Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co z wysoką sprawnością przy mocy nominalnej? powinno chyba ratować spalanie. Chyba przetestuje na swoim.

 

Właśnie to w RBR-eże mi najbardziej przeszkadza, że powinien mieć przynajmniej sprawność taką samą jak przy mniejszych mocach, a nie odwrotnie.

Spokojnie możesz przetestować i opisać wyniki, ja mam w radzie czego logi z ecoala. U mnie mniej spalał jak chodził stale z mocą 2,5KW niż z pełną z większymi odstępami czasu (temperatury wewnątrz i na zewnątrz były takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no jeszcze w Kielcach nie sprzedaję kociołków. Poza tym na takie kruszynki nie ma popytu. Gość od wykończeniówki jak opowiadał swojemu bratu o zielonym to tamten nie wierzył, że kocioł wilekości śmieciucha ogrzewa całą chałupkę i jeszcze musi wietrzyć bo jest mu tam gorąco. Dodatkowo dopowiedział, że cuda: otwiera drzwi komory spalania, ciemno nic się nie pali myślał, że się wygasił, po jakimś czasie otwiera, a tam ładny płomień dopierdziela. Jego brat ma kocioł dwa razy większy gabarytowo albo prawie dwa razy.

Wiesiek jedni ceramikę chcą rozbijać inni wkładają, ale ja nie mam co się porówynywać bo pojęcia o paleniu nie mam, także głosu nie zabieram :)

 

Budujesz dom bez klamek?? :jawdrop: oj niedobrze ;)

Jeszcze nie mam certyfikatu stąd ten pomysł, na ścianach miękkie poduszki.:wiggle:

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze plecy zostały bez szamotu

 

 

Plecy mają być gołe ;)

 

 

Hehehe no jeszcze w Kielcach nie sprzedaję kociołków. Poza tym na takie kruszynki nie ma popytu. Gość od wykończeniówki jak opowiadał swojemu bratu o zielonym to tamten nie wierzył, że kocioł wilekości śmieciucha ogrzewa całą chałupkę i jeszcze musi wietrzyć bo jest mu tam gorąco. Dodatkowo dopowiedział, że cuda: otwiera drzwi komory spalania, ciemno nic się nie pali myślał, że się wygasił, po jakimś czasie otwiera, a tam ładny płomień dopierdziela. Jego brat ma kocioł dwa razy większy gabarytowo albo prawie dwa razy.

Wiesiek jedni ceramikę chcą rozbijać inni wkładają, ale ja nie mam co się porówynywać bo pojęcia o paleniu nie mam, także głosu nie zabieram :)

 

 

Jeszcze nie mam certyfikatu stąd ten pomysł, na ścianach miękkie poduszki.:wiggle:

 

Korzyści ciężko oszacować bo 1-2kg/d mogą się wziąć z wielu innych czynników. Czyściej jest i lepiej się dopala przy takim wędzeniu jak u mnie , teraz komora bez "krypty" i ~1,5kg poszło do góry a temp zew wyższe ...

 

W sobotę znowu postawię kryptę tym razem dostawię jej podłogę - jak będzie dobrze to i filmik będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo wykonany piec powinien przy pełnej mocy mieć najwyższą sprawność, a paląc na pełnej mocy po prostu paliłbym z większymi odstępami czasu (dłuższa przerwa w podtrzymaniu), a teraz palę z mniejszą mocą z mniejszymi odstępami czasu i wychodzi 20% mniej opału. Tylko ciekawe jak przyjdzie prawdziwa zima i będę musiał palić z pełną mocą (piec dobrany zgodnie do OZC) i te 20% cały czas będę wypuszczać przez komin.

 

Kluczem do zrozumienia przyczyny są "przerwy w podtrzymaniu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to w RBR-eże mi najbardziej przeszkadza, że powinien mieć przynajmniej sprawność taką samą jak przy mniejszych mocach, a nie odwrotnie.

Spokojnie możesz przetestować i opisać wyniki, ja mam w radzie czego logi z ecoala. U mnie mniej spalał jak chodził stale z mocą 2,5KW niż z pełną z większymi odstępami czasu (temperatury wewnątrz i na zewnątrz były takie same.

 

I tak właśnie ma być niezależnie od marki kotła :yes:

 

Proszę o edytowanie posta a nie tworzenie kilku jeśli można to zmieścić w jednym.

Edytowane przez Delphion1
Ostrzeżenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem nieoficjalnie :) jak się chce to wszystko można (nie raz o tym pisałem ) żyjemy w PL .....

 

Piotrek do kogo trzeba się zgłosić, aby nieoficjalnie dostać taki papier? [nikomu nie powiem]

 

Czy aby go dostać trzeba zachwalac RBR'a i ecoala? [będę już grzecznie naganiać]

 

Może nalezy osobiście znac kogoś "ważnego" [na ślask mam daleko]

 

I ostatnie pytanie, czym im zagroziłeś :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek do kogo trzeba się zgłosić, aby nieoficjalnie dostać taki papier? [nikomu nie powiem]

 

Czy aby go dostać trzeba zachwalac RBR'a i ecoala? [będę już grzecznie naganiać]

 

Może nalezy osobiście znac kogoś "ważnego" [na ślask mam daleko]

 

I ostatnie pytanie, czym im zagroziłeś :p

 

Aby nie zgineło, to mam pytanie czy RBR ma parametry lepsze niż OE czy tez Skamp czy gorsze? Sprawność, emisje, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości pytam...te ustawienia w manualu dają rade?Czy spalanie spadło?

Mam 11-tke RBR i narazie jadę na grupie-dupy nie urywa,ale mam jeszcze do dołożenia pompkę na podłogę

bo jest tam tylko 3-D termostatyczny.Chciałbym spróbować w manualu ale nie wiem jakie zastosować

ustawienia?Ograniczałeś spaliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sam widzisz kolego jak jest.

 

Najpierw krzyczałeś że grupowe bee itd. Jak już ktoś podesłał Ci soft testowy, niepotrzebnie się pochwaliłeś i od razu pytania skąd masz i czy nie podeślesz. ;)

 

Nie wydaje mi się żebym był śmieszny. Od dawna wiem, że ten soft jest testowany. Nie zależy mi zbytnio na nim, może jak wyjdzie oficjalny, to sobie wgram (w sumie nawet przejściówki nie posiadam). Na manualu spala mi mniej o jakieś 1-2 kg/dobę. A głównie o ilość spalanego eko nam chodzi (jak słusznie zauważyłeś, drogiego eko).

 

Witam

Wysłałem wiadomość na Priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien bez problemu załatwić Ci tą sprawę sprzedawca, po co Ci Instalco potrzebne.

Nie koniecznie musi być uszkodzona dmuchawka.

Może być równie dobrze walnięty sterownik, miałem już podobny przypadek w kotle nowym Eko Plusie 16kW pod Oławą.

Żeby zaraz nie było że czepiam się akurat kotła bo to na pewno nie jego wina ani jakaś wada.

Było to samo, kontrolka się zapalała a wentyl nie ruszał ( uszkodzenie na płycie głównej sterownika )

Inny przypadek z serwisu: podczas pracy kotła ( RBR ) dmuchawa w grzaniu pracowała jak należy, kiedy kocioł się odstawił i miał pyknąć w podtrzymaniu, kontrolka się zapalała a wentyl nie ruszał, także niezbadane są wyroki Boskie :)

 

Dzięki za informacje>

Dzwoniłem do sprzedawcy i bardzo grzecznie miła pani przyjęła reklamację. Prosiła o maila ze szczegółami, opisałem więc wszystko (powołując się też "trochę" na forum :-) ), odpisała, że przekazała maila do Instalco i czekamy na kontakt w tej sprawie.

 

Wyraziłem nadzieję, że sprzedawca rozwiąże mój problem w taki sam sposób jak rozwiązywane są one przez Karokę i Minertu i będę również zadowolony. Oczywiście nie traktuję tego jako winę producenta, bo takie sytuacje się zdażają w najlepszych nawet produktach - ot jakaś usterka się zdażyła, trudno. Najważniejsze teraz - i to właśnie będzie świadczyło o jakości firmy Instalco - będzie podejście producenta do rozwiązania problemu. Mam oczywiście przekonanie, że będzie ono właściwe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje>

Dzwoniłem do sprzedawcy i bardzo grzecznie miła pani przyjęła reklamację. Prosiła o maila ze szczegółami, opisałem więc wszystko (powołując się też "trochę" na forum :-) ), odpisała, że przekazała maila do Instalco i czekamy na kontakt w tej sprawie.

 

Wyraziłem nadzieję, że sprzedawca rozwiąże mój problem w taki sam sposób jak rozwiązywane są one przez Karokę i Minertu i będę również zadowolony. Oczywiście nie traktuję tego jako winę producenta, bo takie sytuacje się zdażają w najlepszych nawet produktach - ot jakaś usterka się zdażyła, trudno. Najważniejsze teraz - i to właśnie będzie świadczyło o jakości firmy Instalco - będzie podejście producenta do rozwiązania problemu. Mam oczywiście przekonanie, że będzie ono właściwe :-)

Puść strzałkę na mój numer to powiem Ci co i jak.

Mogę nie mieć czasami zasięgu bo będę w szpitalu u syna ale oddzwonię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...