Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To po drugiej tonie to bym prześwitu nie miał.

 

Może masz jakieś sugestie - poprawiające prace i zmiejszające zuzycie posłucham poczytam

 

Jedno co mi się nasuwa to temp i wiatrak w górę i lepszej klasy paliwo może cię "wydyndali" przy zakupie kupiłeś w workach? na innym opale też tak miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają, najwyraźniej ktoś tego nie sprawdził przed wysłaniem kotła. Do wepchnięcia tej wajchy używam szmaty i grubej rękawicy którą podkładam na gałkę jak dobrze nie przyp... kilka razy to nie drgnie, gdzieś tak do połowy potem idzie gładziutko.

 

Przestań preciez tam nikt nic nie sprawdza.

 

ja mam luz na calej szerokosci tak ze nie moge dopychac do scianek kotla miejwiecej od polowy w strone wajchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mi się nasuwa to temp i wiatrak w górę i lepszej klasy paliwo może cię "wydyndali" przy zakupie kupiłeś w workach? na innym opale też tak miałeś.

 

z jednego zaladunku mam jeden popielnik i to co w kanalach to bedzie z 1/8 popielnika.

wegiel nie jest oszukany. Nie mam spiekow tylko pyl.

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań preciez tam nikt nic nie sprawdza.

 

ja mam luz na calej szerokosci tak ze nie moge dopychac do scianek kotla miejwiecej od polowy w strone wajchy.

 

na czym masz ten luz? na elemencie który zgarnia pył i sadzę czy masz za dużą dziurę w korpusie kotła i ci wajcha cała "lata"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 5mm z kazdej strony skrobaka a sciankami kotla - wstawilem wczesniej fotke

 

To po prawej stronie to skrobak? Wczesniej nie mogłem obczaić skąd to zdjęcie pochodzi zrobiłeś je od spodu czy jak?

DSCI7121.jpg

 

No to u mnie się super postarali i zrobili tak pasownie, że muszę się wysilić żeby to ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Minertu

na osobnym wątku Kalio pisze o problemach z czyszczeniem za pomocą czyszczaka, zbyt luźno, ktoś inny pisze że musi użyć siły by ruszyć czyszczak, wiec chyba to rozwiązanie nie jest dopracowane na 100%, tym bardziej że dostęp do komory nawrotnej jest b.utrudniony. Jęsli takie problemy są po 2, 3 sezonach, co będzie później kiedy nagaru będzie sporo więcej.

Czy palnik Burner nadal jest instalowany w zielonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj kolegów, bo albo chcą cie ubić, albo narazić na powódź w kotłowni i wymianę zasobnika po roku użytkowania.

Korozję masz biologiczną i prawdopodobnie przez to, że za mało korzystasz z wody i ona tam cały czas stoi i się kisi.

Anodę załóż z powrotem i kabelkiem podłącz do samego zasobnika, styk ma być dobry i pewny. Anoda chroni przed korozją elektrochemiczną, która przy najmiejszej szczelince w emalii czy delikatnym spuszkodzeniu przeżre ci dziurę na wylot. Ta anoda z czasem sie rozpuszcza i zależy to od wody. Twoja wygląda jak nowa więc daj jej spokój.

 

U mnie jak korzystałem z ciepłej wody z bojlera to smród był nie do zniesienia. Tworzył się siarkowodór. Sąsiad ma to samo , inny to samo. Były badania wody w Sanepidzie i woda jest ok , tyle że zawiera sporo siarki , ale w normie ...

Jak jest anoda to zachodzi proces chemiczny i robi sie siarkowodór ...

 

W tamtym roku hydraulik wywalił mi anodę. Wyglądała paskudnie mimo że była używana mniej niż 1 rok ...

Hydraulik mówił że już wymontował sporo anod , bo w większości ludzie ich i tak nie wymieniają więc i tak nie działają , a po drugie często powodują takie "atrakcje" jak u mnie ...

Ja anody nie mam , smrodu też nie

 

Jak ktoś nie wymienia minimum raz na rok (lub nawet czeście) to tak naprawę jakby jej nie miał , albo ma piękną anodę z grzybami i innym cholerstwem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
To po drugiej tonie to bym prześwitu nie miał.

 

A po co Ci prześwit? :)

 

Może masz jakieś sugestie - poprawiające prace i zmiejszające zuzycie posłucham poczytam

 

Na pewno certyfikat zmniejszy zużycie.Pracy nie poprawi,musisz zrobić to Ty :) Ja się nie znam.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat czyszczak chodzi dosc swobodnie, ale kotla uzywam pierwszy sezon. Jesli juz mialbym wrzucic kamyczek do ogrodka Instalco, to zwrocilbym uwage na niesymetryczne zamontowanie palnika w komorze spalania. Otoz po przeciwnej stronie podajnika rant korony jest zaledwie 3 cm od scianki kotla. Utrudnia to spadanie popiolu, zwlaszcza spiekow, ktore w tym miejscu sie spietrzaja. Sadze, ze gdyby w miejscu mocowania podajnika do kotla bylo cos w rodzaju kolnierza dystansowego, centrujacego palnik w komorze, nie byloby tego problemu. W wiekszych kotlach, czyli w 17 kW oraz 23 kW jest pewnie wiecej miejsca, ale w 11 kW jego brak daje sie we znaki. Czy inni posiadacze RBR 11 kW maja takie same spostrzezenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat czyszczak chodzi dosc swobodnie, ale kotla uzywam pierwszy sezon. Jesli juz mialbym wrzucic kamyczek do ogrodka Instalco, to zwrocilbym uwage na niesymetryczne zamontowanie palnika w komorze spalania. Otoz po przeciwnej stronie podajnika rant korony jest zaledwie 3 cm od scianki kotla. Utrudnia to spadanie popiolu, zwlaszcza spiekow, ktore w tym miejscu sie spietrzaja. Sadze, ze gdyby w miejscu mocowania podajnika do kotla bylo cos w rodzaju kolnierza dystansowego, centrujacego palnik w komorze, nie byloby tego problemu. W wiekszych kotlach, czyli w 17 kW oraz 23 kW jest pewnie wiecej miejsca, ale w 11 kW jego brak daje sie we znaki. Czy inni posiadacze RBR 11 kW maja takie same spostrzezenia?

 

Przy węglu z tendencją do spiekania też to zauważyłem.

 

Ja przy wybieraniu popiołu, najpierw czyszczakiem leciutko skrobię komorę spalania, zajmuje to 10 sekund i przy okazji spieki spadają gdzie ich miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...