Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Dzisiaj miałem awarię prądu , w nocy wyłączali parę razy na parę minut ale rankiem nie było prądu 2 godziny - kocioł się podniósł sam i to na niby "wesołej" (praktycznie brak popiołu) :) UPS chyba nie będzie potrzebny :)

 

Ja z zakupem zwlekałem ponad 3lata.W końcu go zakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Próbuję skonfigurować statystyki i nie wiem co wpisać w polu :

Ilość kg/min pracy podajnika

 

Wiem że o tym było już nie raz pisane ale nie chce mi się szukać bo przecież święta są :lol2:

miał średnio 0,35 do nawet 0,37kg/min

eko groszek 0,32 do 0,34kg/min

groszek około 0,27 do 0,29 kg/min

Jak chcesz po aptekarsku to trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fif.com.pl/lista_produktow/32 (w84u i fenix2 byli szybsi :) )

 

Ja dzisiaj miałem akcję z zablokowany podajnikiem ... nie zerwało zawleczki (?) ale nie podawał tylko było słychać że się męczy ... wyciągnąłem cały węgiel z kosza , część z ślimaka , po drugiej próbie włączenia ruszył :) Dowiedziałem się po co jest otwór w koszu - mógłby być większy ;)

 

Tylko teraz buczy jak podaje ...

 

Jest coś jeszcze w ślimaku ? Czy coś się stało z silnikiem ?

 

Na drugi raz, jak już wyciągniesz prawie cały węgiel to warto także wyciągnąć ślimak. Niewiele więcej roboty, a masz pewność, że nic nie ma na ślimaku, ani w podajniku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja liczyłem że mikołaj przyniesie nam Certyfikat na święta. I dupa.

 

Czy ktoś z forumowiczów widział ów certyfikat ???

 

A może ktoś świeżo kupił kocioł i takowy posiada.

 

Kalio chodzi Ci chyba o "świadectwo" a nie o certyfikat wyrażaj się poprawnie bo Zawijana wprawisz w konsternację :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi raz, jak już wyciągniesz prawie cały węgiel to warto także wyciągnąć ślimak. Niewiele więcej roboty, a masz pewność, że nic nie ma na ślimaku, ani w podajniku.

Pozdrawiam

 

W Imieniny była sytuacja awaryjna , kluczy i innych "wkrętaków" nie miałem ze sobą ;) Dzisiaj nie dotarłem , może jutro się uda :D Generalnie udzieliła mi się świąteczna atmosfera :rolleyes:

piwo-na-weselu-300x225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fif.com.pl/lista_produktow/32 (w84u i fenix2 byli szybsi :) )

 

Ja dzisiaj miałem akcję z zablokowany podajnikiem ... nie zerwało zawleczki (?) ale nie podawał tylko było słychać że się męczy ... wyciągnąłem cały węgiel z kosza , część z ślimaka , po drugiej próbie włączenia ruszył :) Dowiedziałem się po co jest otwór w koszu - mógłby być większy ;)

 

Tylko teraz buczy jak podaje ...

 

Jest coś jeszcze w ślimaku ? Czy coś się stało z silnikiem ?

Wesołych Świąt Wszystkim życzę

Może kondensator stracił pojemność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi raz, jak już wyciągniesz prawie cały węgiel to warto także wyciągnąć ślimak. Niewiele więcej roboty, a masz pewność, że nic nie ma na ślimaku, ani w podajniku.

Pozdrawiam

 

Koledze w Kostrzewie też zablokowało ślimaka i nie zerwało zawleczki, ale odkręcił śruby mocujące silnik z reduktorem i obudową i wyciągnął całość ze ślimakiem (znalazł w pelecie kawałek pręta żebrowanego fi16), później całość włożył i dokręcił śruby. Ciekawe czy u nas z ekogroszkiem przeszedł by ten manewr (nawet nie musiał opróżniać zasobnika, a był pełny, tylko trochę peletu na podłogę się wysypało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , mam problem piec nie dopala mi ekogroszku duża jego część trafia do szuflady . Dom jest na etapie budowy , temperatura na ogrzewanie podłogowe ustawiona na 20 stopni ( zasilanie ), ogrzewanie na poddaszu ustawione za pomocą termostatów na ok 14 stopni . Jedna sprawa na pewno jest źle zrobiona , czujnik temperatury powrotu jest na powrocie podłogówki i wskazuje temperaturę ok 18-20 stopni ( faktyczna temperatura jest wyższa ). Czy takie złe umiejscowienie czujnika może powodować moje problemy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , mam problem piec nie dopala mi ekogroszku duża jego część trafia do szuflady . Dom jest na etapie budowy , temperatura na ogrzewanie podłogowe ustawiona na 20 stopni ( zasilanie ), ogrzewanie na poddaszu ustawione za pomocą termostatów na ok 14 stopni . Jedna sprawa na pewno jest źle zrobiona , czujnik temperatury powrotu jest na powrocie podłogówki i wskazuje temperaturę ok 18-20 stopni ( faktyczna temperatura jest wyższa ). Czy takie złe umiejscowienie czujnika może powodować moje problemy ?

 

Do rozwiązania zagadki przydałoby się żebyś podał jakieś dane w jaki sposób palisz: automat, grupowe czy ręczny.

Ogólnie przy niedopałach należy zwiększyć czas przerwy lub podnieść moc dmuchawy na początek o 1% podaj link do sterownika będzie łatwiej. Jeżeli zmieniasz ustawiania staraj się robić to na jednym parametrze jak zwiększasz dmuchawę to nie ruszaj czasu podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , mam problem piec nie dopala mi ekogroszku duża jego część trafia do szuflady . Dom jest na etapie budowy , temperatura na ogrzewanie podłogowe ustawiona na 20 stopni ( zasilanie ), ogrzewanie na poddaszu ustawione za pomocą termostatów na ok 14 stopni . Jedna sprawa na pewno jest źle zrobiona , czujnik temperatury powrotu jest na powrocie podłogówki i wskazuje temperaturę ok 18-20 stopni ( faktyczna temperatura jest wyższa ). Czy takie złe umiejscowienie czujnika może powodować moje problemy ?

 

Temperatura powrotu nie ma wpływu na pracę algorytmu spalania.

Jeśli niedopala Ci na automacie, to ustaw dmuchawę na początek na +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój nowiutki kociołek stoi w garażu i czeka na jutrzejsze odwiedzimy instalatora. Jestem nowy w dziedzinie pieców z podajnikiem. Zakupiłem RBR 17kw. Możecie mi podpowiedzieć jakieś zgrubsza wskazówki dla nowego użytkownika tego piecyka. Jakieś ogólne porady starych wyjadaczy. Nawet opału jeszcze niemam i coś trzeba bedzie na początek kupić do pojemnika. Teraz będę ogrzewał jedynie budowę bo wprowadzać się narazie nie zamierzam. Dom bez ocieplenia jedynie dach już na gotowo z dociepleniem (płaski betonowy). Powierzchnia ogrzewana ok 250 m2 100% podłogówka + garaż ok 58 m2 1 grzejnik. Możecie mi bliżej naświetlić o co dokładnie chodzi w tym spalaniu grupowym i czy mam się tym bawić narazie? Tak wogóle z tego co czytam to się zastanawiam czy nie było lepiej kupić 11 kW ale to już wyjdzie w praniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to Instalko zmieniło moc kotła z 11kW na 12kW?

 

Myślałem że gdzieś się ktoś w poście pomylił i grzebałem w forum, a tu się okazuje że na stronach sprzedawców jest zmiana na 12KW.

Szkoda że ta informacja jako pierwsza nie wypłynęła od producenta/sprzedawcy tylko od forumowicza i ciekawe co to oznacza (zrobili badania i kocioł ma większą moc czy może zmodernizowali nie udany model 11KW i wypuścili nowy model). Też dobrze ta informacja o producencie nie świadczy, bo jakby nie czujność forumowicza to może by się nikt nie dowiedział, i podobne informacje jak brak certyfikatu czy inne zmiany na stronie producenta bez oświadczenia nie powinny się zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 na swojej stronie zamieścił taką informację:

 

Kotły posiadają Świadectwo na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego w klasie IV-ej wg. PN-EN 303-5:2012

 

hoho to lepszej jak znanego producenta kotłów ;) bo jak dobrze pamiętam on ma B to chyba będzie klasa V

 

NO nic trza poczekac na Zawijana... niech powie co to za norma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...