Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem jak w innych piecach, ale w RBR -eże 11KW temperatura spalin jest ściśle związana z zużyciem opału im wyższa tym spalanie większe, RBR widocznie za słabo odbiera ciepło z spalania, może właśnie przez to że brakuje mu choć jedynej półki wodnej i najwyższą sprawność uzyskuje przy około 3,5KW.

Właśnie typowy przykład wypisywania takich głupot a drugi filozof z przypadku mu przyklaskuje.

Tak Maher w innych kotłach to jest inaczej, spaliny są coraz niższe, temperatura na kotle rośnie i pali coraz mniej.

Później te spaliny spadają jeszcze niżej, woda w piecu zaczyna się gotować a w zasobniku zaczyna przybywać węgla, musisz zaczynać wybierać powoli żeby pokrywy nie wyrwało.

Gratuluję wniosków.

Idę spać bo mnie szlak trafi zaraz albo w drugim przypadku umrę ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisze tak razem z minertu deklarowaliście że certyfikaty bedą do grudnia - wszytstkie posty na temat certyfikatów - swoje posty POUSUWALISCIE.

 

Z tego można wnioskowac że albo Instalko i Wy jesteście wielkimi kłamcami i kotły nie były nigdy w łodzi na badaniach, lub też że kotły nie przeszły badań i nie otrzymały certyfikatów, a wy dalej brniecie bo jest prowizja.

Komu obiecałem to się wywiązałem i wywiążę.

Ty do tych osób nie należysz.

Ja nie usunąłem stąd żadnego napisanego posta żeby było jasne.

Są tacy co kasują lub po kilku następnych robią dopiski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na swoje wykresy i wygląda na to co pisałem wyżej że mniej RBR pożera opału gdy może wolniej dostarczać ciepła, a za to w dłuższym czasie.

Pisałem wcześniej że zmniejszyłem zużycie groszku ustawiając piorytet CWU (gdy spadała temperatura wody i włączała się pompa CWU i równocześnie pompa CO to piec chodził z pełną mocą i temperatury spalin przekraczały 250C, gdy włączyłem priorytet CWU włączają się pompy po kolei, temperatura spalin dochodzi do 180C i spalanie spadło z 20%), samo przełączenie pompy z biegu 1 na drugi spowodowało że woda zamiast 25minut potrzebuje 15minut do nagrzania, ale zużycie węgla wzrosło o kilkanaście sekund na jedno nagrzanie wody. Nie wiem jak w innych piecach, ale w RBR -eże 11KW temperatura spalin jest ściśle związana z zużyciem opału im wyższa tym spalanie większe, RBR widocznie za słabo odbiera ciepło z spalania, może właśnie przez to że brakuje mu choć jedynej półki wodnej i najwyższą sprawność uzyskuje przy około 3,5KW.

To i ja wtrocę 3 grosze. Obserwując spalanie na moim kotle z ceramiką moge stwierdzić, że ilość spalanego węgla spadła w przypadku zmniejszenia nadmuchu przy spalaniu grupowym. Przy małym zapotrzebowaniu na ciepło dla mocy ustawionej na 12kW i nadmuchu 48 % pojawiały sie i niedopałki i spieki żużlowe. Teraz gdy przyszły większe mrozy (u nas w górach mrozi) z radą kolegi Novy zmniejszyłem nadmuch o 2 oczka i o dziwo i spieków mniej i spalanie mniejsze. Ceramika ma swoja bezwładność ale jak już zacznie oddawać ciepło to sie nawet kocioł potrafi ugotować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony karoki i minertu (widocznie serwer powrocił):

 

- niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery potwierdzona Świadectwem na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego

 

Czyli jakiś papier już jest... :o

 

No tylko rob screna aby nie zgineło :)

Bo to może być bład w druku

 

Jutro juz tego nie bedzie

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytani, czy sterowik przy włączonej pompie pilnuje temperatury wewnętrznej? Czy pozostaje tylko regulacja termostatmi? Pytam bo mam cały czas 1 niedogrzane pomieszczenie. a pozostałe sa ok. Co radzicie. Jeszcze większe grzejniki? Czy może to pomieszczenie podłączyć jako podłogówkę? Narazie aby go nie wyziębiało ustawiłem na cykliczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytani, czy sterowik przy włączonej pompie pilnuje temperatury wewnętrznej? Czy pozostaje tylko regulacja termostatmi? Pytam bo mam cały czas 1 niedogrzane pomieszczenie. a pozostałe sa ok. Co radzicie. Jeszcze większe grzejniki? Czy może to pomieszczenie podłączyć jako podłogówkę? Narazie aby go nie wyziębiało ustawiłem na cykliczną.

Przy "włączonej" nie pilnuje, pompa pracuje non-stop

Doregulować termostatami jak są gdzie jest za ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie typowy przykład wypisywania takich głupot a drugi filozof z przypadku mu przyklaskuje.

Tak Maher w innych kotłach to jest inaczej, spaliny są coraz niższe, temperatura na kotle rośnie i pali coraz mniej.

Później te spaliny spadają jeszcze niżej, woda w piecu zaczyna się gotować a w zasobniku zaczyna przybywać węgla, musisz zaczynać wybierać powoli żeby pokrywy nie wyrwało.

Gratuluję wniosków.

Idę spać bo mnie szlak trafi zaraz albo w drugim przypadku umrę ze śmiechu.

 

U mnie mogło być to bardzo prawdopodobne z tym że w zasobniku przybywać będzie węgla bo Inslalco dostarczyło mi nie sprawdzony kocioł i podajnik kręcił się w przeciwną stronę i w zasobniku nigdy nie ubyło węgla, a jak coś wsypałem na palnik to momentalnie zwiększała się zawartość zasobnika.

 

Szkoda że wykresach ecoala brakuje wykresów podawania opału i pracy poszczególnych pomp, bo nie trzeba było to liczyć ręcznie i łatwe by to było do udowodnienia że w RBR albo pracuje jako tako z małą mocą na małokalorycznych ekogroszkach lub na lepszych nadmiar wylatuje przez komin lub popielnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w RBR albo pracuje jako tako z małą mocą na małokalorycznych ekogroszkach lub na lepszych nadmiar wylatuje przez komin lub popielnik.

 

Nie wiem skąd kolega ma takie inforamcje ale u mnie na Wesołej przez komin nie wylatuje nic a przynajmniej nie widać ;P W popielniku natomiast są spieki ale żużlowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mogło być to bardzo prawdopodobne z tym że w zasobniku przybywać będzie węgla bo Inslalco dostarczyło mi nie sprawdzony kocioł i podajnik kręcił się w przeciwną stronę

 

hehe miałem lepszy cyrk , jak kupiłem enkę to dmuchawa kreciła się w drugą stronę, cos tam na palniku było słychać:) ale powietrza to raczej nie przybywało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...