Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Przyznaję możliwość złego doboru słów.

Rezultatem było to, że władze czeskie wezwały polskie władze do poprawy dokumentów kontrolnych dla polskich produktów. I to było wszystko. Nikt nie zostanie ukarany za to oszustwo. Wszystko to nie tylko polskie produkty i nie tylko kotły.To samo dzieje się z produktami, czeskimi i słowackimi. We wszystkich krajach postkomunistycznych jest tak.

Co do mojej inteligencji. Ona wystarczy, aby być w stanie uruchomić własną sieć internetowa w 5 wsiach, doradca do udostępniania dokumentów z pracy z wiosek na podstawie ustawy, przedstawiciel w sądzie na podstawie pełnomocnictwa.

Przed zamówieniem RBR-EKOUNIWERSAL 11 kilowatów spojrzałem na strone "Minertu", "karoka", "firmainstalco". To była okazja, aby pobrać świadectwo. To było świadectwo RBR-EKOUNIWERSAL 23 kilowatów I moja „INTELIGENCJA” powiedziała mi, że RBR-EKOUNIWERSAL 11 kilowatów niema „świadectwo”.

Miłego nowego roku dla wszystkich, bez różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coś ci się pokręciło i troche pomyliłeś fakty to nie jest plagiatorstwo ale przestępstwo fałszerstwa ścigane przez Prokuratora określone w kodeksie karnym . Ja bym coś takiego nie robił mająć firmę produkującą kotły bo bardzo łatwo udowodnić- wystarczy jeden telefon do instytucji wystawiającej certyfikat i już wiadomo.

 

Tylko gdzie masz wykonac ten teleforn

 

W zabrzu nie badali Łodzi tej koło Zgierza też nic nie wiedzą o takich kotłach.

 

Pewnie Certyfikat wystawił Minertu z Karoką - A co przecież im wolno.

 

A akredytacje dał im Jagiełło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję możliwość złego doboru słów.

Rezultatem było to, że władze czeskie wezwały polskie władze do poprawy dokumentów kontrolnych dla polskich produktów. I to było wszystko. Nikt nie zostanie ukarany za to oszustwo. Wszystko to nie tylko polskie produkty i nie tylko kotły.To samo dzieje się z produktami, czeskimi i słowackimi. We wszystkich krajach postkomunistycznych jest tak.

Co do mojej inteligencji. Ona wystarczy, aby być w stanie uruchomić własną sieć internetowa w 5 wsiach, doradca do udostępniania dokumentów z pracy z wiosek na podstawie ustawy, przedstawiciel w sądzie na podstawie pełnomocnictwa.

Przed zamówieniem RBR-EKOUNIWERSAL 11 kilowatów spojrzałem na strone "Minertu", "karoka", "firmainstalco". To była okazja, aby pobrać świadectwo. To było świadectwo RBR-EKOUNIWERSAL 23 kilowatów I moja „INTELIGENCJA” powiedziała mi, że RBR-EKOUNIWERSAL 11 kilowatów niema „świadectwo”.

Miłego nowego roku dla wszystkich, bez różnicy

 

 

No widzisz kolego, a kilka osób tutaj piszących, zapewne też bardzo inteligentnych twierdzi że ich oszukano, bo wyczytali, że kotły 11 kW też ewidentnie mają certyfikat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
O czym piszesz? Co jeszcze wymyślisz?

 

Wkurza mnie ,że taki z Ciebie "adwokacina" firmy Instalco.Do niedawna w stopce miałeś link do ich strony.

A wystarczyłoby,aby sami napisali oficjalnie informację.

Masz wsparcie od minertu,jesteś cały happy?To siedź cicho.

Pozwól innym dowiedzieć się tego co chcą wiedzieć.Dobrze wiesz,że walka jest nie o certyfikat.Ludzie czują się oszukani,bo mamy niestety takie prawo,że można sprzedawać co się chce,bez żadnych kwitów.Ta "branża" jest szczęśliwa, bo prawo jasno nie reguluje,jakie "kwity" powinien mieć kocioł.Pamiętam słowa jednego z forumowiczów z tej "branży".Nie badał kotła 12kW,bo mało ich sprzedaje i szkoda kasy.Koorna,kpina.

Strona firmy "I" była modyfikowana tyle razy co strony firmowe minertu i karoki.Nawet dla mało inteligentnego kolesia,coś to oznacza.

I nikt tu,przynajmniej nie ja,nie czepia się tego czy to dobry czy zły kocioł.Problem jest inny,nie widzisz jaki?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
No widzisz kolego, a kilka osób tutaj piszących, zapewne też bardzo inteligentnych twierdzi że ich oszukano, bo wyczytali, że kotły 11 kW też ewidentnie mają certyfikat :)

Kupili kotły 11kW,a teraz mają 12kW. Taki prezent od Instalco-na Nowy Rok! :) :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kolego, a kilka osób tutaj piszących, zapewne też bardzo inteligentnych twierdzi że ich oszukano, bo wyczytali, że kotły 11 kW też ewidentnie mają certyfikat :)

 

I uważasz ,że w tym im tutaj ktoś pomoże? Ileż można płakać? Skoro ich oszukano to niech poczynią odpowiednie kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Kotły zostały przebadane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskały świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego klasa „A”[/i]. ,,,

 

I to powinien być koniec tej bezowocnej dyskusji.Jak to mówią-Jaki Pan,taki kram.Firma sama robi sobie zła reklamę.

Ja jednak,z całego serca Firmie Instalco,i Wszystkim Forumowiczom-życzę Wszystkiego Naj w Nowym Roku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neujan dlatego powinniśmy dążyć by to zmienić.

 

Cała ta dyskusja tutaj na tym forum, niekiedy burzliwa, właśnie temu służy.

Starcie różnych poglądów, stanowisk i merytoryczna argumentacja pozwalają szerzej spojrzeć na różne zagadnienia.

 

Przyczynia się do zwiększenia świadomości konsumentów (społeczeństwa), podkreśla i uwydatnia złe praktyki stosowane przez sprzedawców i producentów.

 

Jest to w pełni zgodne z moim zdaniem. Jednak tutaj to wszystko jest po prostu kolejną zniewaga. A powody są najniższe możliwe - miejsce w którym ktoś żyje, Ile ma lat, Ile zarabia......... Dyskusja wygląda trochę inaczej.

Myślę, że na nieujawnienie wyników badań może mieć więcej powodów. Pierwsza osoba, która kupuje RBR-EKOUNIWERSAL 12 do 100 kW daje jasnej odpowiedzi, czy certyfikat jest, czy nie. A w międzyczasie dobrze byłoby pomóc użytkownikom kotłów, którzy nie dbają o certyfikat, ale potrzebujesz porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie ,że taki z Ciebie "adwokacina" firmy Instalco.Do niedawna w stopce miałeś link do ich strony.

A wystarczyłoby,aby sami napisali oficjalnie informację.

Masz wsparcie od minertu,jesteś cały happy?To siedź cicho.

Pozwól innym dowiedzieć się tego co chcą wiedzieć.Dobrze wiesz,że walka jest nie o certyfikat.Ludzie czują się oszukani,bo mamy niestety takie prawo,że można sprzedawać co się chce,bez żadnych kwitów.Ta "branża" jest szczęśliwa, bo prawo jasno nie reguluje,jakie "kwity" powinien mieć kocioł.Pamiętam słowa jednego z forumowiczów z tej "branży".Nie badał kotła 12kW,bo mało ich sprzedaje i szkoda kasy.Koorna,kpina.

Strona firmy "I" była modyfikowana tyle razy co strony firmowe minertu i karoki.Nawet dla mało inteligentnego kolesia,coś to oznacza.

I nikt tu,przynajmniej nie ja,nie czepia się tego czy to dobry czy zły kocioł.Problem jest inny,nie widzisz jaki?

Tak miałem w stopce adres do swojego stera i do strony z kotłem a także z podaniem co ogrzewam. Zrobiłem to dawno temu kiedy na tym forum było jeszcze normalnie i o to poproszono aby nie szukać informacji po postach ale aby były one dostępne od razu jak ktoś szukał pomocy. Mieli to zrobić wszyscy i było tego bardzo dużo ale zaczęło to być usuwane przez userów, nowi też nie zawsze to stosowali. Po atakach na moją osobę że za wpisy na forum biorę pieniądze usunąłem. Zrobiłem to b.dawno więc dlaczego dopiero teraz cię to ruszyło?

O jakim wsparciu od minertu piszesz? Coś ci się ubzdurało? To że mam oczy i widzę to źle? Myślisz że liczyć nie potrafię?

Do reszty posta się nie odniosę bo pomyliłeś adres, nie do mnie z tym. Ja nie mam tych kłopotów i nie jestem w stanie na to odpowiedzieć.

Myślę że już zakończyłem z tobą dyskusję i w tym starym roku już nie będę odpowiadał na twoje posty.

Wszystkiego dobrego i niech ci się pali jak ty chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje fragment z DTR kotła Rbr-Ekouniwersal pobranej z strony http://karoka.eu/ dnia 2013-10-09 o godzinie 18:14. Przy pliku do pobrania była informacja "Nowa DTR".

 

Wytłuszczenia moje.

 

 

,,,, Każdy kocioł jest wyposażony w zasobnik, żeliwny palnik retortowy miałowo-węglowy drugiej generacji typu EKOENERGIA lub BURNER-S oraz sterownik adaptacyjny eCoal.pl. Kotły zostały przebadane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskały świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego klasa „A”

 

Ale to prawda, RBR-EKOUNIWERSAL badano.

 

Ale prawdą jest również, że gdyby było napisane:

Kotły o moci 23kw zostały przebadane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskały świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego klasa „A”

 

Nie musiała być ta dyskusja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobasxx uraziłeś mnie tym wpisem.

 

Cytuje fragment z DTR kotła Rbr-Ekouniwersal pobranej z strony http://karoka.eu/ dnia 2013-10-09 o godzinie 18:14. Przy pliku do pobrania była informacja "Nowa DTR".

 

Wytłuszczenia moje.

 

 

,,,, Każdy kocioł jest wyposażony w zasobnik, żeliwny palnik retortowy miałowo-węglowy drugiej generacji typu EKOENERGIA lub BURNER-S oraz sterownik adaptacyjny eCoal.pl. Kotły zostały przebadane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskały świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego klasa „A”. ,,,

 

 

Nie chciałem nikogo urazić, a już na pewno nie Ciebie.

 

Odniosłem się do postu kolegi neujan, on czytał to samo na tych samych stronach, i potrafił wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że INSTALCO niechce publikować dokumenty z innego powodu. Według mnie powód nieujawnienia publicznego jest plagiatorstwo. Dziś nie jest problemem pobranie z Internetu, "Świadectwa" za które zapłacił ktoś inny i pomocą komputera edycja na inny produkt. Może ktoś powie, że to moja wyobraźnia, jest to oszustwo, że to niemożliwe ........................ Niestety, taka praktyka. Zwłaszcza w Czechach było więcej polskich kotłów z " Świadectwem". Podczas kolejnych kontroli przez władze państwowe znaleziono te oszustwa, bo „Świadectwa” do innych kotłów edytowane były pomocą komputera

Przepraszam, jeśli to nie jest poprawnie po polski.

Tak sobie czytam i twierdzę,że Pan nie mając twardego dowodu oskarża firmę,proszę uważać i ważyć słowa pisane przez Pana-tyle w/g Prawa w naszym kraju,Skoro myśl Pana wiedzie w kierunku opisanym to określenie "uważam"winno być zastąpione przypuszczam.

No chyba ,że ma Pan twarde dowody to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i twierdzę,że Pan nie mając twardego dowodu oskarża firmę,proszę uważać i ważyć słowa pisane przez Pana-tyle w/g Prawa w naszym kraju,Skoro myśl Pana wiedzie w kierunku opisanym to określenie "uważam"winno być zastąpione przypuszczam.

No chyba ,że ma Pan twarde dowody to przepraszam.

 

Marku akurat Pan neujan ma inne intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to też lipa bo ,cały typoszereg mocy podaje to .Dobrze że sprawność waha się nieznacznie.

Najlepsze jest dla konkretnego kotła .

 

To świadectwo straciło ważność po 3 latach od wystawienia.

Od połowy 2006r. jest tak, jak chcesz/sugerujesz. Świadectwo wystawia sie na każdy przebadany kocioł oddzielnie oraz dodatkowo na typoszereg, wpisując wyniki minimalne i maksymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...