Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Do użytkownika Maher

ja tez walczyłem z spalinami w okolicach 250 deg. (można zobaczyć wykresy od stycznia do lutego 2012). Problem był banalny otóż deflektor był za długi- i tutaj uwaga dla producenta aby miał to na uwadze. sytuacja wyglądala w ten sposób, że w trakcie grzania deflektor pod wplywem temp. wydłużał się i tym samym powodował że kierownica spalin stawiała się na "sztorc: czyli pionowo. Po pprostu deflektor dociskał kierownicę spalin do krawędzi blachy. krótszy deflektor załatwił problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ważne, że na Twojej stronie działają.

 

Ta informacja "Wykorzystano opis że strony producenta" powinna być wyeksponowana ( może w innej formie) na początku opisu każdego kotła.

Takie jest moje zdanie.

No pogrubiłem i w moim "ekologicznym" kolorze dodatkowo :)

Ale jak skończę już ze stroną i będzie trochę czasu to może jeszcze to wyeksponuję na "czołówce" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo d... jestes:) mogłes przycisnąć sprzedawce zeby wystawił ci fakt na 23kw i miałbys certyfikat od ręki :)

 

dupa to sam jestes już Ci pisałem, jest u nasz inspektor co to odbiera i co moze jeszcze jemu miałem dać w lape a na tabliczce od kotła flamasterem napisać 23kW,

aż żal Cię słuchać - czytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd kolega ma takie inforamcje ale u mnie na Wesołej przez komin nie wylatuje nic a przynajmniej nie widać ;P W popielniku natomiast są spieki ale żużlowe.

 

Zamówiłem wesoła to porobię próby i porównam i opiszę. Piszę tylko na razie o temperaturze spalin, że im z większą mocą RBR pracuje tym wyższa temperatura spalin i mniej z tego ciepła trafia na instalacje, a nie wylatuje przez komin. Każdy może zrobić eksperyment i porównać . Wystarczy upuścić przy np. kąpaniu z 100 litrów ciepłej wody z bojlera z najmniejszą mocą pompy CWU i zobaczyć ile minut musi popracować podajnik aby tą wodę ogrzać, następnie zwiększyć moc pompy na maksimum i wypuścić tą samą ilość wody i porównać wyniki. Przy pracy na maksymalnej mocy pompy CWU piec musi pracować z dużo wyższą mocą i wyższymi temperaturami spalin.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej na "właczonej" niż na "cyrkulacyjnej" ?

Można i tak i tak sobie poradzić.

Przy włączonej przyciąć na termostatach a wtedy gdzie najchłodniej będzie grzało cały czas lub spróbować cyklicznej, nie wiem jaki będzie efekt i ile to pomieszczenie potrzebuje żeby Cię to zadowoliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wesoła to porobię próby i porównam i opiszę. Piszę tylko na razie o temperaturze spalin, że im z większą mocą RBR pracuje tym wyższa temperatura spalin i mniej z tego ciepła trafia na instalacje, a nie wylatuje przez komin. Każdy może zrobić eksperyment i porównać . Wystarczy upuścić przy np. kąpaniu z 100 litrów ciepłej wody z bojlera z najmniejszą mocą pompy CWU i zobaczyć ile minut musi popracować podajnik aby tą wodę ogrzać, następnie zwiększyć moc pompy na maksimum i wypuścić tą samą ilość wody i porównać wyniki. Przy pracy na maksymalnej mocy pompy CWU piec musi pracować z dużo wyższą mocą i wyższymi temperaturami spalin.

 

Nie do końca. Jeżeli na grupowym ustawimu 8/12 (ja tak mam ) to piec i tak powużej 12 nie wyskoczy. A z mojej praktyki pompe CWU najlepiej ustawić an minimaly bieg bo jak masz np na piecu 60 a CWU ustawione na 40 to na wysokim biegu bardzo przebija zadana CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co??? to co tak dumnie pokazujesz na awatorze.... to kupiłem sobie za 50 zł na aledro... dlaczego ? bo taki był wymóg...Dla mnie najlepszym OZC jest ilość spalanego eko.. I ty taki gość... dałeś sie naciąć na kupno kotła bez papierów?? gdzie miałes oczy jak to kupowałeś??? swoja droga myślisz że inspektor na wszystkim się zna?? dupa jesteś i tyle!! kupiłeś z własnej głupoty kociołek który nie ma papierów, dotację szlag trafił,chciałeś żeby ci karoka oddał 100% kasy (za którą notabene do dziś nie pokazałeś faktury) nie udało się, to teraz smęcisz po wątku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkownika Maher

ja tez walczyłem z spalinami w okolicach 250 deg. (można zobaczyć wykresy od stycznia do lutego 2012). Problem był banalny otóż deflektor był za długi- i tutaj uwaga dla producenta aby miał to na uwadze. sytuacja wyglądala w ten sposób, że w trakcie grzania deflektor pod wplywem temp. wydłużał się i tym samym powodował że kierownica spalin stawiała się na "sztorc: czyli pionowo. Po pprostu deflektor dociskał kierownicę spalin do krawędzi blachy. krótszy deflektor załatwił problem

 

U ciebie przynajmniej jest 17Kw i masz przynajmniej jedną półkę wodną i jest coś co odbierze ciepło.Odnośnie deflektora to u mnie chyba wyczerpałem limit usterek producenta na jeden kocioł (nie chcę kolejny raz to opisywać) i mam nadzieję że reszta jest dobrze zrobiona, zresztą jak poustawiałem ecoala to sporo obniżyłem temperaturę spalin i spalanie ekogroszku. Trochę jeszcze muszę posiedzieć nad piecem bo to numer jeden u mnie w domu najbardziej nieekonomiczne urządzenie i największy koszt w miesięcznych wydatkach na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co??? to co tak dumnie pokazujesz na awatorze.... to kupiłem sobie za 50 zł na aledro... dlaczego ? bo taki był wymóg...Dla mnie najlepszym OZC jest ilość spalanego eko.. I ty taki gość... dałeś sie naciąć na kupno kotła bez papierów?? gdzie miałes oczy jak to kupowałeś??? swoja droga myślisz że inspektor na wszystkim się zna?? dupa jesteś i tyle!! kupiłeś z własnej głupoty kociołek który nie ma papierów, dotację szlag trafił,chciałeś żeby ci karoka oddał 100% kasy (za którą notabene do dziś nie pokazałeś faktury) nie udało się, to teraz smęcisz po wątku...

Po 1 widziełem ze nie ma certyfikatu.

po 2 rozmiawialem z Panem Bałką przed zakpupem i On sam mówił mi że certyfikat bedzie to końca listopada.

 

Wiec masz racje dupa ze mnie że dałem się oszukać ale nie sprzedawcy - bo on zamówił kocioł taki jak chciałęm, tylko producentowi że certyfiakta bedzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy "włączonej" nie pilnuje, pompa pracuje non-stop

Doregulować termostatami jak są gdzie jest za ciepło

 

Sorry za wtracenie, ale czy nie jest tak, ze po osiagnieciu zadanej, obniza ja o ustawiony prog (jesli go zas nie ma, pojawia sie tylko strzalka w dol) a pompa mimo to pracuje dalej, jesli ustawiona na ciagla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Jeżeli na grupowym ustawimu 8/12 (ja tak mam ) to piec i tak powużej 12 nie wyskoczy. A z mojej praktyki pompe CWU najlepiej ustawić an minimaly bieg bo jak masz np na piecu 60 a CWU ustawione na 40 to na wysokim biegu bardzo przebija zadana CWU.

 

Ja pale na sterowaniu automatycznym i u mnie podawanie dobierane jest automatycznie, ograniczając zapotrzebowanie chwilowe na ciepło i rozkładając to w czasie robię to co ty ustawiając piec na spalaniu grupowym, tylko u mnie częściej pracuje z mniejszymi mocami w granicach 3-4KW a rzadziej przechodzi w podczytywanie. Jedynie problem robiło się gdy kilka urządzeń równocześnie upominało się o ciepło i wtedy chodził z mocą maksymalną i większość tej mocy wylatywało przez komin, ale z tym sobie już poradziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jedynie problem robiło się gdy kilka urządzeń równocześnie upominało się o ciepło i wtedy chodził z mocą maksymalną i większość tej mocy wylatywało przez komin, ale z tym sobie już poradziłem.

 

To nie problem kolego :) a Twój zysk !! kocioł pracował wtedy z dużą mocą wiec efektywniej i z większa sprawnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem kolego :) a Twój zysk !! kocioł pracował wtedy z dużą mocą wiec efektywniej i z większa sprawnością.

 

Na przykładzie z upuszczeniem wody widzę że RBR-11KW wcale nie zachowuje się tak jak powinien prawidłowo wykonany piec czy inne urządzenie, że przy pełnej mocy ma najwyższą sprawność, chyba że dla 11KW najwyższa sprawność to około 4KW, a reszta to straty przy pracy z większą mocą. Sam producent ostatnio przyznał że RBR nie radzi sobie z bardzo kalorycznymi ekogroszkami czyli moc kotła jest niższa i maksymalną sprawność uzyskuje przy mniejszej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, odpowiem globalnie. Przy uruchomieniu wszystkie czujniki zostały skalibrowane, poprawnie. Przez pierwszy miesiąc kociłek pykał sobie wesoło, temperatura podajnika w okolicy 50 stopni, to był błogi czas. Sielanka została przerwana niespodziewanym alarmem gorącego podajnika. Powtarzał to kilkukrotnie, szczytowe osiągnięcie: 110 stopni. Praca tylko w automacie. Opał nieprzerwanie ten sam. Wertowanie forum i próbowanie róznych ustawień, bezowocnie, podajnik żyje nadal własnym życiem. Zmieniałem na próbę czterokrotnie węgiel, podajni żachnąl się i konsekwentnie realizował własną wizję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...