Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.

 

Posiadam piec z Instalco 23kw CWU ze sterownikiem Ecoal pracuje na automacie i bardzo często mam problem z zapłonem paliwa -ustawione mam 110 stopni.Czy ktoś z uzytkowników ma co podobnego i jakieś może podpowiedzi co z tym fantem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przyszły życzenia od Instalco, bardzo miłe, dziękujemy.

Miłe opinie na produkt,miłe życzenia.Psioczenie na forum=brak życzeń.

Karoka chyba kupił paleciaka 20 T opału.Przy takiej "roz-ciągliwości" zasobnika-przyda się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
tak się zastanawiam czy dobrze skalibrowałęm czujki i porównałęm sobie z

http://www.home.umk.pl/~vaisala/

 

No i bardzo dobrze to zrobiłęm :D

 

Czujniki kalibruje się w temp.ich potencjalnej pracy.Plus minus 10deg :)

Piszę o czujniku CO,spalin,powrotu,CWU.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe opinie na produkt,miłe życzenia.Psioczenie na forum=brak życzeń.

Karoka chyba kupił paleciaka 20 T opału.Przy takiej "roz-ciągliwości" zasobnika-przyda się :)

 

Akurat Sławek nie słodził ani wazeliną nie smarował ... jak się płacze z niewiadomych powodów to tak jest ...

 

A tym czasem spalanie spada :) temp na zewnątrz -8*C , powoli dochodzę do porozumienia z moją instalacją :)

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Akurat Sławek nie słodził ani wazeliną nie smarował ... jak się płacze z niewiadomych powodów to tak jest ...

 

A tym czasem spalanie spada :) temp na zewnątrz -8*C , powoli dochodzę do porozumienia z moją instalacją :)

 

Najmniejsze na cyklicznej pracy pomp ale kocioł brudny i pracuje jak kondesat - temp spalin < 90*C , zasilanie podłogówki 30*C, temp zadana CO 50*C ,temp pomieszczeń ~21*C, spalanie 6-7kg/d

 

Popracuj tak parę dni,niech te kilka ton budulca się wychłodzi.Zobaczysz ile spalisz jak trzeba będzie o dogrzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj tak parę dni,niech te kilka ton budulca się wychłodzi.Zobaczysz ile spalisz jak trzeba będzie o dogrzać :)

 

Musisz mnie na ziemię ściągać - ja tu już szampana otwieram :)

 

-6 -8*C mam już dosyć długo (V strefa), w południe jak jest słoneczko to wzrasta do -2*C ale na chwilkę (3-4h)

 

Mam nadzieję że tak zostanie. Wentylacja nie pracuje cały czas , nie mam GWC i pomimo reku wychładzała domek o 1*C spokojnie (nawiew +14*C przy -6*C na zew i 21*C wew), przy włączonym regulatorze pokojowym + bezwładność podłogówki = masakra.

 

Teraz reku pracuje cyklicznie (3x na dobę po 3h , reszta off)

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadkowa kilku rzeczy.

 

Wypisałem u góry - rck,wentylacja,praca pomp - algo CO u mnie większego znaczenia nie ma na tym niby retopalu. Jak się prawie ładnie wypala to wykresy z automatu i dwu stanu wyglądają prawie identycznie. Automat ma tą przewagę że jak się zmienią warunki to się dostosuje a dwu-stan musisz ręcznie korygować ...

 

Też miałem w kilka dni po ~17kg jak wiatr szalał a temp zewn były wyższe ... kręciłem dwu stanem , grupowym itd aż "wypatrzyłem" zależność , nie potrafię tego opisać to raczej taka heurystyka

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadkowa kilku rzeczy.

 

Wypisałem u góry - rck,wentylacja,praca pomp - algo CO u mnie większego znaczenia nie ma na tym niby retopalu. Jak się prawie ładnie wypala to wykresy z automatu i dwu stanu wyglądają prawie identycznie. Automat ma tą przewagę że jak się zmienią warunki to się dostosuje a dwu-stan musisz ręcznie korygować ...

 

Też miałem w kilka dni po ~17kg jak wiatr szalał a temp zewn były wyższe ... kręciłem dwu stanem , grupowym itd aż "wypatrzyłem" zależność , nie potrafię tego opisać to raczej taka heurystyka

 

 

RCK - jest

 

wentylacja z reku - jest

 

praca pomp - rozwiń

 

Mozsesz dać podglad na kocioł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK - jest

 

wentylacja z reku - jest

 

praca pomp - rozwiń

 

Mozsesz dać podglad na kocioł ??

Przecież ty wszystko wiesz to po co pytasz ?

Z takim prymitywem sobie nie radzisz ?

Widać tylko na forum potrafisz szczekać jak komputer masz przed sobą.

Już nie raz powtarzałem starą prawdę:

Z wielką dupą wszędzie się zmiścisz.,

Z wielką gębą już nie.

Przemyśl to sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mnie na ziemię ściągać - ja tu już szampana otwieram :)

 

-6 -8*C mam już dosyć długo (V strefa), w południe jak jest słoneczko to wzrasta do -2*C ale na chwilkę (3-4h)

 

Mam nadzieję że tak zostanie. Wentylacja nie pracuje cały czas , nie mam GWC i pomimo reku wychładzała domek o 1*C spokojnie (nawiew +14*C przy -6*C na zew i 21*C wew), przy włączonym regulatorze pokojowym + bezwładność podłogówki = masakra.

 

Teraz reku pracuje cyklicznie (3x na dobę po 3h , reszta off)

 

Widzicie teraz Panowie jak to jest, jak ktoś dobrze wykorzystuje ciepło które wyprodukuje kociołek !!! pomimo znacznych temp minusowych spalanie jest na poziomie < 10kg/doba, macie również tajemnice ogrzewania niskotemperaturowego (100 % podłogówka) i wychodzi na to że w domkach gdzie jest podłogówka (100%) nawet najmniejszy kociołek będzie za duży :) policzyć możecie sami 10kg/doba X 180-200dni sezonu grzewczego .... nie da sie??? da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
grupowe jest juz lepsze ale jak juz wiadomo sa pewne niedociagniecia tez wolalbym regulowac zmniejszajac podawanie niz nadmuch do ilosci opalu bo to troche bez sensu.

Długo poczekamy na zmiany,grupowe to dziecko ES,to oni muszą "to wymyślić"-nie użytkownicy.Gdyby myśleli inaczej-taka opcja jak regulacja dawki,przerwy-w grupowym dawno by już była :)

 

Masz Grundfosa Alphę 2,może pracować cyklicznie?Czy to zwykła pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile macie popiolu w swoich piecykach

Ja raz na dobe musze wyniesc szufladke

Spalam worek (25 kg) na dobe wiem ze to duzo ale taki dom

Moze co nie tak z tymi nadmuchami mam (8kW-43%, 12kW-49%)

Niby nie mam niedopalkow ani twardych spiekow

Te niby spieki ktore sie tworza to po rozgarnieciu pogrzebaczem rozpadaja sie w prawie pyl

Wegiel mam od Balki wiec chyba nie najgorszy

Nie wcisnal by mi dziadostwa do swojego pieca (chyba)

Niech ktos z laski swojej zerknie na moj ster bo mysle ze tego popiaolu chyba mam za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Panowie ile macie popiolu w swoich piecykach

Ja raz na dobe musze wyniesc szufladke

Spalam worek (25 kg) na dobe wiem ze to duzo ale taki dom

Moze co nie tak z tymi nadmuchami mam (8kW-43%, 12kW-49%)

Niby nie mam niedopalkow ani twardych spiekow

Te niby spieki ktore sie tworza to po rozgarnieciu pogrzebaczem rozpadaja sie w prawie pyl

Wegiel mam od Balki wiec chyba nie najgorszy

Nie wcisnal by mi dziadostwa do swojego pieca (chyba)

Niech ktos z laski swojej zerknie na moj ster bo mysle ze tego popiaolu chyba mam za duzo

Nic nie poradzisz póki nie zmienią softu.Dmuchasz tak dla tego bo grupowe podaje za duże porcje opału dla tego palnika,i nie da się go prowadzić z mniejszym nadmuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...