Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Nie zrobiono nic nowego, to dalej ten sam kocioł, muszę znowu Cię rozczarować.

Tak samo Skam 12kW w świadectwie awansował na 12,5kW czy to inny kocioł ?

Nie dalej ten sam.

Masz najmniejszy gabarytami kocioł 12kW jaki jest produkowany w kraju a pewnie i poza granicami nikt nie produkuje mniejszego.

Masz kocioł w czwartej klasie i dalej coś Ci nie pasuje.

Krótka piłka,ile po badaniach ma 11kW ceramik?

Takie skroomne pytanie,jeśli 12kW to zakupiłem inny kocioł niż na zamówieniu?Czyli nie ten który zamówiłem u pana Wieśka?Mylę się?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czołem

 

Od miesiąca szczęśliwie użytkuję RBR 11kw i chciałby się podzielić wrażeniami oraz zapytać o parę spraw.

Dom: stara chałupa, 2 kondygnacje, po generalnym remoncie, posadzki zaizolowane, styropian na ścianach min. 12cm, dach izolowany wełną, folią itd.

Na parterze 90m2 ogrzewanie podłogowe. Na piątrze 90m2 ale ze skosami - 2 grzejniki z termostatami.

 

Piec chodzi od miesiąca, ale mieszkamy z żoną w domu od 6 dni. Dom przez kilka lat nie był ogrzewany.

Do pieca wpięta pompa CO, druga pompa wpięta bezpośrednio w 230V na podłogówkę. Na termometrze przy wyjściu na podłogówkę mam około 30 stopni. W domu jest ciepło, około 21 stopni na zwykłym ściennym termometrze.

Czujnik od CWU leży luzem w kotłowni.

 

Temp. zadana na piecu jest niska, bo wydaje mi się, że zapotrzebowanie na ciepło mam niskie na razie. Na zewnątrz ciepło.

Piec chodzi fajnie, ale mam pewne wątpliwości.

 

Link: https://esterownik.pl/sterownik/3547

 

1. Spalanie. Przez dłuższy czas piec zjadał worek 25kg na dobę. Chciałem aby było mniej i ostatnio faktycznie jest lepiej. Czy można jeszcze zmniejszyć zużycie paliwa? Podobno w nowych domach (po remoncie) i nowych instalacjach worek na dobę to norma.

 

2. Niedopałki, spieki. Mam ich sporo dość. Właściwie to chyba ani razu jeszcze nie wybrałem z popielnika czystego popiołu. Strzelam, że to kwestia węgla (nie znam jego parametrów - 760zł na tonę). Nawet jak dmuchałem mocniej (w grupowym coś koło 50%) to efekty były podobne.

 

3. Duże straty paliwa. Codziennie prawie cały popielnik. Jak w danym dniu nie wybiorę popiołu, to na drugi dzień ledwo wyjeżdżam z szufladką - zawalone jest mocno.

Jak zmniejszyć straty? Cały czas mam wrażenie, że podajnik za dużo podaje.

 

4. Temp powrotu wysoka. Hydraulik twierdzi, że to dobrze, bo nie będzie się pocił. Pewnie ma rację, ale przy obecnych ustawieniach - powrót jest prawie równy zadanej temp. CO. Czy to nic strasznego? :)

 

5. Nie do końca rozumiem jak działa tryb podtrzymanie. Bo podobno przy automacie eCoal nie mamy wpływ na parametry w zakładce Spalanie/Tryb podtrzymanie. Więc kiedy się tego używa? Wiem, że to tryb który działa gdy piec osiągnie zadaną temp. i tak do momentu obniżenia temp. do jakiegoś punktu. Czy jest więc sens zmieniać parametry typu "czas postoju podajnika" itd?

 

6. Co się dzieje w przypadku gdy do ślimaka trafi jakiś kamień? Znajomy mnie ostrzega, że u niego już parę razy jakąś zawleczkę zerwało (on ma inny piec). Jak to jest w przypadku RBRa?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Hej, tak na szybko.

 

1. Jeśli budynek był remontowany to zapewne jest w nim dużo wilgoci technologicznej. Dopóki ta woda nie wyparuje, spalanie może być większe.

Możesz spróbować grupowego, np. 8kW/8kW i doświadczalnie dobrać nadmuch np. 40 % na początek. Tryb eCoal przeciąga o 5 stopni i tu już mogą (ale nie muszą), być jakieś straty.

 

2. Jakie te niedopałki i spieki ? Widać czarny niedopalony węgiel ? Jak nie dopala to dodaj jeszcze wiatru. Spieki jak kruszą się w palcach, to jest ok.

Dużo zależy od opału.

 

3. Jak wyżej, ilość popiołu zależy od opału i prawidłowych parametrów spalania.

 

4. Temperatura powrotu jest trochę uzależniona od instalacji. Może masz zasobnik CWU na tej samej pompie co CO. A może za małe grzejniki albo jakąś pompę mieszającą ?

 

5. W każdym trybie pracy kocioł może przejść w podtrzymanie. Jak nie będzie odbioru ciepła, np. latem. Ale zimą nawet jak się odstawi, to raczej na krótko i nie zdąży skorzystać z parametrów podtrzymania.

 

6. Jak wpadnie kamień to powinno zerwać zawleczkę (taka śruba na końcu ślimaka) i bardzo dobrze, bo inaczej przekładnia lub silnik mogłyby paść.

Trzeba uważać co się wsypuje do zasobnika, różne rzeczy się ludziom trafiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Jak zmniejszyć straty? Cały czas mam wrażenie, że podajnik za dużo podaje.

 

Twoje odczucia,są poprawne.Podaje za dużo,prawda zbigmaz01.Gdzie się podział twój wiecznie on line ster?Masz coś do ukrycia?Fajnie się patrzy jak inni dmuchają na 8kW aby dopalić zbyt dużą dawkę,a samemu można mniej bo można podawać mniej?Gdybym nie obiecał ,że nie powiem co ,od kogo i gdzie-każdy by miał ten soft.Kolesie z ES przeginają pałę.Nowy soft dawno powinien być w obiegu,przynajmniej demo.Ludzie puszczają kominem ciężko zarobioną kasę,a oni wypuszczą soft latem :)

Skoro Wy patrzycie z uśmiechem na Tych co się męczą,popatrzę i ja.Też mogę dmuchnąć słabiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje odczucia,są poprawne.Podaje za dużo,prawda zbigmaz01.Gdzie się podział twój wiecznie on line ster?Masz coś do ukrycia?Fajnie się patrzy jak inni dmuchają na 8kW aby dopalić zbyt dużą dawkę,a samemu można mniej bo można podawać mniej?Gdybym nie obiecał ,że nie powiem co ,od kogo i gdzie-każdy by miał ten soft.Kolesie z ES przeginają pałę.Nowy soft dawno powinien być w obiegu,przynajmniej demo.Ludzie puszczają kominem ciężko zarobioną kasę,a oni wypuszczą soft latem :)

Skoro Wy patrzycie z uśmiechem na Tych co się męczą,popatrzę i ja.Też mogę dmuchnąć słabiej :)

Nie masz racji, nic nie mam do ukrycia. Adres się zmienił bo namieszałem przed Wigilią i nie dawałem rady odzyskać tego co miałem. Skasowałem konto i otworzyłem nowe. Jak poszukasz to znajdziesz. Nawet w to skasowane jeszcze można wejść (jak pokombinujesz) i zobaczyć jak tam było ale nie udało mi się tego uruchomić aby dalej działało. Na razie jest tak jak jest.

U mnie dopala a co do softu to ty wiesz lepiej co u ciebie chodzi i jak a ja też to wiem bo mam oczy :)

Co do kolesi z ES i ich softu to nie ty jeden jesteś do wydawania opinii a skoro coś obiecałeś to dotrzymaj.

Nawet większe dawki u mnie spalało, nie mam z tym kłopotu ale ja mam inną instalację.

Powiem jeszcze tak, nawet Wesoła się u mnie spala i to nie mieszana. Spaliłem już prawie tonę ale pomęczyłem się z wiatrakiem bo wiatry u mnie sakramenckie i ciąg w kominie taki że włosy z brody wyrywa jak zaglądasz w wyczystkę. Kilka domów w okolicy musiało dokładać dachówki bo wiaterek je zawstydził i zeszły z dachu, na moim dachu jak na razie spokój ate które ostatnio zdjęło to to są na śruby i klej (karpiówka).

Popiołu to miałem szufladę i to niezbyt czubatą z zasypu po Wesołej, podajnik temp. podwyższona bo żar się obniżał i to był jedyny kłopot. Większe dawki nawet go nie podnosiły. Na Pieklorzu bez żadnych kłopotów czy większe podawanie czy mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, nie wiesz jaki poszedł na badania.

 

Masz rację bo 11 czy 12 kW ceramic to tylko marketing na forum pisany

 

Nigdzie go nie zobaczysz na stonach w oficjlanych ofertach go brak - myslisz że to tak przypadkiem

 

Nie zapominaj że 11 i 11 Ceramik to dwa rózne produkty i powinny mieć osobne badania.

Ale znając Instalko i jej Super Sprzedawców z Autoryzacją to DTR wszystko przyjmnie.

 

A i pewnie pojawi się za rok.

 

tylko zapomieli że w dtr jest kocioł 11 a nie 12 - ale to się korektorem poprawi przecież reszta się zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Co do kolesi z ES i ich softu to nie ty jeden jesteś do wydawania opinii a skoro coś obiecałeś to dotrzymaj.

Nawet większe dawki u mnie spalało, nie mam z tym kłopotu ale ja mam inną instalację.

Powiem jeszcze tak, nawet Wesoła się u mnie spala i to nie mieszana.

Wesoła z mniejszym podawaniem pali się bez żadnego mieszania na pył.Ba,zaryzykuję i powiem,że nawet z jeszcze mniejszym podawaniem i nadmuchem 36% było by jeszcze lepiej.Dobrze to wiesz.Chore jest dla mnie myślenie kolesi z ES.Dają narzędzie,nie dają możliwości.Wiem ,wiem-trzeba potestować.Tylko co tu testować?Ecoal automat a ma możliwość zmiany ilości powtórzeń i korektę nadmuchu.Wszystko jest logiczne,większy palnik,można podać więcej,mniejszy mniej.Bardziej kaloryczny opał o większej spiekalności-trzeba mniej z mniejszym nadmuchem.Co to za rozwiązanie,że trzeba mocniej dmuchać by dopalić opał?Jaki to ma sens w grupowym?

Jak można dopuścić by klienci czekali całą wieczność na poprawki błędów?Ja dobrze pamiętam jak 3 lata temu pracował ecoal i ile trzeba było czekać,aż łaskawie poprawią jego algorytm.Ale wtedy,moim zdaniem,jeszcze słuchali i czytali co mówią ich klienci.Teraz maja to głęboko w dooopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację bo 11 czy 12 kW ceramic to tylko marketing na forum pisany

 

Nigdzie go nie zobaczysz na stonach w oficjlanych ofertach go brak - myslisz że to tak przypadkiem

 

Nie zapominaj że 11 i 11 Ceramik to dwa rózne produkty i powinny mieć osobne badania.

Ale znając Instalko i jej Super Sprzedawców z Autoryzacją to DTR wszystko przyjmnie.

 

A i pewnie pojawi się za rok.

 

tylko zapomieli że w dtr jest kocioł 11 a nie 12 - ale to się korektorem poprawi przecież reszta się zgadza

Nie cytuj moich postów bo nie wiem jak mam na nie odpowiadać po twoich komentarzach. Moje odczucia są takie że to tak jak byś nas..ał do swojego auta a potem wymagał aby jechało i jeszcze zapach w środku był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoła z mniejszym podawaniem pali się bez żadnego mieszania na pył.Ba,zaryzykuję i powiem,że nawet z jeszcze mniejszym podawaniem i nadmuchem 36% było by jeszcze lepiej.Dobrze to wiesz.Chore jest dla mnie myślenie kolesi z ES.Dają narzędzie,nie dają możliwości.Wiem ,wiem-trzeba potestować.Tylko co tu testować?Ecoal automat a ma możliwość zmiany ilości powtórzeń i korektę nadmuchu.Wszystko jest logiczne,większy palnik,można podać więcej,mniejszy mniej.Bardziej kaloryczny opał o większej spiekalności-trzeba mniej z mniejszym nadmuchem.Co to za rozwiązanie,że trzeba mocniej dmuchać by dopalić opał?Jaki to ma sens w grupowym?

Jak można dopuścić by klienci czekali całą wieczność na poprawki błędów?Ja dobrze pamiętam jak 3 lata temu pracował ecoal i ile trzeba było czekać,aż łaskawie poprawią jego algorytm.Ale wtedy,moim zdaniem,jeszcze słuchali i czytali co mówią ich klienci.Teraz maja to głęboko w dooopie.

Z większym też się spala na pył i z takim samym nadmuchem, chodzi prawie jak 12kW. Na automacie tylko miałem problem z wchodzeniem żaru do środka palnika i to mimo korekty w dół. Jak była za duża w dół to na mniejszej mocy niedopalało a na dużej wypalało. Grupowe było dobre niezależnie od podawania.

A co do twojej wypowiedzi o ES. Nigdzie ci nie obiecali że będą wydawać co jakiś czas nowe ulepszone softy. To jest ich dobra wola i chwała im za to. Następna chwała to że robią to za darmo. A co do błędów o których piszesz. To nie są błędy, sterownik z tym pracuje i daje sobie radę, to są korekty polepszające ten sterownik i mogą one być albo i nie. Wszystko zależy od ich dobrej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kolego Novy!, Ty masz tylko cukrować i podbijać sprzedaż, a nie pluć na to gooowno garażowe o szemranych parametrach i "wystarczającej sprawności", które kupiłeś !!! Inaczej Cię tu zajadą jak burą sukę.

Kończąc te moje "wypociny" w Tym wątku,przypomnę.Zdawałem relację -tak jak obiecałem-na bieżąco.Nie ukrywam,zachwyt forumowiczów udzielił się i mnie.Taki już jestem,ufam ludziom.A z taką "zaletą",w Tym kraju,dla takich jak ja,nie ma miejsca.Tym których obraziłem,przepraszam.A Tym od których mogłem się czegoś nauczyć,dziękuję-Panu Zawistowskiemu również,choć nie było łatwo.

W Nowym Roku 2014 -Najlepsze Życzenia dla Wszystkich.Pozdrawiam.Bawcie się dobrze :)

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Novy! i kalio, Tutaj na forum macie tylko cukrować i podbijać sprzedaż, a nie pluć na to gooowno garażowe o szemranych parametrach i "wystarczającej sprawności", które kupiliście !!! Inaczej Was tu zajadą jak burą sukę.

 

Ps. ES wyda soft na koniec sezonu - "do testowania" podgrzewając CWU.

 

Skoro to takie "goowno garażowe", to powiedz co w nim jest nie tak. Będąc na etapie wybory kotła chętnie się dowiem jakie ma wady. Tylko znowu nie pisz, że nie ma certyfikatu, świadectwa, lub innych papierków, bo do poprawnego działania tego nie potrzebuje. Bardzo proszę wymień wady tego kotła, albo skończ smęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to takie "goowno garażowe", to powiedz co w nim jest nie tak. Będąc na etapie wybory kotła chętnie się dowiem jakie ma wady. Tylko znowu nie pisz, że nie ma certyfikatu, świadectwa, lub innych papierków, bo do poprawnego działania tego nie potrzebuje. Bardzo proszę wymień wady tego kotła, albo skończ smęcić.

 

Wady: robi swoją robotę, jest ciepło, jest przyjemnie. Z fajnym sterownikiem. Z super czyszczeniem. Więcej wad nie stwierdziłem, ale co poniektórzy muszą tu pluć i siać zamęt.

A niektórzy myślą że decydując się na kocioł węglowy, będą mieć obsługę gazowego. I spalanie rzędu do 5kg na dzień przy -20. Acha, i jeszcze spaliny obowiązkowo do 60 stopni :).

Traci tylko wątek na tym.

Edytowane przez edgar184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje odczucia,są poprawne.Podaje za dużo,prawda zbigmaz01.Gdzie się podział twój wiecznie on line ster?Masz coś do ukrycia?Fajnie się patrzy jak inni dmuchają na 8kW aby dopalić zbyt dużą dawkę,a samemu można mniej bo można podawać mniej?Gdybym nie obiecał ,że nie powiem co ,od kogo i gdzie-każdy by miał ten soft.Kolesie z ES przeginają pałę.Nowy soft dawno powinien być w obiegu,przynajmniej demo.Ludzie puszczają kominem ciężko zarobioną kasę,a oni wypuszczą soft latem :)

Skoro Wy patrzycie z uśmiechem na Tych co się męczą,popatrzę i ja.Też mogę dmuchnąć słabiej :)

 

Akurat u Zbyszka na 8kW podaje jak podawało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to takie "goowno garażowe", to powiedz co w nim jest nie tak. Będąc na etapie wybory kotła chętnie się dowiem jakie ma wady. Tylko znowu nie pisz, że nie ma certyfikatu, świadectwa, lub innych papierków, bo do poprawnego działania tego nie potrzebuje. Bardzo proszę wymień wady tego kotła, albo skończ smęcić.
Aby na twoje pytanie odpowiedział to musiał by mieć ten kocioł i w nim palić, on go nie ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już jesteś rzecznikiem czy udziałowcem ES-a ???

Za wszystkich zabierasz głos. Nie będą ulepszać produktu to pójdą w odstawkę i tyle. rynek i opinie userów zweryfikują produkt i wystawią mu odpowiednią laurkę. A Ty w rzecznika się nie baw, bo trzeba mieć ............... dużo więcej, aby zabierać głos.

Mam ten kocioł ten sterownik, użytkuję to i piszę co widzę na palniku. A że mam trochę inne patrzenie na czyjąś pracę to właśnie tak piszę jak myślę ale ty i tak tego nie zrozumiesz :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Będąc na etapie wybory kotła chętnie się dowiem jakie ma wady.

Na tą chwilę nie ma na rynku kotła do Twojego domu także w pierwszej kolejności wybierz odpowiedni bufor a jak już go wybierzesz to każdy kocioł do niego przypasuje,nawet ten marketowy za 2tys.zł,no chyba,że lubisz z 1t ekogroszka 700kg wypuścić kominem to łykaj 12kW :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...