Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

To twoje zdanie.

Moje jest inne, choć wolałbym dwustana z algorytmem napełniania i opróżniania palnika.

 

Widzisz, z tą wesołą jest tak jak z kotłem. Jedni chwalą inni bezmyślnie kupują.

Trochę refleksji i dystansu do forum nikomu nie zaszkodzi.

Wesoła ma części lotne 31 - 34, więc w normie ( Pieklorz do 32, Jaret 33 - 34, KJ 36) Tylko Retopal ma wyraźnie więcej - 38 do 40. No i brunatny - pewnie koło 50, nie chce mi się szukać. Algorytmu chyba nie pisze się dla ścisłych parametrów węgla - musi tolerować te 20 - 25 % różnice. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja na ceramikę wcale nie narzekam. Jej największy plus jak dla mnie to ZERO sadzy. A do palenia z nią trzeba po prostu inaczej podejśc. Wydaje mi się, że nie lubi ona zbyt dużych mocy bo wtedy dużo ucieka w komin. Przy stałym odbiorze natomiast lub wolniejszym nagrzewaniu działa wyśmienicie. Nie wspomnę o trybie lato bo to już cud miód i orzeszki.

 

Super!

Masz świetny kocioł na lato.

A jakim grzejesz w zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego IMHO te wszystkie algorytmy spalania tak działające to wielki bzdet.

Witam, z ciekawość zapytam jakie cechy ma spełnić według ciebie idealny piec węglowy????

Sadza? w każdym kotle będzie,bo w końcu z węgla się bierze [a ile jej zależy od prowadzenia pieca ,jakości opału]

Przebicia temp?? piec to nie kuchenka gazowa ze się ja wyłączy.

Myślałeś nad buforem ??może ci taniej wyjdzie niż wymiana pieców . Generalni ludzie czytając rożne watki szukają jednego info a mianowicie "ŻE TEN" piec pali 5kg na dobę przy -20 stopni i w środku zawsze wygląda jak nowy .A spalanie zależy od kilku czynników, jakość węgla,zapotrzebowanie domu na ciepło,instalacja [jej prawidłowe wykonanie] ,nawet liczbę osób i ilość kąpieli w wannie :) ,też ważnym czynnikiem jest region gdzie się mieszka .Ja powiem ze ostatnio rozmawiałem z 2 kolegami w pracy na temat ilości spalonego węgla i z nich naj mniej spaliłem a mam dom z nich największy ,piec najmniejszy [w tym roku wszyscy się wprowadziliśmy ] i pale miałem gdy oni sypią eko.Tylko ze ja poznałem swoja instalacje w domu,piec i powiedzmy ustawiłem pod siebie a oni maja włączony Pid i grzeją.Chcecie mało spalać?? poświecić potrzeba czasu na dogranie wszystkiego,i efekt będzie :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko tego algorytmu widzi wypalajace się części lotne, więc im ich mniej w paliwie, tym bardziej oko jest ślepe.

Tak to wygląda w praktyce, Wesoła i miał Piekary - na histogramie kreski po prawej, niby ślepy ale coś czuje bo jakoś sobie radzi. Od wczoraj palę czechem i kreski poszły na lewo, bo dużo części lotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

Masz świetny kocioł na lato.

A jakim grzejesz w zimie?

 

Jeżeli spojżysz na moje wykresy, no poza tym z ostatniej nocy, to zauważysz kolego, że ten "Letni

' kociołek całkiem żwawo dostarcza ciepełka również w zimie.

 

PS. Z przeprowadzonego testu wynika, że zasobnik CWU nie nadaje się do buforowania ciepła z CO. Nie bardzo potrafię zinterpretować wykresy. W jakiś "cudowny" sposób CWU osiągnęło temp. znacznie powyżej temperatury CO. Magia ;)

Edytowane przez taival
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Z przeprowadzonego testu wynika, że zasobnik CWU nie nadaje się do buforowania ciepła z CO. Nie bardzo potrafię zinterpretować wykresy. W jakiś "cudowny" sposób CWU osiągnęło temp. znacznie powyżej temperatury CO. Magia ;)

 

Kocioł przebija temperaturę zadana, a zbiornik ten nadmiar ciepła przejmuje, lub drugie wytłumaczenie: źle skalibrowane czujniki CO i CWU. Cudów nie ma, chyba, że w ERZE. :D

Z wykresu wynika ,że masz czujnik rozjechany (na CWU).

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Witam, z ciekawość zapytam jakie cechy ma spełnić według ciebie idealny piec węglowy????

Sadza? w każdym kotle będzie,bo w końcu z węgla się bierze [a ile jej zależy od prowadzenia pieca ,jakości opału]

Przebicia temp?? piec to nie kuchenka gazowa ze się ja wyłączy.

Myślałeś nad buforem ??może ci taniej wyjdzie niż wymiana pieców . Generalni ludzie czytając rożne watki szukają jednego info a mianowicie "ŻE TEN" piec pali 5kg na dobę przy -20 stopni i w środku zawsze wygląda jak nowy .A spalanie zależy od kilku czynników, jakość węgla,zapotrzebowanie domu na ciepło,instalacja [jej prawidłowe wykonanie] ,nawet liczbę osób i ilość kąpieli w wannie :) ,też ważnym czynnikiem jest region gdzie się mieszka .

Wiesz co miły z Ciebie gość ,ale sobie daruj.To forum ma magiczną moc "tworzenia "geniuszy. Hoooj tam studia,praktyki,nauki.Niedawno błądziłeś po omacku -miesiąc później dajesz rady.Forum FM powinno dostać Nobla.

Ja powiem ze ostatnio rozmawiałem z 2 kolegami w pracy na temat ilości spalonego węgla i z nich naj mniej spaliłem a mam dom z nich największy ,piec najmniejszy [w tym roku wszyscy się wprowadziliśmy ] i pale miałem gdy oni sypią eko.Tylko ze ja poznałem swoja instalacje w domu,piec i powiedzmy ustawiłem pod siebie a oni maja włączony Pid i grzeją.Chcecie mało spalać?? poświecić potrzeba czasu na dogranie wszystkiego,i efekt będzie :)

Tak nie dawno pisałeś mi,że spalasz tak dużo bo spalasz byle co,trociny,miał itd.To Twoi koledzy spalając więcej od Ciebie palą papierem,zapałkami czy jak?

Powiem tylko na koniec tak.

Producent tego kotła powinien się cieszyć ,że ma tak "wymagających" i dociekliwych klientów.Bez urazy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego zbyt "mało" dozowalna dawka dla trudniejszego opału.5sek dla mocy 8kW ,potem 20sek przerwy i znów 5 sek podawania-jaki opał zareaguje właściwie na taki cykl?Dla każdego opału?Nawet laik wie ,że opał na dzisiejszym targu to mix.A jak trafisz dobry ,kaloryczny opał to swoje Rogi ma.A algorytm grupowego szuka szybkiego przyrostu spalin. Mineru zdradź z jakim softem masz do czynienia.Może sprawa się wyjaśni.

 

Ja dozuje mniej niż Twój czyli wolniej powinien dochodzić do zadanej i tak też robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ja dozuje mniej niż Twój czyli wolniej powinien dochodzić do zadanej i tak też robi.

Jak ma wolniej dochodzić do zadanej jak grupowe 8kW zasypuje palnik,co?nadmuchem muszę nadrabiać...

Nie każdy ma takie "narzędzia" jak Ty.Jaki opał takie "narzędzia".Też bym cwaniakował ,gdybym miał takie możliwości jak Ty.Dobrze wiesz o czym mówię.

A inni -co tam -niech się męczą .Ehh,darował byś sobie przynajmniej to co zacytowałem.Zwykłe cwaniactwo.Nie chcę tu pisać co i jak bo Ci obiecałem.Choć co niektórzy nie mają chyba oczu-widzą Twój ster, a nie wiedzą o co chodzi.Przykro mi,że tak "załatwiacie" ludzi.

Żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma wolniej dochodzić do zadanej jak grupowe 8kW zasypuje palnik,co?nadmuchem muszę nadrabiać...

Nie każdy ma takie "narzędzia" jak Ty.Jaki opał takie "narzędzia".Też bym cwaniakował ,gdybym miał takie możliwości jak Ty.Dobrze wiesz o czym mówię.

A inni -co tam -niech się męczą .Ehh,darował byś sobie przynajmniej to co zacytowałem.Zwykłe cwaniactwo.Nie chcę tu pisać co i jak bo Ci obiecałem.Choć co niektórzy nie mają chyba oczu-widzą Twój ster, a nie wiedzą o co chodzi.Przykro mi,że tak "załatwiacie" ludzi.

Żegnam.

 

Tobie żadne narzędzie nie pomoże, weź kolego się ogarnij bo tego sie nie da już czytać, najpierw sam sie ogłosiłeś jako geniusza przewyższającego wiedzą zawijana a praktyką pozostłych co ładnych parę lat w tym siedzą i zacząłeś wszystkim poprawiać instalacje i ustawiac kotły a ze swoim nie możesz sobie poradzić, daj go do obsługi jakiemuś pracownikowi bo podobno takich zatrudniasz i będzie robił swoje.

 

Czy widziałeś gdzieś na tym forum żeby minertu czy karoka pisali że ich sposób prowadzenia kotła jest wzorem dla pozostałych, ich kocioł ich opał ich sprawa gdzie i jaki czujnik sobie wetkną i jaki palnik zamontują i dlamnie moga spalać ile chcą, a ty odrazu przyjmujesz że jesteś najmądrzejszy, a reszta to same głąby i myślą, ze jak minertu spala za 1,2pln na dobe to i ja tak mam mieć

Edytowane przez keteimj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Tobie żadne narzędzie nie pomoże, weź kolego się ogarnij bo tego sie nie da już czytać, najpierw sam sie ogłosiłeś jako geniusza przewyższającego wiedzą zawijana a praktyką pozostłych co ładnych parę lat w tym siedzą i zacząłeś wszystkim poprawiać instalacje i ustawiac kotły a ze swoim nie możesz sobie poradzić, daj go do obsługi jakiemuś pracownikowi bo podobno takich zatrudniasz i będzie robił swoje.

Wielu skorzystało z moich rad,obrażając mnie-obrażasz ich.

 

Czy widziałeś gdzieś na tym forum żeby minertu czy karoka pisali że ich sposób prowadzenia kotła jest wzorem dla pozostałych, ich kocioł ich opał ich sprawa gdzie i jaki czujnik sobie wetkną i jaki palnik zamontują i dlamnie moga spalać ile chcą, a ty odrazu przyjmujesz że jesteś najmądrzejszy, a reszta to same głąby i myślą, ze jak minertu spala za 1,2pln na dobe to i ja tak mam mieć

 

Chłopie,nie wiesz o co chodzi,nie wtrącaj się.Popatrz na sterownik minertu.Co tam widzisz,spalanie grupowe..popatrz dobrze jak ono się odbywa,tak jak u Ciebie?Ślepy jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu skorzystało z moich rad,obrażając mnie-obrażasz ich.

 

 

 

Chłopie,nie wiesz o co chodzi,nie wtrącaj się.Popatrz na sterownik minertu.Co tam widzisz,spalanie grupowe..popatrz dobrze jak ono się odbywa,tak jak u Ciebie?Ślepy jesteś?

 

Ślepy to ty jesteś i na dodatek głuchy, kto Ci dał prawo traktować ludzi jak matoły, jeszcze raz ci powtarzam minertu może w swoim kotle palić diamentami,a na wykresach mieć sinusoidę , linie prostą czy co tam kto uważa, ty możesz mieć same proste każdy ma swój kocioł swój opał i robi z nim co chce, a na dociekania i nabywanie wiedzy o sprzęcie jest czas przed zakupem i dziwna śprawa,że wszycy tu najmądrzejsi krzykacze co wszystko tak wiedzą tak sie dali w jajo zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ślepy to ty jesteś i na dodatek głuchy, kto Ci dał prawo traktować ludzi jak matoły, jeszcze raz ci powtarzam minertu może w swoim kotle palić diamentami,a na wykresach mieć sinusoidę , linie prostą czy co tam kto uważa, ty możesz mieć same proste każdy ma swój kocioł swój opał i robi z nim co chce, a na dociekania i nabywanie wiedzy o sprzęcie jest czas przed zakupem i dziwna śprawa,że wszycy tu najmądrzejsi krzykacze co wszystko tak wiedzą tak sie dali w jajo zrobić

Nie rozumiesz.Napisz do niego,może Ci odpowie-i nie obrażaj mnie jak nie wiesz o co chodzi. Minertu nie pali tak jak Ty czy ja,i nie o paliwo tu chodzi ani ustawienia,rozumiesz?Nie wiesz czego szukać,nie wyliczysz.Więc do spostrzegawczych nie należysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy! Ciebie chyba żal ściska, że ktoś inny potrafi obsługiwać kocioł w lepszy sposób niż Ty sam. Przestań podglądać innych sterowniki to będziesz zdrowszy, masz jakąś obsesje chłopie. Sam nie wiesz czego chcesz, aaa zapomniałem, chcesz nowy kocioł rbr 11kw bez ceramiki, tak żebyś mógł robić kolejny syf na inny temat, i tak bez końca. . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.Napisz do niego,może Ci odpowie-i nie obrażaj mnie jak nie wiesz o co chodzi. Minertu nie pali tak jak Ty czy ja,i nie o paliwo tu chodzi ani ustawienia,rozumiesz?Nie wiesz czego szukać,nie wyliczysz.Więc do spostrzegawczych nie należysz.

 

 

To poproś zamiast krzyczeć ... kup sobie taki palnik jak ma Minertu , poproś gości z esterownik może dostaniesz magiczną dmuchawkę DC z "obsługą" będziesz mógł się poczuć jak Minertu - wątpię że po tych zabiegach będziesz zadowolony - nie będziesz.

 

Wystarczy że węgiel dostaniesz "dupiaty" - Dla Ciebie widzę tylko prund - jak V i f się zgadza nie da się tak łatwo "oszukać" a że kosztuje swoje to Artur z sąsiadem pompkę Ci sprzedadzą - będzie Pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.Napisz do niego,może Ci odpowie-i nie obrażaj mnie jak nie wiesz o co chodzi. Minertu nie pali tak jak Ty czy ja,i nie o paliwo tu chodzi ani ustawienia,rozumiesz?Nie wiesz czego szukać,nie wyliczysz.Więc do spostrzegawczych nie należysz.

 

No widzę, że wpadłeś już na ten poziom świadomości co kiedyś zawijan2, czyli wiesz że ja nie wiem, ale posłuchać innych to już nie łaska, bo ty wiesz i nikt Ci nie powie:)

 

Kończę bo znowu darmowa młocka:sleep:

Edytowane przez keteimj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że wpadłeś już na ten poziom świadomości co kiedyś zawijan2, czyli wiesz że ja nie wiem, ale posłuchać innych to już nie łaska, bo ty wiesz i nikt Ci nie powie:)

 

Novy ma trochę racji, bo sam minertunapisał że:

 

Ja dozuje mniej niż Twój czyli wolniej powinien dochodzić do zadanej i tak też robi.

 

 

Popatrz jak u niego grupowe pracuje, tzn ile ma podań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...