Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Novy ma trochę racji, bo sam minertunapisał że:

Popatrz jak u niego grupowe pracuje, tzn ile ma podań ;)

 

Kolego,nie wątpiłem w Twa inteligencję.Co do wpisów powyżej,to gdybyście mieli jej tyle co kolega,dawno byście zauważyli że mają inne softy,różne podawania.

Pieniaczami na forum jesteście Wy.Nic nie kumacie,podawałem gotowe rozwiązania,teraz korzystacie i plujecie na mnie.A goowno wiecie,patrzycie na ster i nic nie widzicie.Iną dmuchawkę bp ma % inne wartości i tyle.

Dlatego pisałem że mają"narzędzia".Inny opał,można dopasować soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Panowie trochę spokoju.

Novy czy ja cwaniakuję?

Tak mam inne narzędzie bo testuje różne opcje aby w przyszłości innym było lepiej.

 

To sobie możesz pozwolić na "mniejsze" podawanie.A to ,ze u mnie i 100 innych przerzuca opał za spora kasę to co tam.I trzeba spalać byle jak,z większym nadmuchem i temp.spalin 200deg. Wkoorwiał byś się gdybyś w popielniku znajdował niedopał za gruba kasę?

Za ile kupujesz opał?Masz z deputatu?Miałbyś 27deg gdybyś nie miał opału za free?

Kiedy to jest w przyszłości?Po 2 sezonach wyrzucania niedopału?

 

BTW,co tu gadać.jak chwalone to cacy.Jak coś napisać źle,zaraz sfora do gardła.Najpierw korzystają z podanych rozwiązań,a potem plucie.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wnikliwie czytacie forum to z postów wynika,że jedni chcą aby do zadanej dochodził szybciej,drudzy chcą aby do niej dochodził wolniej.Nie będzie nikt pisał softów jak do skorpiona czy innych sterów pod każdego klienta indywidualnie.Ktoś to musi przetestować i wyciągnąć wnioski.Panowie różne paliwa a jeden soft.Takie jest założenie.Jednostka tego nie zrobi.

Nie zapomnijcie,że kopalnie po węgle sięgają coraz niżej i są one trochę trudniejsze w spaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy ma trochę racji, bo sam minertunapisał że:

 

 

 

 

Popatrz jak u niego grupowe pracuje, tzn ile ma podań ;)

 

Jeszcze raz powtarzam to jego kocioł i może mieć nawet złote śróbki i wymennik ze srebra ja mam swój kocioł i to moja sprawa jak go prowadzę jak będę chciał sie poradzic minertu to zapytam konkretnie i sądzę że mi odpowie( chyba że będzie miał inny kaprys:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBR Ekouniwersal 11kW Ceramic-nie polecam !!!!!

Morosophi moriones pessimi

 

Witam

ech Markowski -no i co przyznajesz mi w końcu rację-trza było wyłożyć pare stówek dla mnie za tego pierwszego internetowego piecyka i na dzień dzisiejszy nie było by tematu -w końcu pozbędzięsz się i tego drugiego wymarzonego -ciekawy jestem jak przyjdą mrozy co wtedy się będzie działo na tym ściernisku:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie możesz pozwolić na "mniejsze" podawanie.A to ,ze u mnie i 100 innych przerzuca opał za spora kasę to co tam.I trzeba spalać byle jak,z większym nadmuchem i temp.spalin 200deg. Wkoorwiał byś się gdybyś w popielniku znajdował niedopał za gruba kasę?

Za ile kupujesz opał?Masz z deputatu?Miałbyś 27deg gdybyś nie miał opału za free?

Kiedy to jest w przyszłości?Po 2 sezonach wyrzucania niedopału?

 

Panikujesz,masz narzędzie do wysterowania go ręcznie.Nie da się?

 

Ps: Ja na ten deputat zapier...lam świątki, piątki i niedziele.

Nikt nikomu nie bronił iść pracować tam gdzie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBR Ekouniwersal 11kW Ceramic-nie polecam !!!!!

Morosophi moriones pessimi

 

Witam

ech Markowski -no i co przyznajesz mi w końcu rację-trza było wyłożyć pare stówek dla mnie za tego pierwszego internetowego piecyka i na dzień dzisiejszy nie było by tematu -w końcu pozbędzięsz się i tego drugiego wymarzonego -ciekawy jestem jak przyjdą mrozy co wtedy się będzie działo na tym ściernisku:cool:

 

Cześć benek.

Pochwal się jak już tu jesteś ile ci ten pochłaniacz wchłania?

Jakoś nie miałeś okazji nigdzie tego napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Panikujesz,masz narzędzie do wysterowania go ręcznie.Nie da się?

Da się.Mnie się udało.A co jak ktoś nie potrafi? :)

Ps: Ja na ten deputat zapier...lam świątki, piątki i niedziele.

Nikt nikomu nie bronił iść pracować tam gdzie ja.

Znasz moje podejście do waszej ciężkiej pracy.

Nie zmienia to faktu ,że z opałem się nie liczysz.Chyba nigdy nie wiedziałeś co znaczy "puścić z dymem " 3-5k pln,co ?:)

A parenaście kilo niedopału nie robi na Tobie wrażenia :),albo temp.spalin 200deg-tak jak po Panu Wieśku-spływa!Skład opału bowiem pod domem :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wnikliwie czytacie forum to z postów wynika,że jedni chcą aby do zadanej dochodził szybciej,drudzy chcą aby do niej dochodził wolniej.Nie będzie nikt pisał softów jak do skorpiona czy innych sterów pod każdego klienta indywidualnie.Ktoś to musi przetestować i wyciągnąć wnioski.Panowie różne paliwa a jeden soft.Takie jest założenie.Jednostka tego nie zrobi.

Nie zapomnijcie,że kopalnie po węgle sięgają coraz niżej i są one trochę trudniejsze w spaleniu.

 

No właśnie, jedni dążą do pracy ciągłej, drudzy odwrotnie.

 

Jeśli chodzi o testy, to ES mogłoby to robić oficjalnie. Kto chce, ten niech sobie po testuje.

Kolega Verb z eSterownika też już chyba to testował, ba nawet wstawił sobie wentylatorek do czopucha/komina. Nikt do niego pretensji nie miał.

 

A w przyszłości można by tak rozbudować grupowe, żeby każdy sam mógł (nie musiał), wprowadzać sobie ile dawek, co ile, jak dużych itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy się bardzo pomyliłeś w obliczeniach (nie sprawdzałem), ale pokazałeś istotę problemu.

 

Spaliny muszą także pokonać opór wnikania ciepła z spalin do przegrody jakim jest stal czy też szamot.

Ten opór będzie różny nie tylko z tego powodu, że są to różne materiały, ale także ze względu na temperature jaka panuje na powierzchni tych przegród.

Wiadomo, że sprawniej dogrzać przedmiot chłodny niż gorący.

 

 

 

 

Najważniejsza chyba sprawa, wymiana ciepła w kotle następuje także poprzez promieniowanie cieplne.

W komorze spalania, ta wymiana poprzez promieniowanie jest zdecydowanie większa niż poprzez konwekcje ( przynajmniej tak to sobie wyobrażam).

 

Więc jeżeli przesłonimy wymiennik zasłoną, na dodatek o sporym oporze cieplnym, to te promieniowanie nie dotrze do stalowego wymiennika kotła.

 

Szamot jako materiał szary będzie to promieniowanie cieplne rozpraszał, przekazując ciepło między innymi do tlenu, którego jest w nadmiarze i azotu, który jest balastem.

Cząsteczki tlenu i azotu ze względu na to, że są grupą o dwóch atomach, mniej sprawnie przenoszą ciepło dalej do wymiennika.

 

Natomiast jeżeli promieniowanie cieplne z palnika trafi bezpośrednio na powierzchnię stalową wymiennika w komorze spalania, to można przyjąć, że wniknie prawie całkowicie do stali (materiał czarny).

Nie szukajcie w szamocie tych samych cech co w stali ,bo bez sensu byłoby umieszczanie go zakrywając stal .

Faktycznie szamot "wyłącza" osłania część komory spalania przed dynamiczną wymianą przez promieniowanie, konwekcję czy przewodzenie,ale w kotłach z podajnikiem bardzo mała ilość węgla płonie w tyglu,nie ma tu kontaktu z medium grzewczym,energia spalania jest

przekazywana właściwie jedynie przez promieniowanie gazu,ażeby to występowało musi być odpowiednia wilgotność opału ,nie może być za suchy .

Szamot przyjmuje powstałą przy spalaniu wilgoć (nie szkodząc sobie), którą przy zaawansowanej fazie spalania ponownie oddaje.

Gazy powinny być dopalone zanim dotrą do wymiennika ,czyste spaliny gwarantują lepszą wymianę w dłuższym okresie czasu ,czyli do następnego czyszczenia wymiennika.

Temperatura i wilgotność powietrza w komorze ma wpływ na skuteczność warunków spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wnikliwie czytacie forum to z postów wynika,że jedni chcą aby do zadanej dochodził szybciej,drudzy chcą aby do niej dochodził wolniej.Nie będzie nikt pisał softów jak do skorpiona czy innych sterów pod każdego klienta indywidualnie.Ktoś to musi przetestować i wyciągnąć wnioski.Panowie różne paliwa a jeden soft.Takie jest założenie.Jednostka tego nie zrobi.

Nie zapomnijcie,że kopalnie po węgle sięgają coraz niżej i są one trochę trudniejsze w spaleniu.

 

Mam małą sugestię do prowadzenie kotła w spalaniu grupowym, a mianowicie było by super wprowadzić korektę w podawaniu paliwa: np +/- do 2s w interwale co 1s. Pewnie byłoby łatwiej ustawić kocioł, a taka mała zmiana w kodzie nie zajmuje dużo miejsca i pewnie zmieści się w pamięci sterownika.

Jeśli możesz taka sugestie przekazać do ES byłbym wdzięczny. Chyba, że to co napisałem nie ma w/g Ciebie sensu.

Ps: ES tak mocno zajął się nowy projektem, że od roku (niemal) o nas zapomniał. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Witam

ech Markowski -no i co przyznajesz mi w końcu rację-trza było wyłożyć pare stówek dla mnie za tego pierwszego internetowego piecyka i na dzień dzisiejszy nie było by tematu -w końcu pozbędzięsz się i tego drugiego wymarzonego -ciekawy jestem jak przyjdą mrozy co wtedy się będzie działo na tym ściernisku:cool:

Spoko dam radę.Bernard,zrobiłem błąd ,że kupiłem ten kocioł z ceramiką.Mogłem go kupić bez,i wykleić ceramika tam gdzie być powinna.Piszesz się na przeróbką RBR11kW z ceramiką,he he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Mam małą sugestię do prowadzenie kotła w spalaniu grupowym, a mianowicie było by super wprowadzić korektę w podawaniu paliwa: np +/- do 2s w interwale co 1s. (

 

O tym piszemy przez ostatnie kilkanaście postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym piszemy przez ostatnie kilkanaście postów.

 

W takim razie przypomniałem o tej potrzebie w sposób jak najbardziej bezpośredni.

W mojej ocenie przy takim węglu jaki nam się trafi takie ustawienia są nie tyle przydatne co wręcz pożądane i konieczne. Może ktoś z ES czyta to forum i weźmie sobie nasze sugestie do serca i potraktuje nas użytkowników ich sterownika poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ps: Ja na ten deputat zapier...lam świątki, piątki i niedziele.

Nikt nikomu nie bronił iść pracować tam gdzie ja.

Mam kilku górników w rodzinie z kilku kopalń i wiem jak te za...nie wygląda,także nie opowiadaj bajek.

Do tego za ok.4h faktycznego czasu pracy dochodzą barborki,srorki,trzynastki,deputaty i emerytura w wieku 45 lat w kwocie ok.4tys.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku górników w rodzinie z kilku kopalń i wiem jak te za...nie wygląda,także nie opowiadaj bajek.

Do tego za ok.4h faktycznego czasu pracy dochodzą barborki,srorki,trzynastki,deputaty i emerytura w wieku 45 lat w kwocie ok.4tys.zł.

 

To chyba nie górnicy, a pracownicy kopalni.

Zjeżdżają pod ziemię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie możesz pozwolić na "mniejsze" podawanie.A to ,ze u mnie i 100 innych przerzuca opał za spora kasę to co tam.I trzeba spalać byle jak,z większym nadmuchem i temp.spalin 200deg. Wkoorwiał byś się gdybyś w popielniku znajdował niedopał za gruba kasę?

Za ile kupujesz opał?Masz z deputatu?Miałbyś 27deg gdybyś nie miał opału za free?

Kiedy to jest w przyszłości?Po 2 sezonach wyrzucania niedopału?

 

BTW,co tu gadać.jak chwalone to cacy.Jak coś napisać źle,zaraz sfora do gardła.Najpierw korzystają z podanych rozwiązań,a potem plucie.

 

Kto korzysta z Twoich rozwiązań?

To co Ty zaczynasz pisać dawno już jest testowane.

Ogarnij się chłopie i nie ubliżaj mi bo ja tego Tobie nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku górników w rodzinie z kilku kopalń i wiem jak te za...nie wygląda,także nie opowiadaj bajek.

Do tego za ok.4h faktycznego czasu pracy dochodzą barborki,srorki,trzynastki,deputaty i emerytura w wieku 45 lat w kwocie ok.4tys.zł.

 

Byłeś tam,widziałeś,pracowałeś czy tylko z opowiadań opisujesz jak tam jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...