Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Po pierwsze tak mi sie zdaje ze my tylko dogrzewamy poki co po drugie masz efekt pierwszego sezonu, po trzecie z tego co podgladam Twoj dom to stoi na rowninie niczym nie osloniety wiec bedzie bral na siebie kazdy wiatr, ktora ma gdzie sie rozbujac. Jak dla mnie to co teraz mam juz jest zadawalajace w ubieglym roku tez sie wsciekalem, ze co nie ustawie to maks 7 dni wyciagam z zasobnika o przyczynach pisalem.

 

Wciaz twierdze, ze dla pewnych instalacji palenie w automacie sie kompletnie nie nadaje, grupowe jest juz lepsze ale jak juz wiadomo sa pewne niedociagniecia tez wolalbym regulowac zmniejszajac podawanie niz nadmuch do ilosci opalu bo to troche bez sensu.

 

Dom już pierwszą zimę ma za sobą wszystko jest wyschniete.

 

Z reku wody nie ma więc sucho

A ważniejsze to jaką kubature ogrzewasz ??? może masz użytkowej 100mk - a to ja Cie nie dogonie

od NW mam lasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie ile macie popiolu w swoich piecykach

Ja raz na dobe musze wyniesc szufladke

Spalam worek (25 kg) na dobe wiem ze to duzo ale taki dom

Moze co nie tak z tymi nadmuchami mam (8kW-43%, 12kW-49%)

Niby nie mam niedopalkow ani twardych spiekow

Te niby spieki ktore sie tworza to po rozgarnieciu pogrzebaczem rozpadaja sie w prawie pyl

Wegiel mam od Balki wiec chyba nie najgorszy

Nie wcisnal by mi dziadostwa do swojego pieca (chyba)

Niech ktos z laski swojej zerknie na moj ster bo mysle ze tego popiaolu chyba mam za duzo

 

ja teraz mam z zasobnika jedna szuflade i troche na dnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ty wszystko wiesz to po co pytasz ?

Z takim prymitywem sobie nie radzisz ?

Widać tylko na forum potrafisz szczekać jak komputer masz przed sobą.

Już nie raz powtarzałem starą prawdę:

Z wielką dupą wszędzie się zmiścisz.,

Z wielką gębą już nie.

Przemyśl to sobie.

 

Chaciałęm coś napisać - ale idą swiętą

 

Więc Wesołych i Spokojnych Świąt i Tobie życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czyli co sugerujesz ze mniejszy nadmuch to mniej popiolu czy jak?

Cos mi sie to nie zgadza

 

Nie zmniejszysz nadmuchu bo nie dopali opału.Zrozum,dla tego palnika taki soft grupowego to nieporozumienie.Podaje za dużo opału,aby to dopalić musisz dmuchać.Proces spalania ma się odbywać jak należy,a nie podawanie wymusza zwiększanie nadmuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo poczekamy na zmiany,grupowe to dziecko ES,to oni muszą "to wymyślić"-nie użytkownicy.Gdyby myśleli inaczej-taka opcja jak regulacja dawki,przerwy-w grupowym dawno by już była :)

 

Masz Grundfosa Alphę 2,może pracować cyklicznie?Czy to zwykła pompa?

 

Ja mam Alphę 2 na CO i pracuje cyklicznie.

Jak na razie nic jej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ja mam Alphę 2 na CO i pracuje cyklicznie.

Jak na razie nic jej nie jest.

Pytam bo chciałem spróbować takiej pracy.O ile przy takiej pracy tryb full autoadapt nie za bardzo ma sens,to inne tryby tak.Od serwisanta Grundfosa otrzymałem dziś odpowiedź ,że pompa nie powinna być wyłączana więcej a niżeli 2-3 razy na godzinę,nie wiem od czego to zależy.Dziś była nieczynna infolinia serwisowa Grundfosa,w poniedziałek zapytam jak to naprawdę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo chciałem spróbować takiej pracy.O ile przy takiej pracy tryb full autoadapt nie za bardzo ma sens,to inne tryby tak.Od serwisanta Grundfosa otrzymałem dziś odpowiedź ,że pompa nie powinna być wyłączana więcej a niżeli 2-3 razy na godzinę,nie wiem od czego to zależy.Dziś była nieczynna infolinia serwisowa Grundfosa,w poniedziałek zapytam jak to naprawdę jest.

 

Cyklicznie nie może pracować Alpha2 i Alpha2 L. Czy tylko Alpha2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
jak wam padnie ALPHA 2 AA to wymieniają od ręki na nową bo podoobno nienaprawialne, moja padła po 5 miesiącach i nie wykluczone, że z mojej winy, ale wymienili bez problemu

Pracowała cyklicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się Andrzeju.Przekaźnik się nie sprawdzi.Próbowałem.

Nie będę opisywał jak i dlaczego się nie da,ale się nie da.http://forum.muratordom.pl/images/smilies/happyyes.gif

 

Taki by wystarczył ale jest drogi .

Domyślam się, że sterownik albo sprawdza stan obciążenia wyjścia, lub triak w końcówce sterownika robi małe zakłócenia.

Wystarczy równolegle do cewki przekaźnika podłączyć obciążenie np. żarówkę 25W.

 

Ja w taki sposób mam odseparowany drugi sterownik. Tylko nie używam żarówki.

 

Też mnie interesuje dlaczego przekaźnik czasowy ma nie działać?

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tak mi sie zdaje ze my tylko dogrzewamy poki co po drugie masz efekt pierwszego sezonu, po trzecie z tego co podgladam Twoj dom to stoi na rowninie niczym nie osloniety wiec bedzie bral na siebie kazdy wiatr, ktora ma gdzie sie rozbujac. Jak dla mnie to co teraz mam juz jest zadawalajace w ubieglym roku tez sie wsciekalem, ze co nie ustawie to maks 7 dni wyciagam z zasobnika o przyczynach pisalem.

 

Wciaz twierdze, ze dla pewnych instalacji palenie w automacie sie kompletnie nie nadaje, grupowe jest juz lepsze ale jak juz wiadomo sa pewne niedociagniecia tez wolalbym regulowac zmniejszajac podawanie niz nadmuch do ilosci opalu bo to troche bez sensu.

 

Pisanie ile wyciąga kocioł na podajniku jest bez sensu, jak ktoś lubi chodzić po domu w kurtce i czapce i butach zimowych.

Jak piszesz to może udostępnij sterownik publicznie wtedy można sprawdzić ile wytrzymuje i dlaczego (jak kiedyś miałeś udostępniony i chwaliłeś się dwoma tygodniami to o ile pamiętam temperatura w domu była 17C), mi wytrzymuje 8 dni ale tam gdzie przebywam utrzymuje 22C, z jednej strony nie dogrzewam jeszcze góry, ale mam nie ocieplone rury w kotłowni/garażu i tam jest w granicach 16C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wam padnie ALPHA 2 AA to wymieniają od ręki na nową bo podoobno nienaprawialne, moja padła po 5 miesiącach i nie wykluczone, że z mojej winy, ale wymienili bez problemu

 

Ja mam 4szt ALPHY i wszystkie pracują cyklicznie i zobaczę kiedy padną, na pewną jest większe prawdopodobieństwo padnięcia jak coś się włącza i wyłącza ale tak to bym nic w domu nie włączał bo może już nie wstać. Ciekawe czy zwracacie uwagę przy podłączeniu pompy na biegunowość faza/0, może to jest przyczyna padnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja alpha chodzi cyklicznie(taka konieczność) 4 razy na godz się włącza i 2 rok chodzi a że gwarancja 5 lat wiec lepiej jak padnie w tym okresie :)

Nic nie pisali w papierach ,że nie może cyklicznie.

 

Ja też kupiłem 2 tony i ma wystarczyć a jak będzie zobaczymy :)

Ja miału z Czeczota :D

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4szt ALPHY i wszystkie pracują cyklicznie i zobaczę kiedy padną, na pewną jest większe prawdopodobieństwo padnięcia jak coś się włącza i wyłącza ale tak to bym nic w domu nie włączał bo może już nie wstać. Ciekawe czy zwracacie uwagę przy podłączeniu pompy na biegunowość faza/0, może to jest przyczyna padnięcia.

Również mam 4szt ALPHY-2 praca ciągłą,zasobnik C.W.U. ładowany grawitacyjnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie usiłuję podłączyć sterownik pod neta ale mi nie wychodzi.

Podczas zapisywania danych sterownika(ip, port, identyfikator) przez ponad godzinę trwałą próba połączenia ze sterownikiem i nic.

Obecnie w moich sterownikach jestem widoczny jako offline i nie ma możliwości edycji.

Co robię źle???

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...