Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Panowie: Pytanie.

Czy ktoś sprawdzał oscyloskopem przebiegi napięcia zasilającego wentylator?

Myślę nad zrobieniem konwertera ( proporcjonalnego ) napięcia AC ze sterownika na napięcie DC zasilające wentylator DC (12 lub 24V).

 

W sobotę/niedzielę mogę popatrzeć

 

Tylko co to da , niby jest jakaś magiczna dmuchawka DC ale co to zmienia ?

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dmuchawki DC można bardzo precyzyjnie wysterować (moc dmuchawy i wytworzony spręż) niezależnie od czasu i napięcia w sieci. U siebie dość często słyszę jak dmuchawa zmienia w trakcie dmuchania obroty (da się usłyszeć) co powoduje zmianę ilości dostarczonego powietrza do palnika i jego poziomu sprężania.

Wiem, powiecie, że coś kombinuję, ale tak już mam. Nudzi mi się czasami po południu to może coś "zmaszczę" lub nie. jest zima, coś trzeba robić. :)

Wieczorem podłączę oscyloskop do wiatraka. Zobaczę jak się zmienia poziom wypełnienia impulsów w napięciu wyjściowym wraz ze zmiana obrotów min-max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawki DC można bardzo precyzyjnie wysterować (moc dmuchawy i wytworzony spręż) niezależnie od czasu i napięcia w sieci. U siebie dość często słyszę jak dmuchawa zmienia w trakcie dmuchania obroty (da się usłyszeć) co powoduje zmianę ilości dostarczonego powietrza do palnika i jego poziomu sprężania.

Wiem, powiecie, że coś kombinuję, ale tak już mam. Nudzi mi się czasami po południu to może coś "zmaszczę" lub nie. jest zima, coś trzeba robić. :)

Wieczorem podłączę oscyloskop do wiatraka. Zobaczę jak się zmienia poziom wypełnienia impulsów w napięciu wyjściowym wraz ze zmiana obrotów min-max.

 

Obroty nie zmieniają przypadkiem wraz ze zmianą ciągu kominowego ? Może się okazać że na DC będzie podobnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Twego czasu.

 

Lepiej zmajstruj coś takiego: http://www.kof.zcu.cz/ak/veletrhy/1/trzeb.html i podłącz do czopucha a drugi przeznaczony na większe ciśnienie do komory powietrznej palnika.

 

Wtenczas to możesz długie zimowe wieczory przebywać w kotłowni i analizować zjawiska przebiegające w kotle i poza kotłem.

 

 

ps.

Albo takie coś (kupować nie radzę 160zł netto) http://www.merserwis.pl/images/stories/virtuemart/product/kimo-mano-ciecz-skos-vh-web.jpg

 

Przetworniki różnicowe ciśnienia (elektroniczne) są niestety dość drogie. A sygnał wyjściowy napięcie (0-10V) lub prąd (o-20mA; 4-20mA) z takiego jest potrzebny do wysterowania modułu z PWM dla silnika (dmuchawki) DC lub AC (inny sterownik).

W firmie mam przetwornik różnicy ciśnienia, ale kosztował ok 5 lat wstecz +/- 4500,00 zł. Odrobinę za dużo.

A to co pokazałeś w odnośnikach to jedynie najprostsza wizualizacja (tez takie coś jest w firmie zamontowane) do obserwacji ciśnień gdy falownik 37kW padnie (a już się zdarzyło raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vld ale ja posiadam anodę magnezową bez żadnych kabelków (powinny jakieś być ?) i wydaje mi się, że to ona jest przyczyną takiego zapachu wody, na próbę tylko ją wyjąłem żeby zobaczyć czy mam rację. Tytanowej jeszcze nie kupiłem. Czyli ma pozostać magnezowa i z czasem zapach ustąpi ?

 

Bez kabelków wkręć ją na swoje miejsce zapach przejdzie po jakimś czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jaki kontakt ? Po zdjęciu pokrywy, styropianu, mam metalową małą pokrywkę (w którą jest wkręcona anoda) gdzie jest chyba 9 śrub, a do jednej z nich jest przykręcona blaszka która jest przytwierdzona do zbiornika. Czy coś jeszcze powinienem poczynić w tym kierunku ?

 

To jest anoda magnezowa wiec nie zwykło się do nich stosować napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to reklamuj, powinno chodzić bez większych oporów.

 

 

Ręce opadają, najwyraźniej ktoś tego nie sprawdził przed wysłaniem kotła. Do wepchnięcia tej wajchy używam szmaty i grubej rękawicy którą podkładam na gałkę jak dobrze nie przyp... kilka razy to nie drgnie, gdzieś tak do połowy potem idzie gładziutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...