Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Do tego nie potrzebuję upoważnień, jak widać obok mojego awatara to na forum jestem od dłuższego czasu, byłem i jestem takim samym userem jak Ty.

Jeśli mam coś do powiedzenia i mam czas to piszę.

Piszę to co udało mi się zauważyć eksploatując teraz już drugi kocioł na eko groszek, znam trochę sterownik bo muszę skoro je serwisuję, czasem uda mi się coś podpowiedzieć klientowi jak tego potrzebuje i nic więcej.

I powiem Ci tak, producentowi zależy na takich dystrybutorach którzy w razie czego pomogą klientowi, jak trzeba to podjadą i zobaczą co się dzieje a nie zależy mu na takich którzy tylko zarabiają na sprzedaży kotłów.

Zadowala Cię taka szczera odpowiedź ?

 

Moj sprzedwca też mi pomógł tylko jakoś nie może dostać tego swiskta papieru od instalko.

Jak serwisujesz sterowniki to załatw mi wstad przed kompilacja do AT2560

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widziałem, zrobiłem tak jak piszesz. Jesteś 1 z tych 2 osób :)

 

Zobacz ja mam spieki w promocji z węglem, do niedawna cała szuflada takich (brązowych i czarnych szklistych)

 

http://www.youtube.com/watch?v=PJqk52S0tns

 

za dużo powietrza to jeden rodzaj , za mało to drugi , do tej pory nie udało się ich zlikwidować całkowicie , teraz testuję parę gadgetów - na razie jest dużo lepiej ale za wcześnie żeby szampana otwierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak minertu spala 30kg na takiej powierzchni to pisze się że oszust :).

Gdyby popalił w innym i nie tym o którym się wydaje niektórym że piszę miałby porównanie i nie pisał by pierdół :)

 

Ale minertu ma saunę w domu :)

Już nie raz pisałem podnieście temp w swoich domach do mojej 26deg i więcej i powiedzcie ile wtedy spalicie.

Dla mnie zmiana była na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na świeżo - widać , jednak trzeba czasu coby popracował w różnych temp ...

Jakbyś się podzielił obserwacjami ,generalnie wszyscy którzy założyli . Jakie wymierne korzyści przynosi?spada spalanie?czy to tylko marketing? ....ja zakupiłem i czekam na dostawę..

Ja mam właśnie 20ke komin :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Świąt użytkownikom obecnym i przyszłym życzę wszystkiego najlepszego.

Oby wszystkie zimy były takie jak obecna do tej pory, aby spalanie było w miarę i taki sam popiół, oby zadowolenie z posiadanego kotła się nie popsuło i oby nasi producenci sterownika i kotła myśleli o nas i nie zapominali :)

 

Hej zbigmaz01, dlaczego Ciebie tak ostatnio mało na forum ?

 

Tobie też wszystkiego naj... życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adkwapniewski - no ja jednak odradzam takie eksperymenty. Jak masz ubezpieczoną chałupę i tfu tfu nie daj Boże coś się stanie - to o kasie z polisy zapomnij. A odnośnie gości z większymi kominami i co się im dzieje - ja mam fi 180 komin systemowy w zakładzie ( tam skąd teraz są moje wykresy ). RCK brak. Xaverego jakoś przeżyłem. Wszystko się da ustawić. Obserwujesz - wnioskujesz - wprowadzasz zmiany. I ma chodzić. Edytowane przez kobra64
dopisanie adresata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranne kalafiory, co robię źle? Czy to jednak norma?

 

[ATTACH=CONFIG]231374[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231375[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231376[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231377[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231378[/ATTACH]

 

Kolega chyba kalafiora nie widział.

Ogień na środku palnika, popiół ok. Jeśli to coś się w palcach rozkrusza, a dodatkowo samo spada do popielnika, to wszystko jest git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze o RCK Wam napiszę. Jak dla mnie - to tylko takie na wylocie komina. Co się stanie, jak akurat zawieje halny ( z góry na dół wieje - wiatr fenowy ) a klapka w zamontowanym w wyczystce RCK się zablokuje ( wszystko się może zepsuć )? I żywy stąd nie wyjdzie nikt, i żywy stąd nie wyjdzie nikt...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adkwapniewski - no ja jednak odradzam takie eksperymenty. Jak masz ubezpieczoną chałupę i tfu tfu nie daj Boże coś się stanie - to o kasie z polisy zapomnij. A odnośnie gości z większymi kominami i co się im dzieje - ja mam fi 180 komin systemowy w zakładzie ( tam skąd teraz są moje wykresy ). RCK brak. Xaverego jakoś przeżyłem. Wszystko się da ustawić. Obserwujesz - wnioskujesz - wprowadzasz zmiany. I ma chodzić.

 

 

Chce Ci się kręcić ? Mnie się już znudziło ... W południe -2*C , wieczorem -13*C - dziwne stany raz nadmuch 38% wystarcza a innym razem 43% to mało - jak na razie huśtawki się skończyły - na jak długo okaże się po lutym ;) W tym roku prorokuję znowu -37*C :)

 

A tak jeszcze o RCK Wam napiszę. Jak dla mnie - to tylko takie na wylocie komina. Co się stanie, jak akurat zawieje halny ( z góry na dół wieje - wiatr fenowy ) a klapka w zamontowanym w wyczystce RCK się zablokuje ( wszystko się może zepsuć )? I żywy stąd nie wyjdzie nikt, i żywy stąd nie wyjdzie nikt...

 

 

Kotłownia oddzielona "śluzą" od reszty domu , w kotłowni grawitacja , reszta mechaniczna z odzyskiem - więc nie widzę problemu.

 

Zablokować się może , ale chyba jak coś tam wpadnie do komina

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...