Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Po 28h palenia mam tyle i tak w popielniku jak na zdjęciu poniżej. Wygląda to dobrze? Poszło na oko jakieś 50kg groszku. Czy nie za dużo w popielniku? Instalacja otwarta z dużą ilością wody, więc nagrzanie jej trochę potrwało. Dom 120m2, grzane jakieś 110-115m2, gdzie korytarz mocno niedogrzany (mały grzejnik i duże straty, bo ciągnie z ganku). Brak ocieplenia, okna to stare plastiki. Na początku grzebałem co nieco, ale wieczorem jak mu podniosłem CO z 55deg do 60deg to do rana nic nie było ruszane.

DSCF1730.jpg

 

Sterownik już bangla w necie ale wyłączony, bo jeszcze muszę drobną rzecz poprawić w instalacji - ciekną 2 śrubunki (jeden to stary zbuk, a drugi ma uszczelkę do dupy i ze dwie trzeba mu wcisnąć, bo tak jednego udało się "załatać"). Później dorzucę sobie adres stera do stopki. Na teraz mogę tutaj dać adres, ale wątpię, że przed południem odpalę kocioł (RCK może jeszcze przy okazji zamontuję).

https://esterownik.pl/sterownik/3880

 

Byłbym zapomniał napisać, że to RBR 17kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry węgiel ... ja narzekać nie mogę, ale mógłby być lepszy ;) Sorry za niską jakość ale pobije ktoś takie ciasteczko ? ->

[ATTACH=CONFIG]231528[/ATTACH]

 

Z przed montażu rck, zabawa nadmuchem 60% - 100%.

Normalnie potwór jak z Władcy Pierścieni:)

Gratuluje ja takiego jeszcze nie widziałem:D

 

SiNi z 50 kg szuflada to ogólna norma a spalanie będzie spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mix'a Pieklorza z Jaretem ( 2do1) kupione w Bartexie.

Pieklorz, jest wilgotny, ale do kolejnego zasypu już będzie lepiej. ( Jaret jak pieprz )

W popielniku tak:

[ATTACH=CONFIG]231340[/ATTACH]

Te gubsze frakcje po ściśnieciu rozpadają się na popiół.

Parametry i histogram:

[ATTACH=CONFIG]231341[/ATTACH]

Sprawa z ustawieniami jest 'świeża', ale przy zmniejszeniu nadmuchu widać dym z komina. Przy obecnym jeszcze muszę poobserwować, co się dzieje w wymienniku ( ewentualna sadza ) Pewnie dla spokoju +1 na nadmuchu, ale wtedy w popielniku większe kawałki. ( Pracował chwilę na większym nadmuchu i tak było )

Jest ok, czy jeszcze jakieś kombinacje uskuteczniać ?

 

Tego mixa mam 375kg, więc nie będę się rozczulał bardzo. Za chwilę wracam do Kazika Juliusza i tam było przyzwoicie, jak się skończy wrzucam Retopal i tego mam więcej, zatem wtedy będzie trzeba obserwować.

 

Ponawiam, bo przez ostatnie pieprzenie o pompach się nic nie dowiedziałem.

popiół z dzisiaj

2013-12-23 09.54.11.jpg

2013-12-23 09.54.06.jpg

 

Coś poprawiać, czy ujdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, bo przez ostatnie pieprzenie o pompach się nic nie dowiedziałem.

popiół z dzisiaj

[ATTACH=CONFIG]231552[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]231553[/ATTACH]

 

Coś poprawiać, czy ujdzie ?

 

Jak nie ma tragicznych spieków dał bym wiatraczek +1

Ja od pewnego czasu pale na Piekarzu i jade na 40% nadmuch, popielnik czyszczę raz na 9dni

Na wcześniejszym wungielku co 4dni przy nadmuchu 47% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IP serwera, maski i portu nie ruszaj, sterownik pamięta te rzeczy.

Musisz być wolne IP i sprawdzić bramę.

Nie dasz rady zadzwoń jutro do południa to pomogę, fona znajdziesz na mojej stronie.

 

Panie Wieśku jestem już widoczny :cool:

Dziękuję za pomoc.

 

Jeszcze nie wszystko wygląda cacy bo dom się jeszcze wygrzewa i palacz ze mnie słaby ale pomału się uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, mam pytanie odnośnie trybu podtrzymania. Ostatnio trochę kombinuję z ustawieniami i tak to wczoraj doprowadziłem piec do trybu podtrzymania, w którym zaczął dmuchać najpierw 52% potem wskoczył na 62% mimo iż jest ustawione 42% w trybie podtrzymania. Może mi to ktoś wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...