Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Może sobie dopisać co chce ,są teraz takie możliwości ,nawet w Paincie w 2 minuty można zrobić ,a za podrabianie dokumentów jest paragraf .Oryginał jest w Instytucie .

 

 

ja nie pytam o możliwości tylko czy wolno ?? dokonywać dopisków a to róznicia nie zmienia się pierwotnej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kalio dopisywać to może nie wypada (lub nie można), ale jakieś drobne korekty (retusz lub dopiski w wolnych miejscach) to chyba można.

To tak samo jak można zmieniać informacje techniczne produktów.

A po co drążyć ten temat, jak dostanie się świadectwo do łapki ,to ten co je wydaje jest odpowiedzialny.Wystarczy że przybije pieczątkę i podpisze . Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli pozwolicie to chciałbym zadać kilka pytań dotyczących RBRa, mój obecny kociołek z podajnikiem tłokowym właśnie sie rozciekł ale na szczęście udąło go się połatać jednak trzeba sie rozglądać za czym nowym na wszelki wypadek więc prosze o odpowiedź na poniższe pytania:

 

...........

-niestety moja kotłownia to długa kiszka, RBR troche mi sie gryzie z ustawieniem względem komina, czy powrót można podpiąć do spustu wody z kotła który jest z boku czy jednak musi być podpiety do kroćca z tyłu kotła? pisałem do Instalco w tym temacie ale mnie olali

-ponieważ teraz mam ster dwustanowy wydaje mi sie że dam rade z ustawieniami, jak ster polecacie, ecoala w pełnym automacie czy jednak Bruli z grupowym, wydaje mi sie że jednak dwustany są bardziej ekonomiczne niż te cudowne automaty

-który z instalowanych palników polecacie, jest ich kilka a chciałbym palić paliwem gorszej jakości tak jak dotychczas. W mojej okolicy miał 23 z Piasta jest po 560 zeta i schodzi mi około 3,5 tony na sezon + troche drewna z budowy

-jak wygląda czyszczenie kotła, właściwie chodzi mi o sadzę, w obecnym kociołku mam spore problemy z nią, jak to wygląda w RBR?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Moja kotłownia w miejscu wstawienia kotła od komina do przeciwległej ściany ma 1.6m i 17-ka się zmieściła i powroty podłączone z tyłu, na ekoenergi paliłem rożne różniste rzeczy ale miałem sie nie bawiłem wydaje mi się że za dużo zabawy i popiołu a zysk czy tak duży (mam EkoWanie po 650zł) ale co kto lubi wszystko kwestia cierpliwości i doboru ustawień, jak weźmiesz ecola będziesz mógł wybrać co ci odpowiada:rolleyes: ale posiadasz już doświadczenie także zdecydujesz, odnośnie sadzy to nie wiem jak to robią co niektórzy, że ją mają u siebia ja takowej u siebie niewidziałem nawet na początku palenia,a posiadam 17-kę na trochę ponad 100m2, odnośnie czyszczenia to chyba nie bardzo coś lepszego już ktoś wymyśli w kotłach na paliwo stałe, oczywiście ze względu na swoje gabaryty ma swoje ograniczenia w pojemności popielnika i zasobnika. Najlepiej obejrzeć na żywo u kogoś w akcji i porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te 11kW są zbudowane identycznie jak ta nowa 12kW przebadana , to te kotły mogą dostać świadectwo ale najważniejsza jest data wystawienia świadectwa z datą zakupu -faktura ,paragon. Tu zaznaczona jest na czerwono ,innego podobnego kotła niedawno badanego ,przed tą datą obowiązują wcześniejsze badania i świadectwa jeżeli są .

 

Tak to prawda to podobno ten sam kocioł chociaż pewności też nie można mieć.

Tylko jak udowodnisz urzędnikom że to ten sam kocioł skoro na fakturze jest inna nazwa a na świadectwie inna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda to podobno ten sam kocioł chociaż pewności też nie można mieć.

Tylko jak udowodnisz urzędnikom że to ten sam kocioł skoro na fakturze jest inna nazwa a na świadectwie inna???

 

Na fakturze to nazw towaru sprzedawcy, zawsze może zrobić korektę długopisem i podbić pieczątkę podpisać.Wystawić duplikat faktury ;) ,kwota się nie zmienia .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie widzieliście filmik promujący ICHPW? na stronie jest link powiem szczerze wygląda jak Centrum NASA.

 

http://www.ichpw.zabrze.pl/

 

Jeśli się tnie to niestety należy ściągnąć plik na dysk, jest nagrany w wysokiej rozdzielczości i albo internet albo hardware nie wyrabiają do płynnego obejrzenia

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fakturze to nazw towaru sprzedawcy, zawsze może zrobić korektę długopisem i podbić pieczątkę podpisać.Wystawić duplikat faktury ;) ,kwota się nie zmienia .

 

ktoś pisał z kiedy jest data badania kotłów ? Listopad bez konkretnego dnia o ile pamiętam?

Ktoś wie dlaczego 17 nie zmieniły nazwy (wielkości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...