Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nigdzie do tej pory nie wyczytałem o jakiejkolwiek zależności ciśnienia czynnika grzewczego na wielkość spalania. W mojej ocenie ciśnienie 2 bar-y jest dość wysokie, gdyż 1 bar to jest ciśnienie słupa wody o wysokości 10mb, czyli dwa bary to budynek wyskoki na 20mb (na tym poziomie jest najwyższy grzejnik lub naczynie wzbiorcze), a to już sporawa chałupa. ;)

Wyższe jest zużycie energii elektrycznej w tak wysokim domu, gdyż trzeba zastosować mocną pompę CO, aby tak wysoko podała wodę i uzyskać przy tym wymagany przepływ.

 

Mam normalny dom z poddaszem - 8m maksimum od gruntu do kalenicy. Dobijalem cisnienie na poczatku sezonu kilka razy bo mi spadalo, dobijalem wpuszvzajac wode , tylko czy w uklad czy w naczynie przeponowe? Bo jesli w uklad to napewno powoduje to wieksze spalanie gdyz jest do ogrzania wiecej wody.Czy to cisnienie ma swoje przelozenie na poziome pchniecie wody z pieca???tak jak pisalem mam piec za domem jakies 10-15m i rury ida ziemia do domu, napewno jakies straty sa ale zakopane to jest dosc gleboko w otulinach i w rurze pcv dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy robiąc w domu 100% podlogówki i instalując RBR 12kW muszę mieć wymiennik płytowy?

 

Wymiennik plytowy sprawdza sie w ukladzie, gdzie kociol zabezpieczony jest otwartym naczyniem wzbiorczym, zas instalacja za wymiennikiem pracuje w systemie zamknietym. W tym przypadku, gdybym byl na Twoim miejscu, wolalbym sprzeglo hydrauliczne, zamiast wymiennika plytowego.

http://pl.immergas.com/media/4._sprzegla_hydrauliczne.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam normalny dom z poddaszem - 8m maksimum od gruntu do kalenicy.

 

Przy takim domu możesz pracowac z ciśnieniem około 1 bara - 2 bary nie są konieczne. No i zawór bezpieczeństwa możesz mieć na 1,5 bara. Co do ilości ogrzanej wody to nie jest to rzecz, którą należy sie przejmować. Zbyt dużego spalania nie spowoduje - raczej ten przesył na 15 metrów robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie z innej beczki .

dlaczego powiedzmy przy ustawieniu na kotle temp 42 czy 45 , gdy spada temperetura poniewaz wpadla chlodna woda do kotła to przy podnoszeniu sie temperatury wiatrak i podajnik wylacza sie dopiero 5 stopni ponad zadana temperaturę ?? to samo jest ze spadkiem temperatury , gdy spada i na piecu jest 42 to wiatrak zaczyna juz dmuchac gdy przekroczy 47 .

Czy tak poprostu ma byc ?? czy mam cos w ustawieniach posrane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spytam inaczej: czy instalacja ogrzewania podłogowego współpracująca z kotłem na paliwo stałe wymaga wymiennika płytowego lub sprzęgła hydraulicznego, czy jest to zbędne? Dopowiem, że planuję również dwie drabinki ( w łazienkach) oraz kaloryfer w garażu.
Nie ma takiego wymogu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha , tak tez myslalem.

Spuscilem wode z ukladu - okolo 15-20 litrów i zszedlem do cisnienia 1,2 bara , ciekawy jestem czy bedzie jakas roznica w spalaniu.

Musze kupic ta przejsciowke i wgrac nowy soft , bo caly czas mi przerzuca wegiel jak bym nie sterował nadmuchem .

Mam nadzieje ze na nowszym sofcie da sie to wyregulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha , tak tez myslalem.

Spuscilem wode z ukladu - okolo 15-20 litrów i zszedlem do cisnienia 1,2 bara , ciekawy jestem czy bedzie jakas roznica w spalaniu.

Musze kupic ta przejsciowke i wgrac nowy soft , bo caly czas mi przerzuca wegiel jak bym nie sterował nadmuchem .

Mam nadzieje ze na nowszym sofcie da sie to wyregulowac.

 

A jaki masz obecnie soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...