Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

To są dwie różne miary tak jak Kelwin i Celsjusz.

 

Klasa V w nowej obowiązującej normie PN-EN 303-5:2012 jest klasą najwyższą.

Klasa III normy PN-EN 303-5:2012 odpowiada miej więcej Klasie A Świadectwa na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydawanego przez IChPW.

 

To tyle co zapamiętałem.

 

Dlatego ja mogę sie mylić... od norm to Zawijan jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślałem że gdzieś się ktoś w poście pomylił i grzebałem w forum, a tu się okazuje że na stronach sprzedawców jest zmiana na 12KW.

Szkoda że ta informacja jako pierwsza nie wypłynęła od producenta/sprzedawcy tylko od forumowicza i ciekawe co to oznacza (zrobili badania i kocioł ma większą moc czy może zmodernizowali nie udany model 11KW i wypuścili nowy model). Też dobrze ta informacja o producencie nie świadczy, bo jakby nie czujność forumowicza to może by się nikt nie dowiedział, i podobne informacje jak brak certyfikatu czy inne zmiany na stronie producenta bez oświadczenia nie powinny się zmieniać.

W kotle nic się nie zmieniło poza tym,że już nie jest 11kW (a mieści się w tym przedziale) ale 12kW.

 

Nikt to znaczy kto?

Użytkownik czy przyszły nabywca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle nic się nie zmieniło poza tym,że już nie jest 11kW (a mieści się w tym przedziale) ale 12kW.

Co w takim razie miała na celu ta zmiana?

 

Dziwnie że po zmianie na 12 kW od razu ma badania.

Edytowane przez JTFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do producenta on wie na 100%

 

Z chęcią bym napisał, ale na poprzednie e-mail-e z pytaniami nikt z Instalko nie raczył odpowiedzieć, więc nie ma sensu pisać. Firma jak do tej pory niestety nas userów "olewa", chyba, że tylko ja mam pecha, choć próby dodzwonienia się do firmy także spełzły na niczym. ;)

Pewnie od Ciebie i Pana Wieśka odbierają telefony (przedstawiciele handlowi), ale w większości tylko od Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie miała na celu ta zmiana?

 

Dziwnie że po zmianie na 12 kW od razu ma badania.

 

Nie mam obowiązku odpowiadać na te pytania.Jedyne co mogę na teraz powiedzieć to,że

nie po zmianie (kw) ma badania ale badano cały typoszereg więc najmniejszemu przystało 12kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, źle zapamiętałeś odnosnie tego dopasowania klasy A i B - a dlaczego -to sobie poszukaj......

 

Badając w Zabrzu na dole atestu masz zapis o spełnianiu wcześniej normy PN-EN 303:5:2002 w/g podanego zakresu

a obecnie zapis jest podobny, tyle,że opisujący badanie zgodnie z normą PN-EN 303:5:2012 w/g podanego zakresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kocioł z automatycznym podawaniem opału to może nie.

 

Ale zestaw Paliwo Kwalifikowane + Kocioł + System Oczyszczania Spalin na pewno nie przekroczy granicznych wartości zanieczyszczeń klasy V według nowej obowiązującej normy PN-EN 303-5:2012.

 

IChPW w Zabrzu podał już propozycje nowych, bardziej zaostrzonych kryteriów energetyczno-emisyjnych dla kotłów względem normy PN-EN 303-5:2012

 

Super

 

Radosna twórczość Firmy Instalko -- czyli co uzytkownicy z kotłem 11kW zostali nabici w butelkę.

 

Bo ja osobiscie nie wierzę że że o miała być 11 a wyszła przepadkiem 12.

 

Za długo to twało, 11 nie wyszła i trzeba było zrobić coś nowego i mamy 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super

 

Radosna twórczość Firmy Instalko -- czyli co uzytkownicy z kotłem 11kW zostali nabici w butelkę.

 

Bo ja osobiscie nie wierzę że że o miała być 11 a wyszła przepadkiem 12.

 

Za długo to twało, 11 nie wyszła i trzeba było zrobić coś nowego i mamy 12

 

A zauważyliście ze 23 też już nie ma jest 25 ????

Jak pamietam to 25 w zabrzu otrzymała B potem jako 23 otrzymał A.

 

Dobrze że Minertu sprzedaje jeszcze 23kW

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle nic się nie zmieniło poza tym,że już nie jest 11kW (a mieści się w tym przedziale) ale 12kW.

 

No jednak cos sie tam zmienilo, a moze Wam sprawnosc za slaba wychodzila i zeby chociaz 80% przekroczyc zmieniliscie na 12kW? Bo te powyzej 88% ze zmniejszona powierzchnia wymiany w stosunku do 17 to mozna miedzy bajki wlozyc. Coraz to bardziej wyglada na nieprofesjonalnie przynajmniej w stosunku do marketingu tego kotla , kociol sam w sobie ok ale jest juz jak widac na forum kilka osob ktore czuja sie lekko oszukane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 na swojej stronie zamieścił taką informację:

 

Kotły posiadają Świadectwo na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego w klasie IV-ej wg. PN-EN 303-5:2012

 

Karoka już zmienił tą informację na "Kotły posiadają Świadectwo na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego w klasie IV-ej "

Pewnie się zapędził z początku

 

karoka3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za długo to twało, 11 nie wyszła i trzeba było zrobić coś nowego i mamy 12

Nie zrobiono nic nowego, to dalej ten sam kocioł, muszę znowu Cię rozczarować.

Tak samo Skam 12kW w świadectwie awansował na 12,5kW czy to inny kocioł ?

Nie dalej ten sam.

Masz najmniejszy gabarytami kocioł 12kW jaki jest produkowany w kraju a pewnie i poza granicami nikt nie produkuje mniejszego.

Masz kocioł w czwartej klasie i dalej coś Ci nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście ze 23 też już nie ma jest 25 ????

Jak pamietam to 25 w zabrzu otrzymała B potem jako 23 otrzymał A.

 

Dobrze że Minertu sprzedaje jeszcze 23kW

 

Minertu sprzedaje takie jakie kupuje od INSTALKO.

Na obecną chwilę nie mam możliwości zmian bo trwają prace na serwerze.Na dodatek Minertu nie siedzi cały czas przed kompem aby dokonać zmian.Jak co niektórzy widzą,że mój sklep się sypnął i wymaga odnowienia i uaktualnienia-zdarza się. Tak teraz wg nowych badań jest 25kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Masz najmniejszy gabarytami kocioł 12kW jaki jest produkowany w kraju a pewnie i poza granicami nikt nie produkuje mniejszego.

Dokładnie,sprzedawca nie będzie odradzal czegoś co sprzedaje a co nie nadaje się do poprawnej pracy w nowym domu,to inwestor decydując się na ponad 100% przewymiarowany kocioł liczy się z tym,że spalanie,praca kotła nie będzie adekwatne dla danego domu bez bufora.

Także pretensję tylko do siebie bo "Pan Wiesiek" ma płatny profil i tylko sprzedaje czyt.zarabia i w d..e ma jaki i komu i do jakiego domu sprzeda kocioł...

Liczy się tylko kasa a nie inwestor.

Jest tu kilka domów,gdzie "Pan Wiesiek" powinien odradzic zakup kotła,nawet tego najmniejszego gabarytowo,ale tego nie zrobił z wiadomych względów,przynajmniej mógł zaproponować bufor ale co go to interesuje.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaż ten kwit !!!

 

Poprzednio nawet dtr było napisane że kotły mają badania a ich nie miały - to teraz jaki kocioł przebadali ??????

Ja nie mam Ci nic do pokazywania ani nie zamiaru się przed Tobą tłumaczyć.

Już Ci pisałem kilka razy że nic nie jestem Ci winny.

Przebadali taki jakiego używasz Ty czy ja, innego niema.

DTR jest w przebudowie żeby znowu jakiś "najmądrzejszy" inaczej nie miał się czego czepić.

Będzie gotowa to pewnie się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...