Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Załóżmy że Policjant wykonuje swoją pracę czyli np biega za złodziejem - wyobraź sobie grupę interwencyjną , "opancerzoną" składającą się z gości po 60`tce ...

 

Wczoraj w wiadomościach pokazywali jak sprawny jest "emeryt" po przepracowaniu 17lat w policji , który na EMEREYTURZE pracuje jako ochroniarz na lotnisku , chodzi o ten filmik o ochroniarzu którzy uratował dziecko przed upadkiem ...

 

To jest chore. Każdy jest równy i przywileje to zło ...

 

Ktoś kto nabywa uprawienia emerytalne z automatu powinien mieć brak możliwości "dodatkowego" zarobkowania.

Jeśli przeszedł na emeryturę to oznacza że osiągnął wiek w którym powinien już odpoczywać , a jak ma siłę na pracę to jaka emerytura ?

 

A tak mamy stado "mlodych emerytów" którzy maja pokaźne emerytury i zabierają młodych pracę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Załóżmy że Policjant wykonuje swoją pracę czyli np biega za złodziejem - wyobraź sobie grupę interwencyjną , "opancerzoną" składającą się z gości po 60`tce ...

Wyobrażasz sobie ślepego dziadka za kierownicą TIR-a ?

A może babcię,która nawleka igłę albo dziadka skaczacego po stosach ze stalą lub przy piecu hutniczym ?

Każdemu powinny przysługiwać uprawnienia a nie tylko wybranym darmozjadom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Albo strażak w pełnym umundurowaniu i z pełnym osprzętem, pędzi na 20 piętro po schodach ;)
Zapewne jesteś strażakiem i nie masz pojęcia o innych zawodach.

Mam 20 letni staż w hutnictwie w tym 15 lat w warunkach szkodliwych i zapewniam Cię,że jest to cięższa i bardziej uciążliwa praca niż strażaka,górnika czy policjantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś kto nabywa uprawienia emerytalne z automatu powinien mieć brak możliwości "dodatkowego" zarobkowania.

Jeśli przeszedł na emeryturę to oznacza że osiągnął wiek w którym powinien już odpoczywać , a jak ma siłę na pracę to jaka emerytura ?

 

A tak mamy stado "mlodych emerytów" którzy maja pokaźne emerytury i zabierają młodych pracę ...

 

Tu się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażasz sobie ślepego dziadka za kierownicą TIR-a ?

A może babcię,która nawleka igłę albo dziadka skaczacego po stosach ze stalą lub przy piecu hutniczym ?

Każdemu powinny przysługiwać uprawnienia a nie tylko wybranym darmozjadom.

 

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

 

Przecież pisałem, że nie każdemu pracownikowi Policji, Straży pożarnej, czy Kopalni powinna się należeć wcześniejsza emerytura.

 

 

 

Zapewne jesteś strażakiem i nie masz pojęcia o innych zawodach.

Mam 20 letni staż w hutnictwie w tym 15 lat w warunkach szkodliwych i zapewniam Cię,że jest to cięższa i bardziej uciążliwa praca niż strażaka,górnika czy policjantów

 

Nie jestem strażakiem zawodowym, ale bywam ochotnikiem i nie mam z tego tytułu żadnych przywilejów, ale za to wiem jak ta praca wygląda.

 

Skoro pracowałeś w warunkach szkodliwych, to miałeś z tego tytułu jakieś inne przywileje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych krajach tzw służby mundurowe nie mają tak rozbudowanych przywilejów jak w PL. Wszystko to jest spadkiem po poprzednim systemie. Poza tym nie ma przymusu pracy w charakterze policjanta, prokuratora, górnika itd. Pewne grupy nie mogą korzystać względem pozostałej części społeczeństwa.

 

 

Mam może za duże skróty myślowe. Uważam że praca do 67 to jest bez sens - emertytura równo po 40 4all + chopper na oddchodne -> ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nikomu nie będzie chciało uczyć.

Po gimnazjum do roboty + 40 lat pracy = emerytura

 

To od razu podpowiadam, że lepiej zostać wasalem tych ze wschodu lub zachodu.

 

Nie masz wrażenia że już jesteśmy ? Wcześniej wschodnich , dziś zachodnich ?

 

Polska to dziwny kraj ... tu się nic nie opłaca ... wszyscy to kombinatorzy i złodzieje a bliźni bliźniemu wilkiem ...

 

 

wieczorem posprzątam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od 2 m c-y ma RBR'a 11 kW. Niestety mam chyba kiepski węgiel bo nie spala się do końca, więc za namową P. Daniela Bałki przeszedłem na spalanie grupowe i mam następujące ustawienia:

moc min 8kw

moc max 8kw

moc dmuchawy dla 8 kw 40%

czas pracy w podtrzymaniu 5s

czas krótkiej przerwy w podtrzymaniu 20s

ilość powtórzeń w podtrzymaniu 3

moc dmuchawy w podtrzymaniu 55%

czas przerwy w podtrzymaniu 60 minut

 

zrobiło się odrobine lepiej niż na automacie ale tylko odrobine bo niespalony węgiel nadal wysypuje się z podajnika na boki. Niedawno znajomy który też ma kocioł na groszek widząc mój palnik powiedział że mój piec za często i w za dużych ilościach podaje nowy węgiel tak że jeszcze nie zdąży spalić tego który już jest na palniku.

 

Ponieważ nie zna mojego sterownika zasugerował mi żebym poprosił o pomoc ekspertów e-coala i kotła RBR.

 

Poradźcie mi co powinienem skorygować żeby poprawić dopalanie węgla.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

 

 

Witam ponownie, czy jesteście mi w stanie podsunąć jakąś sugestię? Czy mój palnik dostaje za mało powietrza czy krótko węgiel jest na palniku?

 

A może jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czy jesteście mi w stanie podsunąć jakąś sugestię? Czy mój palnik dostaje za mało powietrza czy krótko węgiel jest na palniku?

 

A może jeszcze coś innego?

 

Przy spalaniu grupowym możesz tylko regulować moc palnika i korektę nadmuchu. Skoro nie dopala to podnieś nadmuch np. o 1% i popatrz na palnik po 2 - 3 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spalaniu grupowym możesz tylko regulować moc palnika i korektę nadmuchu. Skoro nie dopala to podnieś nadmuch np. o 1% i popatrz na palnik po 2 - 3 godzinach.

 

A czas podawania i przerwa? Czy tu nie można czegoś zmienić żeby trochę rzadziej podajnik nowy groch podawał skoro stary się nie wypalił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czas podawania i przerwa? Czy tu nie można czegoś zmienić żeby trochę rzadziej podajnik nowy groch podawał skoro stary się nie wypalił?

 

Nie ma takiej opcji i dlatego większość z nas userów ecoal-a takie zmiany chciała by widzieć w kolejnej wersji softu.

Próbuj osiągnąć cel zwiększając nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji i dlatego większość z nas userów ecoal-a takie zmiany chciała by widzieć w kolejnej wersji softu.

Próbuj osiągnąć cel zwiększając nadmuch.

 

Kupowałem kocioł w sierpniu i wydawało mi się że takie rzeczy mam możliwe do ustawienia w parametrach spalania. Tylko nie wiem na jakiej zasadzie to działa tj. czas pracy/krótka przerwa/ilość powtórzeń i co mi dają zmiany tych parametrów w jedną bądź drugą stronę. Mam wersję V 2.1 e-coal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Tobie znowu zawinił zawijan_2? Nie ma go tu już od wielu, wielu miesięcy. Więc się odczep.

A do jego poziomu świadomości to Ci troszkę daleko...

 

A kiedyś była taka mała wojenka na forum esterownik i mnie pouczał, że ja niewiem że on wie (bo mam udostepnione statystyki) ile kosztuje mnie CWU w lecie i że prądem taniej itd..:yes: a póżniej i tak poszło wszystko do kosza,

Zawijan 3 to też twoja stajnia? Widzisz jak kotła nie znasz to sie na jego temat nie wypowiadasz, a mój poziom swiadomosci potrafisz ocenić, Prorok czy cóś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że są grupy zawodowe, m.in. górnicy, policjanci czy strażacy, które w swoich zawodach do 67 roku życia nie będą w stanie pracować.

 

Mowa o prawdziwych przedstawicielach tych grup, a nie o Pani Krysi czy Panu Franku, którzy są zatrudnieni w w/w zakładach, ale np. w biurze czy magazynie.

A chcial byś aby woził cie 67 kierowca lub strzygla 67 letnia fryzjerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio modne są salony fryzjerskie "topless" - wyobraź to sobie :D

 

wyobrażam... byłem na wczasach w Hiszpanii tam generalnie kobiety opalają się topless, nawet fajny widok :) ale trafiają się i niemieckie emerytki którym się wydaje że mają naście lat... no i tez opalają się topless..... masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...