Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Właśnie usiłuję podłączyć sterownik pod neta ale mi nie wychodzi.

Podczas zapisywania danych sterownika(ip, port, identyfikator) przez ponad godzinę trwałą próba połączenia ze sterownikiem i nic.

Obecnie w moich sterownikach jestem widoczny jako offline i nie ma możliwości edycji.

Co robię źle???

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC.

Musisz napisac cos wiecej

Z fusow nikt ci nie wywrozy

Na czym masz siec jakie zakresy IP

Jakie IP ustawiasz na sterowniu np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz napisac cos wiecej

Z fusow nikt ci nie wywrozy

Na czym masz siec jakie zakresy IP

Jakie IP ustawiasz na sterowniu np?

 

Podłączyłem pod TP-Link MR3420 + Huawei E3131s-2 + Aero2.

W sterowniku wpisałem to co mi się wyświetliło podczas dodawania sterownika na eSterownik czyli,

Identyfikator: 55B0CFB0E8

Adres IP serwera: 178.33.55.29

Port serwera: 27854

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod TP-Link MR3420 + Huawei E3131s-2 + Aero2.

W sterowniku wpisałem to co mi się wyświetliło podczas dodawania sterownika na eSterownik czyli,

Identyfikator: 55B0CFB0E8

Adres IP serwera: 178.33.55.29

Port serwera: 27854

IP serwera, maski i portu nie ruszaj, sterownik pamięta te rzeczy.

Musisz być wolne IP i sprawdzić bramę.

Nie dasz rady zadzwoń jutro do południa to pomogę, fona znajdziesz na mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest tak spokojnie ? Wracam z pracy i tylko pół strony do przeczytania ?

Panowie, co się dzieje ?

 

Nie no, chyba już się świąteczna atmosfera udziela. :wink:

Krzyś Ty też jestes zawiedziony ? :)

Dziś mam trochę czasu a tu trole zajęły się chyba świętami :)

Nie maja czasu grzebać w sterowniku to i problemów brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zapodałem jest uniwersalne i dotyczy każdego kotła,niezależnie od koloru.

 

Z tego co pogrubiłeś, najbardziej bezobsługowe na pewno nie jest, ale biorąc pod uwagę nasze polskie realia, koszt inwestycji i amortyzacji (tylko nie wyjeżdżaj z kotłownią i z kominami), to na obecną chwilę, grzanie węglem wychodzi najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Z tego co pogrubiłeś, najbardziej bezobsługowe na pewno nie jest, ale biorąc pod uwagę nasze polskie realia, koszt inwestycji i amortyzacji (tylko nie wyjeżdżaj z kotłownią i z kominami), to na obecną chwilę, grzanie węglem wychodzi najtaniej.

Napewno tak jest ? Sądzę,że się mylisz bo w przeliczeniu ekogroszku na kWh okazuje się,że nie jest on najtańszy.

 

A czemu mam nie wyjeżdżać z kominami ? Właśnie od tego jest OZC robione jeszcze przed budową,żeby zdecydować czy komin będzie nam potrzebny do systemu grzewczego czy możemy zrezygnować z jego postawienia celem zaoszczędzenia paru ładnych tys.zł.

(dlatego post timona powinien być automatycznie wklejany jako drugi post zaraz po pytaniu na temat kotła na ekogroszek)

Ja w projekcie gotowym miałem dwa odrębne kominy w dwóch różnych miejscach,na etapie adaptacji projektu kazałem swojemu architektowi zlikwidować jeden,ten w kotłowni,takim sposobem postawiłem tylko jeden komin do kominka zamiast dwóch co spowodowało automatyczne zaoszczędzenie kasy na drugim kominie.

Ale ja już przed budową miałem zrobione OZC i wiedziałem,że gaz ziemny i ekogroszek to dla mnie będą drogie rozwiązania na ogrzewanie i komin byłby zbędny...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno tak jest ? Sądzę,że się mylisz bo w przeliczeniu ekogroszku na kWh okazuje się,że nie jest on najtańszy.

 

 

Tak właśnie myślę.

 

Pierwsze lepsze porównanie z netu.

Najtaniej wychodzi gruntowa PC i kocioł na drewno. PC odpada ze względu na cenę, a kocioł na drewno ze względu na obsługę (trzeba by palacza zatrudnić).

 

Więc tak jak napisałem, w ogólnym rozrachunku węgiel wychodzi najtaniej.

 

Nie biorę pod uwagę tych 20 minut raz w tygodniu na obsługę. Bo ktoś może BARDZO cenić swój czas ;)

1kWh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mix'a Pieklorza z Jaretem ( 2do1) kupione w Bartexie.

Pieklorz, jest wilgotny, ale do kolejnego zasypu już będzie lepiej. ( Jaret jak pieprz )

W popielniku tak:

2013-12-22 09.58.16.jpg

Te gubsze frakcje po ściśnieciu rozpadają się na popiół.

Parametry i histogram:

Zrzut ekranu 2013-12-22 10.02.jpg

Sprawa z ustawieniami jest 'świeża', ale przy zmniejszeniu nadmuchu widać dym z komina. Przy obecnym jeszcze muszę poobserwować, co się dzieje w wymienniku ( ewentualna sadza ) Pewnie dla spokoju +1 na nadmuchu, ale wtedy w popielniku większe kawałki. ( Pracował chwilę na większym nadmuchu i tak było )

Jest ok, czy jeszcze jakieś kombinacje uskuteczniać ?

 

Tego mixa mam 375kg, więc nie będę się rozczulał bardzo. Za chwilę wracam do Kazika Juliusza i tam było przyzwoicie, jak się skończy wrzucam Retopal i tego mam więcej, zatem wtedy będzie trzeba obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślę.

 

Pierwsze lepsze porównanie z netu.

Najtaniej wychodzi gruntowa PC i kocioł na drewno. PC odpada ze względu na cenę, a kocioł na drewno ze względu na obsługę (trzeba by palacza zatrudnić).

 

Więc tak jak napisałem, w ogólnym rozrachunku węgiel wychodzi najtaniej.

 

Nie biorę pod uwagę tych 20 minut raz w tygodniu na obsługę. Bo ktoś może BARDZO cenić swój czas ;)

 

lepiej by było do porównania wziąć średnioroczny COP dla pomp i wyniki sprawności eksploatacyjnej np SUSPENSERA

wtedy wyjdzie lepiej niż takie czysto teoretyczne cyfry, które da się tylko w labo osiągnąć

a jak dodamy do tego że przy kotle węglowym zazwyczaj inwestor jest "uszczęśliwiony" kotłem przewymiarowanym i sprawność nie przekracza 50% to wyjdzie taniej lub w tych samych pieniądzach pompą ciepła powietrzną

 

a najważniejszym problemem o którym cytując mnie artur zapomniał dodać jest powierzchnia domu o którym była dyskusja

o ile dla domu w okolicy 200m można wstawić malutki kociołek -10-12KW to w mniejszych domach nawet te najmniejsze będą pracować z kiepską sprawnością marnując opał i pieniądze

w ostatecznym rozrachunku wyjdzie cena KWh z węgla nie 0,17zł a w okolicy 0,2 lub więcej

wyjdzie tanio w zakupie ale potem koszty mogą być wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno tak jest ? Sądzę,że się mylisz bo w przeliczeniu ekogroszku na kWh okazuje się,że nie jest on najtańszy.

 

A czemu mam nie wyjeżdżać z kominami ? Właśnie od tego jest OZC robione jeszcze przed budową,żeby zdecydować czy komin będzie nam potrzebny do systemu grzewczego czy możemy zrezygnować z jego postawienia celem zaoszczędzenia paru ładnych tys.zł.

(dlatego post timona powinien być automatycznie wklejany jako drugi post zaraz po pytaniu na temat kotła na ekogroszek)

Ja w projekcie gotowym miałem dwa odrębne kominy w dwóch różnych miejscach,na etapie adaptacji projektu kazałem swojemu architektowi zlikwidować jeden,ten w kotłowni,takim sposobem postawiłem tylko jeden komin do kominka zamiast dwóch co spowodowało automatyczne zaoszczędzenie kasy na drugim kominie.

Ale ja już przed budową miałem zrobione OZC i wiedziałem,że gaz ziemny i ekogroszek to dla mnie będą drogie rozwiązania na ogrzewanie i komin byłby zbędny...

 

 

Arturo Ty grzejesz PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej by było do porównania wziąć średnioroczny COP dla pomp i wyniki sprawności eksploatacyjnej np SUSPENSERA

wtedy wyjdzie lepiej niż takie czysto teoretyczne cyfry, które da się tylko w labo osiągnąć

a jak dodamy do tego że przy kotle węglowym zazwyczaj inwestor jest "uszczęśliwiony" kotłem przewymiarowanym i sprawność nie przekracza 50% to wyjdzie taniej lub w tych samych pieniądzach pompą ciepła powietrzną

 

a najważniejszym problemem o którym cytując mnie artur zapomniał dodać jest powierzchnia domu o którym była dyskusja

o ile dla domu w okolicy 200m można wstawić malutki kociołek -10-12KW to w mniejszych domach nawet te najmniejsze będą pracować z kiepską sprawnością marnując opał i pieniądze

w ostatecznym rozrachunku wyjdzie cena KWh z węgla nie 0,17zł a w okolicy 0,2 lub więcej

wyjdzie tanio w zakupie ale potem koszty mogą być wyższe

 

No właśnie ciekaw jestem jaki jest COP średnioroczny i jaki jest w sezonie zimowym dla PPC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślę.

 

Pierwsze lepsze porównanie z netu.

Najtaniej wychodzi gruntowa PC i kocioł na drewno. PC odpada ze względu na cenę, a kocioł na drewno ze względu na obsługę (trzeba by palacza zatrudnić).

 

Więc tak jak napisałem, w ogólnym rozrachunku węgiel wychodzi najtaniej.

 

Nie biorę pod uwagę tych 20 minut raz w tygodniu na obsługę. Bo ktoś może BARDZO cenić swój czas ;)

 

Te dane na temat pomp i tak są mocno "podkoloryzowane" , bo watpie aby w czasie całego sezon grzewczego utrzymać COP=3 ...

Jak będzie 2-2.5 to będzie bardzo dobrze ...

 

A kocioł ? Czym zimniej tym lepiej , tym większa sprawność ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...