Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli co?? Kotły posiadają Świadectwo potwierdzające zgodności deklarowanej efektywności energetycznej w klasie IV-ej

 

Cokolwiek to znaczy.... jest dofinansowanie? jest...a resztę informacji to proszę do firmy instalko, a tu DUPY nie zawracac:D

 

A POSIADAJĄ ??? Bo jakoś nikt nikt świadectwa nie widział. Chyba, że to tajemnica firmy instalko. Większość firm świadectwem się chwali na swoich stronach internetowych, a instalko wstydzi ??? Coś tu śmierdzi. :confused::confused::confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A POSIADAJĄ ??? Bo jakoś nikt nikt świadectwa nie widział. Chyba, że to tajemnica firmy instalko. Większość firm świadectwem się chwali na swoich stronach internetowych, a instalko wstydzi ??? Coś tu śmierdzi. :confused::confused::confused:

 

Jak piszą to posiadają... ja Ci powiem co zrobię... w poniedziałek napiszę ładnie list (taki normalny papierowy ) do goscia co mi sprzedał piec i poczekam na info...i jak mi przysle kartkę to nakleję sobie w kotłowni żeby sąsiedzi widzieli jak do mnie przyjdą :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś bład w wipedii bo wg nich:

Kocioł centralnego ogrzewania – urządzenie do spalania paliw stałych (węgla, drewna, koksu, itp.), gazowych (gaz ziemny, płynny), olejowych (olej opałowy) w celu podgrzania nośnika ciepła (najczęściej wody) cyrkulującego w obiegu centralnego ogrzewania.

 

To pisano jeszcze jak nie było kotłów z podajnikiem.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych naklejek zmienianych!!!

Świadectwo jest własnością firmy Instalco i jak będzie chciało to je upubliczni. Napewno dostaną je ci co zakupili kocioł od momentu uzyskania badań.

 

Co do informacji na naszych stronach są one jak najbardziej prawdziwe. I nikt Panie Jacku nikogo w ...... nie robi. Sam zresztą kiedyś pisałeś ,że nie masz uoważnienia upubliczniać świadectw , wyników itp. To jest własność zlecającego badania i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnić cokolwiek będę mógł, jeśli będzie co. Dopóki nie ma wyników badań (skanów z raportów lub świadectw), nie mam co wyjaśniać.

 

Jak napisałem, producent nie opublikował wyników.

karoka napisał, że jest Świadectwo potwierdzające zgodności deklarowanej efektywności energetycznej w klasie IV-ej

minertu napisał, że jest Świadectwo na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego wg najnowszej normy w klasie IV-ej

 

Nie wiem, co to za świadectwa.

Jak je zobaczę, to może będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę być upierdliwy kol G -w twoim rbr tak zgadzam się- a jak to będzie u innych posiadaczy RBR-A co nie mają odpopielacza i nie mają załączonego aktywnego wygaszania pieca-czujnik spalin lub podepną inny sterownik? za pewne ten twój mi się bardzo podoba -tu nie mogę złego słowa napisać

 

Hej Bernard, czyli byłeś u minertu ?

I jak wierzysz już w taki czas pracy ślimaka i w spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzany to jest krzysztof7 że jest z konkurencji!!!!

 

:D:cool:

 

Bardzo żałuję , że nie kupiłem kotła konkurencji, bo wtedy bym wiedział jakie ma parametry, a tak to mam stek bzdur napisanych w DTR, litanię parametrów wyssanych z palca i nie popartymi żadnymi badaniami (na tą chwilę). Natomiast nagle okazuje się , że kotły 11 awansowały na 12kW, a 23 na 25kW, a jak im dasz w "palnik" to pewnie dojadą do 30kW przy 500oC w kominie. Za to komin się z sadzy wypali. :D Jedyny pozytyw.

Grunt to zarąbisty typoszereg i obietnice. Garaż Corporation instalko 'rządzi".

Najważniejsze, że RBR okupuje czołowe miejsce na FM. :D Bo o to w tym wszystkim chodzi - marketing i czołowe lokaty.

 

Z tymi badaniami i świadectwem coś nie halo, bo "wstydzą" się je upublicznić: instalko i ich jedyni przedstawiciele handlowi (2 persony).

Ten niepodważalny fakt daje wiele do myślenia obecnym i ewentualnym przyszłym nabywcom. :???::???::???:

Ja rbr-a nie polecam.:(:(:(

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żałuję , że nie kupiłem kotła konkurencji, bo wtedy bym wiedział jakie ma parametry, a tak to mam stek bzdur napisanych w DTR, litanię parametrów wyssanych z palca i nie popartymi żadnymi badaniami (na tą chwilę). Natomiast nagle okazuje się , że kotły 11 awansowały na 12kW, a 23 na 25kW, a jak im dasz w "palnik" to pewnie dojadą do 30kW przy 500oC w kominie. Za to komin się z sadzy wypali. :D Jedyny pozytyw.

Grunt to zarąbisty typoszereg i obietnice. Garaż Corporation instalko 'rządzi".

Najważniejsze, że RBR okupuje czołowe miejsce na FM. :D Bo o to w tym wszystkim chodzi - marketing i czołowe lokaty.

 

Z tymi badaniami i świadectwem coś nie halo, bo "wstydzą" się je upublicznić: instalko i ich jedyni przedstawiciele handlowi (2 persony).

Ten niepodważalny fakt daje wiele do myślenia obecnym i ewentualnym przyszłym nabywcom. :???::???::???:

Ja rbr-a nie polecam.:(:(:(

I nie polecaj,mało tego nie bądź z niego zadowolony bo ci wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież częstotliwość wybierania popiołu każdy sobie wypraktykuje w ciągu tyg czy też dwóch tak samo jak w Twoim kotle w komorze nawrotnej.

 

hm- mówisz komora nawrotna OEP -OE MA JĄ POZA ZASIĘGIEM KOMORY PALNIKA w rbr komora nawrotna znajduje się tuż przy palniku-jak się będzie zapełniać odchodami ze spalania węgla to popiołek leci na dach czyli co -pyły przekroczone-nie mniej jak dla mnie nie mam złych intencji co do wytwórcy rbr-a bo i tak jest poza zasięgiem konkurencji no wiesz.... jeżeli chodzi o sprawność a to dla posiadacza jest ważniejsze od papierków

zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Od miesiąca szczęśliwie użytkuję RBR 11kw i chciałby się podzielić wrażeniami oraz zapytać o parę spraw.

Dom: stara chałupa, 2 kondygnacje, po generalnym remoncie, posadzki zaizolowane, styropian na ścianach min. 12cm, dach izolowany wełną, folią itd.

Na parterze 90m2 ogrzewanie podłogowe. Na piątrze 90m2 ale ze skosami - 2 grzejniki z termostatami.

 

Piec chodzi od miesiąca, ale mieszkamy z żoną w domu od 6 dni. Dom przez kilka lat nie był ogrzewany.

Do pieca wpięta pompa CO, druga pompa wpięta bezpośrednio w 230V na podłogówkę. Na termometrze przy wyjściu na podłogówkę mam około 30 stopni. W domu jest ciepło, około 21 stopni na zwykłym ściennym termometrze.

Czujnik od CWU leży luzem w kotłowni.

 

Temp. zadana na piecu jest niska, bo wydaje mi się, że zapotrzebowanie na ciepło mam niskie na razie. Na zewnątrz ciepło.

Piec chodzi fajnie, ale mam pewne wątpliwości.

 

Link: https://esterownik.pl/sterownik/3547

 

1. Spalanie. Przez dłuższy czas piec zjadał worek 25kg na dobę. Chciałem aby było mniej i ostatnio faktycznie jest lepiej. Czy można jeszcze zmniejszyć zużycie paliwa? Podobno w nowych domach (po remoncie) i nowych instalacjach worek na dobę to norma.

 

2. Niedopałki, spieki. Mam ich sporo dość. Właściwie to chyba ani razu jeszcze nie wybrałem z popielnika czystego popiołu. Strzelam, że to kwestia węgla (nie znam jego parametrów - 760zł na tonę). Nawet jak dmuchałem mocniej (w grupowym coś koło 50%) to efekty były podobne.

 

3. Duże straty paliwa. Codziennie prawie cały popielnik. Jak w danym dniu nie wybiorę popiołu, to na drugi dzień ledwo wyjeżdżam z szufladką - zawalone jest mocno.

Jak zmniejszyć straty? Cały czas mam wrażenie, że podajnik za dużo podaje.

 

4. Temp powrotu wysoka. Hydraulik twierdzi, że to dobrze, bo nie będzie się pocił. Pewnie ma rację, ale przy obecnych ustawieniach - powrót jest prawie równy zadanej temp. CO. Czy to nic strasznego? :)

 

5. Nie do końca rozumiem jak działa tryb podtrzymanie. Bo podobno przy automacie eCoal nie mamy wpływ na parametry w zakładce Spalanie/Tryb podtrzymanie. Więc kiedy się tego używa? Wiem, że to tryb który działa gdy piec osiągnie zadaną temp. i tak do momentu obniżenia temp. do jakiegoś punktu. Czy jest więc sens zmieniać parametry typu "czas postoju podajnika" itd?

 

6. Co się dzieje w przypadku gdy do ślimaka trafi jakiś kamień? Znajomy mnie ostrzega, że u niego już parę razy jakąś zawleczkę zerwało (on ma inny piec). Jak to jest w przypadku RBRa?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisałeś. :)

Wolno mi wyrazić swoją opinię, czy się to komuś podoba czy nie.

Wystarczy już tego słodzenia, achania, ochania i szemranego marketingu.

Pozdrawiam.

No to w końcu wiem dlaczego kupiłeś ten kocioł choć dalej nie jestem pewny czy go masz.

To tak jak z tymi badaniami :)

Byłbyś bardziej wiarygodny gdybyś napisał dlaczego jesteś niezadowolony, jakie masz problemy z kotłem, skąd to niezadowolenie ?

Na przykład mam zimno, nie dopala mi węgla, ciągle psuje się to czy tamto.

Rozumiałbym wtedy dlaczego a tak to tylko darcie gęby nie wiadomo o co w końcu ?

Może jakieś konkrety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...