Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Moi drodzy, posty nie w temacie postaram się kasować na bieżąco, więc niedługo tylko o kotłach tutaj będziemy pisać a że niektórzy nie rozumią ,to trzeba bedzie sięgnąć po mocniejsze środki perswazji.Wraz z moderatorem R&K zaczynamy porządki.

Każdy post przynajmniej ma nawiązywać do tematu!

Ponadto jest zawsze możliwość edycji posta i nie trzeba tworzyć kolejnego!

Arturo72 niestety czyszczenie wymaga czasu ,gdyby użytkownicy pisali na temat było by prościej i czytelniej.Jesteś tutaj osobą mile widzianą oczywiście jak każdy o ile będzie rzeczowo i na temat.

Mam nadzieję,że uszanujecie moją całkowicie społeczna ,niełatwą pracę .

Ma ktoś do mnie uwagi to nie na wątku,bo tutaj nie będe odpowiadał tylko PW proszę.

Edytowane przez Delphion1
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Moi drodzy, posty nie w temacie postaram się kasować na bieżąco, więc niedługo tylko o kotłach tutaj będziemy pisać a że niektórzy nie rozumią ,to trzeba bedzie sięgnąć po mocniejsze środki perswazji.Wraz z moderatorem R&K zaczynamy porządki.

Każdy post przynajmniej ma nawiązywać do tematu!

Ponadto jest zawsze możliwość edycji posta i nie trzeba tworzyć kolejnego!

Arturo72 niestety czyszczenie wymaga czasu ,gdyby użytkownicy pisali na temat było by prościej i czytelniej

 

Swoją drogą to ciekawe,użytkownik RBR-a jest cenzorem w wątku o tym kotle.Tak umarła demokracja i wolność słowa :)

Mnie osobiście kocioł RBR z ceramiką nie przypadł do gustu.Ponadto brak mu badań stwierdzających jaką ten kocioł moc posiada.Stałem się użytkownikiem produktu o mocy X. :) Polska to dziwny kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ciekawe,użytkownik RBR-a jest cenzorem w wątku o tym kotle.Tak umarła demokracja i wolność słowa :)

Mnie osobiście kocioł RBR z ceramiką nie przypadł do gustu.Ponadto brak mu badań stwierdzających jaką ten kocioł moc posiada.Stałem się użytkownikiem produktu o mocy X. :) Polska to dziwny kraj...

 

Użytkownik RBR-a, a jednocześnie Ogniwa po trosze, jakby ktoś nie wiedział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Eeee, co Ty za pierdoły piszesz ? :)

Zastosowałeś dwa razy grubszy "izolator" na ściankach wymiennika i mniej spalasz ?

 

Mniej spala,bo koleś ma od 3 dni prawie +10deg na zewnątrz za dnia.Kto by pomyślał,że taki zwykły sprzedawca jak Pan -tak cudnie potrafi manipulować publiką.Ale jak ktoś czyta i nie zwróci uwagi na aurę u kolegi flutebox, to myśli,kurde trza kupić szamot :)

Kończył Pan zaocznie Public Relations czy jak :) A ja głupi studiowałem.....

No nic,robi Was jak chce.Szkoda gadać, he he :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej spala,bo koleś ma od 3 dni prawie +10deg na zewnątrz za dnia.Kto by pomyślał,że taki zwykły sprzedawca jak Pan -tak cudnie potrafi manipulować publiką.Ale jak ktoś czyta i nie zwróci uwagi na aurę u kolegi flutebox, to myśli,kurde trza kupić szamot :)

Kończył Pan zaocznie Public Relations czy jak :) A ja głupi studiowałem.....

No nic,robi Was jak chce.Szkoda gadać, he he :)

Pozdrawiam

Nikogo, nigdy nie namawiałem na kocioł z szamotem a już o odpopielaniu nie wiem czy w ogóle komuś choćby napomknąłem.

Z resztą są tu ludzie którzy ze mną rozmawiali i wiedzą dokładnie co mówiłem o komorze z ceramiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co najważniejsze ,nadal miałbym kłopot który kocioł wybrać?

 

Może czas pokaże kto wybrał lepiej?

Oba kotły są bardzo dobre i trudno jednoznacznie napisać ,że ten czy ten.

Uważam że nie dojdzie do tego kto lepiej wybrał. Jeden i drugi będzie grzał jak mu operator pozwoli, spali tyle ile mu się zasypie, ogrzeje to co ma ogrzać. Który więcej spali to też zależne od wszystkiego co wcześniej wymieniałem z dodatkiem instalacji i budynku i jeszcze paru elementów układanki.

Najważniejsze dla mnie to czego szukam na wątkach to aby się czegoś dowiedzieć i nauczyć.

To co każdy kupił już wie, zrobił to na swoje ryzyko. Sam podjął decyzję. Teraz musimy się nauczyć ten kocioł zrozumieć jak i sterownik pojąć na tyle na ile nam pozwala producent.

 

Delphion1 gratulacje i życzę spokojnych wątków.

Jeszcze jedno, czy dokonując swoich wpisów na czyichś wypowiedziach możesz odznaczać innym kolorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zerknie ktoś do mnie na dzisiejszy dzień i powie skąd w połowie dnia taka zmiana na wykresie??

Tj. temperatura spalin ta dolna część dochodziła do wykresu temperatury co (czerwonej), a po połowie dnia temperatura spalin dolna, już nie dochodzi tak do czerwonych lini??

 

Nic nie zmieniałem, może mieszanka jakaś inna się zrobiła w palniku?? I inne spalanie?

Obecnie mam zasypany mix miał + ekogroszek.

W piecu warstewka pyłu, raczej nie ma aż takiego znaczenia.

Popiół dosyć dobrze wypalony, korekta spalania na +8 żeby ten miał i retopala dobrze wypaliło.

Edytowane przez edgar184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Witajcie.

Zerknie ktoś do mnie na dzisiejszy dzień i powie skąd w połowie dnia taka zmiana na wykresie??

Tj. temperatura spalin ta dolna część dochodziła do wykresu temperatury co (czerwonej), a po połowie dnia temperatura spalin dolna, już nie dochodzi tak do czerwonych lini??

Normalnie,zwiększył się odbiór ciepła w budynku...dodatkowo,może trafia teraz na palnik przewaga miału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A może na dworze bardziej wiało?

 

Wiem,że Ty wszędzie widzisz wiatry,zbyt duży ciąg kominowy,przewiewy w kotłowniach.Ale na litość...Widzisz jak się zmienia temp powrotu?Wiatr nią porusza? :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powrotu spada, gdyż budynek potrzebuje więcej ciepła, a bezpośrednią przyczyną zwiększonego zapotrzebowania na ciepło jest wychładzanie budynku przez silnie wiejący wiatr. U mnie także wskutek wiejącego wiatru wzrosło zapotrzebowanie na ciepło i kocioł mocniej grzeje (dłużej pracuje).

Przy wietrznym dniu odczuwalna temperatura dość mocno spada i budynek także to "odczuwa) :) co skutkuje wychładzaniem ścian. Gdy ktoś ma solidnie docieplone ściany styro (powiedzmy 15cm) ten efekt jest mały. U mnie niestety jest bardzo odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Temperatura powrotu spada, gdyż budynek potrzebuje więcej ciepła, a bezpośrednią przyczyną zwiększonego zapotrzebowania na ciepło jest wychładzanie budynku przez silnie wiejący wiatr. U mnie także wskutek wiejącego wiatru wzrosło zapotrzebowanie na ciepło i kocioł mocniej grzeje (dłużej pracuje).

Przy wietrznym dniu odczuwalna temperatura dość mocno spada i budynek także to "odczuwa) :) co skutkuje wychładzaniem ścian. Gdy ktoś ma solidnie docieplone ściany styro (powiedzmy 15cm) ten efekt jest mały. U mnie niestety jest bardzo odczuwalny.

 

I tak tez napisałem:Zwiększył się odbiór ciepła w budynku.Wiatr wpłynął na to bezpośrednio,a nie jak sugeruje minertu-zmiany na wykresie sa zaburzeniami ciągu kominowego spowodowanymi przez wiatr....Wykres spalin to nie wszystko,dlatego zwróciłem mu uwagę na wykres temp.powrotu,on mówi wszystko.

Ale musiał się do czegoś przyczepić przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie przesadzajmy.

Myślę, że ważne jest nie to, co użytkuje, tylko to, co ma w głowie.

 

Jest szansa ,że wyjaśni Pan sprawę "badań" kotła 11 kW RBR Ekouniwersal?Przecież Pan dobrze wie,gdzie i czy takie badania się odbyły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
NOVY przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem.

 

Minertu,koledze chodziło wyłącznie (takie zadał pytanie),o kształt wykresów.Raz jeszcze powiem co napisałem :) Odbiór ciepła w budynku się zwiększył,kocioł pracował częściej (przy stałych ustawieniach auto) -odpoczywał też krócej.Dlatego temp spalin nie schodziła tak nisko po odstawieniu.I tyle.

Gdyby relacja-ciąg kominowy-spalanie-miała miejsce z powodu zakłóceń spowodowanych wiatrem,wykres spalin byłby inny,spaliny by "drżały"-nie wiem jak to napisać,w fazie spadku w niewielkich odstępach czasu malałyby i rosły...(taki mały zygzak)

 

Zrozum,prawie każdy myśli że raz ustawiona moc -ma rację bytu przez cały rok pogodowy

.A jak myślisz,pytania z tytułu: Dlaczego więcej spalam,choć nie zmieniałem ustawień?

Mało kto rozumie,że moc X jest dobra na Y temp.zewn.Takich macie kupców,to im radźcie....

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrozum,prawie każdy myśli że raz ustawiona moc -ma rację bytu przez cały rok pogodowy

.A jak myślisz,pytania z tytułu: Dlaczego więcej spalam,choć nie zmieniałem ustawień?

Mało kto rozumie,że moc X jest dobra na Y temp.zewn.Takich macie kupców,to im radźcie....

Novy a ja ci udowodnię że tak można.

Masz czas możesz sobie kręcić dla +10, +8, +6, +4 itd, itd

Całe lato paliłem w 8/8 i stały nadmuch, chyba jedna korekta przy zmianie węgla.

Mam zamiar tak przepalić zimę do końca przy 8/8 i tym nadmuchu choćby było po -30 w nocy i -15 w dzień.

Zapewniam Cię że można.

Oczywiście zgodzę się z Tobą w całej rozciągłości dalszej wypowiedzi że spalę odpowiednio więcej bo cudów niema niestety.

Kocioł zacznie tylko dłużej pracować i na krócej się odstawiać.

Ja po prostu nie mam już czasu na pierdzielenie się z piecem co dwa dni i powiem Ci w sekrecie że 99,9% ludzi albo i więcej ma podobne podejście do tego jak ja teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy a ja ci udowodnię że tak można.

Masz czas możesz sobie kręcić dla +10, +8, +6, +4 itd, itd

Całe lato paliłem w 8/8 i stały nadmuch, chyba jedna korekta przy zmianie węgla.

Mam zamiar tak przepalić zimę do końca przy 8/8 i tym nadmuchu choćby było po -30 w nocy i -15 w dzień.

Zapewniam Cię że można.

Oczywiście zgodzę się z Tobą w całej rozciągłości dalszej wypowiedzi że spalę odpowiednio więcej bo cudów niema niestety.

Kocioł zacznie tylko dłużej pracować i na krócej się odstawiać.

Ja po prostu nie mam już czasu na pierdzielenie się z piecem co dwa dni i powiem Ci w sekrecie że 99,9% ludzi albo i więcej ma podobne podejście do tego jak ja teraz :)

Cała batalia toczy się o mniejsze spalanie.Panie Wieśku,o czym Pan zatem pisze.Ja też mogę się ogolić jednorazówka kilkanaście razy.Co z tego?

Ma Pan skład opału.Gdybym i ja miał,i inni forumowicze,tak bym grzał jak Pan :)

 

I na litość Boską,pomińmy waśnie i kłótnie ,a tez ocieplenie domu.

Wyjdzie fajna rozmowa,jak mniemam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...