Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hehe ale cyrki :) nie miał papieru zle, ma papier też zle :) głupków nie sieją......;)

 

Piotrek widziałeś ten papier?

Poprzednio na stronie firmy sprawność była 88%.

 

Cały czas brakuje rzetelnej informacji. Panowie co sprzedają chwalą się jak to pomagają innym a gdy proszeni są i wskazanie certyfikatu to odsyłają do firmy z którą kontakt jest utrydniony. W tym zakresie nie chcą czy nie mogą pomóc?

Zmiana na 12 kW spowodowała że kocioł wypasował się w typoszereg. W nim musi być przebadaba najmniejsza i największa jednostka.

Kiedy konkretnie zostaną przedstawione certyfikaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

To producent kotła deklaruje moc kotła. W laboratorium tylko sprawdzają, czy przy deklarowanej przez producenta mocy kotła, wyniki energetyczno-emisyjne mieszczą się w danej klasie.

 

Więcej tutaj : http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/badania-kotlow/

Nie zrobiono nic nowego, to dalej ten sam kocioł, muszę znowu Cię rozczarować.

Tak samo Skam 12kW w świadectwie awansował na 12,5kW czy to inny kocioł ?

.....

W kotle nic się nie zmieniło poza tym,że już nie jest 11kW (a mieści się w tym przedziale) ale 12kW.

...

 

Oczywiście, że tak. Ale skoro zadeklarował 11kW a podobno nie ma zmian konstrukcyjnych, a teraz deklaruje że jest 12kW to znaczy że te parametry osiągnął przy takiej właśnie mocy.

Edytowane przez fenix2
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moze tak poczekajmy spokojnie a nie goraczkujcie sie? Bedzie papier to wtedy podyskutujemy.Jest info ze certyfikat jest, wiec poczekajmy az sie ukaze. Skoro jest, to na pewno wkrotce sie pojawi.Wyluzujcie!

 

Obawiam że nie predko go zobaczymy - bo jak by było się czym chwalić to myślisz że Karoka tego by nie zrobił.

 

A zapomałem że karoka nie jest do niczego upoważniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
I w doopie masz tych, co proszą o pomoc!!! A przez takich jak ty niestety jej nie otrzymują.

Dokładnie,na Twoim miejscu też bym się wkurzyl jakby mi ktoś "pomógł" i doradził do domu,który potrzebuje 4kW kocioł o mocy 12kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,na Twoim miejscu też bym się wkurzyl jakby mi ktoś "pomógł" i doradził do domu,który potrzebuje 4kW kocioł o mocy 12kW

 

Pokaż mi chociaż jedną osobę, której karoka albo minertu wcisnął na siłę swój kocioł. Ja taką osobą na pewno nie jestem, bo nawet nie mam jeszcze instalacji CO, więc nie wiem, o czym piszesz!

Edytowane przez bpiter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez trzy dni remontowali sieć i wyłączali prąd na 8-11godzin. Piec nie wygasł ani razu.

Dzisiaj miałem awarię prądu , w nocy wyłączali parę razy na parę minut ale rankiem nie było prądu 2 godziny - kocioł się podniósł sam i to na niby "wesołej" (praktycznie brak popiołu) :) UPS chyba nie będzie potrzebny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez trzy dni remontowali sieć i wyłączali prąd na 8-11godzin. Piec nie wygasł ani razu.

 

 

No niestety ale przez 24h nie wytrzymał na "czechu" (ale to nawet na super węglu by nie wytrzymał) przy przerwie spowodowanej przez Ksawerego w KUJ-POM-sąsiadka musiała rozpalać -i tu zaleta poradziła sobie bez problemu (przy mojej zdalnej pomocy) chociaż nie ma piec na eko...

Jawrob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić że go nie ma. Jest tylko dla kotłów 23 i 25. Pod tym adresem można sprawdzić

http://www.ichpw.zabrze.pl/?p=pl/menu/h/h01/index wpisując w wyszukiwarce "instalco" lub "RBR"

 

Przecież niejednokrotnie było już pisane, że kotły pojechały na badania do Łodzi, a nie do Zabrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...