Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

No i kolejne kłamstwo wypłyneło

 

Kotły nie były badane w Łodzi instytut w Łodzi tego nie potwierdził.

Jak ktoś nie wieży niech sam zadzwoni.

Wiec kolejny raz Instalco i jego sprzedawcy wprowadzją w błąd.

Jawna Kpina.

 

A kto ci powiedział,że kotły tam były badane?

Tak cię ta niewiedza martwi?

Czy tylko ICHPW i Łódź bada kotły w tym kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mylisz się kol wuwok....zawijani mają wadę -bardzo lubią pieniądze ! tutaj w przypadku większych kotłów kasę zgarneli ( w przypadku ecoala czy burnera również jakieś tantiemy wpływają ) a z mniejszych kotłów kasa im ucieka.... to jest biznes !!! prawdopodobnie my jak użytkownicy forum nie wiemy jakie cięzkie pieniądze wchodzą w gre...

 

Głodnemu chleb na myśli.

Ale, ale... Nie widziałeś nigdy takich ciężkich pieniędzy. Może kiedyś zobaczysz. Choć wątpię.

Ja Ci jednak do kieszeni nie zaglądam. Nie pytam, ile zapłaciłeś za swojego RBR-a. Nie pytam, jakie bonusy dostałeś, od kogo i za co. Nie pytam, bo mnie to nie obchodzi.

I dyskusja z Tobą też mnie nie bawi, więc nie będę jej ciągnął.

 

Powiem tylko jedno. Na każdy krytyczny wpis n/t RBR-a wasz "obóz" odpowiada kilkudziesięcioma wpisami kontrującymi, zawierającymi głównie mało kulturalne epitety, a zaraz potem krzyczy, że ten wątek to szambo i syf, bo go rozbijają tacy i owacy.

Choćbyście jednak napisali tysiące takich wpisów, to i tak nie zmieni faktu, że badań nie ma a klienci są oszukiwani poprzez perfidną dezinformację. Ty też masz w tym swój udział.

Teraz czekam, może dowiem się kiedyś, gdzie trzymają tę łódź, w której przebadali swoje kotły. Ty dużo o tym pisałeś. Może wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to od 12,5kW.

Jeśli byłoby tak, jak napisałeś, to w typoszeregu byłaby dziura między 12kW a 25kW. W tej dziurze znalazłaby się 17kW, czyli wypadłaby poza typoszereg.

Ale to jest takie "wróżenie z fusów", bo wyników nie ma.

 

Czy w badaniach typoszeregu istnieje tolerancja 10% i czy w tym przypadku może być 12kW czy musi być 12,5kW.

Jak ma być prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw,są.

Jeden użytkownik już to potwierdził ale nikt tego nie zauważył.

 

Zauważyłem, choć także zauważyłem , że ma trzymać język za zębami bo mu "firma" jeszcze jakiś proces wytoczy. Jednym słowem tajemnica co najmniej państwowa o ile nie o zasięgu międzynarodowym lub światowym. Ale, co tam, pożyjemy, zobaczymy. rok się kończy powoli.

 

Wszystkim forumowiczom w Nowym 2014 roku życzę ciepła w domach, zdrówka.

Pozdrawiam.

Marek

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego na Nowy rok każdemu po trochu. Użytkuję kocioł 17kw drugi sezon i jestem bardzo zadowolony, palę retopalem spalanie w normie to jest około 16kg na 240 m powierzchni oraz cwu 200l mnie to zadawala-pozdrawiam wszystkich:D

To masz bardzo dobry wynik.

Ciekawi mnie czy z papierkiem spalił by mniej :) (oczywiście teraz sobie żartuję).

Życzę ci również wszystkiego dobrego a w Nowym Roku mniej spalonego eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej to raczej nie da się chyba ,że będzie jeszcze cieplej.Co do papierka to powiem tak mnie niema co zaskoczyć bo jak już pisalem 23 był badany a 17 zrobiono identycznie pomniejszając nieco wymiary to taka moja dedukcja ogólna ,aptekarstwo mnie nie interesuje polecam kocioł każdemu nowicjuszowi jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znowu zaczynacie gadać po ludzku (przynajmniej co niektórzy). Czytać się tego nie da szczególnie z punktu widzenia nowego usera kotła 17 kW który jeszcze niema odpalonej kotłowni (dopiero po nowym raku ale kociołek już stoi na swoim miejscu i instalacja już też jest). Dla mnie motyw jest prosty i byłem świadomy zakupu. WIedziałem ze 17 nie ma certyfikatu EKO a jeżeli teraz już ma to u mnie różnicy to nie robi (dofinansowania dla nowych budynków niema). Mi zależy żeby dobrze się paliło i było ekonomiczne. To że jest to produkt tzw handmade to chyba każdy mógł się spodziewać - dla mnie to tylko i wyłącznie zaleta bo takie konstrukcje zazwyczaj wynikają z wieloletniej zdobywanej wiedzy a nie z ilości sztuk jakie trzeba sprzedać w roku. U mnie kocioł dodatkowo nie jest wykonany w pionie w stosunku do podajnika i ciężko było go nawet wypoziomować ale mam to gdzieś - taki urok cepelii. Górna pokrywa to już wogóle nie do poziomu jest :) Mam nadzieję że dyskusja tutaj wróci na odpowiedni tor bo chcę się conieco dowiedzieć jako nowy użytkownik. Możesz mi powiedzieć (marek43) gdzie kupujesz retopal? Muszę cos kupic do mojego kociołka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem tu jakiś czas ale widzę, że "temat" ciągle ten sam. Choć forma już bardziej podchodzi pod http://www.mistrzowie.org ;)

I pomyśleć, że kiedyś polecałem ten temat mojemu producentowi kotłów jako wzór do powielenia --> rok temu zazdrościłem posiadaczom tego kotła, że mają takie miejsce w sieci. Teraz już mniej zazdroszczę...

Rzuciłem okiem na parę stron wstecz. Dziwi mnie przede wszystkim brak reakcji ze strony producenta na dosyć banalne zarzuty. W końcu mocno "zainwestowali" w fora i szeptany. A teraz chcą to wyłożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie przede wszystkim brak reakcji ze strony producenta na dosyć banalne zarzuty. W końcu mocno "zainwestowali" w fora i szeptany. A teraz chcą to wyłożyć?

Nie wiem dlaczego to cię dziwi. Tak jest kiedy na 1 miejscu jest tylko i wyłącznie zysk - smutne ale prawdziwe. Kłamstwo zawsze ma krótkie nogi, prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego na Nowy rok każdemu po trochu. Użytkuję kocioł 17kw drugi sezon i jestem bardzo zadowolony, palę retopalem spalanie w normie to jest około 16kg na 240 m powierzchni oraz cwu 200l mnie to zadawala-pozdrawiam wszystkich:D
Też ma 17kW i też się (chyba?) mniej nie da a spada u mnie lekko ponad 20kg/doba ale i mój dom jest deczko większy no i z buforem. Palę Pieklorzem i Wesołą. Obecnie jest Pieklorz. Nic nie mieszam. Wesoła spala się idealnie bez mieszania na grupowym jak i na automacie. Pieklorz potrzebuje lekko większy wiatr i ma troszkę więcej popiołu. Z papierem pewnie by nie było inaczej :)

Wszystkiego dobrego z Nowym Rokiem dla wszystkich użytkowników jak i tych co mają zamiar go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego to cię dziwi. Tak jest kiedy na 1 miejscu jest tylko i wyłącznie zysk - smutne ale prawdziwe. Kłamstwo zawsze ma krótkie nogi, prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw.

 

Nie dziwiłoby mnie gdyby chodziło o 10 kontenerów pieców z Azji, które należy puścić i tyle.

A mnie dziwi, bo chyba jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tego nie wiesz, można tylko "gdybać" -zresztą cały wasz układ zamknięty tak gdacze. A propos kiedy można podejrzeć twój kocioł?
Zawsze był dostępny :p

Jak poszukasz to znajdziesz, pisałem o tym wcześniej :)

A co mi da papier? Co mi zmieni w kotle i spalaniu? Czym to się objawi?

Robi robotę taką jak ma robić, mam ciepło w domu, ciepłą wodę i to nie tylko pod prysznic a moje wnuki lubią pływać.

Sądzisz że jak bym miał papier to on by coś mi zmienił?

Jak dwa lata temu kupowałem to wiedziałem że nie ma i go kupiłem a oglądałem go wśród innych i potrzebowałem na decyzję 5 min.

Nie żałuję i mogę polecać :)

 

Co do twojego układu zamkniętego to może faktycznie coś w tym jest. Każdy użytkownik jakiegoś sprzętu stara się szukać osób które używają coś takiego samego aby się o nim dowiedzieć jak najwięcej na zasadzie wymiany zdań. Masz przykłady np. z samochodami, ile marek tyle grup czy jak napisałeś układów zamkniętych.

Ktoś ko jeszcze nie używał, nie zamontował, nie zobaczył i nie dotknął już o nim źle pisze jest dla mnie trochę dziwne. Po co on to kupuje i po co on się w to pcha jak wie że będzie niezadowolony?

Nie będę ciągnął tej jałowej dyskusji bo dla mnie to jest głupota.

 

 

Wszystkiego dobrego :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...