Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Da się.Mnie się udało.A co jak ktoś nie potrafi? :)

 

Znasz moje podejście do waszej ciężkiej pracy.

Nie zmienia to faktu ,że z opałem się nie liczysz.Chyba nigdy nie wiedziałeś co znaczy "puścić z dymem " 3-5k pln,co ?:)

A parenaście kilo niedopału nie robi na Tobie wrażenia :),albo temp.spalin 200deg-tak jak po Panu Wieśku-spływa!Skład opału bowiem pod domem :)

 

Mylisz się i to bardzo.

Na kotle nr 1 spaliłem 6200kg za cały sezon2010/2011

5800 za sezon 2011/2012

na kotle nr1 i po części 2

sezon 2012/2013 5500kg cały rok

wynik z tego sezonu podam w kwietniu bo wtedy zakupiłem 6000gk groszku średniego.Zakupiłem bo z deputatu mi na niego nie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Minertu ma "chody" w ES, to może wpłynie na wprowadzenie tej małej zmiany w oprogramowaniu.

Taka propozycja już tam istnieje , ale odzew jak widać.... zerowy. :(

 

+ dla "podłogowców" sterowanie pracą cykliczną pomp w zależności od temp zewnętrznej lub od "czasu" dojścia do zadanej w programatorach pokojowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Minertu ma "chody" w ES, to może wpłynie na wprowadzenie tej małej zmiany w oprogramowaniu.

Taka propozycja już tam istnieje , ale odzew jak widać.... zerowy. :(

 

Bo zmiany potrzebują czasu a minertu to nie Bóg i nie wszystko łatwo przychodzi.

Poza tym te propozycje są najpierw analizowane,później testowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To chyba nie górnicy, a pracownicy kopalni.

Zjeżdżają pod ziemię ?

Górnicy,zatrudnieni od kilkunastu lat przez kopalnię a nie przez spółkę kopalniana.

Zjeżdżają na dół,czas od momentu wejścia na kopalnie do momentu rozpoczęcia pracy na dole to 2h,z powrotem to samo czyli prawdziwie pracują tylko 4h dziennie.

Kopalnia Wirek i Makoszowy.

Mam też młodego górnika ale on sobie nie chwali bo jest młody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M kol może się okazać że ten szamot -to będzie działać jak ocieplenie steropianem chaty więc bierz do reki MŁOT jak sie to mówi WAL PAN ŚMIAŁO

:lol2:

Napisałem sie -lecz sie nie ukazało-zbyt wolno i długo pisze-nie spalam mniej jak poprzednio-tylko jest różnica w czystości spalanio-ot taka ciekawostka
Musisz napisać ,skopiować , otworzyć od nowa wiadomość ,wkleić i dopiero wysłać ,to forum szybko wylogowuje użytkownika . Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnicy,zatrudnieni od kilkunastu lat przez kopalnię a nie przez spółkę kopalniana.

Zjeżdżają na dół,czas od momentu wejścia na kopalnie do momentu rozpoczęcia pracy na dole to 2h,z powrotem to samo czyli prawdziwie pracują tylko 4h dziennie.

Kopalnia Wirek i Makoszowy.

Mam też młodego górnika ale on sobie nie chwali bo jest młody :)

 

Po wejściu na kopalnię, już jest w pracy, przez te 4 h pod ziemią, napracuję się więcej niż nie jeden przez 8 czy 10 h.

 

Policjantom czy strażakom też nie płaci się za ilość złapanych przestępców czy ugaszonych pożarów tylko za godziny służby. A także mają przywileje i odchodzą na wcześniejszą emeryturę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kto korzysta z Twoich rozwiązań?

To co Ty zaczynasz pisać dawno już jest testowane.

Ogarnij się chłopie i nie ubliżaj mi bo ja tego Tobie nie robię.

Nie pisałem ,że ty korzystasz.Koniec posta nie dotyczy Ciebie.Natomiast dotyczy Ciebie to co napisałem o cwaniakowaniu.Sugerując swoje podawanie w sofcie do którego inni nie mają dostępu jest conajmniej niegrzeczne i cwaniackie.Tak czy siak,nic do Ciebie nie mam.Tylko tak się nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Po wejściu na kopalnię, już jest w pracy, przez te 4 h pod ziemią, napracuję się więcej niż nie jeden przez 8 czy 10 h.

 

Policjantom czy strażakom też nie płaci się za ilość złapanych przestępców czy ugaszonych pożarów tylko za godziny służby. A także mają przywileje i odchodzą na wcześniejszą emeryturę ;)

I tak to Polski nie zbudujemy.

Przywileje branżowe powinny być zlikwidowane bez dwóch zdań.

W każdej pracy jest niebezpiecznie,uciążliwie itp także nie powinno być wyróżniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywileje branżowe powinny być zlikwidowane bez dwóch zdań.

W każdej pracy jest niebezpiecznie,uciążliwie itp także nie powinno być wyróżniania.

 

Tylko że są grupy zawodowe, m.in. górnicy, policjanci czy strażacy, które w swoich zawodach do 67 roku życia nie będą w stanie pracować.

 

Mowa o prawdziwych przedstawicielach tych grup, a nie o Pani Krysi czy Panu Franku, którzy są zatrudnieni w w/w zakładach, ale np. w biurze czy magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tylko że są grupy zawodowe, m.in. górnicy, policjanci czy strażacy, które w swoich zawodach do 67 roku życia nie będą w stanie pracować.

A czemu mają nie pracować do 67 roku ?Święte krowy ?A gdzie sprawiedliwość ?

Czym różni się kierowca TIRA,hutnik,magazynier,szwaczka,sprzedawca i inni w wieku 67 lat od policjanta,żołnierza czy strażaka ?

NICZYM !

 

Darmozjady,blokują tylko swoje uprawnienia do wcześniejszych emerytur.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu mają nie pracować do 67 roku ?Święte krowy ?A gdzie sprawiedliwość ?

Czym różni się kierowca TIRA,hutnik,magazynier,szwaczka,sprzedawca w wieku 67 lat od policjanta czy strażaka ?

NICZYM !

 

Załóżmy że Policjant wykonuje swoją pracę czyli np biega za złodziejem - wyobraź sobie grupę interwencyjną , "opancerzoną" składającą się z gości po 60`tce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że są grupy zawodowe, m.in. górnicy, policjanci czy strażacy, które w swoich zawodach do 67 roku życia nie będą w stanie pracować.

 

Mowa o prawdziwych przedstawicielach tych grup, a nie o Pani Krysi czy Panu Franku, którzy są zatrudnieni w w/w zakładach, ale np. w biurze czy magazynie.

 

To później mogą przecież pracować na innym stanowisku ...

 

W kopalniach i spółkach węglowych nie pracują wszyscy pod ziemią ...

 

Po prostu później ludzi się przenosi na inny stanowiska i to wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że Policjant wykonuje swoją pracę czyli np biega za złodziejem - wyobraź sobie grupę interwencyjną , "opancerzoną" składającą się z gości po 60`tce ...

 

W innych krajach tzw służby mundurowe nie mają tak rozbudowanych przywilejów jak w PL. Wszystko to jest spadkiem po poprzednim systemie. Poza tym nie ma przymusu pracy w charakterze policjanta, prokuratora, górnika itd. Pewne grupy nie mogą korzystać względem pozostałej części społeczeństwa.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu mają nie pracować do 67 roku ?Święte krowy ?A gdzie sprawiedliwość ?

Czym różni się kierowca TIRA,hutnik,magazynier,szwaczka,sprzedawca i inni w wieku 67 lat od policjanta,żołnierza czy strażaka ?

NICZYM !

 

Darmozjady,blokują tylko swoje uprawnienia do wcześniejszych emerytur.

 

Widać, że znasz ten świat tylko z opowiadań.

 

Ciekawe jakie mieliby miny ci Twoi znajomi jakby się dowiedzieli, że będą dymać do 67.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...