Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Przebadali jeden,a przypisali wszystkim.Co koorna nie wolno im? :)

Na pewno tak nie było ,musieli robić jakieś badania .Przecież powierzchnia grzewcza inna itd..

Może sprawność taka była ale inne wartości mogły się zmieniać .

 

To inne kotły jak ktoś zna przepisy, to wie że nie można nic zmienić wewnątrz .Wtedy można opierać się na takim badaniu .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Na pewno tak nie było ,musieli robić jakieś badania .Przecież powierzchnia grzewcza inna itd..

Może sprawność taka była ale inne wartości mogły się zmieniać .

 

To inne kotły jak ktoś zna przepisy, to wie że nie można nic zmienić wewnątrz .Wtedy można opierać się na takim badaniu .

Tych DTR-ek już nie ma.Nie ma o czym rozmawiać.Gdyby nie wojna na forum o certyfikaty,służyłyby by do dziś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych DTR-ek już nie ma.Nie ma o czym rozmawiać.Gdyby nie wojna na forum o certyfikaty,służyłyby by do dziś...

Tu producent jasno określił że jest większa niż 88%

(może to być np. 88,2% wystarczy)

musi mieć na to jakiś papier do każdego typu ,bo w sądzie by przegrał każdą sprawę związaną z produktem, gdyby wstawił odwrotnie znak (czyli miej niż) i napisał 90 czy 92% to nikt nie mógł by mu nic zarzucić .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadziłeś.Wg tej tabeli http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=128414&d=1343746198,jest ona tylko przykładowa dla kotła 15kW (choć pewnie niebawem,jesli zobaczymy badania) okaże się ,że 11kW bez ceramiki ma ponad 11kW-wynika że to moc ok 10-11kW. Dochodzi tu dodatkowo wielkość nadmuchu..

 

I jeszcze jedno.

Palnik mam od 17kW,tak? To co on robi w gabarytach 11kW co?

 

Przeciez to już pisałem we wrześniu.

 

To co oddajesz kocioł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przeciez to już pisałem we wrześniu.

 

To co oddajesz kocioł ??

 

Dobrze wiesz,że od groma z tym zachodu.Pogadam z prawnikiem.Jeśli brakuje dokumentów na to co kupiłem,to można to uznać za niezgodność towaru z umową.Ja chcę kocioł z wszelkimi dokumentami,moc,badania,itd-wszystko co powinienem otrzymać.Jak Pan karoka wyniesie i wniesie,i zainstaluje nowy kocioł (z wszelkimi dokumentami) na pokładzie,uznam że sprawy nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz,że od groma z tym zachodu.Pogadam z prawnikiem.Jeśli brakuje dokumentów na to co kupiłem,to można to uznać za niezgodność towaru z umową.Ja chcę kocioł z wszelkimi dokumentami,moc,badania,itd-wszystko co powinienem otrzymać.Jak Pan karoka wyniesie i wniesie,i zainstaluje nowy kocioł (z wszelkimi dokumentami) na pokładzie,uznam że sprawy nie było :)

 

Novy! czytać się już Ciebie nie da. Może lepiej pogadaj z psychologiem, lub z psychiatrą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz,że od groma z tym zachodu.Pogadam z prawnikiem.Jeśli brakuje dokumentów na to co kupiłem,to można to uznać za niezgodność towaru z umową.Ja chcę kocioł z wszelkimi dokumentami,moc,badania,itd-wszystko co powinienem otrzymać.Jak Pan karoka wyniesie i wniesie,i zainstaluje nowy kocioł (z wszelkimi dokumentami) na pokładzie,uznam że sprawy nie było :)

 

Proponuje Ci napoczątku wystosować pismo z żądaniem dostarczenia dokumentów potwierdzajacych sprawność dla twojego kotła.

Lub zgłoszenie reklamacji z tyt. niezgodności towaru z umową, podstawa brak deklarowanej sprawności oraz mocy kotła.

Jeśli nie mineło 6 miesiecy od zakupu to możesz od razu zażądać wymiany na nowy wolny od wad obnizenia ceny lub zwrotu zapłaty, z tyż że po stronie sprzedawcy jest pokrycie wszelkich kosztów związanych z demontażem transportem itp.

 

Miałem już raz podobną sprawę i niesamowitą frajde jak mina sprzedawcy zmiękła jak na własny koszt musiał wszystko nosić i zabierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwrócił ktoś uwagę na fakt ,że w dtr'ce podany jest zakres mocy palnika(tego samego) w dwóch różnych mocach kotła i te wartości różnią się ?? Jestem ciekaw jak to możliwe i dlaczego tak jest :). Zresztą konkurent na O.... ma tak samo :) Normalnie cuda na kiju......

 

Konkurent na O ma rozne ilosci powietrza powinienes to wiedzieć,

 

a w I.. sa te same paliniki i te same dysze - taka sama liczba otworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

 

Przerabiał może ktoś taką sytuację:

CO ustawione np na 55 st.

CWU ustawione np. 57 st.

 

Zasobnik cwu 300l robi za taki mały buforek. Pewnie trzeba by było jako pompe CWU dać jakiegoś Stratosa ale powinno działać.

 

bedzie działać jak wode CWU bedziesz grzał wezownicą CO a całość właczysz w układ CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci napoczątku wystosować pismo z żądaniem dostarczenia dokumentów potwierdzajacych sprawność dla twojego kotła.

Lub zgłoszenie reklamacji z tyt. niezgodności towaru z umową, podstawa brak deklarowanej sprawności oraz mocy kotła.

Jeśli nie mineło 6 miesiecy od zakupu to możesz od razu zażądać wymiany na nowy wolny od wad obnizenia ceny lub zwrotu zapłaty, z tyż że po stronie sprzedawcy jest pokrycie wszelkich kosztów związanych z demontażem transportem itp.

 

.

 

A co zrobiłeś już tak i zabrali ci rbr-a???:jawdrop: Oj Marek Marek... od zachywytów we wrzesniu-pazdzierniku do klęski w grudniu:) a mówiłem..... nie chwal dnia....Co Ty sie tak kurczowo trzymasz tych ładnych wykresów.... zmiast z kotłem pokombinuj troche z instalacją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwrócił ktoś uwagę na fakt ,że w dtr'ce podany jest zakres mocy palnika(tego samego) w dwóch różnych mocach kotła i te wartości różnią się ?? Jestem ciekaw jak to możliwe i dlaczego tak jest :). Zresztą konkurent na O.... ma tak samo :) Normalnie cuda na kiju......
a to zupełnie tak jak z idetycznymi silnikami w różnych modelach aut, jeden do setki ma 10s a drugi 15s. Normalnie cuda na kiju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
W O... nie ma 'różnych ilości powietrza' te same palniki z identyczną liczbą otworów nadmuchowych jeżeli o to Ci chodzi.....

Piotrek,ten kocioł (z zakichana ceramiką) jest tak wrażliwy na zimny powrót,że jak tylko kryzuje CWU na powrocie,ciężko mu dojść do zadanej.Jak nie ma stabilnego układu,to najzwyczajniej nie ma w nim palenia.Nie wiem,powrót studzi tę ceramike czy jak?Coś tu jest nie tak,sam widzisz co się działo przy zimnym powrocie.

Zawory w instalacji są pokryzowane,długo to trwało ale jest ok.Co mogę więcej zrobić?Nie ma szans na cykliczną ani wyłączoną pracę pompy.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,ten kocioł (z zakichana ceramiką) jest tak wrażliwy na zimny powrót,że jak tylko kryzuje CWU na powrocie,ciężko mu dojść do zadanej.Jak nie ma stabilnego układu,to najzwyczajniej nie ma w nim palenia.Nie wiem,powrót studzi tę ceramike czy jak?Coś tu jest nie tak,sam widzisz co się działo przy zimnym powrocie.

 

eeee tam:) TY trochę za nerwowy jesteś ;) masz instalacje na termostatach, tak? -tak,

temp kotła na 60-65st pompa CO na wył lub cyklicza i zabawa, właczy się termostat pompa przepchnie ciepła wodę tam gdzie potrzeba i kocioł zacznie sie nagrzewac... ale za ładnie nie bedzie to wygladac...1 ceramika przeciągnie o jakieś 20 st, będa ostre spadki na powrocie... ale po to jest kocioł, że ma nagrzać wodę :) nałóż mu kaganiec na temp spalin żebyś nie grzał atmosfery i cześć

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
eeee tam:) TY trochę za nerwowy jesteś ;) masz instalacje na termostatach, tak? -tak temp kotła na 60-65st pompa CO na wył lub cyklicza i zabawa, właczy się termostat pompa przepchnie ciepła wodę tam gdzie potrzeba i kocioł zacznie sie nagrzewac... ale za ładnie nie bedzie to wygladac...1 ceramika przeciągnie o jakieś 20 st, będa ostre spadki na powrocie... ale po to jest kocioł, że ma nagrzać wodę :) nałóż mu kaganiec na temp spalin żebyś nie grzał atmosfery i cześć

He he ,kaganiec mówisz.Kto go będzie czyścił ,jak zejdę z dmuchawą w dół,powyżej np.160deg,a podawanie zostanie takie samo?Niedopał,syf w kotle.Takie bedą efekty.Znam już to.

Cyklicznej i wyłączonej pracy pompy próbowałem już z Ogniwem,ten obiekt jak się wychłodzi -będę go grzał potem tydzień..

Ceramika nic nie przeciągnie...zrozum -ona nie kumuluje żadnego ciepła,przeszkadza jedynie w jego wymianie.Popatrz na wykresy,półgodzinny cykl,4 min odstawienia i leci w dół.Teraz jak cykle są powtarzalne,to przynajmniej grzeje.Atmosferę też,spaliny 170deg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ,kaganiec mówisz.Kto go będzie czyścił ,jak zejdę z dmuchawą w dół,powyżej np.160deg,a podawanie zostanie takie samo?Niedopał,syf w kotle.Takie bedą efekty.Znam już to.

Cyklicznej i wyłączonej pracy pompy próbowałem już z Ogniwem,ten obiekt jak się wychłodzi -będę go grzał potem tydzień..

Ceramika nic nie przeciągnie...zrozum -ona nie kumuluje żadnego ciepła,przeszkadza jedynie w jego wymianie.Popatrz na wykresy,półgodzinny cykl,4 min odstawienia i leci w dół.Teraz jak cykle są powtarzalne,to przynajmniej grzeje.

 

hehe:) nie spróbujesz nie bedziesz wiedział:) że próbowałeś z ogniwem nie znaczy ze z rbr-em będzie tak samo ,ważna rzecz przy termostatach. czujniki od temp wew wisi w NAJCHŁODNIEJSZYM POMIESZCZENIU kaganiec ustaw na np 200st (wartośc jeszcze akceptowalna.. a przesypywanie? niedopał,syf?? o czym to świadczy??? o złym prowadzeniu kotła ;) i tak zeby ustawic kaganiec musisz iść w dwustan :D

 

Aaaa możesz ustawić tryb pracy na ciągły- bez przerw 24h/doba nie bedzie odbioru to kocioł sie odstawi.. ale na kotle musisz dac wysoko ze 60-65 st Zeby szybko nagrzewał pomieszczenia:) no ale straty bedziesz znowu miał z cyrkulacji CO...

 

Ps masz narzędzia- wykorzystuj je !!

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
hehe:) nie spróbujesz nie bedziesz wiedział:) że próbowałeś z ogniwem nie znaczy ze z rbr-em będzie tak samo ,ważna rzecz przy termostatach. czujniki od temp wew wisi w NAJCHŁODNIEJSZYM POMIESZCZENIU kaganiec ustaw na np 200st (wartośc jeszcze akceptowalna.. a przesypywanie? niedopał,syf?? o czym to świadczy??? o złym prowadzeniu kotła ;) i tak zeby ustawic kaganiec musisz iść w dwustan :D

 

Teraz jadę w dwustanie,kocioł jest czyściutki,wymiennik też.Jak włączę regulator temp spalin,to już taki nie będzie.Zrobi ostatnie cykle z mniejszym nadmuchem a ta samą dawką,i jak myślisz -jaki będzie tego wynik?:)

Czujnik,można skalibrować tak aby pokazywał 2 deg mniej,na to samo wyjdzie.Ehh..nie chce mi się juz,ale spróbuje z cykliczną pracą.Jutro pracownicy mnie zlinczują,czuje że będzie im zimno...:)

 

P.S.No tak zapomniałem,Alpha 2 tego chyba nie zniesie (cyklicznej) :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jadę w dwustanie,kocioł jest czyściutki,wymiennik też.Jak włączę regulator temp spalin,to już taki nie będzie.Zrobi ostatnie cykle z mniejszym nadmuchem a ta samą dawką,i jak myślisz -jaki będzie tego wynik?:)

Czujnik,można skalibrować tak aby pokazywał 2 deg mniej,na to samo wyjdzie.Ehh..nie chce mi się juz,ale spróbuje z cykliczną pracą.Jutro pracownicy mnie zlinczują,czuje że będzie im zimno...:)

 

 

Nie zapomnij podniesć CO !!! bo faktycznie Cię zlinczują :) widze mrozik jest u Ciebie więc z 60-65 będzie OK - (nie wiem jak masz grzejniki dobrane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...