Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Witam panowie.

Mam takie pytanko poniewaz wydaje mi sie ze cos duzo wegla mi pali na obecna temperature zewnetrzna okolo 20-25 kg/dobe , przy cyklicznej pracy 1/10 , 1/14 , 1/19 zalezy od temp zewnetrznej.

Czy cisnienie wody w układzie ma wplyw na ilosc spalanego wegla ?? mam przy naczyniu przeponowym 2 atmosfery caly czas , zastanawiam sie czy jakbym nie spuscil troche wody z ukladu i obnizyl cisneinie powiedzmy do 1 , to czy by spalanie spadlo ?? Czy to wogole nie ma wplywu na spalanie , tylko na predkosc wody , dodam ze piec mam poza domem - około 15 metrów.

 

druga sprawa to taka ze na dole mam praktycznie wszedzie podlogowke , a na gorze same kaloryfery i na dole nie moge rozbujac tej podlogowki a na gorze mam z 3 stopnie wiecej , jakbym wiedzial wsczesniej to bym osobna pompe na podlogowke zalozyl .

Myslicie ze sprobowac ustawic cykliczne dzialanie 1/4 zeby rozgrzac podlogowke a na gorze kaloryfery poskrecac praktycznie na maksa ??

 

Sprawa jest jeszcze taka ze lubi mi przesypac wegla troche , i niewiem jak temu zaradzic , juz zwiekszalem i zmniejszalem nadmuchy , czy wgranie nowego sterownika z weersja spalania grupowego mogło by coś pomoc w tej materii ??

 

Prosze o pomoc.

 

 

Nizej link do mojego stera , zasyp 03.01.2014 - godz. 16:00

https://remote.esterownik.pl:8080/device/2227/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam panowie.

Mam takie pytanko poniewaz wydaje mi sie ze cos duzo wegla mi pali na obecna temperature zewnetrzna okolo 20-25 kg/dobe , przy cyklicznej pracy 1/10 , 1/14 , 1/19 zalezy od temp zewnetrznej.

Czy cisnienie wody w układzie ma wplyw na ilosc spalanego wegla ?? mam przy naczyniu przeponowym 2 atmosfery caly czas , zastanawiam sie czy jakbym nie spuscil troche wody z ukladu i obnizyl cisneinie powiedzmy do 1 , to czy by spalanie spadlo ?? Czy to wogole nie ma wplywu na spalanie , tylko na predkosc wody , dodam ze piec mam poza domem - około 15 metrów.

 

druga sprawa to taka ze na dole mam praktycznie wszedzie podlogowke , a na gorze same kaloryfery i na dole nie moge rozbujac tej podlogowki a na gorze mam z 3 stopnie wiecej , jakbym wiedzial wsczesniej to bym osobna pompe na podlogowke zalozyl .

Myslicie ze sprobowac ustawic cykliczne dzialanie 1/4 zeby rozgrzac podlogowke a na gorze kaloryfery poskrecac praktycznie na maksa ??

 

Sprawa jest jeszcze taka ze lubi mi przesypac wegla troche , i niewiem jak temu zaradzic , juz zwiekszalem i zmniejszalem nadmuchy , czy wgranie nowego sterownika z weersja spalania grupowego mogło by coś pomoc w tej materii ??

 

Prosze o pomoc.

 

 

Nizej link do mojego stera , zasyp 03.01.2014 - godz. 16:00

https://remote.esterownik.pl:8080/device/2227/

 

Ad.1 Nie napisałeś jaką powierzchnie grzjesz

ad.2 Jezeli masz termostaty na grzejnikach to ustaw je sobie odpowiednio.

ad.3 Na grupowym masz więcej możliwości regulacji piecem, u mnie na grupowym nie przesypuje i spala mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jaka to jest odpowiednia temperatura ? U mnie jest zwykle między 50-60oC.

Podkreślam poraz kolejny, że nie jest to szambo i zgniłe jaja. Też mi się wydaje, że anoda wchdozi w jakąś tam reakcje chemiczną z wodą i stąd ten zapach. Na poprzedniej stronie umieściłem wyniki badań wody i raczej nie są one kiepskie. Siarkowodór nieobecny.

 

Wymontuj anodę i sprawdź zamiast gdybać :)

 

W większości zapach wody znika po wymontowaniu anody ...

 

Anoda magnezowa to taki badziew który przyciąga wszystkie bakterie , grzyby i inne świństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzcnie mam okolo 130 m2 po podlogach , pustak max , styro 15 , welny 25 cm .

 

Coś musisz mieć nie tak bo u mnie powierzchnia podobna a chata znacznie gorzej ocieplona i spalanie połowę mniejsze.

Ja bym spróbował wgrać nowszy soft i na grupowym poeksperymentować. U mnie też troszkę przesypuje na grupowym.

A jakim węglem palisz? Tą Wesołą z Łańcuta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może z innej beczki. O to co dostałem z Konsumenckiego Centrum Porad

 

Szanowny Panie,

 

zgodnie z art.7 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 roku, posługiwanie się certyfikatem, znakiem jakości lub równorzędnym oznaczeniem, nie mając do tego uprawnienia, stanowi nieuczciwą praktykę rynkową.

Zgodnie zaś z art. 12 ustawy osoba dotknięta takimi praktykami, może żądać:

1) zaniechania tej praktyki;

2) usunięcia skutków tej praktyki;

3) złożenia jednokrotnego lub wielokrotnego oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie;

4) naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych, w szczególności żądania unieważnienia umowy z obowiązkiem wzajemnego zwrotu świadczeń oraz zwrotu przez przedsiębiorcę kosztów związanych z nabyciem produktu;

5) zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej, ochroną dziedzictwa narodowego lub ochroną konsumentów.

 

Z takimi też roszczeniami może Pan wystąpić do sprzedawcy.

 

Ponadto zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 3 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych może stanowić naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Postępowanie w sprawie takich praktyk rzeczywiście prowadzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jednakża zawiadomienie o stosowaniu takich praktyk należy złożyć zgodnie z poniższą instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakteria Legionella nie śmierdzi ...

Jak śmierdzi ciepła to siarkowodór.

Albo trzeba wywalić anodę albo kupić anodę tytanową ...

Ja bojler mam od 2011r , chyba w 2012 miał wywaloną anodę ...

Zastanawiam się czemu nie robią bojlerów z ... plastiku ? Jakoś czajniki plastikowe są i wytrzymują bez problemu 100 stopni ...

No chyba że po prostu nie opłaca się produkować , bo były by zbyt trwałe i producent by nie zarobił , a tak co jakiś czas bojler pada i klient kupuje następny ...

Jeżeli zbiornik ma anodę (producent wyposażył w nią zbiornik) to trzeba stosować, jak magnezowa wchodzi w reakcję z wodą to trzeba zastosować inną .

Nie prawda że nie produkuje się zbiorników z tworzywa już 15 lat temu szukałem ,czytałem o takich ale wtedy to były ceny zaporowe.

Interesowałem się zbiornikiem na ciepłą wodę Sanicube Rotexu z tworzywa ,a kupiłem ostatecznie inny ,w którym producent obszedł to w inny sposób i nie trzeba stosować anody .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzcnie mam okolo 130 m2 po podlogach , pustak max , styro 15 , welny 25 cm .

 

Też nie napisałeś jakim węglem palisz, wystarczy że kupisz jakąś podróbę czeskiego brunatnego i spalanie będziesz miał takie jak masz jak nie gorsze.

Ja ustawiając instalacje (zmniejszenie temperatury spalin, włączenie piorytetu CWU itd. po to aby wszystkie pompy nie pracowały równocześnie i piec pracował bez dużych skoków mocy zeszłem spalaniem do18kg z 23kg), zmieniłem węgiel z brunatnego na kamienny wysokokaloryczny i zjechałem do 12kg, zmieniłem prace automatu na grupowe i spalanie spadło jeszcze z niecały kilogram. Zmiana węgla z brunatnego na kamienny spowodowała spadek spalania jak wyżej napisałem tylko koszt zakupu większy, także cena dzienna została taka sama jedynie piec mniej się brudzi, jest mniej popiołu, czas zasypów się wydłużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj nowy soft,potem porozmawiamy,

 

to ten nowy soft jest taki cudowny w stosunku do starego ??

Gdzie znajde instrukcje jak krok po kroku zaktualizxowac soft z moojej wersji do najwyzszej ??

 

Kabel musi byc z jednej strony USB a z drugirj RS 32 ? taka przejsciowke dostanie w kazdym komputerowym sklepie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten nowy soft jest taki cudowny w stosunku do starego ??

Gdzie znajde instrukcje jak krok po kroku zaktualizxowac soft z moojej wersji do najwyzszej ??

 

Kabel musi byc z jednej strony USB a z drugirj RS 32 ? taka przejsciowke dostanie w kazdym komputerowym sklepie??

 

W nowym sofcie masz spalanie grupowe, a to dużo.

 

Kabel powinieneś mieć w zestawie z piecem, jak masz stary laptop to powinien mieć wejście RS-232, jak nie to stacjonarny :)

 

W komputerowym powinieneś raczej dostać USB RS-232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...