Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

W programatorze pompy czas pracy i postoju na 0.

 

W programatorze CO nie ma tej funkcji a pompe CO chce zatrzymywać

 

chyba ze chodzilo Ci o Parametry CO a tam tylko 1 najmiej mozna

 

Pompa CO ładuje bufor pompa podlogowa "rozbiera" cieplo z bufora do poglogi

 

Chodzi o to aby po uzyskaniu jakiejs tam tem na kotle wylacza sie pompa CO, i kociol nie kradł ciepła z bufora.

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programatorze CO nie ma tej funkcji a pompe CO chce zatrzymywać

 

chyba ze chodzilo Ci o Parametry CO a tam tylko 1 najmiej mozna

 

Pompa CO ładuje bufor pompa podlogowa "rozbiera" cieplo z bufora do poglogi

 

Chodzi o to aby po uzyskaniu jakiejs tam tem na kotle wylacza sie pompa CO, i kociol nie kradł ciepła z bufora.

 

 

To ustaw regulator temperatury wewnętrznej na "pokojowy", tryb pracy pompy na "wyłączona" i podepnij czujnik temperatury wewnętrznej do sterownika a przyczep do bufora i tam sobie zadaj jakąś temperaturę. Tylko nie wiem jaką można maksymalna ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że są grupy zawodowe, m.in. górnicy, policjanci czy strażacy, które w swoich zawodach do 67 roku życia nie będą w stanie pracować.

 

Mowa o prawdziwych przedstawicielach tych grup, a nie o Pani Krysi czy Panu Franku, którzy są zatrudnieni w w/w zakładach, ale np. w biurze czy magazynie.

Gdzie indziej mogą (prawie ) http://www.nettg.pl/news/23343/emerytury-gornicze-w-unii-europejskiej :) i nie padają jak muchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Podpowie ktoś bardziej obiegany w ustawieniach o próbie zrobienia bufora z cwu? Ktoś już tu pisał o takiej próbie, ale nie mogę odnaleść kto i jakie efekty osiągnął.

u mnie bufor 140L, wiem że mało ale co mi szkodzi spróbować.

Malkontentom od razu mówię że u mnie wszystko ok, po prostu chce spróbować.

Interesuje mnie trzymanie cwu wyżej niż pieca.

Czyli nastawiam np 60 na cwu, ale na ile piec? Priorytet na cwu?? Jaką histerezę na cwu, tak żeby szklanka wody już nie zmuszała pieca do ponownej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Podpowie ktoś bardziej obiegany w ustawieniach o próbie zrobienia bufora z cwu? Ktoś już tu pisał o takiej próbie, ale nie mogę odnaleść kto i jakie efekty osiągnął.

u mnie bufor 140L, wiem że mało ale co mi szkodzi spróbować.

Malkontentom od razu mówię że u mnie wszystko ok, po prostu chce spróbować.

Interesuje mnie trzymanie cwu wyżej niż pieca.

Czyli nastawiam np 60 na cwu, ale na ile piec? Priorytet na cwu?? Jaką histerezę na cwu, tak żeby szklanka wody już nie zmuszała pieca do ponownej pracy.

Nie można rozgrzać zasobnika C.W.U wyżej niż źródło ciepła - kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu na kopalnię, już jest w pracy, przez te 4 h pod ziemią, napracuję się więcej niż nie jeden przez 8 czy 10 h.

 

Policjantom czy strażakom też nie płaci się za ilość złapanych przestępców czy ugaszonych pożarów tylko za godziny służby. A także mają przywileje i odchodzą na wcześniejszą emeryturę ;)

 

 

 

) to górnikom płaci się za godziny służby? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w wiadomościach pokazywali jak sprawny jest "emeryt" po przepracowaniu 17lat w policji , który na EMEREYTURZE pracuje jako ochroniarz na lotnisku , chodzi o ten filmik o ochroniarzu którzy uratował dziecko przed upadkiem ...

 

To jest chore. Każdy jest równy i przywileje to zło ...

 

Ktoś kto nabywa uprawienia emerytalne z automatu powinien mieć brak możliwości "dodatkowego" zarobkowania.

Jeśli przeszedł na emeryturę to oznacza że osiągnął wiek w którym powinien już odpoczywać , a jak ma siłę na pracę to jaka emerytura ?

 

A tak mamy stado "mlodych emerytów" którzy maja pokaźne emerytury i zabierają młodych pracę ...

 

Mam kolegę w moim wieku za 5 lat będzie emerytem policjantem :bash: a ja... szkoda o tym myśleć studiowałem w sumie 6 lat w Polsce 3 i 3 za granicą, pracuje w zawodzie od 6 lat i mam jeszcze przed sobą całe życie pracy do 67 roku gdzie sprawiedliwość? no ale powiecie, że nikt mi nie kazał się uczyć no i prawda bo nikt sam chciałem ale czy ja muszę robić do 67 żeby inni się huśtali po 35 roku życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan 3 to też twoja stajnia? Widzisz jak kotła nie znasz to sie na jego temat nie wypowiadasz, a mój poziom swiadomosci potrafisz ocenić, Prorok czy cóś?

 

zawijan_2 to mój partner. Pracujemy razem już 7 lat.

 

zawijan_3 to jakiś żartowniś. Na razie nie czaję, o co mu chodzi.

 

A Twój poziom oceniam po tym, co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
) to górnikom płaci się za godziny służby? :)

 

Nie pitol.Chciałbyś być górnikiem na "spodzie" ziemi?To bądź.szanuj,nie obrażaj.Póki takie źródło energii jest potrzebne,goście robią "krecia " robotę.Uszanuj to,proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze radzisz, ale nie do końca. Pozostawienie przerwy na nie zmienionym poziomie czyli 37s i podniesieniu nadmuchu o 1% wypala dziurę na palniku w czasie grzania, a nie po odstawieniu. Wniosek - za mało paliwa w trybie grzania. Nadmuch na poziomie 43% skutkuje pod koniec grzania dymienie w komorze a dym w grzaniu = sadza w całym kotle.. Jeśli się mylę ,to mnie popraw. Pozostawienie nadmuchu na niezmienionym poziomie a wydłużanie przerwy w podawaniu = dziura na palniku. Żar schodzi zbyt nisko. Słucham rad...

 

trochę się gubię

jak masz dym pod koniec okresu pracy przy wietrze 43% to znaczy przewęglony palnik- wydłużanie przerwy lub skrócenie czasu podawania ale skąd ten dym jeśli w fazie pracy kopiec schodzi w dół to za dużo powietrza- nie obniżać wentylatorem bo wydaje mi się że te 37% ~` to jest próg wydajności tego wiatraka i poniżej mocno słabnie

zostawić nadmuch a regulować dawkami

trochę mi się myśli połączyły ale jak przebrnąłem przez tych kilka stron bełkotu to mnie głowa rozbolała

generalnie spróbowałbym zmiany czasu podawania np +1sekunda i dopiero do tego przerwa i nadmuch

ustaw okolice 40% i do tego reguluj tylko przerwę podawania

ja trochę nakręciłem na poczatku postu ale i ty mną również tym zamieszaniem z wyzszym wiatrem i dymieniem oraz z niższym i kraterem

jedyne co mi do głowy przychodzi w tym to że dla każdego z tych nadmuchów inna przerwa podawania była ustawiona

 

może nasze posty nie zginą w tym bałaganie to uda się coś konstruktywnego ustalić i poprawić

a jak nie to może na wątek Novy-ego przeskoczmy z tym dwustanem Twoim- Ty decyduj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie pitol.Chciałbyś być górnikiem na "spodzie" ziemi?To bądź.

Nie ma takiej szansy,podań o pracę w każdej z kopalń na Śląsku są tysiące.

Do pracy dostają się tylko znajomki wszelakiej maści związkowców,sztajgerów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taka praca jest groźna dla kociołka ?

 

[ATTACH=CONFIG]230900[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]230901[/ATTACH]

 

Jeżeli nie to dla mnie zbawienie :)

 

Któryś z kolegów wspomniał o magnetycie - można go gdzieś kupić w detalu ? Szukam od pół roku i nie mogę znaleźć w detalu , potrzebuje parę bloczków.

Bloki i plyty magnezytowe stanowia min. wypelnienie akumulacyjnych piecow grzewczych. Moze to jest jakis slad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...