Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

3.

Marku 25% dotyczy powietrza :)

Paliwo możemy dozować w dowolnych ilość i przerwami.

Nie zalecam na początku.

 

Faktycznie mój błąd. Przepraszam. Odpowiedziałem niemal z automatu.

Choć czas podawania to min, 3s, niżej nie można. :)

 

Szczęśliwego Nowego 2014 Roku

z marzeniami o które warto walczyć,

z radościami którymi warto się dzielić,

z przyjaciółmi z którymi warto być i

z nadzieją bez której trudno żyć!

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły mają naklejki CE a papiery to poświadczające nikt nie widział. W zasadzie to narusza to zbiorowe interesy nas konsumentów i kwalifikuje się do zawiadomienia UOKiK. Taka moja pierwsza sugestia

 

To czemu nic z tym nie robisz?

Jak się nadaje do UOKiK to w czym problem.

Jeszcze całkiem niedawno moja gmina chciała mnie wyd....ać na bardzo niewielką kwotę ale się nie dałem i wygrałem.

Czemu Ty nic nie robisz skoro wiesz że możesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzeń o które warto walczyć,

radości, którymi warto się dzielić,

przyjaciół z którymi warto być

i nadziei bez której nie da się żyć.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, oby nie był gorszy od minionego,

ale decydowanie lepszy w sprawach finansowych i zawodowych

życzy zadowolony użytkownik RBR 11(no chyba 12):wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę wszystkim forumowiczom bez wyjątku, aby w Nowym 2014 Roku:

- tym, co się paliło, aby paliło się lepiej;

- tym, co się nie chciało palić, aby paliło się tak, jak sobie wymarzyli;

- tym, co jeszcze nie palą, aby palili z sukcesem i bez problemów;

A tak na poważnie to przede wszystkim dużo, dużo zdrowia i szczęścia. I troszkę dystansu do tego wątku. To tylko kupa żelastwa (ale jaka ważna :)).

SZCZĘŚCIWEGO NOWEGO ROKU 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem piec zasypać i

wyczyścić :-)

 

Ja właśnie wróciłem z zasypu i czyszczenia. Jak sobie przypomnę czyszczenie u teścia zasypowego cichewicz logica, to niech mnie skręci.

Rozebrać obudowę, odkręcić dwa motylki, ściągnąć blachę, wyciągnąć wełnę skalną, wyciągnąć szamoty, i można było czyścić.

Przy czym pierwszy wymiennik pionowy był w miarę suchy, a pozostałe to już się smołę wyciągało.

 

Łeee....

Teraz to bajka.

 

Próbował ktoś mieszać groszek z popiołem?? :D

Dzisiaj zapodałem taką mieszankę, wiadomo że zawsze coś spadnie niedopalonego, a i może na spieki retopalu to coś pomoże??

Wiadomo że zasobnik szybciej się opróżni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z zasypu i czyszczenia. Jak sobie przypomnę czyszczenie u teścia zasypowego cichewicz logica, to niech mnie skręci.

Rozebrać obudowę, odkręcić dwa motylki, ściągnąć blachę, wyciągnąć wełnę skalną, wyciągnąć szamoty, i można było czyścić.

Przy czym pierwszy wymiennik pionowy był w miarę suchy, a pozostałe to już się smołę wyciągało.

 

Łeee....

Teraz to bajka.

 

Próbował ktoś mieszać groszek z popiołem?? :D

Dzisiaj zapodałem taką mieszankę, wiadomo że zawsze coś spadnie niedopalonego, a i może na spieki retopalu to coś pomoże??

Wiadomo że zasobnik szybciej się opróżni.

 

Myślałem o tym ... hackowanie czasu podawania ;) Tylko jak to wymieszać ładnie coby się nie pobrudzić, no i ślimaka nie zablokuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ... hackowanie czasu podawania ;) Tylko jak to wymieszać ładnie coby się nie pobrudzić, no i ślimaka nie zablokuje ?

 

Akurat nie chodzi mi o magiczne wydłużenie czasu pracy, wiadomo, z g... bata nie ukręcisz.

Bardziej próba dopalenia tego co się przesypało, i może jakimś sposobem na retopalu spieki będą mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na retopalu nie dopalał bo za dużo go podaje w automacie i w grupowym , gdyby dało się zmniejszyć czas podawania i i wydłużyć czas dmuchania po podaniu to by się zdążył wypalić - na ręcznym prawie da się to opanować , piszę prawie bo po pewnym czasie tak jakby się dysze zatykały i trzeba coraz mocniej dmuchać ...

 

Mam trochę wesołej i czysta wesoła spaliła się na popiołek , mieszanka z retopalem też dość się pali , ale sam retopal to są spieki w szufladzie , gdybym nie kupił wesołej to dalej bym myślał że to ma tak wyglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie chodzi mi o magiczne wydłużenie czasu pracy, wiadomo, z g... bata nie ukręcisz.

Bardziej próba dopalenia tego co się przesypało, i może jakimś sposobem na retopalu spieki będą mniejsze.

Ja mieszalem retopal z miałem i było ok ale ciekawy jestem wersji z nie dopalonym popiołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszać trzeba, serce nie lubi leniuchów.

 

Kolega latem miesza w betoniarce ekogroszek z miałem w stosunku 1:1. Betoniarka ustawiona jest w pewnej odległości naprzeciwko okienka piwnicy i po wymieszaniu wyrzuca do przygotowanego leja z którego leci do piwnicy.

 

A z popiołem? Tylko jest ale… popiół w wysokiej temperaturze topi się i zamienia się w szlaka, być może jestem w błędzie, spróbować można :)

 

Myślałem że sobie jaja robisz, przepraszam.

 

Mam w woreczkach, myślałem o jakimś mieszaczu w zasobniku ,ale trzeba by dużo siły użyć - prościej jest zmodyfikować soft (czas podawania,czas dmuchania po podaniu), gdyby były źródła to całkiem prościutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...