Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

g w komin

Kolego napisze Ci tak sprawność tego cacka to jest ok 50-60% niestety poborzne życzenia 88%.

jakość wykonania spawy MMA czyli tracycyjna spawarka spawy maja szlakę kiedyprzerdzewiwją nie wiadomo

gw - 5 lat czy firma tyle wytrzyma nie wiem

palnik eko energia - np Derf o PZ ma taki sam i wile innych

ruszt awaryjny - to 500deg w komin nie idzie na tym palić komora mala, drzwiczki w 11 na równi z rusztem wszystko wypada

drrzy i buczy i bez usparwien nie obejdzie sie

sterownik - tryb automat nie dostosowany do kotla 11 czy 12, na grupowym nie mozna korygowac dawki paliwa, przesypuje pozostaje tryb reczny

reczny z internetem i temp spalin to wiele takich

A na plus t to sadza nadaje sie do ogródka

 

Piszesz, że sprawność 50%-60% skąd to wiesz? - Nie wiesz . Dla mnie wystarczająca :D Pali i jest ciepło.

Spawy MMA kiedy przerdzewieją - nie wiadomo - Nie wiesz Ja to nawet nie wiem jakie u mnie spawy są, mam to głęboko między pośladami.

5 lat firma - czy tyle wytrzyma - Nie wiesz - A wiesz, że ostatnio dużo firm pada ?

Palnik eko energia - np Derf o PZ ma taki sam i wile innych - i co z tym zrobimy? - może zaczniesz syfić w ich tematach również?

Ruszt awaryjny - to 500deg w komin nie idzie na tym palić komora mala, drzwiczki w 11 na równi z rusztem wszystko wypada - trzeba było kupić śmieciucha, czego się spodziewałeś?

Drży i buczy i bez usparwien nie obejdzie sie - u mnie cicho, nie u wszystkich musi buczeć

Sterownik - u mnie nie przesypuje a jade na grupowym, cuda na kiju.

O sadzy się nie wypowiem bo nie wiem, końcem stycznia będę mógł coś na temat sadzy powiedzieć.

Kolego Kalio, ale kupiłeś trefny model, dałeś się nabić w butelkę :) może masz podróbę od chińczyków? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że sprawność 50%-60% skąd to wiesz? - Nie wiesz . Dla mnie wystarczająca :D Pali i jest ciepło.

Spawy MMA kiedy przerdzewieją - nie wiadomo - Nie wiesz Ja to nawet nie wiem jakie u mnie spawy są, mam to głęboko między pośladami.

5 lat firma - czy tyle wytrzyma - Nie wiesz - A wiesz, że ostatnio dużo firm pada ?

Palnik eko energia - np Derf o PZ ma taki sam i wile innych - i co z tym zrobimy? - może zaczniesz syfić w ich tematach również?

Ruszt awaryjny - to 500deg w komin nie idzie na tym palić komora mala, drzwiczki w 11 na równi z rusztem wszystko wypada - trzeba było kupić śmieciucha, czego się spodziewałeś?

Drży i buczy i bez usparwien nie obejdzie sie - u mnie cicho, nie u wszystkich musi buczeć

Sterownik - u mnie nie przesypuje a jade na grupowym, cuda na kiju.

O sadzy się nie wypowiem bo nie wiem, końcem stycznia będę mógł coś na temat sadzy powiedzieć.

Kolego Kalio, ale kupiłeś trefny model, dałeś się nabić w butelkę :) może masz podróbę od chińczyków? hehe

 

Marketingowo to sprawnoćś jest wystarczajaca

wg cieplomierza nie przekracza 60% - i mam na to certyfikat z GUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się dołączę do wypowiedzi i napiszę o paru wadach:

- brak "certyfikatu" dla kotłów sprzed badania,

- popielnik jest za mały (fajnie jakby szuflada mieściła popiół z całego zasobnika),

- za mały zasobnik jak komuś się nie chce latać do kotłowni lub nie ma takiej możliwości (przebywam głównie za granicą, a teściowa nie da rady dokładać, więc muszę wynająć kogoś do dosypywania grochu - zasobnik od 23/25kW zmienił to ale niewiele),

- głośny podajnik (chodzi jak stara pralka wirnikowa),

- za dużo pali (winą jest mój dom, a nie kocioł, więc to był żart).

 

Plusów nie piszę, bo musiałbym się sporo nad tym zastanowić - w końcu pali się i mam ciepło to po co mam wymyślać na siłę.

 

Wcześniej padło tutaj pytanie odnośnie RCK. Ja mam ustawiony nieco poniżej 25Pa. Chyba tyle jest max wymagany dla 17kW, a komin mam spory, to po co przesadzać ze sporym ograniczaniem ciągu.

 

Dzięki chłopaki za informację o automatycznym przełączniku faz. Coś takiego podczas następnego urlopu sobie zamontuję, a teraz podciągnę drugą fazę do kociołka bo troszkę kabla mi się zostało.

 

Jutro chyba zarzucę fotkę z popielnika i ocenicie czy mam w automacie wprowadzić jakąś korektę. Dziś będzie SMS o końcu wungla, a jutro pewnie będzie zasyp to i popiół wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że posiadasz świadectwo z "po badaniach"?

Nie posiadam, ale mogę je mieć w najbliższym czasie. Jakby było długie jak rolka papieru używanego w wychodku to pewnie bym o nie poprosił, a tak to tylko miejsce w jakiejś teczce by mi zajmowało. Równocześnie muszę zaznaczyć, że producent nie wyraża zgody na jego publikację przez osoby trzecie. Właściciele kociołków czy sprzedawcy muszą uzyskać zgodę producenta na jego upublicznienie. Nie dziwię się czytając ten wątek na forum.

 

Jeżeli jesteście bardzo ciekawi tego świadectwa to mogę zagadać do sprzedawcy i napisać na forum czy rzeczywiście ono istnieje. Jego treść pozostanie tylko do mojej wiadomości. Na PW również nie udostępnię.

 

Sam pisałeś, że takie świadectwo jest własnością producenta, więc powtórzę jeszcze raz. Mogę sprawdzić tylko czy ono w ogóle istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja się pytałem o to świadectwo, a sam sprzedawca zapytał się czy go potrzebuję. Z żadnego dofinansowania nie mam zamiaru korzystać, bo nie mam pojęcia czy moja gmina coś takiego finansuje, a czasu na załatwianie wszystkiego nie mam. Do tego należy dodać, że sprawnego śmieciucha zostawiłem, bo w razie braku prądu on będzie miał większą sprawność niż RBR na awaryjnym ruszcie.

Jednym słowem (no prawie jednym:cool:), nie mam bo nie potrzebuję. Skoro sprzedawca sam mi zaproponował, że może wysłać to czemu mam mu nie wierzyć. Wcześniej, tj. przed dostawą kotła, pisał jasno, że świadectwa nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równocześnie muszę zaznaczyć, że producent nie wyraża zgody na jego publikację przez osoby trzecie. Właściciele kociołków czy sprzedawcy muszą uzyskać zgodę producenta na jego upublicznienie. Nie dziwię się czytając ten wątek na forum.

 

To już coś. chociaż dzwine zachowane. Teraz Czy Ty jesteś osobą trzecią ????

bo wg mnie nie,

Jesteś posiadaczem kotła i kupiłeś go z certydikatem - DTR kotła zawira taką informacją wieć jakko włściciel kotła możesz go opublicznić bo cert ten dotyczy Twojego kotła.

To tak ja by zabronili Ci zrobić fotkę palnika i wstawić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już coś. chociaż dzwine zachowane. Teraz Czy Ty jesteś osobą trzecią ????

bo wg mnie nie,

Jesteś posiadaczem kotła i kupiłeś go z certydikatem - DTR kotła zawira taką informacją wieć jakko włściciel kotła możesz go opublicznić bo cert ten dotyczy Twojego kotła.

To tak ja by zabronili Ci zrobić fotkę palnika i wstawić na forum.

 

 

taaa jasne... tak jak Ty jako właściciel upubliczniłeś fakture zakupu kotła... Powiem tak ,Instalko ma rację ze takim debilom ( oczywiście nie wszystkim ,99 %userów to normalni ludzie, każdy wie o kogo chodzi ;) ) g... bym dał , niech sobie biorą gdzie kupili kotły !! notabene nie widziałem jakoś ŻADNEJ faktury zakupu kotła przez tych kilku krzykaczy...wnioski?? sami sobie dopiszcie...przez paru idiotów wątek się rozleciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie było mnie parę dni na forum. A tu takie nowości.

Panie Wiesławie to mają kotły certyfikat czy nie mają? Bo już teraz sam nie wiem.

Proszę mi na email wysłać taki dokument. Dla przypomnienia mam kocioł o mocy 17kW, czyli ten w/g forum o nie zmienionej mocy.

Pozdrawiam i oczekuję na info w sprawie certyfikatu czy świadectwa. Bez znaczenia nazwa dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kalio Nie do końca. Jak zrobię fotkę palnika tak by konkurencja mogła mieć "ściągę" to wtedy jest to nie fair wobec producenta. Jeżeli skupię się na płomieniu i kopcu, ale rozwiązań technicznych nie pokażę to jest OK. Mogę korzystać z kotła we własnych celach dowolnie, ale nie tak by zaszkodzić producentowi.

 

Co do tego 11kW to chyba trzeba pytanie producentowi zadać. Z tego co było tutaj pisane, 12kW jest tym samym kotłem. Niestety w nazwie już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak zrobię fotkę palnika tak by konkurencja mogła mieć "ściągę" to wtedy jest to nie fair wobec producenta.

Ło Matko Bosko !

O jakiej konkurencji myśli ten producent ? Zapewne także o garażowej co to opierają się na zdjęciach i kserokopiach...

Bo co to za problem wyłożyć 8 klocków na kocioł i mieć wszystko czarno na białym ?

Ale być może RBR jest tylko dla wybranych i następuje segregacja klientów przez producenta ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Matko Bosko !

O jakiej konkurencji myśli ten producent ? Zapewne także o garażowej co to opierają się na zdjęciach i kserokopiach...

Bo co to za problem wyłożyć 8 klocków na kocioł i mieć wszystko czarno na białym ?

 

Miałeś się rybkami zająć ... pompek tu nie ma tylko brudne i śmierdzące kocioły - masochistą jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Miałeś się rybkami zająć ... pompek tu nie ma tylko brudne i śmierdzące kocioły - masochistą jesteś ?

Do wiosny jeszcze trochę ;)

 

Nie wyobrażam sobie,żeby Panasonic zabronił rozbierać swoje plazmy i zakazywał pstrykania fotek z obawy przed konkurencją ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...