Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Nie zapomnij podniesć CO !!! bo faktycznie Cię zlinczują :) widze mrozik jest u Ciebie więc z 60-65 będzie OK - (nie wiem jak masz grzejniki dobrane)

Są z małym zapasem mocy :)Bardziej lekko zbyt duże,niż za małe.

Boje się o pompę ,myślisz że Alphie się nic nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Są z małym zapasem mocy :)Bardziej lekko zbyt duże,niż za małe.

Boje się o pompę ,myślisz że Alphie się nic nie stanie?

 

no to tak jak mowie 60-65 na kocioł i wio....tam gdzie temp bedzie OK termostat wyłaczy grzejnik, Marek przypomnij mi instalacje , bo po twoich przeróbkach juz zapomniałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramika nic nie przeciągnie...zrozum -ona nie kumuluje żadnego ciepła,przeszkadza jedynie w jego wymianie.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą. Przykład z życia wzięty. Zadana 55st. Kociołek grzeje sobie w grupowym więc przebicie 1 t. A wiec temperatura spadła i zaćzyna się grzanie. Grzeje, grzeje aż do 56 st. Dokładnie w punkcie 56,1 st wyłącza sie dmuchawa. Po wyłączeniu dmuchawy w przeciągu 10 min temperatura rośnie jeszcze do 58 st. więc ja najbardziej ceramika akumuluje ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz,że od groma z tym zachodu.Pogadam z prawnikiem.Jeśli brakuje dokumentów na to co kupiłem,to można to uznać za niezgodność towaru z umową.Ja chcę kocioł z wszelkimi dokumentami,moc,badania,itd-wszystko co powinienem otrzymać.Jak Pan karoka wyniesie i wniesie,i zainstaluje nowy kocioł (z wszelkimi dokumentami) na pokładzie,uznam że sprawy nie było :)

 

 

Normalnie, przecieram oczy i nie wierze. Chłopaki z forum w końcu otworzyli oczy na rzeczywistość. Niech ktoś mnie uszczypnie!!!!

No i dobrze bo do tej pory to ja byłem etatowym "narzekaczem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą. Przykład z życia wzięty. Zadana 55st. Kociołek grzeje sobie w grupowym więc przebicie 1 t. A wiec temperatura spadła i zaćzyna się grzanie. Grzeje, grzeje aż do 56 st. Dokładnie w punkcie 56,1 st wyłącza sie dmuchawa. Po wyłączeniu dmuchawy w przeciągu 10 min temperatura rośnie jeszcze do 58 st. więc ja najbardziej ceramika akumuluje ciepło.

 

To sprawdz jeszcze , czy wtedy na pewno nie ma zadnego odbioru? Innymi slowy, czy pompy chodza czy stoja?A jak chodza to czy glowice na grzejnikach sa zamkniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmaj22 , taival ma racje... widziałem co robi szamot w rbr jak nie ma odbioru ciepła....przy np grupowym i termostatach lub wyłaczonej pracy pomp wg temp wew w ciągu poł godziny kocioł przeciąga i to znacznie 20 st w górę to standard...tz przy nagłym wyłączeniu odbioru ciepła i przejściu z pracy w podtrzymanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdz jeszcze , czy wtedy na pewno nie ma zadnego odbioru? Innymi slowy, czy pompy chodza czy stoja?A jak chodza to czy glowice na grzejnikach sa zamkniete.

 

Pompa CO cały czas włączona odbiór ciężko określić jednak prawdopodobnie głowice sie nagle nie zakręciły. Sytuacja o której piszę miała miejsce dzisiaj o 16.51. Akurat byłem w kotłowni wiec dokładnie mogłem stwierdzic moment wyłączenia dmuchawy. Głowice mam nie na wszystkich grzejnikach. 4 szt są bez głowic i 2 podlogówki w łazienkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, z tego co Wy tu już piszecie to kupiłem największego gniota, garażowaca, bez papierów, itd.

Tylko jakoś u mnie wszystko ok, ciepło, miło i przyjemnie.

 

W sumie jak ktoś się spodziewa obsługi, i sprawności gazowca to nie ma się czego dziwić.

Edytowane przez edgar184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak narzekacie na ceramikę w kotle ,szamot pozwala na prawidłowe spalanie paliwa na niskich mocach ,akumulując ciepło utrzymuje "w gotowości" komorę spalania do dalszej pracy w odpowiednich warunkach temperaturowych .Po przejściu z podtrzymania w stan pracy ,komora spalania szybciej osiąga odpowiednią temperaturę do prawidłowego spalania dopalania paliwa . Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak źle z tym paleniem. Gdyby nie ta pieprz....a sadza to byłoby całkiem dobrze. Dzisiaj podniosłem dmuchawkę do 44% i skróciłem czas przerwy do 33s - tryb pracy manual. Obojetne jaki system pracy wybiorę i tak sadza mnie nie opuszcza i oczywiście kocioł zbyt szybko zarasta. Do komina nawet nie zaglądam. :( , bo strach się bać zaglądnąć. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...