Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wybaczcie, ale to jest jakaś paranoja. Inni producenci jak wywalają kasę na badania, przeprowadzają je w akredytowanych placówkach i osiągają dobre lub bardzo dobre wyniki - to natychmiast wieszają je na swoich stronach, sprzedawcy o nich trąbią i publikują na każde życzenie albo nawet bez życzenia, po prostu korzysta się z narzędzia marketingowego za które wywaliło się ciężką kasiorę. A tutaj - tajemnica, zastrzeżone wyniki i wzory świadectw... Chyba że rzecz w tym, żeby mówili? Nieważne co, ważne że mówią i nie przekręcają nazwiska- słyszałem już o takiej metodzie promocji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale to jest jakaś paranoja. Inni producenci jak wywalają kasę na badania, przeprowadzają je w akredytowanych placówkach i osiągają dobre lub bardzo dobre wyniki - to natychmiast wieszają je na swoich stronach, sprzedawcy o nich trąbią i publikują na każde życzenie albo nawet bez życzenia, po prostu korzysta się z narzędzia marketingowego za które wywaliło się ciężką kasiorę. A tutaj - tajemnica, zastrzeżone wyniki i wzory świadectw... Chyba że rzecz w tym, żeby mówili? Nieważne co, ważne że mówią i nie przekręcają nazwiska- słyszałem już o takiej metodzie promocji.

Bo to jest paranoja, Instalko naraża swoich najlepszych sprzedawców na kpiny, poniżenie i obelgi, a Oni to biorą na klatę i nie potrafią tego nawet uzasadnić. Co kto inny może zrobić z takim świadectwem? Czy podanie nazwy placówki i badacza narusza zakazy? To gdzie to robiono, w WAT-ie? NASA? Żałosne...:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mi jest o tym pisać... wszystkie parametry podane, podpisane imiennie i podpisane przez firme, na dole jest taki wpis....

''Udostępnianie osobom trzecim niniejszego dokumentu, zarówno jego treści jak i

wzoru, w całości lub w części, jak również w jakiejkolwiek formie, jego kopiowanie,

powielanie, publikowanie, rozpowszechnianie, przekazywanie osobom trzecim za

pomocą jakichkolwiek nośników elektronicznych lub mechanicznych bez pisemnej

zgody FIRMY INSTALCO Surowo wzbronione ! ''

 

 

Jedna wielka ściema, ja też dostałem RBR-11 DE-LUX cały wykonany z platyny z złotymi klamkami, ale nie mogę zrobić zdjęcia bo producent mi zabronił.

Albo jest ten certyfikat (pewnie zawijan by coś na ten temat wiedział, ja sobie nie wyobrażam w mojej branży że czegoś nie wiem co się dzieje na rynku), albo jest jakiś pseudo-certyfikat zbadany w jakimś garażu i podpisał się ktoś po gimnazjum i może na ten cel wyrobili mu pieczątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Śmieszne ale prawdziwe.Ciężko było policzyć? Teraz też źle się pali skoro już go masz wgrany?

Nie było ciężko,szukałem innej zmiany.I tyle.

Grzegorz,palę manual 3/60 w tej chwili.Gdybym miał opcje w grupie,regulacji dawki,i możliwość ustawienia ilości powtórzeń np.3x3 ,5x2 itd.będę cały happy.Reszta algorytmu mnie nie interesuje,da sobie radę.Kocioł ma swoje mankamenty,ale to że go nie polecam-wynika tez z tego,że nie wiem ile kW ma tak naprawdę.Dla świętego spokoju użytkownika-takie dane powinny być opatrzone jasnymi badaniami czy co tam taki sprzęt mieć powinien.Rozumiesz?

Kocioł ma tez kilka super rozwiązań,ale ma i wady-przynajmniej mój z ceramiką.Wiesz dobrze ,że nie powinno jej być tam aż tak dużo :)Postaram się to zmienić.

Póki co,nie ma zimy.Wiem jedno,praca ciągła mu bardzo pasuje-plus zawirowywacz-dlatego czekam na nowy soft grupowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mi jest o tym pisać... wszystkie parametry podane, podpisane imiennie i podpisane przez firme, na dole jest taki wpis....

''Udostępnianie osobom trzecim niniejszego dokumentu, zarówno jego treści jak i

wzoru, w całości lub w części, jak również w jakiejkolwiek formie, jego kopiowanie,

powielanie, publikowanie, rozpowszechnianie, przekazywanie osobom trzecim za

pomocą jakichkolwiek nośników elektronicznych lub mechanicznych bez pisemnej

zgody FIRMY INSTALCO Surowo wzbronione ! ''

Kupiłeś kociołek dawno temu i otrzymałeś certyfikat? Oficjalnie? Ciekawe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mi jest o tym pisać... wszystkie parametry podane, podpisane imiennie i podpisane przez firme, na dole jest taki wpis....

''Udostępnianie osobom trzecim niniejszego dokumentu, zarówno jego treści jak i

wzoru, w całości lub w części, jak również w jakiejkolwiek formie, jego kopiowanie,

powielanie, publikowanie, rozpowszechnianie, przekazywanie osobom trzecim za

pomocą jakichkolwiek nośników elektronicznych lub mechanicznych bez pisemnej

zgody FIRMY INSTALCO Surowo wzbronione ! ''

 

Strach iść z tym nawet do gminy po dopłatę...:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Wiem jedno,praca ciągła mu bardzo pasuje-plus zawirowywacz-dlatego czekam na nowy soft grupowego.

Pozdrawiam

 

Tak zastanawiam się na zawirowywaczem w RBR-eże i jakoś nie widzę pozytywnych rozwiązań (są założone na suchej półce, także po za spowolnieniem wylotu spalin nic nie dają, nie spowodują przekierowania ciepła do wymiennika bo na suchej półce go tam niema). Nie prościej założyć szyber na rurze wylotowej, i uzyska się ten sam efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ? paląc na pełnej mocy chciałeś spalić o 20% mniej ?

 

Prawidłowo wykonany piec powinien przy pełnej mocy mieć najwyższą sprawność, a paląc na pełnej mocy po prostu paliłbym z większymi odstępami czasu (dłuższa przerwa w podtrzymaniu), a teraz palę z mniejszą mocą z mniejszymi odstępami czasu i wychodzi 20% mniej opału. Tylko ciekawe jak przyjdzie prawdziwa zima i będę musiał palić z pełną mocą (piec dobrany zgodnie do OZC) i te 20% cały czas będę wypuszczać przez komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora spalania z cegłami. Wesoła mniej brudzi kocioł jak Pieklorz. Poza tym z jednego zasypu jedna szufladka popiołu- także rewelacja.

 

Ładnie to sobie wyłożyłeś:)

No właśnie jak teraz spalanie?

No i niezły masz płomień przy takim nadmuchu. Jak to widzę to dochodze do wniosku że u mnie na 38% to jest ten płomień chyba zbyt mały.

Podejrzewam nieszczelność korony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie spalam (powiedziałbym, że troszkę mniej:), ale może mi się wydaje). Biorąc pod uwagę, że nie ma drzwi, klamek w ramach okiennych i wieje wiatr przez te otwory, dom w odsłoniętej zabudowie tzn. w szczerym polu. Brama garażowa 5 m i brak drzwi oddzielających garaż od reszty domu, brak zysków bytowych bo nas tam nie ma, trwa wykończeniówka to nie jest źle. Gdzieś 13 kg na dobę.

Cegły podpatrzone u adkwapniewski. Wesoła ładnie wygląda w popielniku, ten Pieklorz to był shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...