Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podałem to jako przykład. Chyba nikt by nie chciał zostać posądzony o sprzedawanie patentów jakiegokolwiek producenta. W sieci nie jesteśmy anonimowi i jakby się producent uparł to można sobie kłopotów narobić. Przypuszczam, że Instalco chce uniknąć kolejnych dyskusji na temat certyfikatu na forum. To że się nie udziela nie znaczy, że nie czyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie było mnie parę dni na forum. A tu takie nowości.

Panie Wiesławie to mają kotły certyfikat czy nie mają? Bo już teraz sam nie wiem.

Proszę mi na email wysłać taki dokument. Dla przypomnienia mam kocioł o mocy 17kW, czyli ten w/g forum o nie zmienionej mocy.

Pozdrawiam i oczekuję na info w sprawie certyfikatu czy świadectwa. Bez znaczenia nazwa dokumentu.

Nie ma i nie będzie ja próbowałem szkoda czasu. Dziecinne wymówki rodem z przedszkola typu "nie mogę przesłać bo mi producent zabronił"- czytaj Pani z przedszkola - słowa Pana Wiesława- o zgrozo!. Jakoś wszystkie firmy pokazują swoją cerytyfikaty i nie robią z tego żadnej tajemnicy. Przecież jest to dokument świadczący o jakości produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę czytać Waszych wywodów na temat temperatury spalin.

Wg. mnie temperatura spalin ma być taka aby w domu było ciepło, i w kotle było ok.

Czy to będzie 60, 100, 360, czy 1345,8745 to mam to gdzieś.

 

 

Jeśli temp spalin jest Ci obojętna więc nie kompromituj się więcej NIEWIEDZĄ czy też/lub GŁUPOTĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee w sumie to chyba już tylko trzech którzy w sumie nie bardzo jeszcze wiedzą z czego są niezadowoleni.

Mpepe w sumie to już napisał wyżej że raczej chyba jest trochę zadowolony :) to się nie liczy.

 

Ja nie pisałem NIGDY, że nie jestem zadowolony z zakupu. Tutaj piszę z pozycji konsumenta a nie sprzedawcy ani producenta. Staram się opisywać rzeczywistość taka jak jest a nie taką jak bym sobie wymyślił. Co do kotła jakość spawów już o tym było, kontakt z firmą też było hałas podajnika też już o tym pisałem ale w śród wielu minusów jest wiele +. Pisałem już wcześniej, że studiowałem za granicami kraju kilka lat i teraz bardziej szanuję sobie to moi rodacy potrafią zaprojektować i wyprodukować. Problem z nami jest w tym, że nie potrafimy się dogadać a już w ogóle współpracować sami ze sobą. I każdą uwagę traktujemy jako atak zamiast konstruktywną krytykę. Uczmy się od innych jak robić kasę. Po zachodniej stronie granicy mamy wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że wykresy temperatury powrotu z esterownika na komórce nie pokrywają się z wykresami temperatury powrotu z esterownika na komputerze? W telefonie esterownik rejestruje temp. powrotu min. 44*C i max 54*C e a w komputerze min. 38*C i max. 54*C. Skąd taka różnica? Górne wartości się zgadzają ale dolne to zupełne nieporozumienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że wykresy temperatury powrotu z esterownika na komórce nie pokrywają się z wykresami temperatury powrotu z esterownika na komputerze? W telefonie esterownik rejestruje temp. powrotu min. 44*C i max 54*C e a w komputerze min. 38*C i max. 54*C. Skąd taka różnica? Górne wartości się zgadzają ale dolne to zupełne nieporozumienie.

 

Zgłoś do E-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mnie oświeć jaka powinna być ta prawidłowa temperatura???

 

Temperatura akurat w RBR-11KW(z wykastrowaną półką) powinna być jak najniższa, w zależności jaki komin masz, jak systemowy z ociepleniem to można zejść nisko, jak zwykły to oczywiście wyżej aby wytworzony kondensat przy różnicy temperatur nie zjadł ci komina. U mnie średnia temperatura wacha się od 60C-110C i przy większym zapotrzebowaniu na moc skacze chwilowo maksymalnie do 180C. Ograniczenie temperatury ustawieniami instalacji i sterownika spowodowało u mnie spadek spalania o 20% (wcześniej często miałem powyżej 250C).

 

Odnośnie certyfikatu to też czekam na niego, mam skany strony instalco z dnia zamówienia i jak certyfikat będzie mi potrzebny to ewentualne moje straty wynikłe z jego braku odzyskam od instalco, już odzyskałem pieniądze za niezgodność towaru z zamówieniem spowodowanym inną przekładnią niż zamówiłem.

 

Odnośnie plusów i minusów to jak pisałem wcześniej, piec przyszedł z inną przekładnią niż zamówiłem, po drugie przekładnia kręciła się w przeciwną stronę( instalco wygląda że nie sprawdza pieca przed wysyłką), po trzecie klapa zasobnika ma źle za mocne dobrane amortyzatory i przy otwieraniu można stracić zęby i amortyzator wyłamuje przy takim otwarciu zawiasy, po czwarte jak za takie pieniądze to wykonanie jest kiepskie, masę niedoczyszczonych opiłków po spawaniu powoduje że ciężko czyścić piec skrobakiem bo co chwilę o coś zahacza. Po piąte brak półki wodnej w wersji RBR-11KW powoduje zbyt wysokie temperatury spalin i większe zużycie opału a nie wzrost temperatury wody w obiegu CO. Po szóste wczoraj urwała mi się po 1,5 miesiącu użytkowania gałka do czyszczenia tylnej półki( widać jakość wykonania). Po siódme pozbawienie szamotu na drzwiach (były w wcześniejszych RBR-ach) spowodowało że drzwiczek nie można dotknąć bo można się oparzyć i niepotrzebna strata opału na grzanie kotłowni (większość rur już ociepliłem, mam nieogrzewany garaż razem z kotłownią i temperatura w garażu przekracza 15C). Po ósme za mały popielnik, co z tego że zasobnik wystarcza na tydzień jak co dwa dni trzeba usuwać popiół, także trzeba wziąć to pod uwagę jak ktoś planuje dłuższe wyjazdy lub nie mieszka w domu. Po dziewiąte problem z kontaktem z Instalco (kilka dni dzwonienia aby ktoś odebrał) i w przypadku mnie przesuwanie kilkakrotnie terminu dostarczenia (ponad 2 tygodnie) i po każdym telefonie zapewnienie że piec będzie za kilka dni. Na plusy można zaliczyć sterownik internetowy, ale to chyba nie zasługa Instalco, piec jest mały (jak ktoś ma małą kotłownie to jest duży atut). Ogólnie z pieca jestem zadowolony, tylko się zastanawiam czy jakbym kupił piec z castoramy za połowę tej ceny i do tego sterownik bruli czy nie byłbym podobnie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
tylko się zastanawiam czy jakbym kupił piec z castoramy za połowę tej ceny i do tego sterownik bruli czy nie byłbym podobnie zadowolony.

Na tym polega marketing i stworzenie wrażenia,że coś jest naj i tylko dla wybranych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze wspomniał o marketingu szeptanym z dozą czarnego pijar-u

 

 

 

Panie Andrzeju_M_ nie wnosi Pan nic nowego do tematu, wiec proszę o takie komentarze na PW, bo widzę że odpisuje Pan z cytatem do Arturo72

 

Od dzisiaj testuję GRUPOWE na 12/12, jakie macie wiatry przy takich ustawieniach, chodzi mi o 17-kę.

 

Czy na ciągłej pracy pompy, jakieś czujniki działają? Czy będzie przegrzewać?. Mam 1 niedogrzane pomieszczenie, czy waszym zdaniem nie powinienem tam wstawić czujnika? (Obecnie mam na korytarzu), a resztę pomieszczeń sterować termostatami?

Edytowane przez zby-net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj testuję GRUPOWE na 12/12, jakie macie wiatry przy takich ustawieniach, chodzi mi o 17-kę.

Jeśli chodzi o wiatry to musisz sam do tego dojść. Oczywiście na forum koledzy pewnie Ci pomogą. U mnie w nocy kociołek został przełączony z automatu na grupowe i też jestem ciekaw ile wiatru potrzebuje. Bardzo dużo zależy od wungla, więc na pałę nikt tego Ci nie powie.

 

@Maher Zgłoś tą urwaną gałkę sprzedawcy. Ktoś już tutaj miał taki sam problem. Instalco zareagowało, ktoś od nich przyjechał, stwierdził, że ta wajcha źle była nagwintowana i usterkę naprawił.

U mnie siłownik jest mocny, ale bez przesady. Zawiasy powinny to wytrzymać, a że brodę mam twardą to o zęby się nie boję;). Aż tak mocno nie ciągnie, żeby zęby powybijać. No chyba, że zawiasy są inne w wersji 23/25kW. Mam 17kW, ale zasobnik od 23/25, więc może tutaj jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Maher Zgłoś tą urwaną gałkę sprzedawcy. Ktoś już tutaj miał taki sam problem. Instalco zareagowało, ktoś od nich przyjechał, stwierdził, że ta wajcha źle była nagwintowana i usterkę naprawił.

 

Tak tak, to byłem ja. :D Minertu przyjechał, dokładnie tak jak piszesz, wajcha była na zbyt krótkim odcinku nagwintowana. Ta nowa wykonana była poprawnie, mam nadzieje, że wytrzyma długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim paliwem palisz,że przy takich ustawieniach grupowego masz tak niskie spaliny?

I zmień odnośnik do sterownika na ten bo w stopce masz nieaktualny.

 

Ok zaraz zmienię odnośnik, paliwo retopal piast. Niskie spaliny mogą być po części winą otwartej wyczystki komina. W zeszłym roku walczyłem z byt wysoką temperaturą spalin, otwarta wyczystka załatwiła problem. Tak pozostała do dnia dzisiejszego, może ją przymknąć? Komin systemowy schiedel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...