Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Novy! A jakie ty zmiany uważasz za potrzebne?

 

Pisałem o tym ze 100 razy.Na forum ES jest tez kilkanaście postów.Widać trzeba wielu prób i testów,jak w NASA :)

Jak dla mnie jest tak.Kolesie z ES nie chcą przyznać,że ktoś miał dobry pomysł.Odczekają z rok,wprowadzą jako.....

Pozwolić w grupowym na zmianę krotności dawkowania,ilość powtórzeń podajnika itd.Tak aby można było spalać, drogi w obecnych czasach,opał jak należy-a nie zwiększać nadmuch dla zbyt dużej dawki jak obecnie.

Przynajmniej tyle.O propozycjach zmian w manualu,nawet się nie chce pisać.Wielu kumatych userów,wałkuje "im" to od przynajmniej 2 lat.Bez echa....

Ja ostro kibicuję SPP Boleckiemu,połowa mniej zbędnych bajerów w sterowniku i niezły ster za niewielką kasę.

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Novy

Nie obraź się

Ale mam na dzieję, że Bolecki nie będzie tak samo "nieostrożny" jak Karoka i nie sprzeda ci tego sterownika :D

Pozdr

 

Wymagania użytkowników się zwiększają.To źle?Nie tak dawno,nawet Ci którzy przeczuwali ,że coś jest nie tak z niektórymi wersjami OEP nawet bali się o tym wspomnieć,teraz piszą o tym śmiało.Nikt już nie nazywa ich,ładnie mówiąc,nieudolnymi palaczami.

Sytuacja się zmienia.Gdyby nie "tony" styropianu na ścianach budynków użytkowników,poczytałbyś wiele ostrych komentarzy.Nawet,wystarczyłoby zmienić lokum na inny kraj.W Polsce jak coś ktoś kupi,to już święto.Gdzieżby tam narzekać.Najlepsze serwisy odwalają tu chałę,bo tak można.

Narzekam,bo takie moje prawo.Zapłaciłem za sterownik i za kocioł.Gotówką.To ,że kocioł grzeje,a sterownik nim steruje-to dla mnie nie wszystko.

Dostałem testowa wersję grupowego z podawaniem 3x5 zamiast 5x5.Więc to co napisałem powyżej,nie jest wyssane z palca.

 

Co do karoki,to sprzedał mi produkt nie przebadany,z mocą inna niż zamówiłem.Celowo napisałem inną,bo 11kW z ceramika nie był badany (albo ja nie mam info) a bez ceramiki ma 12kW.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania użytkowników się zwiększają.To źle?Nie tak dawno,nawet Ci którzy przeczuwali ,że coś jest nie tak z niektórymi wersjami OEP nawet bali się o tym wspomnieć,teraz piszą o tym śmiało.Nikt już nie nazywa ich,ładnie mówiąc,nieudolnymi palaczami.

Sytuacja się zmienia.Gdyby nie "tony" styropianu na ścianach budynków użytkowników,poczytałbyś wiele ostrych komentarzy.Nawet,wystarczyłoby zmienić lokum na inny kraj.W Polsce jak coś ktoś kupi,to już święto.Gdzieżby tam narzekać.Najlepsze serwisy odwalają tu chałę,bo tak można.

Narzekam,bo takie moje prawo.Zapłaciłem za sterownik i za kocioł.Gotówką.To ,że kocioł grzeje,a sterownik nim steruje-to dla mnie nie wszystko.

Dostałem testowa wersję grupowego z podawaniem 3x5 zamiast 5x5.Więc to co napisałem powyżej,nie jest wyssane z palca.

 

Co do karoki,to sprzedał mi produkt nie przebadany,z mocą inna niż zamówiłem.Celowo napisałem inną,bo 11kW z ceramika nie był badany (albo ja nie mam info) a bez ceramiki ma 12kW.

 

No i się wydało, hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania użytkowników się zwiększają.To źle?Nie tak dawno,nawet Ci którzy przeczuwali ,że coś jest nie tak z niektórymi wersjami OEP nawet bali się o tym wspomnieć,teraz piszą o tym śmiało.Nikt już nie nazywa ich,ładnie mówiąc,nieudolnymi palaczami.

Sytuacja się zmienia.Gdyby nie "tony" styropianu na ścianach budynków użytkowników,poczytałbyś wiele ostrych komentarzy.Nawet,wystarczyłoby zmienić lokum na inny kraj.W Polsce jak coś ktoś kupi,to już święto.Gdzieżby tam narzekać.Najlepsze serwisy odwalają tu chałę,bo tak można.

Narzekam,bo takie moje prawo.Zapłaciłem za sterownik i za kocioł.Gotówką.To ,że kocioł grzeje,a sterownik nim steruje-to dla mnie nie wszystko.

Dostałem testowa wersję grupowego z podawaniem 3x5 zamiast 5x5.Więc to co napisałem powyżej,nie jest wyssane z palca.

 

Co do karoki,to sprzedał mi produkt nie przebadany,z mocą inna niż zamówiłem.Celowo napisałem inną,bo 11kW z ceramika nie był badany (albo ja nie mam info) a bez ceramiki ma 12kW.

 

"Zapłaciłem za sterownik i za kocioł.Gotówką.To ,że kocioł grzeje,a sterownik nim steruje-to dla mnie nie wszystko"

 

Zgadzam się w zupełności z Nowym...uważam że opcja spalania grupowego-pomimo że jest to półautomat,powinna mieć możliwość ustawienia czasu i przerwy w podawaniu paliwa.Mieszkam w Małopolsce i mamy tu węgiel niestety jednego kiepskiego gatunku.

Ciężko za pomocą tylko jednego ustawienia-tzn.siły nadmuchu,zapanować nad dobrym dopalaniem(ja mam z tym kłopot).

Powiem jeszcze że gdybym to ja wypuścił soft z grupowym to dodatkowe opcje o których wspomniałem były by w ustawieniach od razu-bo to logiczne że być tam powinne przy tworzeniu grupowego.

Uważam też że nie ma lepszej możliwości precyzyjniejszego dopasowania zakresu obsługi i nastaw tak istotnego elementu pieca jakim jest sterownik do potrzeb użytkowników jakim jest forum na którym można bez przeszkód na ten temat dyskutować;)

Forum użytkowników winno być obowiązkową lekturą ES.

Pozdrawiam i liczę na to że potraktujecie poważnie nasze uwagi:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
No i się wydało, hehe ;)

 

Nie bądź smieszny :)Ze 20-30 chłopa używa tego softu,a Ty tu o tajemnicach he he.Od października (albo wcześniej)"wybrańcy" spalają sobie w grupowym jak chcą-bo to nie jedyny soft z innym podawaniem.To jest ok?Czy jest to ok,że aby dopalić dawkę w grupowym muszę dmuchać spalinami w komin?Opał za prawie 900pln,to jest ok Twoim zdaniem?Pewnie,manual,ale chyba nie o to chodzi,prawda?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 20-30 chłopa używa tego softu,a Ty tu o tajemnicach he he.Od października (albo wcześniej)"wybrańcy" spalają sobie w grupowym jak chcą-bo to nie jedyny soft z innym podawaniem.

Bo ktoś ma za długi język.

Nie wiem kogo tyczy się "wybraniecy" ale ja palę na zwykłej wersji softu, bez udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
"Zapłaciłem za sterownik i za kocioł.Gotówką.To ,że kocioł grzeje,a sterownik nim steruje-to dla mnie nie wszystko"

 

Zgadzam się w zupełności z Nowym...uważam że opcja spalania grupowego-pomimo że jest to półautomat,powinna mieć możliwość ustawienia czasu i przerwy w podawaniu paliwa.Mieszkam w Małopolsce i mamy tu węgiel niestety jednego kiepskiego gatunku.

Ciężko za pomocą tylko jednego ustawienia-tzn.siły nadmuchu,zapanować nad dobrym dopalaniem(ja mam z tym kłopot).

Lepiej tak nie pisz.Mnie się tu nie popiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
To może podziel się???

A to jest wersja od elektrosystemu?

 

To,że wielu ten soft ma,nie znaczy że ma go z moich rąk.Ja dostałem jako jeden z ostatnich,i tak jak obiecałem-nie puściłem w obieg :)

Napisałem,że go mam-tylko dla tego by szybciej ukazał się oficjalnie,i każdy mógł z niego skorzystać.Nie do wiary,prawda?A jednak to jedyny powód...Bo ten soft zmienia bardzo wiele,choć nie wszystko...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że wielu ten soft ma,nie znaczy że ma go z moich rąk.Ja dostałem jako jeden z ostatnich,i tak jak obiecałem-nie puściłem w obieg :)

Napisałem,że go mam-tylko dla tego by szybciej ukazał się oficjalnie,i każdy mógł z niego skorzystać.Nie do wiary,prawda?A jednak to jedyny powód...Bo ten soft zmienia bardzo wiele,choć nie wszystko...

 

To jakiś testowy? Jakie tajemnicze zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy ale musisz pamiętać ze nie tylko użytkownicy RBRów maja coale w swoich kociołkach . Sa jeszcze ze 4 inne firmy..Może oni nie narzekają na wysokie spaliny... U mnie max 130 przy miesiąc nie czyszczonym piecu. Nie jest tez tak ze nie ma skutków ubocznych takich temperatur bo kocioł się zasmala szybciej. Ale w sumie zwisa mi to kalafiorem,....Musieli by zrobić 2 softy na takie temperatury jak teraz i normalna zimę, ale dopasuj do każdego kotła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że wielu ten soft ma,nie znaczy że ma go z moich rąk.Ja dostałem jako jeden z ostatnich,i tak jak obiecałem-nie puściłem w obieg :)

Napisałem,że go mam-tylko dla tego by szybciej ukazał się oficjalnie,i każdy mógł z niego skorzystać.Nie do wiary,prawda?A jednak to jedyny powód...Bo ten soft zmienia bardzo wiele,choć nie wszystko...

 

 

A co w Tobie takiego wyjątkowego żeś go dostał ??:D

Może też zacznę narzekać na każdym kroku, to mi też dadzą?

 

A nie odpowiedziałeś, ten soft jest z elektrosystemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzwoniłem do ES sugerowałem zmiany, nawet napisałem a tu proszę są niestandardowe wersje więc jednak można, może wrócę do bruliego ale na razie SPP kieruje spalaniem i na tym "opale" który da się zakupić za ciężkie pieniądze w mojej okolicy wychodzi mu to lepiej

 

pozdrawiam RedEd

 

ps SPP zwróci się za różnicę w spalaniu po sezonie a bramka w drugim

Edytowane przez RedEd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem ze wysoka temperatura spali równa się tylko w RBR-11Kw to wszyscy chcieli mnie zakrzyczeć, jak ją zmniejszyłem dopasowując instalacje tak aby nie wykorzystywać pełnej mocy i spalanie od razu spadło mi z 20% to nikt nie chciał wierzyć. Usunięcie w RBR 11KW jednej półki wodnej przy nie zmienionej konstrukcji palnika i wymiennika spowodowało tylko większą temperaturę spalin i większe zużycie opału, jeszcze gorzej wygląda sytuacja w przypadku ceramika. Ja ratowałem sytuacje włączając po kolei pompy, aby wszystkie razem nie pracowały i piec wtedy nie chodził z pełną mocą, innym rozwiązaniem jest przejście na spalanie grupowe i dawkowanie paliwa niezależnie od obciążenia po stronie instalacji i zapotrzebowania na ciepło. Zmiana oprogramowania sterownika dużo nie pomoże jeśli nadejdą mrozy i aby dogrzać pomieszczenia trzeba piec trzymać na większych mocach i temperatura spalin będzie wysoka i sporo opału wyleci kominem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...