Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Nie przesadzaj :)

Może masz rację.ja jednak szanuję to czego nigdy bym nie zrobił,nawet dla kasy.Siedziałem po uszy w betonie na krańcach Europy,wszystko poszalowane,bezpieczne,a jednak 20m pod horyzontem majty się trzesą.Niech im Bozia daje. Zabierać trzeba,Policji vel Milicji,urzędasom US,ZUS,politykom itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!

 

może nasze posty nie zginą w tym bałaganie to uda się coś konstruktywnego ustalić i poprawić

a jak nie to może na wątek Novy-ego przeskoczmy z tym dwustanem Twoim- Ty decyduj

 

Było by miło,sam chętnie się "wzbogacę" o wiedzę z darmowego garnucha. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację.ja jednak szanuję to czego nigdy bym nie zrobił,nawet dla kasy.Siedziałem po uszy w betonie na krańcach Europy,wszystko poszalowane,bezpieczne,a jednak 20m pod horyzontem majty się trzesą.Niech im Bozia daje. Zabierać trzeba,Policji vel Milicji,urzędasom US,ZUS,politykom itd.
Nie mierz wszystkiego własną miarą, ja nie umiałbym pracować w rzeźni. ale to nie znaczy, że rzeźnik ma pracować do 43 lat ;)Minertu też nie pracuje jak za króla Ćwieczka, ma klimę, a maszyną steruje pilotem sto metrów od przodka :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie mierz wszystkiego własną miarą, ja nie umiałbym pracować w rzeźni. ale to nie znaczy, że rzeźnik ma pracować do 43 lat ;)Minertu też nie pracuje jak za króla Ćwieczka, ma klimę, a maszyną steruje pilotem sto metrów od przodka :yes:

 

Tego jak pracuje minertu nie wiem.Wiem ,że mu nie zazdroszczę,może tego solidnego opału w rozliczeniu za jego job :)

Pozdrawiam,jak masz czas wpadnij na wątek,chciałem pogadać o PW w kotle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jak pracuje minertu nie wiem.Wiem ,że mu nie zazdroszczę,może tego solidnego opału w rozliczeniu za jego job :)

Pozdrawiam,jak masz czas wpadnij na wątek,chciałem pogadać o PW w kotle.

Pozdrawiam

Jeżeli będę miał coś do powiedzenia to się odezwę, ale na wiele nie licz :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie pierdoły.Nie liczy się moment wejścia tylko odbicia dyskietki zjazdowej.Tak więc np zmiana 1 w pracy 5:30,przebieranie i podział od godz 6:00 odbicie dyskietki i zjazd.To,ze ja muszę dojść pod ziemią czy dojechać do ściany 3-4km to niestety jest wliczone w godziny pracy bo węgiel pod szybem nie leży !!!

 

Wyjazd 13:30 ,jak się uda to jesteś za bramą o 14:00 , płacą nam za 7,5h nie za 8h :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pitol.Chciałbyś być górnikiem na "spodzie" ziemi?To bądź.szanuj,nie obrażaj.Póki takie źródło energii jest potrzebne,goście robią "krecia " robotę.Uszanuj to,proszę.

 

 

Nie, nie chciał bym.

Kogo obraziłem pytaniem ? "to górnikom płaci się za godziny służby" ? (chyba tylko Ciebie)

 

Minertu jak cię obraziłem i wszystkich górników w tym mojego wujka Tadzika :D to przepraszam jak mogłem. :yes:

 

Novy nie ośmieszaj się.

To co piszesz od kilkunastu stron to już nawet na moją (nie delikatną) wrażliwość jest niestrawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację.ja jednak szanuję to czego nigdy bym nie zrobił,nawet dla kasy.Siedziałem po uszy w betonie na krańcach Europy,wszystko poszalowane,bezpieczne,a jednak 20m pod horyzontem majty się trzesą.Niech im Bozia daje. Zabierać trzeba,Policji vel Milicji,urzędasom US,ZUS,politykom itd.

 

Łaskawy jesteś dla księży, rolników i nauczycieli hmm widocznie masz dobre serce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72 nie wiem czy i Ty nie obraziłeś tym górników:yes:

Raczej nie,bo ja chciałbym pracować pod ziemią ale niestety nie mam wujka związkowca i moje podanie leży w kadrach na Makoszowych i na Knurowie;)

Do pracy miałbym 3km a nie wykluczone,że ryłbym pod własnym domem ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz wszystkiego własną miarą, ja nie umiałbym pracować w rzeźni. ale to nie znaczy, że rzeźnik ma pracować do 43 lat ;)Minertu też nie pracuje jak za króla Ćwieczka, ma klimę, a maszyną steruje pilotem sto metrów od przodka :yes:

 

Małe sprostowanie.Klimy brak,w górnym odcinku ściany jakieś 36-7deg,reszta ok 30deg,jest skrócony czas pracy ze względu na wysoką temp i wilgotność powietrza,nikt nie chodzi wcześniej bo węgla brak i wszyscy zostaja na własną odpowiedzialność bo gdyby ci się coś stało to się "góra" na ciebie wypnie.Miało cię tam już nie być i tyle.Jak wiesz co to jest mobbing to się nie będę dalej rozpisywał.

Przodek dla sprostowania to miejsce pracy drążenia chodnika aby dostać się do pokładu węgla i później pociąć go"chodnikami" na ściany.Ja pracuje w ścianie,czasami mam pilota w ręce ale nie 100m od kombajnu a 5 m gdzie czasami można nieźle bryłą kamienia czy też węgla oberwać.

 

 

 

Co do pilota to nie jestem 100m od kombajnu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prosty sposób można oszukać sterownik wykorzystując układ automatycznego opóźnienia załączania.

 

Taki najprostszy przekaźnik automatyczny np. PCR-513 firmy F&F z Pabianic kosztuje około 70 zł. Regulacja opóźnienia od 0,1 sek do 24 dni.

 

To o ile się nie mylę,albo coś podobnego stosuje czy też stosował bernard :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Twardy jesteś?

Jak wungiel ;)

Pracowało się już przy wyższych temperaturach,przy piecu hutniczym,przy walcowanych prętach i odlewanych kęsach stalowych gdzie temp.dochodziła do 50st.C i to ładnych kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie.Klimy brak,w górnym odcinku ściany jakieś 36-7deg,reszta ok 30deg,jest skrócony czas pracy ze względu na wysoką temp i wilgotność powietrza,nikt nie chodzi wcześniej bo węgla brak i wszyscy zostaja na własną odpowiedzialność bo gdyby ci się coś stało to się "góra" na ciebie wypnie.Miało cię tam już nie być i tyle.Jak wiesz co to jest mobbing to się nie będę dalej rozpisywał.

Przodek dla sprostowania to miejsce pracy drążenia chodnika aby dostać się do pokładu węgla i później pociąć go"chodnikami" na ściany.Ja pracuje w ścianie,czasami mam pilota w ręce ale nie 100m od kombajnu a 5 m gdzie czasami można nieźle bryłą kamienia czy też węgla oberwać.

 

 

 

Co do pilota to nie jestem 100m od kombajnu

 

No i wszystko jasne. A chodziły pogłoski, że sterujesz kombajnem z domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam sterownika typu eCoal czy Bruli więc nie za bardzo orientuje się o co chodzi w tych nastawach.

 

Natomiast zauważyłem jakieś sugestie ze strony użytkowników tych sterowników do producenta o zmianę oprogramowania i umożliwienie regulacji skrócenia czasu pracy podajnika opału.

 

W prosty sposób można oszukać sterownik wykorzystując układ automatycznego opóźnienia załączania.

 

Taki najprostszy przekaźnik automatyczny np. PCR-513 firmy F&F z Pabianic kosztuje około 70 zł. Regulacja opóźnienia od 0,1 sek do 24 dni.

 

Mylisz się Andrzeju.Przekaźnik się nie sprawdzi.Próbowałem.

Nie będę opisywał jak i dlaczego się nie da,ale się nie da.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak mozna sprawdz moje wykresy. Czujniki na 100 % dobrze skalibrowane

Grzałką elektryczną :D

Jeżeli kocioł (źródło ciepła) -ogrzewa bojler to w bojlerze zawsze będzie niższa lub prawie równa temperatura wody w trakcie ładowania-podnoszenia temperatury wody w bojlerze .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że sterownik albo sprawdza stan obciążenia wyjścia, lub triak w końcówce sterownika robi małe zakłócenia.

Wystarczy równolegle do cewki przekaźnika podłączyć obciążenie np. żarówkę 25W.

 

Ja w taki sposób mam odseparowany drugi sterownik. Tylko nie używam żarówki.

Taki by wystarczył ale jest drogi .

http://www.tme.eu/pl/details/rtx132-220-12s/przekazniki-czasowe-mechaniczne/alstom/rtx-132-220230-12sek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...