwala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł dziś dotarł. Nie mam nisko piwnicy, dość szerokie drzwi to 3 osoby dały radę, gdzie ja jako ten trzeci niewiele ciężkiej roboty miałem, ale ktoś musiał przekładać rurki i dechy podkładać (a nawet czasem potrzymać kocioł czy popchnąć/pociągnąć).

Mam pytanie odnośnie korony. Czy powinna ona być nawiercona z każdej strony czy od strony podajnika niekoniecznie? Mam ten drugi wariant i zdaje mi się, że ktoś z forum modyfikował koronę bo mu z jednej strony groszku nie dopalało. Zaznaczam, że to jest 17kW. Zawiasy w klapie podajnika do wyregulowania bo trochę krzywo się domyka, spawy jak na moje oko nie są złe jak na ręczną robotę (sam muszę teraz kiedyś posmarkać, bo inaczej nie da się nauczyć spawać).

Instalco pomyliło się przy pakowaniu i zamiast czujnika podłogówki wrzucili mi dodatkowy kabel do pompy:p. Szkoda, że do tej pory nie dodają przejściówki RS232/USB, więc starego blaszaka chyba w kotłowni na parę dni uruchomię.

 

Ktoś tutaj wspominał, że jak esterownik nie działa to kiepsko ecoal chodzi po IP. Wydaje mi się, iż jest to związane z tym, że sterownik za wszelką cenę chce się połączyć z esterownikiem i wtedy mniejszy priorytet daje na połączenie lokalne. Mogę się mylić, ale całkiem prawdopodobne takie rozwiązanie. Dla osób, które mają problem się wbić na sterownik lokalnie bo występuje komunikat "połączenie zostało zerwane" proponuję wyczyścić cache przeglądarki, a jak to nie pomoże to sprawdzić na innej przeglądarce. Jak to nie pomaga to bardzo możliwe, że coś jest nie tak z siecią lokalną. U mnie był kiedyś taki "fajny" switch, że kopiowanie szło spoko, a reszta do kitu. Okazało się, że siał dziwnymi pakietami na lewo i prawo. Może też jakieś urządzenie u Was tak ma.

 

Nie skończyłem pisać to dostałem telefon od sprzedawcy i już na temat korony mam odpowiedź. Dzięki Wieśku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jak to jest z tą temperaturą spalin? Pytam bo nie ma nic w DTR o tym parametrze, żadnych nakazów zakazów, u mnie jest 90-110 st przy nadmuchu 39 na mocy 8kw, to co teraz musiałbym sztucznie zawyżać parametry żeby utrzymywać temperaturę spalin na określonym poziomie?

 

Temperatura spalin powinna być.. Tzn. powinna wynikać z odpowiednio ustawionego nadmuchu do podawania.

 

Jeśli przy grupowym 8/8 kW i nadmuchu 39% dopala Ci eko, nie ma niedopałków i jakichś wielkich kalafiorów, to Twoja temperatura spalin jest ok. Chyba że przy tych temperaturach zewnętrznych ma 200 oC i więcej ;)

 

Kiedy w końcu do Was to dotrze, że nikt nie jest w stanie określić jaka ona - temperatura spalin, powinna być. To zależy od opału, cyrkulacji w kotłowni, czystości i osadzenia czujnika spalin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jak zwięekszyć temp spalin

 

U mnie jest bufor wiec powinien dawać troche bardziej w rure ale niestety to nie jest tak do konca nawet jak ustwie na 12 to temp na czopuchu w okolicach 120*C

 

 

Uchyl minimalnie kierownice jeśli bardzo zależy ci na temp spalin i już, ja zrobiłem malutki teścik i temp wskoczyła o 40stopni. Tylko po co obniżać sprawność

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy w końcu do Was to dotrze, że nikt nie jest w stanie określić jaka ona - temperatura spalin, powinna być. To zależy od opału, cyrkulacji w kotłowni, czystości i osadzenia czujnika spalin ;)

Dopóki będą tu pisać bzdury Ci którzy myślą że wszystko wiedzą najlepiej bo im się tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisał do mnie na priv,następny "bardzo zadowolony" posiadacz RBR 11kW z ceramiką.Pan Wiesiek uraczył go "cackiem" jak i mnie,o tym jak ten kocioł został "stworzony" -też od Pana Wieśka się nie dowiedział,ale po fakcie z forum.O innych jego mankamentach oraz braku certyfikatu-też nie od Pana Wieśka.Coś skromnie u Pana z tymi informacjami :)

Mam nadzieję ,że kolega się odezwie sam.Panie Wieśku to chyba nie ten Pana znajomy o którym ciągle pan wspomina,że u niego 11kW z ceramiką chodzi jak zegarek,tylko dostępu on line do nie go jakoś nie ma...

Czy pan Wiesiek coś wciskał panu na chama czy komu innemu stąd ?

Niech napiszą Ci co rozmawiali ze mną czy tak było, co odpowiadałem na pytania o ceramikę.

Coś bardzo kolega Novy polubił mnie ostatnio.

Od kiedy mnie polubił wiemy dobrze, jak zwróciłem uwagę swojemu koledze na pewne sprawy, ten pożalił się Tobie i zaczęła się cała awantura odtąd kolega chce robić mi koło doopy. Nie ja roztrzepałem to po całym forum tylko kolega. Wiedzieliśmy tylko w trójkę o tej sprawie, widać to było za mało.

Pisałem jasno że jak nie podoba się ceramika i jest do du... to chętnie się zamienię, jakoś wysłuchałem tylko dziwnych wymówek, zarzutów i dalej nie chcesz się jej dziwnym trafem pozbyć.

Nie chcesz mi jej dać to bierz młotek i wal aż będzie dudnieć przecież nic nie tracisz w sumie.

Jakie informacje ktoś chce uzyskać takie otrzymuje także daruj sobie, nawet Ci co nie kupili ani u mnie ani u grześka też z nami rozmawiali, świat jest mały szukali taniej ich sprawa, siedzą teraz i czytają fora.

Ile godzin trzeba pracować żeby zarobić 100 czy 200 złotych ?

Teraz to przeliczyć przez godziny spędzone na forach, zniszczony węgiel, opłacało się ?

Biorę się za robotę bo szkoda mi czasu na odpowiadanie na takie posty.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w manual-rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy jednak to nie powinni mieć kotłów... albo sterowników z podglądem spalania....:mad:

 

Witam.

 

A powiedz kolego Piotrek42 po czym wnosisz, że ustawiam kocioł pod temperaturę spalin. Idąc Twoim tokiem rozumowania można wysnuć stwierdzenie, że co nie którzy nie powinni odpowiadać na pytania których nie rozumieją ;P Jak napisałem wcześniej chcę pozbyć sie niedopałków i spieków i ograniczyć zużycie węgla. Nigdzie nie było, że chcę ograniczyć temp. spalin. Ta która jest obecnie 120-140 deg w zupełności mi odpowiada. Nie chciałbym jednak aby sięgała powyżej 200 deg. Rady kolegi Novy są bardzo pomocne, bo o dziwo po zmniejszeniu nadmuchu z 48 na 46 niedopałków nie pojawiło się więcej a spieków wyraźnie ubyło.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez taival
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki problem zeszłym roku. zmieniłem dostawcę wungla i jest o niebo lepiej:yes:

Wiadomo dostawca dostawcy nierówny. Ja mam Wesołą z lokalnego składu. Trochę sie spieka ale mam nadzieję i ten mankament opanowac. Jeżeli na przyszły rok będzie taka sama to napewno kupiej ją znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz palę najtańszym możliwym ekogroszkiem brunatnym z OBI i temperatury spalin wahają się średnio od 65-100C i w czasie większego zapotrzebowania na ciepło skaczą chwilowo do 180C. Tak jak ktoś wcześniej napisał że RBR czy ekoenergia spala najgorsze paliwo to może z lepszymi sobie nie radzi. Zamówiłem już podobno najlepszy ekogroszek z Wesołej to zobaczę czy to się będzie bardziej kalkulowało od najtańszego. Teraz ogrzewam jakieś 70m2 z temperaturą 22C i z 30m2 temperaturą około 15C (grzanie kotłowni i garażu poprzez niezaizolowane rury) i około 70m2 utrzymuje powyżej 10C, dom w miarę dobrze ocieplony, cały zasyp około 120kg wystarcza przy obecnych temperaturach na tydzień. Komin mam systemowy schiedla i chyba niskich temperatur nie powinienem się bać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na swoje wykresy i wygląda na to co pisałem wyżej że mniej RBR pożera opału gdy może wolniej dostarczać ciepła, a za to w dłuższym czasie.

Pisałem wcześniej że zmniejszyłem zużycie groszku ustawiając piorytet CWU (gdy spadała temperatura wody i włączała się pompa CWU i równocześnie pompa CO to piec chodził z pełną mocą i temperatury spalin przekraczały 250C, gdy włączyłem priorytet CWU włączają się pompy po kolei, temperatura spalin dochodzi do 180C i spalanie spadło z 20%), samo przełączenie pompy z biegu 1 na drugi spowodowało że woda zamiast 25minut potrzebuje 15minut do nagrzania, ale zużycie węgla wzrosło o kilkanaście sekund na jedno nagrzanie wody. Nie wiem jak w innych piecach, ale w RBR -eże 11KW temperatura spalin jest ściśle związana z zużyciem opału im wyższa tym spalanie większe, RBR widocznie za słabo odbiera ciepło z spalania, może właśnie przez to że brakuje mu choć jedynej półki wodnej i najwyższą sprawność uzyskuje przy około 3,5KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na swoje wykresy i wygląda na to co pisałem wyżej że mniej RBR pożera opału gdy może wolniej dostarczać ciepła, a za to w dłuższym czasie.

Pisałem wcześniej że zmniejszyłem zużycie groszku ustawiając piorytet CWU (gdy spadała temperatura wody i włączała się pompa CWU i równocześnie pompa CO to piec chodził z pełną mocą i temperatury spalin przekraczały 250C, gdy włączyłem priorytet CWU włączają się pompy po kolei, temperatura spalin dochodzi do 180C i spalanie spadło z 20%), samo przełączenie pompy z biegu 1 na drugi spowodowało że woda zamiast 25minut potrzebuje 15minut do nagrzania, ale zużycie węgla wzrosło o kilkanaście sekund na jedno nagrzanie wody. Nie wiem jak w innych piecach, ale w RBR -eże 11KW temperatura spalin jest ściśle związana z zużyciem opału im wyższa tym spalanie większe, RBR widocznie za słabo odbiera ciepło z spalania, może właśnie przez to że brakuje mu choć jedynej półki wodnej i najwyższą sprawność uzyskuje przy około 3,5KW.

 

To by był hit sezonu kocioł na wegiel o mocy nominalnej 3,5 kw

w normalnych kotlach najwyższa sprawność jest w okolicach mocy nominalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ci jakiś certyfikat obiecywałem ?

Pisz do swojego instalatora.

Pewnie już byś miał a tak czepiasz się ludzi co Ci nic nie są winni.

 

Odpisze tak razem z minertu deklarowaliście że certyfikaty bedą do grudnia - wszytstkie posty na temat certyfikatów - swoje posty POUSUWALISCIE.

 

Z tego można wnioskowac że albo Instalko i Wy jesteście wielkimi kłamcami i kotły nie były nigdy w łodzi na badaniach, lub też że kotły nie przeszły badań i nie otrzymały certyfikatów, a wy dalej brniecie bo jest prowizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...