Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem ale mi czyszczenie dokladne zajmuje ok 30 min wyjac pulke deflektor tylna scianka

 

DSCI7098.jpg

DSCI7099.jpg

DSCI7100.jpg

 

W swięta widziałęm się z kuzynem kupił niebieskiego i powiem tak odkreca dwie sruby wyjmuje dwie blaszki wklada szczotke stalową - dostałw komplecie- sklada i koniec.

Nie sktobie nie macha wajchą aby ją dociskać zajemuje mu to z 10 min i czyści raz w miesiącu. Wydaje mi się że w kanałach ma mniej syfu niż jest w RBR.

A i bylismy ubrani światecznie - i nikt się nie usufił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie wiem ale mi czyszczenie dokladne zajmuje ok 30 min wyjac pulke deflektor tylna scianka

Ile nie czyszczony?Rok?:)

W swięta widziałęm się z kuzynem kupił niebieskiego i powiem tak odkreca dwie sruby wyjmuje dwie blaszki wklada szczotke stalową - dostałw komplecie- sklada i koniec.

Nie sktobie nie macha wajchą aby ją dociskać zajemuje mu to z 10 min i czyści raz w miesiącu. Wydaje mi się że w kanałach ma mniej syfu niż jest w RBR.

A i bylismy ubrani światecznie - i nikt się nie usufił

Czasem mam wrażenie,że ty nie masz RBR-a,a "niebieskiego" i jego czyszczenia nigdy nie widziałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skoro nie czepiamy sie jednej cyferki, to jako uzytkownik RBR 11kW rowniez mam tu czego szukac :) Przy okazji spoznione zyczenia udanego startu w Nowy Rok. Kilka dni temu poswiecilem kilka godzin i zrobilem niewielka modyfikacje w uzbrojeniu kotlowni. Otoz pozbylem sie zaworu 4D, ktory i tak byl niewlasciwie podlaczony i otwarty na max. Dodatkowo polaczylem powroty c.o. i c.w.u. oraz pozbylem sie zaworu roznicowego na zasilaniu wezownicy c.w.u., pozostawiajac tam naturalnie pompe. Wymienilem tez zawory zwrotne sprezynowe na klapowe, jako ze maja one znacznie mniejsze opory przeplywu, co przy pompach typu "autoadapt" moze miec znaczenie.

 

Probowalem tez swoich sil na recznym, zeby poskromic spalanie Wesolej. Najlepiej udawalo mi sie na nastawach 4sek/60sek/44%. Chociaz nie bylo idealnie, to zeby spalic na "pylek z papierosa" to musze jeszcze sporo cwiczyc :) Teraz wrocilem do automatu z korektami: 3sek/ +1%. Grupowe mi wyraznie przesypuje, brakuje przez kilka dni temperatur rzedu (-10 C), zeby nauczyc sie "mocniejszych" nastaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

 

Probowalem tez swoich sil na recznym, zeby poskromic spalanie Wesolej. Najlepiej udawalo mi sie na nastawach 4sek/60sek/44%. Chociaz nie bylo idealnie, to zeby spalic na "pylek z papierosa" to musze jeszcze sporo cwiczyc :) Teraz wrocilem do automatu z korektami: 3sek/ +1%. Grupowe mi wyraznie przesypuje, brakuje przez kilka dni temperatur rzedu (-10 C), zeby nauczyc sie "mocniejszych" nastaw.

 

 

Grupowe mi nie podchodzi - za dużo wungla , jadę na automacie 3s/ +2%, ręczny spoko tylko brakuje przedmuchania raz na jakiś czas - lub możliwości zdefiniowania różnego nadmuchu w różnych fazach cyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni , pale weglem z kazimierz juliusz

 

kocioł szedł wysoko bo na 55

 

Kiedyś czytałem o wymiennikach pionowych vs poziomych dużo użytkowników pisało o tym, że na poziomych strasznie odkłada się pył na półkach a na pionowych znaczna część opada do popielnika, ot tak siłą grawitacji :-) tylko na poziomych jest łatwiejszy dostęp do czyszczenia coś za coś

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...