Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
To zależy czym pali ... kup ze 4 worki retopalu i wrzuć fotkę szuflady na popiół , jak będzie brak koksików to normalnie jesteś gość !

 

To co na palniku plus przerwa-robi "dym"-ale i tego można uniknąć.Tylko Panowie z ES wierzą ,uwierzyli w to co pokazuje mapa sterowników.....

Szkoda.

Nie słuchając userów posłuchają swędu swych bąków,jedynie.Ale ja im tam nie wróg.

Pozdrawiam Boleckiego!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełniał.

Nie.

Spełnia nadal tylko to niema tak jak w Erze że pstryk i już bo komuś się coś przyśniło w nocy.

Jeśli się coś robi to ma to działać w miarę dobrze i trzeba to przetestować a nie że na forum robi się testy wysyła indywidualnie oprogramowania każdemu userowi który akurat zajrzy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrącę swoje 3 grosze.

ES mógłby wypuścić dwa testowe softy:

1. ograniczenie czasu podawania opału z krokiem 1s. przy stałej liczbie podawanych dawek

2. ograniczenie liczby podawanych dawek paliwa przy stałym czasie podawania.

Życie, czyli userzy sterownika już dawno zweryfikowaliby "dobrą" wersję.

Takie zmiany w sofcie to dla wprawnego programisty godzinka pracy (i to chyba przesadziłem). Trochę ES o nas zapomniał lub ma inne cele.

A tak na dzisiaj nie mamy żadnych zmian, a już sezon grzewczy na półmetku.

W grupowym obciąłem podawanie o 2s i mogę spalać węgiel na palniku jak mi pasuje (mam regulację podawania od 0,1s do 10s). Palnik nie przesypuje niespalonego węgla, a o to przecież chodzi. :)

Faktem jest, że mam "wredny" węgiel Piekorz Bobrek z Bartexu, pierwszy i ostatni raz ten syfiący, "sadzujący" węgiel kupiłem.;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak się da komuś palec, to....

 

Właśnie dlatego ES ma taką przewagę nad innymi producentami sterowników, bo spełnia życzenia swoich klientów ;)

 

Pozwól, że poproszę Cię o jakieś konkrety.

Jaką to przewagę ma E-S nad "innymi producentami sterowników"? Określenie "taką" jest mocno niewyraźne.

Kto to są ci "inni producenci sterowników"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Koks w popielniku - to zmarnowany niespalony opał. Czysta strata. Czasem z winy węgla, czasem operatora, zdarza się że i palnik nie pomaga. Spiek popiołu - to zupełnie inna historia. Bywa że mimo najlepszej regulacji nie do całkowitego wyeliminowania.

....a czasem z winy odstawiania kotła.Ale czy to takie złe?Kilka niedopałków?Lepiej w grupowym "walić" ostro nadmuchem by dopalać najmniejsze dawki....ehhh...przy takich cenach opału...Skandalicznie Panowie z ES.Skandalicznie.

Posyłam Wam f...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnośnie pompy mieszającej. Mam ją ustawioną jako pompe do ogrz. podłogowego i chce aby chodziła non-stop i tu jest problem. Daje w ustawieniach jako praca pompy niezależna i nie chce się załączyć. Typ podajnika - grupowe.

 

Jak Ci grzeh2000 pisze ustaw praca 60 min w programatorze podłogowym a postój 0 min i już masz pracę ciągłą o ile kocioł utrzyma temp.Jeśli spadnie za dużo powyżej 5 oC od żądanej to wyłączy sterownik pompę.Ale jak się uprzesz to stałe zasilanie do pompy i już nic jej nie wyłączy:-)

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrącę swoje 3 grosze.

ES mógłby wypuścić dwa testowe softy:

1. ograniczenie czasu podawania opału z krokiem 1s. przy stałej liczbie podawanych dawek

2. ograniczenie liczby podawanych dawek paliwa przy stałym czasie podawania.

Życie, czyli userzy sterownika już dawno zweryfikowaliby "dobrą" wersję.

Takie zmiany w sofcie to dla wprawnego programisty godzinka pracy (i to chyba przesadziłem). Trochę ES o nas zapomniał lub ma inne cele.

A tak na dzisiaj nie mamy żadnych zmian, a już sezon grzewczy na półmetku.

W grupowym obciąłem podawanie o 2s i mogę spalać węgiel na palniku jak mi pasuje (mam regulację podawania od 0,1s do 10s). Palnik nie przesypuje niespalonego węgla, a o to przecież chodzi. :)

Faktem jest, że mam "wredny" węgiel Piekorz Bobrek z Bartexu, pierwszy i ostatni raz ten syfiący, "sadzujący" węgiel kupiłem.;)

Pozdrawiam.

 

Opiszesz tu swoją regulacje i koszty związane z zakupem tego cuda elektrycznego, które nie wiem jak się nazywa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem wcześniej w temacie: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6300348&viewfull=1#post6300348

Kupować się tego urządzenie nie opłaca, gdyż jego cena to ok. 400 zł. - nie ma sensu.

Jeśli koniecznie chcesz symbol to oczywiście podam i jest takie urządzenie polskiego producenta (RTx-151 - uniwersalny timer), ale cena także zaporowa. Poszukaj timera tzw. On Delay Timer czyli załącza po ustawionym czasie., lub czekaj na nowy lepszy software.

Ja ten timer miałem i wykorzystałem z opóźnienie (regulowane płynnie), które jest w stanie wygenerować.

Obecnie jadę na grupowym 8/12kW z opóźnieniem 1,5s.. Dobrze się spala groszek na palniku i nie przesypuje.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Opisałem wcześniej w temacie: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6300348&viewfull=1#post6300348

Kupować się tego urządzenie nie opłaca, gdyż jego cena to ok. 400 zł. - nie ma sensu.

Jeśli koniecznie chcesz symbol to oczywiście podam i jest takie urządzenie polskiego producenta (RTx-151 - uniwersalny timer), ale cena także zaporowa. Poszukaj timera tzw. On Delay Timer czyli załącza po ustawionym czasie., lub czekaj na nowy lepszy software.

Ja ten timer miałem i wykorzystałem z opóźnienie (regulowane płynnie), które jest w stanie wygenerować.

Obecnie jadę na grupowym 8/12kW z opóźnieniem 1,5s.. Dobrze się spala groszek na palniku i nie przesypuje.

Marek nie jest programistą ,a to o czym pisałem wielokrotnie (ja i dziesiątki innych userów) -wprowadził w życie bez problemów.Ale on miał "narzędzie" i wystarczający iloraz inteligencji by sprawdzić to o czym piszą inni.No tak, ale nie każdy ma taki iloraz inteligencji,i szybkość działania.Nowy soft będzie latem,lub pod koniec sezonu.Wtedy na pewno tylko desperaci go "stestują" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...