Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Co do ocieplenia również pełna zgoda.

Miałem okazję tego doświadczyć jak to mówią na własnej d..ie i wiem jaka jest różnica.

To właśnie też mnie denerwuje jak niektórzy piszą pierdoły.

Jeden ma nową chałpę dobrze ocieploną z niewielką ilością wody, drugi starą budę za przeproszeniem, żeliwne grzejniki, rury po 2 cale, trzy razy więcej wody w układzie,

i pytanie: dlaczego on na takim samym piecu, węglu, nastawach spala 10 czy 12kg/dobę a ja 25.

Ja też chcę 12kg :)

Nie opadają panu ręce po takich wpisach ?

Mi tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Co do ocieplenia również pełna zgoda.

Miałem okazję tego doświadczyć jak to mówią na własnej d..ie i wiem jaka jest różnica.

To właśnie też mnie denerwuje jak niektórzy piszą pierdoły.

Jeden ma nową chałpę dobrze ocieploną z niewielką ilością wody, drugi starą budę za przeproszeniem, żeliwne grzejniki, rury po 2 cale, trzy razy więcej wody w układzie,

i pytanie: dlaczego on na takim samym piecu, węglu, nastawach spala 10 czy 12kg/dobę a ja 25.

Ja też chcę 12kg :)

Nie opadają panu ręce po takich wpisach ?

Mi tak.

 

Panie Wieśku,ja wiem ile "mam" spalić opału.Dlatego te "boje" o grupowy soft.Ustawię sobie manual jak chcę,nawet na spore rozpiętości w temp. zewnętrznej,ale nie o to chodzi.Grupowe jest w "paczce" sterownika za jaki zapłaciłem.Czy to nie głupota ,że od roku testują tak oczywiste zmiany?Ja chcę spalać opał -za który zapłaciłem słono-w kategoriach:auto,pół auto.To ,ze daję sobie radę w manualu nic nie zmienia.Chcę mieć dużo czasu bez sterowania,jak każdy.Nie wmawiajcie szamotowych cudów,pokażcie że kocioł ma potencjał.Pan pali jak w miałowcu,nie każdy ma takie potrzeby-zrozum to Pan wreszcie!!!!

Kocioł nie jest taki zły,choć ja nie wiem co mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że obydwoje(minertu i novy) macie po trochu racji co do moich wykresów.

 

Wiało u mnie 2 dni, a na wykresie dopiero to było widać wczoraj (czyli po 1,5 dnia), przy czym określenie wiało jest dosyć lekkim określeniem, bo dom mam niczym nie osłonięty, a wieje dosyć mocno.

Wiem, że wiatr = większe spalanie, ale nie wiedziałem że dom potrzebuje ok1,5 dnia na wychłodzenie.

 

Czyli chałupa trzymała ok1,5 dnia ciepło i dopiero po tym czasie powrót zaczął spadać bo zaczęła potrzebować ciepła.

A że wieje i spala więcej... cóż już się pogodziłem z kosztami ogrzewania, i osiągnąłem spokój :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wieśku,ja wiem ile "mam" spalić opału.Dlatego te "boje" o grupowy soft.Ustawię sobie manual jak chcę,nawet na spore rozpiętości w temp. zewnętrznej,ale nie o to chodzi.Grupowe jest w "paczce" sterownika za jaki zapłaciłem.Czy to nie głupota ,że od roku testują tak oczywiste zmiany?Ja chcę spalać opał -za który zapłaciłem słono-w kategoriach:auto,pół auto.To ,ze daję sobie radę w manualu nic nie zmienia.Chcę mieć dużo czasu bez sterowania,jak każdy.Nie wmawiajcie szamotowych cudów,pokażcie że kocioł ma potencjał.Pan pali jak w miałowcu,nie każdy ma takie potrzeby-zrozum to Pan wreszcie!!!!

Kocioł nie jest taki zły,choć ja nie wiem co mam....

 

Tylko co za różnica, czy ustawisz grupowe z jakąś tam mocą, czy manual z jakimś stosunkiem praca/przerwa ?

Spójrz na to tak, skoro kocioł osiąga zadaną i się odstawia, tzn. że chwilowa moc (ustawiona), jest zbyt duża w porównaniu do zapotrzebowania budynku na ciepło.

 

I tu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcemy osiągnąć, praca ciągła (na małej mocy), czy szybkie dojście do zadanej (duża moc) i podtrzymanie ??? Pytanie bardzo trudne, bo każdy wariant ma zarówno swoje wady jak i zalety.

 

Ja u siebie doszedłem do jakichś tam nastaw manuala, przy których kocioł się za bardzo nie brudzi, opał jest dopalony i temperatura spalin wg mnie, nie jest zbyt wysoka oraz wahania temperatury nie są zbyt duże. Tak chciałem, tak mam.

 

Jak mam na zewnątrz +10 stopni, ustawień nie zmieniam, po prostu dłużej stoi w podtrzymaniu, jak 0 i mniej stopni też nie zmieniam, stoi krócej w podtrzymaniu. Zmienia się tylko ilość spalonego eko na dobę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa ,że wyjaśni Pan sprawę "badań" kotła 11 kW RBR Ekouniwersal?Przecież Pan dobrze wie,gdzie i czy takie badania się odbyły....

 

 

 

 

Moja pozycja zawodowa obliguje mnie do działań wstrzemięźliwych, racjonalnych i neutralnych. Nie jestem upoważniony do wyjaśniania takich "spraw".

 

Nie ma tu zresztą co wyjaśniać. Jeśli są wyniki badań i świadectwo, to wystarczy je przeczytać, aby wszystko było jasne. Proste!

 

Czyli Zawijan nie wie czy i nie wie gdzie...

A z pewnością bardzo by chciał wiedzieć i zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Tylko co za różnica, czy ustawisz grupowe z jakąś tam mocą, czy manual z jakimś stosunkiem praca/przerwa ?

Spójrz na to tak, skoro kocioł osiąga zadaną i się odstawia, tzn. że chwilowa moc (ustawiona), jest zbyt duża w porównaniu do zapotrzebowania budynku na ciepło.

 

I tu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcemy osiągnąć, praca ciągła (na małej mocy), czy szybkie dojście do zadanej (duża moc) i podtrzymanie ??? Pytanie bardzo trudne, bo każdy wariant ma zarówno swoje wady jak i zalety.

 

Ja u siebie doszedłem do jakichś tam nastaw manuala, przy których kocioł się za bardzo nie brudzi, opał jest dopalony i temperatura spalin wg mnie, nie jest zbyt wysoka oraz wahania temperatury nie są zbyt duże. Tak chciałem, tak mam.

 

Jak mam na zewnątrz +10 stopni, ustawień nie zmieniam, po prostu dłużej stoi w podtrzymaniu, jak 0 i mniej stopni też nie zmieniam, stoi krócej w podtrzymaniu. Zmienia się tylko ilość spalonego eko na dobę ;)

Gdybyś odpowiednio dobrze ustawił manual,tzn.żadnych naddatków dymiacych na palniku-to za wyjątkiem kilku koksików w "brytfance" nic byś nie dojrzał...Na ekoenergi nie ma gadki o żadnych "kopczykach"-ma być tyle co w palniku..A tak,masz co masz.Pamiętaj jednak,może w domu typu termos,ciągła praca daje mniejsze spalanie.Normalnie,jet tak że tylko dwustan z nadwyżką mocy,pozwala swymi odstawieniami uzyskać "oszczędności" w spalaniu.Bo wątpię bardzo ze testerzy nowych softów z ES ,dadzą efekty w nowym sofcie jakie ludziaki piszą od roku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś odpowiednio dobrze ustawił manual,tzn.żadnych naddatków dymiacych na palniku-to za wyjątkiem kilku koksików w "brytfance" nic byś nie dojrzał...Na ekoenergi nie ma gadki o żadnych "kopczykach"-ma być tyle co w palniku..A tak,masz co masz.Pamiętaj jednak,może w domu typu termos,ciągła praca daje mniejsze spalanie.Normalnie,jet tak że tylko dwustan z nadwyżką mocy,pozwala swymi odstawieniami uzyskać "oszczędności" w spalaniu.Bo wątpię bardzo ze testerzy nowych softów z ES ,dadzą efekty w nowym sofcie jakie ludziaki piszą od roku.....

 

To zależy czym pali ... kup ze 4 worki retopalu i wrzuć fotkę szuflady na popiół , jak będzie brak koksików to normalnie jesteś gość !

 

W "termosie" (do termosu "prundowców" trochę mu brakuje ... ;) ) z podłogówką , najmniejsze spalanie mam przy pracy pomp cyklicznej i czy to automat (ecoal) , grupowe, ręczne - pracuje w dwu stanie.

 

Do tej pory nie znalazłem odpowiedzi co trwałością pomp pracujących cyklicznie (alphy2)

 

Raz mi się udało ustawić pracę ciągłą ale nie osiągał zadanej i mielił cały czas - oszczędnie nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli doszedłeś do tego co ja napisałem wyżej :)

 

No właśnie do tego chciałem nawiązać.

 

Bo wg mnie 3 nastawy na cały rok w zupełności wystarczą.

 

1. Temperatury powyżej 10 stopni.

2. Temperatury od +10 do -10 stopni.

3. Temperatury poniżej -10 stopni.

 

Ale zaznaczam tylko wg mnie ;)

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest "pies pogrzebany", pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Palenie w kotle z podajnikiem to sztuka kompromisów, hehe ;)

Dokładnie tak, chyba że ktoś niema co robić, wtedy można kręcić jak tylko temp. na zewnątrz się zmieni o 1 stopień :)

Powiem że taki człowiek może być bogaty.

Wystarczy napisać na kartce papieru małe ogłoszenie i powiesić w kilku marketach gdzie sprzedają takie kotły.

"Ustawiam sterowniki z dojazdem do klienta"

Jak ktoś nie wierzy to niech przyklei takie ogłoszenie choć w jednym takim punkcie i poda numer telefonu.

To nie żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by dodać do automatu korektę podawania od 1s , i pracę cykliczną pomp w zależności od temp zewnętrznej - full automat :)

Grupowe mi nie podchodzi ... już wolę ręczny , a z automatu jestem bardzo zadowolony tylko ta korekta ...

 

Teraz można się ratować programatorem pokojowym i podłogowym : Ustawić temp o 0,3*C niższą niż oczekiwana , i pracę cykliczną 10/20 ale to jeszcze nie to.

 

Gdyby można było ustawić pracę cykliczną w kilku punktach temp zew. to byłyby pełny sukces np:

 

+10*C - 5/25

0*C - 10/20

-10*C - 10/10

poniżej cały czas pompy ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by dodać do automatu korektę podawania od 1s , i pracę cykliczną pomp w zależności od temp zewnętrznej - full automat :)

Grupowe mi nie podchodzi ... już wolę ręczny , a z automatu jestem bardzo zadowolony tylko ta korekta ...

 

Teraz można się ratować programatorem pokojowym i podłogowym : Ustawić temp o 0,3*C niższą niż oczekiwana , i pracę cykliczną 10/20 ale to jeszcze nie to.

 

Gdyby można było ustawić pracę cykliczną w kilku punktach temp zew. to byłyby pełny sukces np:

 

+10*C - 5/25

0*C - 10/20

-10*C - 10/10

poniżej cały czas pompy ON

 

Z tym podawaniem to chyba przesada. Kondensator po sezonie do wymiany ;)

No ale jak ktoś bardzo chce, to dlaczego nie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...