Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ma.Żyjemy w kraju,gdzie ludzie aby wybudować dom biorą kredyty.Mało kto myśli o tym ,czy da radę go spokojnie spłacać.Wszyscy jednak zgodnie wiedzą ,że dom to minimum 140-160m2,nie ważne czy ich stać potem to utrzymać czy nie.Dodatkowe 20m2,a co tam-nie zginie.Ale jak trzeba zapłacić za indywidualny projekt 8-9tys,albo za OZC-noooo to szkoda kasy.Timon ma rację.Na takie "pierdoły" to nam jest zawsze szkoda kasy.

To tak jak z instalacją CO,sześć pomp,zwrotnych masa,XD-ze dwie sztuki itd.Im więcej i drożej tym lepiej.Popatrz na układ kolegi flutebox-wiesz ile siana to kosztowało?A spali -jak się zrobi zimniej o 30% za dużo.Nie dawno na moim wątku kolega w84u opisał jaki ma układ.Poczytaj.

 

 

Lepiej mniej a w lepszej technologi,a jak potrzebujemy więcej m2 (bo rodzina spora) -to trzeba się zastanowić kto to później utrzyma,i za co.Może najzwyczajniej czasem nas na dom nie stać ...

Koorna,ludzie na FM zakładają wątki pt.Lepiej założyć polar ,czy podkręcić ogrzewanie :)

 

Novy spokojnie. Zobaczymy jak poczynie pewne kroki o których nie będę tu pisać :) poza tym nie ma drzwi i klamek w oknach i z tych dziur wieje. Bramę garazowa 5 m szeroką i żadnych drzwi oddzielajacych dom od garażu. Dom stał przez jedną zimę nie ogrzewany. Jestem spokojny i narazie się nie podniecam. System mam fajny jestem z niego zadowolony.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
hehe no fakt Arturo też się zna na doradzaniu.......

Własnie przez takich jak Ty inwestorzy wdepują w bagno robiąc instalacje mieszane czy same grzejniki w domu lub instalując podłogówki z siłownikami pod kotły na ekogroszek wciskane im przez ludzi twojego pokroju.

Spoko,ich bagno ale dziwie się,że nikt Ci jeszcze nie napluł w twarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

 

Nie masz racji,a wręcz jesteś w bardzo dużym błędzie,chodzi o wytłuszczenie.

 

Nie masz racji,instalacja mieszana to błąd i kosztowniejsza od podłogówki w 100%

Jeśli chodzi o koszty,też jesteś w błędzie.

Absolutnie się nie zgadzam z własnego doświadczenia.Drugi raz dokładnie zrobiłbym tak samo jak mam czyli: 100% podłogówki i opcjponalnie 4 kaloryfery (w tym 2 drabinki)tam gdzie uważałem iż będa potrzebne jako dodatek są i nie żałuję!Ponadto gdy mnie kiedyś najdzie zmiana systemu ogrzewania żaden kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio zostaw żonę czasem się przydaje :D

średnie zużycie paliwa 24.99 kg/d i 320m2 do ogrzania, daj panie Boże wszystkim takie wyniki.Ja bym taki kocioł całował ;)

Proponuję jak przedmówcy piszą wrócić do tematu a nie do trolowania.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranne kalafiory, co robię źle? Czy to jednak norma?

 

[ATTACH=CONFIG]231374[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231375[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231376[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231377[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231378[/ATTACH]

 

Wydaję mi się, że za mocno dmuchasz na poziomie 12kW stąd są te kalafiory mimo ładnego histogramu (ale ja bym się tak bardzo nim nie podpierał- histogram swoje, a w komorze spalnia masz co masz i w popielniku). Nie musisz moich rad brać do serca bo zaraz mnie ktoś zgani, że nowicjusz uczy spalania innych. Zmniejszałbym na początek o 1% nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio zostaw żonę czasem się przydaje :D

średnie zużycie paliwa 24.99 kg/d i 320m2 do ogrzania, daj panie Boże wszystkim takie wyniki.Ja bym taki kocioł całował ;)

Proponuję jak przedmówcy piszą wrócić do tematu a nie do trolowania.

A jak minertu spala 30kg na takiej powierzchni to pisze się że oszust :).

Gdyby popalił w innym i nie tym o którym się wydaje niektórym że piszę miałby porównanie i nie pisał by pierdół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio zostaw żonę czasem się przydaje :D

średnie zużycie paliwa 24.99 kg/d i 320m2 do ogrzania, daj panie Boże wszystkim takie wyniki.Ja bym taki kocioł całował ;)

Proponuję jak przedmówcy piszą wrócić do tematu a nie do trolowania.

Nie ma co wierzyć w te statystyki są do bani totalnie wystarczy że zmienisz ilość kg/min i już masz 10kg i kocioł 100KW,

Jak ktoś sumiennie podaje załadunki to można z tego coś wywnioskować

Zobacz na moje wykresy od wczoraj non stop chodził - podnosiłem tem wew.

to wyszło jakieś 136x0.33(ostatnio po przeliczeniu było 0,4) to ok 45-50 kg a tak nie jest faktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak minertu spala 30kg na takiej powierzchni to pisze się że oszust :).

Gdyby popalił w innym i nie tym o którym się wydaje niektórym że piszę miałby porównanie i nie pisał by pierdół :)

 

Nie wiem jaki dom ma minertu

Ja grzanej podlogi mam 240m2 80m2 grzeje się samo,

Tylko jak statystyki minertu sa prawdziwe to po co ja obkladalem dom 25cm styro, na dachu 0,5m welny, reku i okna 3 szybowe no po co jak to nic nie daje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to już wigilia ???

 

:rotfl:

 

Mam dwie prośby :

 

1. Chociaż do 2.01.2014 mógłbyś tak łagodniej ?

 

2. Po ile ten drugi bufor ? Chyba że coś innego chcesz pozbyć ...

 

 

 

Też sobie zrobiłem inny kociołek po LAN , zrób taki na esterownik.pl to będziesz gość :)

 

Statystyki faktycznie można traktować jak ...

Chociaż mogli by dodać do softu ilość wungla na pełny zasobnik , wtedy przynajmniej niepełny załadunek można by zrobić ...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Świąt użytkownikom obecnym i przyszłym życzę wszystkiego najlepszego.

Oby wszystkie zimy były takie jak obecna do tej pory, aby spalanie było w miarę i taki sam popiół, oby zadowolenie z posiadanego kotła się nie popsuło i oby nasi producenci sterownika i kotła myśleli o nas i nie zapominali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

 

Mam dwie prośby :

 

1. Chociaż do 2.01.2014 mógłbyś tak łagodniej ?

 

2. Po ile ten drugi bufor ? Chyba że coś innego chcesz pozbyć ...

 

 

 

Też sobie zrobiłem inny kociołek po LAN , zrób taki na esterownik.pl to będziesz gość :)

 

Statystyki faktycznie można traktować jak ...

Chociaż mogli by dodać do softu ilość wungla na pełny zasobnik , wtedy przynajmniej niepełny załadunek można by zrobić ...

 

ad1 przeciez ja jestem lagodny

 

ad2 To nie o bufor chodzi

Niestety esterownik ma swojego PNG'a trzeba by przerobic skrypty - a da sie to zrobic i niezajlo by wcale duzo wiecej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wierzyć w te statystyki są do bani totalnie wystarczy że zmienisz ilość kg/min i już masz 10kg i kocioł 100KW,

Jak ktoś sumiennie podaje załadunki to można z tego coś wywnioskować

Jest to możliwe ale jak piszesz trzeba poświęcić temu trochę czasu i najlepiej palić jednym paliwem, wtedy będą to zbliżone wartości.

Ja nie obsługuję pieca, nie sypię do niego węgla, nie czyszczę go, robią to synkowie.

Mają pilnować żeby piec nie wygasł, sypią co pod ręką jest, jeśli jest jakiś nowy opał testowany to idę wtedy zobaczyć jak się wypala, czy się nie spieka i tyle mojej roboty a raczej jej całkowity brak.

Ostatnio była i Wesoła, był mój węgiel, był jeszcze Resover chyba sprzed 5-ciu lat, jak syn poszedł ostatnio to palnika nie było widać gdzie jest a popiołu było pod drzwiczki.

Jak widac nawet przy takiej ilości nic się nie zatkało o co byli niektórzy niespokojni i też były roztrzepywane jakieś domysły i straszenie innych.

Nie mam czasu żeby tam przesiadywać jak lata temu, pali się mam ciepło, komu się nie podoba jak pracuje mój kocioł niech się nie patrzy, to mój piec i mi ma się podobać a nie komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki dom ma minertu

Ja grzanej podlogi mam 240m2 80m2 grzeje się samo,

Tylko jak statystyki minertu sa prawdziwe to po co ja obkladalem dom 25cm styro, na dachu 0,5m welny, reku i okna 3 szybowe no po co jak to nic nie daje ??

Kalio po to żeby nie kupować kotła 30kW a takiego mikrusa.

To za co zapłaciłeś wróci Ci się z czasem, to były dobrze wydane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Ostatnio była i Wesoła, był mój węgiel, był jeszcze Resover chyba sprzed 5-ciu lat, jak syn poszedł ostatnio to palnika nie było widać gdzie jest a popiołu było pod drzwiczki.

Jak widac nawet przy takiej ilości nic się nie zatkało o co byli niektórzy niespokojni i też były roztrzepywane jakieś domysły i straszenie innych.....

 

Drzwiczki wyczystki, naprade to rzeczywiście musi być super, a co z ciśnieniami na palniku.

 

Przepraszam ale cholernie duże spieki musiałeś mieć lub kierownice otwartą. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mniej więcej prawdę pokazuje no może z malutkim marginesem bo nie waże zasypów .Ładuję zasobnik co 11-14 dni zalezy od pogody.

 

Ja pamietam po OCZ jak wyszedl wynik 14kW/m2 to to z wiaderka wegla mialo na tydzien wystarczyć.

 

Życie zweryfikowało - chyba się cięszę że nie mam PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonę?

 

:lol2: - Sławek wygrał :)

 

 

 

ad1 przeciez ja jestem lagodny

 

ad2 To nie o bufor chodzi

Niestety esterownik ma swojego PNG'a trzeba by przerobic skrypty - a da sie to zrobic i niezajlo by wcale duzo wiecej miejsca

 

No troszkę złośliwie to napisałem ;)

 

Może lepiej taką zabawka się zająć -> http://allegro.pl/beaglebone-black-lepszy-niz-raspberry-pi-i3776118732.html , na razie myślę o rekuperatorze , bo ten dospelowski ster mi nie odpowiada ... kto wie co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...