Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

mieszam czecha z trocinami, worek czecha ok20kg i na to ok 8-9 l trocin wymiesza się samo jak podajnik podbiera choć przy takiej ilości mogą się trafić różne proporcje paliw na ślimaku

 

pozdrawiam RedEd

Ty masz kocioł własnej konstrukcji i do tego jak piszesz rynna. Czech jest mało kaloryczny i do tego trociny to trzeba dużo spalić aby swoją moc kocioł wydał. Nasze zasobniki nie są za duże i trzeba by częściej dopełniać, a jak z tym jest u ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba mam anodę, ale nie sprawdzałem jej. Posiadam zasobnik Kospela. Stoi on drugi sezon u mnie w kotłowni, tamtą zimę nie ogrzewałem i woda była z niego wypuszczona. Natomiast teraz grzeję od 26 października ponieważ jest wykończeniówka. Tak szybko ta anoda zużyłaby się ?

 

Przez pierwsze kilkanaście tygodni też mi tak śmierdziała poczekaj chwilkę jak masz twardą wodę momentalnie zbiornik pokryje się kamieniem tworząc naturalną barierę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie jest neutralne na zimnej. Chyba ta anoda magnezowa wchodzi w rekację chemiczną z moją wodą i stąd ten zapach. Ale najpierw podgrzeje wodę do 80oC, spuszczę cały zbiornik i napełnie ponownie. Jeśli to nie pomoże wyjmę anodę, opróżnię zbiornik, zostawie na tydzień i zobaczę. Jeśli pomoże to trzeba będzie wymienić na tytanową, która do najtańszych nie należy. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy na waszych sterownikach online praktykuje się monitorowanie temperatury wody wychodzącej na instalacje grzejnikową?

Czym ją sterujecie? Ręczny zawór czy jakiś siłownik z pogodówką itp.?

 

U mnie czujnik podłogówki jest przyczepiony do rury wychodzącej z zaworu 4D. Zawór bez siłownika, sterowany ręcznie kilka razy w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zasobnik max 130kg czecha, średnie dobowe spalanie ostatnie 7 dni 16.02 kg/24h w tym trociny min 20l/ zbiornik, miejsca w popielniku nie za wiele max 5dni i trzeba zajrzeć, zresztą testy dopiero przede mną jeszcze nie było za dużo na "-", mój palnik rurowy jest trochę czystszy od rynny ale posiada jej wady

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli pozwolicie to chciałbym zadać kilka pytań dotyczących RBRa, mój obecny kociołek z podajnikiem tłokowym właśnie sie rozciekł ale na szczęście udąło go się połatać jednak trzeba sie rozglądać za czym nowym na wszelki wypadek więc prosze o odpowiedź na poniższe pytania:

 

-potrzebuje kociołka o mocy około 12 Kw( dom dobrze ocieplony160m2 + zasobnik 140 l, cztery osoby w domu), RBR 12 tak na styk, 17 troche zbyt duża, czy palenie na maxa w 12 nie wykończy za szybko kociołka i co z ekonomią palenia, zaznaczam że piec biega cały sezon ponieważ CWU również mam z węgla

-niestety moja kotłownia to długa kiszka, RBR troche mi sie gryzie z ustawieniem względem komina, czy powrót można podpiąć do spustu wody z kotła który jest z boku czy jednak musi być podpiety do kroćca z tyłu kotła? pisałem do Instalco w tym temacie ale mnie olali

-ponieważ teraz mam ster dwustanowy wydaje mi sie że dam rade z ustawieniami, jak ster polecacie, ecoala w pełnym automacie czy jednak Bruli z grupowym, wydaje mi sie że jednak dwustany są bardziej ekonomiczne niż te cudowne automaty

-który z instalowanych palników polecacie, jest ich kilka a chciałbym palić paliwem gorszej jakości tak jak dotychczas. W mojej okolicy miał 23 z Piasta jest po 560 zeta i schodzi mi około 3,5 tony na sezon + troche drewna z budowy

-jak wygląda czyszczenie kotła, właściwie chodzi mi o sadzę, w obecnym kociołku mam spore problemy z nią, jak to wygląda w RBR?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez nerwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kogo należy się domagać świadectw na znak bezpieczeństwa ekologicznego: sprzedawca czy producent?

Z dostępnych tu inf. wynika, że osoby które zakupiły kocioł w listopadzie dostaną świadectwa więc się załapałem.

 

Tak mówili jedyni słyszni sprzedawcy - jednocześnie wprowadzając kupującycj 11kW w bład,

 

Za pewne już wtedy wiedzieli oni że kocioł 11kW zostanie zamieniony na 12kW ale dalej je sprzedawali.

To samo twierdzili że świadectwo bedzie działało wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli pozwolicie to chciałbym zadać kilka pytań dotyczących RBRa, mój obecny kociołek z podajnikiem tłokowym właśnie sie rozciekł ale na szczęście udąło go się połatać jednak trzeba sie rozglądać za czym nowym na wszelki wypadek więc prosze o odpowiedź na poniższe pytania:

 

1-potrzebuje kociołka o mocy około 12 Kw( dom dobrze ocieplony160m2 + zasobnik 140 l, cztery osoby w domu), RBR 12 tak na styk, 17 troche zbyt duża, czy palenie na maxa w 12 nie wykończy za szybko kociołka i co z ekonomią palenia, zaznaczam że piec biega cały sezon ponieważ CWU również mam z węgla

2-niestety moja kotłownia to długa kiszka, RBR troche mi sie gryzie z ustawieniem względem komina, czy powrót można podpiąć do spustu wody z kotła który jest z boku czy jednak musi być podpiety do kroćca z tyłu kotła? pisałem do Instalco w tym temacie ale mnie olali

-ponieważ teraz mam ster dwustanowy wydaje mi sie że dam rade z ustawieniami, jak ster polecacie, ecoala w pełnym automacie czy jednak Bruli z grupowym, wydaje mi sie że jednak dwustany są bardziej ekonomiczne niż te cudowne automaty

3-który z instalowanych palników polecacie, jest ich kilka a chciałbym palić paliwem gorszej jakości tak jak dotychczas. W mojej okolicy miał 23 z Piasta jest po 560 zeta i schodzi mi około 3,5 tony na sezon + troche drewna z budowy

4-jak wygląda czyszczenie kotła, właściwie chodzi mi o sadzę, w obecnym kociołku mam spore problemy z nią, jak to wygląda w RBR?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Wypunktowałem sobie :)

 

ad 1 im bliżej mocy max tym lepsze spalanie (lepsza wydajność)

ad 2 wylot spalin od góry i skrętny pozwala ustawić wszędzie a podłączenie z boku nie powinno stwarzać problemu, pytaj o to karoki lib minertu. U nich uzyskasz właściwą odp.

odp3 polecam ten co mam czyli ekoenergię a co do sterownika to eCoal.pl, ma wszystko to samo co bruli + automat a tego bruli nie ma, natomiast bruli ma obsługę tłoka a nie ma automatu. Na jednym i drugim możesz palić w grupowym i na ręcznym

ad 4 jak się postarasz to będziesz miał sadzę ale to trudne a czyszczenie to bajka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectwo nie będzie działało wstecz! Ponieważ jest ono wystawione dla kotłów 12kW. A zakupione przez was kotły nawet w grudniu widniały jako 11kW.
Jeżeli te 11kW są zbudowane identycznie jak ta nowa 12kW przebadana , to te kotły mogą dostać świadectwo ale najważniejsza jest data wystawienia świadectwa z datą zakupu -faktura ,paragon. Tu zaznaczona jest na czerwono ,innego podobnego kotła niedawno badanego ,przed tą datą obowiązują wcześniejsze badania i świadectwa jeżeli są .

http://i.imgur.com/qaO4Duq.png

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam inne pytanie czy łaściele świadectwa może dokonywać zmian na tym świadectwie - dopisywać nadpisywać treść tego świadectwa ???

Czy w takim wypadku świadectwo nie traci ważności ???

Może sobie dopisać co chce ,są teraz takie możliwości ,nawet w Paincie w 2 minuty można zrobić ,a za podrabianie dokumentów jest paragraf .Oryginał jest w Instytucie ,w momencie weryfikacji zaczną się problemy. Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...